Ultraseal v BA

Otázky,odpovede,postrehy,skúsenosti okolo pneu

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
gombo
skútrista
skútrista
Príspevky: 318
Dátum registrácie: Št Apr 28, 2011 7:07 pm
Skúter: Piaggio MP3 300ie Hybrid
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Ultraseal v BA

#1 Príspevok od užívateľa gombo » Št Mar 31, 2016 8:31 pm

Neviete mi poradit,kde by mi v BA naplnili pneu Ultrasealom?
BMW K 1200 LT,Piaggio MP3 300ie Hybrid,EX:Honda FJS 600 Silver Wing,Honda CN250 Helix,Yamaha125cygnus,Kymco heroism,Kymco dink,Honda sfx,KTM ponny II

Užívateľov profilový obrázok
peeter
cyklista
cyklista
Príspevky: 177
Dátum registrácie: St Sep 30, 2009 12:15 am
Skúter: Burgman 400 K9
Bydlisko: Šamorín

Re: Ultraseal v BA

#2 Príspevok od užívateľa peeter » Št Mar 31, 2016 9:49 pm


Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Ultraseal v BA

#3 Príspevok od užívateľa VLADY » Pi Apr 01, 2016 7:52 am

Mal som v gumách 2 krát "Slime" čo je porovnateľný konkurenčný produkt, normálne zakúpený v AZ pneu,a už teraz pri tretej výmene pneu som to tam ani nedal a ani nemienim...vozím sadu knôtov takže prípadný defekt si opravím na mieste a dofúknem bombičkou. Pretože za celý čas čo mám scootre vyše 10 rokov som defekt ani raz nedostal. Takže ja v tom nevidím až taký zmysel ak sa jazdí po bežných asfaltkách.A hlavne som mal dojem že mi to spôsobovalo nevyváženosť .
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
gombo
skútrista
skútrista
Príspevky: 318
Dátum registrácie: Št Apr 28, 2011 7:07 pm
Skúter: Piaggio MP3 300ie Hybrid
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ultraseal v BA

#4 Príspevok od užívateľa gombo » Pi Apr 01, 2016 9:19 am

mne ani tak nejde o tie defekty,ako o to zemusim dofukovat gumy a vraj ak sa to tam da,tak drzia tlak
BMW K 1200 LT,Piaggio MP3 300ie Hybrid,EX:Honda FJS 600 Silver Wing,Honda CN250 Helix,Yamaha125cygnus,Kymco heroism,Kymco dink,Honda sfx,KTM ponny II

Užívateľov profilový obrázok
gombo
skútrista
skútrista
Príspevky: 318
Dátum registrácie: Št Apr 28, 2011 7:07 pm
Skúter: Piaggio MP3 300ie Hybrid
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ultraseal v BA

#5 Príspevok od užívateľa gombo » Pi Apr 01, 2016 11:44 am

peeter napísal:u Vadima na Trencianskej
http://www.buldog.sk/?Zauj%EDma_%9Da%3F:Ultraseal
Tak som to skusil,ale po dnesnom zazitku tam uz nevkrocim.Takze dufam,ze to robia aj inde.Ak nie radsej si to necham urobit v inom meste...
BMW K 1200 LT,Piaggio MP3 300ie Hybrid,EX:Honda FJS 600 Silver Wing,Honda CN250 Helix,Yamaha125cygnus,Kymco heroism,Kymco dink,Honda sfx,KTM ponny II

Užívateľov profilový obrázok
PeterZ
motorkár
motorkár
Príspevky: 1727
Dátum registrácie: Ut Júl 17, 2007 10:31 am
Skúter: Peugeot Vivacity Silversport
Bydlisko: ZH
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ultraseal v BA

#6 Príspevok od užívateľa PeterZ » Pi Apr 01, 2016 12:22 pm

Aký to bol zážitok?

Užívateľov profilový obrázok
Bobo
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 573
Dátum registrácie: Št Máj 03, 2007 2:29 pm
Skúter: BMW R 1200 RT
Bydlisko: MA (teda skôr okolie)

Re: Ultraseal v BA

#7 Príspevok od užívateľa Bobo » Pi Apr 01, 2016 1:53 pm

Gombo, ak máš snímače tlaku v pneumatikách, tak to ani neskúšaj.
KYMCO XC 250, SUZUKI Burgman 650, BMW R 1200 RT

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Ultraseal v BA

#8 Príspevok od užívateľa VLADY » Pi Apr 01, 2016 2:48 pm

Tak si to choď kúpiť na Polianky do AZ pneu veľkú flašku neviem či 0,5L alebo 0,8 a natlačíš si to hocikde na pumpe kde je kompresor ... aby si potom gumu bez problému hneď dofúkal. Som to tak riešil ja.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
dreamer
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 376
Dátum registrácie: St Feb 12, 2014 8:44 pm
Skúter: Aprilia SR MAX 300
Bydlisko: Bratislava

Ultraseal v BA

#9 Príspevok od užívateľa dreamer » Pi Apr 01, 2016 6:23 pm

hehe, Vadim je svojrazny chlapik, to je fakt, ale zas da sa s nim v pohode dohodnut. V motobiznise je uz dlhe roky a stretol sa uz so vselicim, tak sa mu ani necudujem.

