Nová pneu - zdeformovaná?

Otázky,odpovede,postrehy,skúsenosti okolo pneu

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
kancur
chodec
chodec
Príspevky: 15
Dátum registrácie: St Nov 19, 2014 11:58 pm
Skúter: Keeway ARN125

Nová pneu - zdeformovaná?

#1 Príspevok od užívateľa kancur » St Mar 11, 2015 10:46 pm

Nazdar, dnes mi prišli nové pneu, jedna 12 palcov druhá 13. Tá 12 palcová vyzerá byť úplne v poriadku, je pomerne tvrdá a drží si tvar. Tá 13 palcová avšak na pohľad vyzerá byť zdeformovaná, naozaj je na niektorých miestach viac vypuklá vpravo, inde zas vľavo (viď foto). Táto pneu je ale dosť mäkká - rukou sa dá jednoducho deformovať. Nemám s tým žiadne skúsenosti. Je to normálne? Bude to po osadení na ráfik a nahustení ok? Pneu je na skúter keeway arn 125. Ďakujem za tipy:)
Prílohy
Imahnge00001.jpg
Imahnge00005.jpg
Imahnge00006.jpg

Užívateľov profilový obrázok
lacidavinci
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 123
Dátum registrácie: Pi Apr 18, 2014 8:31 pm
Skúter: Aprilia leonardo 125
Bydlisko: Moldava

Re: Nová pneu - zdeformovaná?

#2 Príspevok od užívateľa lacidavinci » St Mar 11, 2015 10:56 pm

serus aka je to znacka?ja som nedavno menil dunlopky a tiez boli makke a lahko ohybatelne no nevykazovali take vydutia

kancur
chodec
chodec
Príspevky: 15
Dátum registrácie: St Nov 19, 2014 11:58 pm
Skúter: Keeway ARN125

Re: Nová pneu - zdeformovaná?

#3 Príspevok od užívateľa kancur » St Mar 11, 2015 11:06 pm

Je to PIRELLI, mám dva rozmery, jedna 120/70-12 druhá 130/70-12 .. táto vačšia je tá makšia a práve tá je tak divne vydutá, proste nie v strede ale raz naľavo a raz napravo od stredu... ale sú fakt mäkké a práve som to skúšal rukou všelijak rozťahovať a hádam to bude len zdeformované nejakým skladovaním. Tvoje su OKej? :)

Užívateľov profilový obrázok
lacidavinci
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 123
Dátum registrácie: Pi Apr 18, 2014 8:31 pm
Skúter: Aprilia leonardo 125
Bydlisko: Moldava

Re: Nová pneu - zdeformovaná?

#4 Príspevok od užívateľa lacidavinci » St Mar 11, 2015 11:24 pm

moje su ok,,,som na nej nabehal 8 tis..a uz nesie znamky opotrebovania,,mne dokonca znamy aj vyvazoval kola,,sice to na mensich kolach ide tazsie ale podarilo sa.Tipujem ze to bolo zlym uskladnenim...ozaj cena nebola mala?

kancur
chodec
chodec
Príspevky: 15
Dátum registrácie: St Nov 19, 2014 11:58 pm
Skúter: Keeway ARN125

Re: Nová pneu - zdeformovaná?

#5 Príspevok od užívateľa kancur » St Mar 11, 2015 11:29 pm

Nechcel som do toho veľa vraziť, stáli ma 70eur z toho poštovné asi 10. Hľadal som medzi takými lacnejšími pneu. Neviem či to je málo alebo veľa? :)

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Nová pneu - zdeformovaná?

#6 Príspevok od užívateľa theruck » Št Mar 12, 2015 12:26 am

ved to musis obut a nafukat a nie sa na to pozerat doma v obyvacke... potom pozri ci je deformovana
ked sa to skladuje na lezato alebo je to pri preprave nalozene cikcakovo tak jasne ze sa to zdeformuje...
ale to po nafukani bude mat normalny tvar predpisany

Obrázok

kancur
chodec
chodec
Príspevky: 15
Dátum registrácie: St Nov 19, 2014 11:58 pm
Skúter: Keeway ARN125

Re: Nová pneu - zdeformovaná?

