cina nestartuje , iskra nikde

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
bullgoad71
chodec
chodec
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Ut Jún 02, 2015 1:22 am
Skúter: cinan adams , gilera

cina nestartuje , iskra nikde

#1 Príspevok od užívateľa bullgoad71 » Ut Jún 02, 2015 5:09 pm

Dobry ,,, potreboval by som poradit ,, mam skuter JBW QT.3 kupeny pred 10 rokmi ,, no zastihol ma lejak v dazdi mi chcipol a nejde nastartovat ,,,nedava vobec ziadnu iskru,, vymenil som na nom cievku a regulator nabijania premeral som hodnoty a vysledok ziadny ,, pri nakopavani noznou pakou ci elektrikou motor toci snaha startera je adekvatna , pri nakopavani hukacka funguje ,, takze dynamo ci magneto inpolz dava ,, premeral som no napatie tiez dava ,,,kable som zaizoloval ,ked som meral hodnoty ,,, vie mi niekto poradit co potriet ci vymenit ,,, kupil som druhy na nd ,, co prehodit ,,????alebo poradit niekoho v blizkosti filakova ,kto by sa na to pozrel ,,,ja uz mam fakt s toho cinsku dedinu,,,nemoze to byt dokonca stator ci rotor cievky zapalovania v motore ,, ako sa k tomu dostanem??? :violin:

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: cina nestartuje , iskra nikde

#2 Príspevok od užívateľa theruck » St Jún 03, 2015 7:52 am

skus vymenit fajku a kabel k sviecke. ale ak mas na nahradne diely rovnaky srot nikdy nemisis prist na to co je vadne

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: cina nestartuje , iskra nikde

#3 Príspevok od užívateľa VLADY » St Jún 03, 2015 8:03 am

Tak presne ak nemáš overené veci tak ťažko zistíš problém. Cievka v alternátore je napájacia ktorá vlastne dodáva energiu pre zapalovanie a impulzná ktorá dáva impulz a vlastne určuje kedy preskakuje iskra. Tie dve musia byť dobré.Potom tam máš samotné zapalovanie CDI jednotku a z nej idú káble do indukčnej cievky a z nej potom VN kábel a fajka na sviečku. Ak máš všetko to OK musí to fachať. Ale myslím že najskorej budeš mať zlú indukčnú cievku alebo skrátka dakde prerazené na kostru VN časť . Z baterky je napájaný klaxon a brzdové a smerové svetlá . Zapalovanie je nezávislé to ide aj bez baterky aj bez reglera. Ten reguluje len jednosmerný výstup na nabíjanie baterky a striedavý na osvetlenie .Aby pri vysokých otáčkach nebolo moc vysoké napätie a neodpalovalo žiarovky alebo neprebíjalo baterku.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

bullgoad71
chodec
chodec
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Ut Jún 02, 2015 1:22 am
Skúter: cinan adams , gilera

Re: cina nestartuje , iskra nikde

#4 Príspevok od užívateľa bullgoad71 » St Jún 03, 2015 9:24 am

veru mozno bude daco na statore ,,asik sa dostala kdesi voda a chytilo to skrat ,,, lebo skusal som merat hodnoty na prazdno na tom magnetrone ci jako sa to vola ,, na vystupe prava strana 4 pin a vyslo mi dakych 3, 2 v co je pomerne dost malo daco ako u malych dc jednosmernych motorcekov, cievka aj sviecka je nova ,,,tak iste cdi a regulator ..take kovove cudo ,,,su nove ,, a ako zistim ci nahodou neroztrhlo prevodovy remen ,,, aj to je mozne ci??? ale asik uz zachadzam do extremov , bo myslim uz na to najhorsie ,,,,, :unknown:

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: cina nestartuje , iskra nikde

#5 Príspevok od užívateľa VLADY » St Jún 03, 2015 2:57 pm

A čo má remeň spoločné s iskrou?
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
BacaNR
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 611
Dátum registrácie: St Aug 01, 2012 11:10 pm
Skúter: Keeway Matrix , Malaguti Madison RS250 , Yamaha T-max 500i
Bydlisko: Nitra

