cina nestartuje , iskra nikde

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
bullgoad71
chodec
chodec
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Ut Jún 02, 2015 1:22 am
Skúter: cinan adams , gilera

Re: cina nestartuje , iskra nikde

#26 Príspevok od užívateľa bullgoad71 » St Jún 10, 2015 12:28 am

zaroven som presiel kablovanie od kluca su tam dva zelene to je kostra ,, cerveny ,ten usti na regulator a bateriu , ciernobiely ,ktory ma na starosti cievku ,,,avsak s alternatora teda tej ciernej cievky idu cierny a biely kabel ,,biely prechadza v cierno biely a cierny v zeleny -uzemnenie,,, a este na kluci je cierny kabel ,kde je tiez prud pri zapnutom kluci a nabitej bateriii ,lenze netusim aku ma funkciu....vie to niekdo????

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: cina nestartuje , iskra nikde

#27 Príspevok od užívateľa VLADY » St Jún 10, 2015 9:00 am

Stiahni si dakde schému ja to z hlavy tiež neviem ale principiálne spínacia skrinka spína pri zapnutom kľúči plusku od baterky (červený) ďalej do spotrebičov (čierny) ktoré sú z baterky napájané a teda do spínača brzdy do tlačítka klaxonu a do prerušovača smeroviek a aj do budíka do merača paliva.Tak jak si to nameral je to asi správne...
(Už sa do toho dostávaš! :Bravo: :good: :beer: )
A ďalšia funkcia spínacej skrinky je, že pri vypnutom kľúči spína živý výstup cievky zapalovania (biela- čiernobiela) na kostru a teda tým sa vypína motor lebo nemá z čoho fungovať zapalovanie, nakoľko vyskratovaním tej napájacej cievky je zrušíš napätie . Takže ohmicky musíš namerať živý z cievky voči kostre ale len ak je kľúč v ON. Ak je kľúč v OFF tak je tam skrat a ohmicky ho aj nameráš a teda nulu . Ale len ak by si to meral priamo na scootri pozapájané. Ak bude nekonečno je dakde cievka prerušená.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

bullgoad71
chodec
chodec
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Ut Jún 02, 2015 1:22 am
Skúter: cinan adams , gilera

Re: cina nestartuje , iskra nikde

#28 Príspevok od užívateľa bullgoad71 » Ne Jún 21, 2015 12:28 am

Vdaka za rady bola to ta cierna cievka , ktora ma na starosti start teda dava impulz na cievku ,,skuter startuje tak ako pred tym , chyta na prve nakopnutie takze zatim ziadna smrt ,,, :D :angelic-little: :auto-biker: :obscene-drinkingcheers:

Napísať odpoveď

Návrat na "Elektro"