#7 Príspevok od užívateľa kancur » Št Mar 12, 2015 12:38 am

ďakujem.. :-) v také niečo som aj dúfal, nemal som s tým doteraz skúsenosť. díky

Ozzac
Príspevky: 3
Dátum registrácie: So Feb 21, 2015 10:31 am
Skúter: Yamaha Majesty 400
Bydlisko: Bratislava

Re: Nová pneu - zdeformovaná?

#8 Príspevok od užívateľa Ozzac » Št Mar 12, 2015 11:13 am

vo fabrikách to zvazuju takými páskami,aby sa tých pneumatík zmestilo do kontajnera viac .Potom ked to niekde leží dva tri roky ,v regali ,tak to tak vyzerá.Niekdy ked vidím tie gumy z číny na autá ,tak su spološtene ,že vyzeraju ako na bicykel.Ked to nafukneš dostane to späť svoj tvar,aj ked tá deformacia určite neprospieva kostre,tej pneu.

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Nová pneu - zdeformovaná?

#9 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Mar 12, 2015 2:30 pm

Tom je OK... čo bojíš ja osobne mám celú zimu scooter na bočáku.A niekto by povedal že sa Ti guma zdeformuje mal si ho dať na hlavný stojan....guma je guma je poddajná jak sa zdeformovala, tak sa aj počas jazdenia oddeformuje. Šak to máme scootre nie železo na motoGP a lietať s tým jak o závod na hrane fyziky.Neriešim... :pardon: :beer:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
Andyaprilia
skútrista
skútrista
Príspevky: 254
Dátum registrácie: St Máj 07, 2014 3:43 pm
Skúter: Aprilia Atlantic 500
Bydlisko: Sereď

Re: Nová pneu - zdeformovaná?

#10 Príspevok od užívateľa Andyaprilia » Ne Mar 15, 2015 1:17 am

Kancur,ak mozem pridat svoju skusenost,ktoru som tu uz opisovala v inej teme...minuly rok som kupila ojazdeny skuter s celkom fajn gumami...predna rok vyroby 2012,dezen ok...zadna rok vyroby 2013, dezen tiez ok...teraz na jar mi robil kamarat servisnu a vsimol si,ze zadna guma ma po celom obvode na jednej strane vydute ,,hrce,,...ked tu pneu zhodil,tiez bola uplne makka a tenka...akoby mala hrubku uplne minimalnu...samozrejme som hned objednala novu a ked sme trosku skumali,ze preco ani nie dvojrocna pneu zrazu takto vyzera,tak si vsimol,ze datum na pneumatike,je vyrazeny do gumy pneumatiky,ale spravne by mali cisla vystupovat von do priestoru...takze niekto tejto pneu predlzoval zaruku,nakolko dezen bol este celkom ok,ale roky neosalis...mozno to bola protektorovana guma,ktorej trosku prehlbili dezen,prerazili datum vyroby a vyhodne predali...vraj to dokonca robia aj predajcovia,aby predali stare gumy na sklade...nechcem tvrdit,ze je to tvoj pripad,tot len moja skusenost s deformovanou gumou....tak bacha na datum...
...POHODA...KLÍDEK...SCOOTRIČEK...

Užívateľov profilový obrázok
andy4
st. cyklista
st. cyklista
Príspevky: 212
Dátum registrácie: Št Máj 16, 2013 6:37 pm
Skúter: chesseBURGER125
Bydlisko: KE/KS

Re: Nová pneu - zdeformovaná?

#11 Príspevok od užívateľa andy4 » Ne Mar 15, 2015 9:59 pm

Kancur, vôbec sa nestresuj kým ju nemáš na ráfe natlakovanú. :)
Idem si svoje.

Napísať odpoveď

Návrat na "PNEU"