Re: cina nestartuje , iskra nikde

#6 Príspevok od užívateľa BacaNR » St Jún 03, 2015 10:28 pm

asi tolko ako ty oficialne so skutrom :lol: :lol: :lol:
Top Due+ 70 LC , Giannelli Shot V4 , MHR overrange , MHR delta clutch , MHR klapky, TC unit , Dellorto 21mm

bullgoad71
chodec
chodec
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Ut Jún 02, 2015 1:22 am
Skúter: cinan adams , gilera

Re: cina nestartuje , iskra nikde

#7 Príspevok od užívateľa bullgoad71 » St Jún 03, 2015 11:40 pm

remen s iskrou ,, no ved som to nikdy nerozoberal ,, viem ze remen ide na variator , spojku s hnacieho hriadela kde je dakde stator ,,,myslel som si , ze to moze byt daka suvislost jak u auta ,,, roztrhne remen si v haji ak nie v servise ,,,,tak spekulujem nad kade cim ,kym rozoberiem a nieco este ponicim , vyskusam to skor na tom na nd ,,, aspon budem mudrejsi a budem vediet jako to tam vobec vypada ,,,,vdaka za rady ,,,, mozno to bude len zatecena voda v statore a studeny spoj ,,, netusim nie som odbornik ,, ale ozaj ak rotrhne remen ,, skuter nastartuje ??? ci ani nepipne ,,podla mna asi to druhe ,,

Užívateľov profilový obrázok
THeBaNDiT
moderátor
moderátor
Príspevky: 6299
Dátum registrácie: Ut Aug 08, 2006 8:23 am
Skúter: je už minulosť
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať užívateľa:

Re: cina nestartuje , iskra nikde

#8 Príspevok od užívateľa THeBaNDiT » Št Jún 04, 2015 8:12 am

Remen v scootri sluzi na prenos sily z variatora na kluke motora na spojku na prevodovom hriadeli...


Motor je plne fukcny aj bez remena, toci si veselo klukou, len sa sila v takom pripade nikam dalej neprenasa... Cisto hypoteticky by roztrhnuty remen mohol kluku cez variator zablokovat, ale kedze sam pises, ze nakopavackou i starterom motor pretocis, kluka zablokovana nebude. ;) Takze v remeni problem nestartovania nebude. 8)

Video: vlavo sa otacajuce cudo je variator, je upevneny na klukovom hriadeli... vpravo otacajuce sa cudo je spojka na hriadeli prevodov... Remen prenasa krutiaci moment a silu z variatora na spojku.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=eu66xHBExY4[/youtube]
Honda NC750X ------------------- Obrázok
Nezabúdajte na PRAVIDLÁ FÓRA a ďakujte pomocou Obrázok.

bullgoad71
chodec
chodec
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Ut Jún 02, 2015 1:22 am
Skúter: cinan adams , gilera

Re: cina nestartuje , iskra nikde

#9 Príspevok od užívateľa bullgoad71 » Št Jún 04, 2015 8:55 am

vdaka za ukazku ,,no som mudrejsi a o dost ,, takze stator s rotorom bude teda pod variatorom , a budem k tomu potrebovat daky stahovak ??? alebo to rozobrat s druhej strany tam kde je plastovy chladic ???zatial mam obavy ,ze ked to rozoberiem ,,uz to neposkladam ,,,ci v jednoduchosti to asi nebude )???no dnes hadam nad tym kus pomaturujem ,,ale zase asik iba cas ,ked budem dumat a rozjimat nad kusmi zeleza))))no ale som vdacny za kazdu pomoc ))) :Yahoo!: uz len s praktickeho hladiska sa zamysliet ,,kde ten problem moze byt ,)))

v dazdi som so skutrom zmokol ,,,jak som pridaval zacal chytat skackavy benzin,,,pridal som na maximum a KO ,, od vtedy nestartuje )))rozobral som vsetky plasty , meral prud a napatie,,,vymenil regulator , cdi teda tu cievku s kablom a svieckou , a nic a vsade sa uvadza ,, ze za to moze cdi ,,,lenze i , znamena nieco ako injektor ,,,a asik to ziadnu riadiacu jednotku nema ,,,no ale kedze remen vplyv na rozbeh motora vplyv nema ,, mozno zatiekla voda niekam k motoru a ???? :confusion-confused: :confusion-questionmarks: a uvazujem a pytam sa skor nez nieco este viac pokazim)))

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: cina nestartuje , iskra nikde

#10 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Jún 04, 2015 9:30 am

No podľa Tvojho popisu budeš musieť ešte čo to poštudovať....Nič v zlom, ale samoštúdium bude lepšie ako keď sa tu budeš na všetko pýtať . Pretože bude to trvať moc dlho než to tu zas všetko budeme popisovať čo tu už bolo popisované. Alternátor má rotor s permanentnými magnetmi ktoré rotujú po obvode cievok ktoré sú kontrukčne riešené ako stator. A ten je pod tým vetrákom ktorý vháňa chladiaci vzduch do motora takže dole dekel-mriežku, dole vrtulu asi tri šroby po obvode a tam potom je pod tým centrálna matica takže tú dole tak isto a potom už len sťahovák a dať to dole z hriadele.
CDI nieje indukčná cievka ale samotná jednotka zapalovania zvyčajne krabička čierna plastová na nej dva konektory jeden malý a druhý velký 2+4PIN alebo aj len jeden záleží od výrobcu a zapojenia .
Prílohy
cdi.JPG
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

bullgoad71
chodec
chodec
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Ut Jún 02, 2015 1:22 am
Skúter: cinan adams , gilera

Re: cina nestartuje , iskra nikde

#11 Príspevok od užívateľa bullgoad71 » Št Jún 04, 2015 10:52 pm

super myslim si ,,ze tato rada celkom naiste pomoze ,,,, vetrak som pozeral . len som netusil , co je pod tym ,,, jasan a to som chcel liezt do motora s druhej strany ,,,a netusis aky stahovak to je ???ak by si mi vedel poradit ,, a co tam je potrebne nastavit ,,, nieco podobneho ako na mz 150 daco si pametam ked stryco daco nastavoval.... no uvidime ....dobra rada nad zlato ,,,, :doh: :clap:

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: cina nestartuje , iskra nikde

#12 Príspevok od užívateľa VLADY » Pi Jún 05, 2015 10:47 am

Niekedy sa dá nastavovať - posúvať impulzná cievka a tým sa potom mení predzápal ale isto to nieje možné na všetkých scootroch. Zväčša je to napevno dané tá poloha aby sa do toho ľudia moc nerýpali. A sťahovák sa zvykne aj vyrobiť kus hrubého plechu a veľký šroub a matica aj tu na fóre nájdeš ak pohľadáš alebo na Youtube isto bude video jak na to.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

bullgoad71
chodec
chodec
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Ut Jún 02, 2015 1:22 am
Skúter: cinan adams , gilera

Re: cina nestartuje , iskra nikde

#13 Príspevok od užívateľa bullgoad71 » Pi Jún 05, 2015 11:06 am

VDAKA ZA RADY V SOBOTU SI najdem cas tak to vyskusam ,,,len budem potrebovat cas nad tym pouvazovat , ako to dat dolu bez poskodenia , a nenapachat daku skodu , skusal som to vcera rozobrat na tom druhom na nd ,, a niet toho oneho sa k tomu dostat ,,, srobky nie a nie uvolnit ,,, no mudry sa nik nenarodil ,,, pokus omyl , no ked uz to nebude v tom , tak netusim ,,,, :character-jason: :confusion-seeingstars: potom uz len jedine daka odborna pomoc )))diky

bullgoad71
chodec
chodec
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Ut Jún 02, 2015 1:22 am
Skúter: cinan adams , gilera

Re: cina nestartuje , iskra nikde

#14 Príspevok od užívateľa bullgoad71 » So Jún 06, 2015 10:57 pm

zdravim no dnes som sa na ten skuter odvazil pozriet ,, dal som dolu plasty a zacal dumat ,,, lenze nechcel som nic pokazit tak to magneton ci alternator som rozobral na tom druhom co mam na nd ,,,dve cievky a??? a plno prachu tak som to vycistil stetcom a aspon mam prehlad ,, a ako zistim ci je na tom cosi vadneho , na oboch mi dava napatie dako okolo 2, 3 v so spinacej skrinky ten isty prud a na ciernobielom kabli co ide do cievky je tiez ta ista hodnota ale iskra nikde ,,,benzin dava sviecka je mokra ----takze ja uz absolutne netusim v com je problem ,,,aka hodnota napetia by mala byt na vystupe z alternatora ,,teda daco jako jednosmerny motor dc)))aspon tak mi to pripomina ALE AK STARTUJEM CEZ NABIJACKU NA STARTER iskru by hadam malo dat ,ked tam prud prechadza , ci ako to vlastne je ,, :%) :%) :%) :%) :%) :crazy: :crazy: :c :crazy:

Užívateľov profilový obrázok
Dusan
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 595
Dátum registrácie: Pi Feb 21, 2014 2:16 pm
Skúter: TGB Bullet 125 RS
Bydlisko: KE

Re: cina nestartuje , iskra nikde

#15 Príspevok od užívateľa Dusan » So Jún 06, 2015 11:24 pm

No kedze tomu vibec nerozumies daj to spravit niekomu kto to vie, usetris cas aj peniaze ked budes menit kde co kade.

bullgoad71
chodec
chodec
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Ut Jún 02, 2015 1:22 am
Skúter: cinan adams , gilera

Re: cina nestartuje , iskra nikde

#16 Príspevok od užívateľa bullgoad71 » So Jún 06, 2015 11:27 pm

ved to som mal v plane ale kazdy sa len slubuje ,, tak to riesim cluvece co si nespravis sam , nik ti nespravi ,, no co uz cely zivot to tak riesim... :violence-bomb:

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: cina nestartuje , iskra nikde

#17 Príspevok od užívateľa VLADY » Ne Jún 07, 2015 9:54 am

Napájacia cievka dáva striedavé napätie ktoré napája CDI jednotku kde je samozrejme usmerňovač na usmernenie tým sa potom nabíja kondenzátor ktorý sa následne vybije cez tyristor do indukčnej cievky . Kedy sa má vybiť vie CDi jednotka zo signálu z impulznej cievky. Ak Ti to nedáva iskru môžeš mať zlú indukčnú cievku alebo CDI jednotku. Ty tu furt niečo meráš raz 2 volty potom 3 a potom spomínaš nejaký prúd, ten neviem ako si meral.... ale aby si skontroloval priamo indukčnú cievku a fajku a kábel to si nespravil. Indukčka by mala dávať iskru na sviečke alebo na VN výstupe, aj ak ju pripojíš na 12V napr. na baterku, a pri odpojení toho napätia by mala na sviečke skočiť iskra.
CDI zapalovanie neodmeráš len tak to je dobré vymeniť ak vylúčiš a odmeráš cievky .Tie sa merajú na záčiatok ohmicky . Aj napájaciu aj impulznú aj indukčnú. aké hodnoty majú mať z hlavy neviem napájacie 0-nič impulzná asi pár ohmov a indukčná primár pár ohmov a sekundár nejaké desať aj stovky Ohmov možno aj niekoľko kilo....
Naposledy upravil/-a VLADY v Ne Jún 07, 2015 12:06 pm, upravené celkom 2 krát.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

bullgoad71
chodec
chodec
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Ut Jún 02, 2015 1:22 am
Skúter: cinan adams , gilera

Re: cina nestartuje , iskra nikde

#18 Príspevok od užívateľa bullgoad71 » Ne Jún 07, 2015 11:46 am

vlady vdaka za rady ,,skusam vsetko tak ako pises ,,,,ved cievky mam az 3,,,odskusam teda vsetky nie je mozne aby boli nefunkcne vsetky ,,,,,

bullgoad71
chodec
chodec
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Ut Jún 02, 2015 1:22 am
Skúter: cinan adams , gilera

Re: cina nestartuje , iskra nikde

#19 Príspevok od užívateľa bullgoad71 » Ne Jún 07, 2015 11:54 am

toto je cievka a vraj to ma aj daku riadiacu jednotku tieto mam 3 a zeby boli vsetky vadne ....
Prílohy
2100000074853.jpg

bullgoad71
chodec
chodec
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Ut Jún 02, 2015 1:22 am
Skúter: cinan adams , gilera

Re: cina nestartuje , iskra nikde

#20 Príspevok od užívateľa bullgoad71 » Ne Jún 07, 2015 12:02 pm

a toto by mal byt teda regulator nabijania na cinsky skuter ze ???
Prílohy
regulator408_978_600_0.jpg

bullgoad71
chodec
chodec
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Ut Jún 02, 2015 1:22 am
Skúter: cinan adams , gilera

Re: cina nestartuje , iskra nikde

#21 Príspevok od užívateľa bullgoad71 » Ne Jún 07, 2015 11:25 pm

DOBRY ZA RADY a takto som to rozsekal ,, a netusim jako dalej ,,este by som sa chcel opytat ako pripojit na cievku adapter na odskusanie plus dam na privod a minus od nabijacky kam ??? na vyvod a mam to pred tym ukostrit????
Prílohy
DSC_0363.JPG

bullgoad71
chodec
chodec
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Ut Jún 02, 2015 1:22 am
Skúter: cinan adams , gilera

Re: cina nestartuje , iskra nikde

#22 Príspevok od užívateľa bullgoad71 » Ne Jún 07, 2015 11:27 pm

veru a ako dalej???
Prílohy
DSC_0364.JPG
DSC_0365.JPG
DSC_0362.JPG

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: cina nestartuje , iskra nikde

#23 Príspevok od užívateľa VLADY » Po Jún 08, 2015 7:14 am

Vrakovisko alebo zberný dvor.... :ROFL:
No dobre vidím tie dve cievky v alternátore ...prečo je každá inej farby? nechcem byť rasista ale tá čierna sa mi moc nepozdáva.Či je to len obandážované a tá druhá je holý drát? Odmeraj obe voči kostre koľko majú ohmov . A či majú dobré spoje na vývody-káble aj na druhú stranu na kostru.
Indukčku zmeráš ohmetrom alebo odskúšaš následovne. Ten kovový výstupok za ktorý je upevnená na rám scootra to je kostra a teda je spoločná aj na napájanie a aj na preskok iskry. Takže voči tomu musí dávať iskru z fajky alebo teda tam položíš sviečku závitom. A na ten tenký ide napájanie z baterky . A je v podstate jedno či pluska alebo mínuska . Ak by si to chcel merať ohmicky tak tiež jeden fúz z meráka dáš na kostru tej cievky a musíš namerať aj na fajke nejaké kiloohmy a aj na tom tenkom kábli nejaké ohmy . A aj tenký kábel voči fajke nameráš kiloohmy.Pretože tie dve vinutia primárne a aj sekundárne majú spoločnú kostru a teda sú spojené na koncoch.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: cina nestartuje , iskra nikde

#24 Príspevok od užívateľa theruck » Po Jún 08, 2015 10:34 am

ja tu vidim smrt dalsieho cinskeho skutra

bullgoad71
chodec
chodec
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Ut Jún 02, 2015 1:22 am
Skúter: cinan adams , gilera

Re: cina nestartuje , iskra nikde

#25 Príspevok od užívateľa bullgoad71 » St Jún 10, 2015 12:23 am

no dufam ze nie ,,dnes som omicky zmeral tu tmavu cievku na tom skutri na nd tam mi dava 133 a na tej na skutri nedava nic takze by som to chcel vymenit ,lenze mam obavu , ze ked obe cievky vymontujem a vymenim ,ci neporusim predzapal , alebo cosi podobneho ,,,,lebo oni drzia na 3 sroboch ale je tam vola tie dve cievky vsak su upevnene na flex,, na pevno tymi sa hybat neda ,,tak ako na to???

Napísať odpoveď

Návrat na "Elektro"