K tomu Ultrasealu, suhlasim s Vladym, mal som to asi v troch sadach pneu a vzdy ked som siel prezuvat sa mechanik len chytal za hlavu ked to tam videl. Neradi to vidia, lebo im to zasiera naradie. Defekt som nemal zatial ani raz, ale nosim sadu knotov s bombickami, keby predsa. Ultraseal nie je vsemocny, a ked nezalepi dieru tak ti aspon zafrka celu motorku.
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: Ultraseal v BA

#10 Príspevok od užívateľa duky5 » Pi Apr 01, 2016 7:28 pm

PeterZ napísal:Aký to bol zážitok?
Aj ja by som si to rád vypočul :)
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Užívateľov profilový obrázok
gombo
skútrista
skútrista
Príspevky: 318
Dátum registrácie: Št Apr 28, 2011 7:07 pm
Skúter: Piaggio MP3 300ie Hybrid
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ultraseal v BA

#11 Príspevok od užívateľa gombo » Pi Apr 01, 2016 8:32 pm

Na jeho stranke som nasiel otvaracie hodiny cez sezonu od 1.3 od 10:00.tak som 10:05 zavolal a opytal ci to robi a kedy mozem prist.povedal mi kedykolvek.Tak som mu povedal,ze teda idem hned.Prisiel som tam 10:20 a predajna zavreta.Na dverách napis,ze je polhodinova prestavka a na prilozenych hodinach je cas,kedy skonci.Na hodinach bolo oznacene 11:00,Tak som tam cakal do 11:00.O 11:10 som zavolal,ci pride.Povedal ,ze hned je tam.Aj prisiel.Ked prichadzal,tak prisiel este dalsi clovek s dvomi zenami.(nie s nim).Predajna sa odomkla vosli sme dnu,povedal som mu ze som tam koli ultrasealu.Ten dalsi zakaznik co dosiel po mne mu hovori ze potrebuje nejaku baterka a zeny si tam skusali cizmy.Povedal mi,ze najskôr obsluzi ich a potom mna,ze sa tak rozhodol a ze sak 5min. este vydrzim.Po dalsich 15min. cakania som odisiel.Chcel som si tam naplnit obe motorky a do LTcka kupit novu baterku,ale po dnesku tam uz nepachnem.Verim ze to robi dlho,ze ma ceny za naj predajnu,ze ma vselico v ponuke,ze s nim ma XXX ludi len dobre skusenosti a mozno som jesitny,ale necham zo seba urobit k.k.ta len raz.Chvalabohu uz nieje doba,ked bola predajna dielov len na leningradskej(pamatnici urcite vedia) a na baterku(trepca)sme cakali ako na zazrak...,ale ta doba je uz chvalabohu prec.Viac sa k tomu nechcem vracat ani tu sirit nejaku antireklamumalebo nieco podobnem,ale ako som uz pisal som stary tvdohlavy jesitak... :)
dreamer:
nechcem to koli defektom,ale koli zachovaniu stalosti tlaku v pneu.Aby som nemusel dofukovat.Na honde sa mi po nahodeni novych gum pred rokom stale po par dnoch klesne tlak skoro az na 1atm. a kamarad z CZ mi to poradil.Ze on mal podobny problem na LT a po aplikovani toho bordelu,nemusi kontrolovat tlak v pneu celu sezonu,tak som sa toho chytil.
BMW K 1200 LT,Piaggio MP3 300ie Hybrid,EX:Honda FJS 600 Silver Wing,Honda CN250 Helix,Yamaha125cygnus,Kymco heroism,Kymco dink,Honda sfx,KTM ponny II

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: Ultraseal v BA

#12 Príspevok od užívateľa duky5 » Pi Apr 01, 2016 9:05 pm

to je standardna situacia, pozri si motoride :)
nieco ako norco bikes :)
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

icask
st. cyklista
st. cyklista
Príspevky: 220
Dátum registrácie: Ne Jún 28, 2015 9:20 pm
Skúter: Kymco Downtown 125i ABS
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Ultraseal v BA

#13 Príspevok od užívateľa icask » Pi Apr 01, 2016 11:15 pm

Norco ani nespomynaj. Chcel som plexi od nich tak sa ich pitam, ci pasuje na xy model z toho roku. Oni mi odpovedali, ze to mam vediet ja a ked mi poslu plexi tak sa uz neda vratit. Hm zakony im nic nehovoria asi.

Aj mne klesa tlak ale pomerne pomaly. Nestacil by dusik? Je to vacsia molekula.

Na aute som mal za 18 rokov 1 defekt. Na skutri sombto stihol 6 mesiacov :( a to som chytil vrut do dreva niekde v raci na ceste.
Kymco Downtown 125 i ABS od 6.5.2015

Užívateľov profilový obrázok
dreamer
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 376
Dátum registrácie: St Feb 12, 2014 8:44 pm
Skúter: Aprilia SR MAX 300
Bydlisko: Bratislava

Re: Ultraseal v BA

#14 Príspevok od užívateľa dreamer » So Apr 02, 2016 11:22 am

Ak ti klesne na 1atm za par dni, nebude problem napr. vo ventile? Nezda sa mi to, je to akosi vela podla mna. Tiez by som najskor skusil ten dusik ako pise icask. V kazdom pneuservise ti to nafukaju.
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Ultraseal v BA

#15 Príspevok od užívateľa VLADY » Ne Apr 03, 2016 8:30 am

No tiež myslím že kvôli tomu že treba každé dva mesiace dofúknuť gumu by som to tam nemal. Alebo si kup čiapočky s indikátorom tlaku a vieš ako je na tom guma aj bez skúšania tlakomerom a zohýbania sa .
A dusík by som skúsil tiež ak by mal byť takýto problém aj keď som nikdy nepochopil ludí čo tvrdia že do moto je to zle a tam by to nedávali??? Prečo by bolo čo to je iná guma ako na aute ?Lebo vraj guma sa menej zohreje ak je plnená dusíkom a teda menej drži na asfalte???Blbina prečo by sa mala menej zohriať...a ak aj áno zopár °C ??? to sú podľa mňa furt také keci pospolitého ľudu šíriace sa ústnym podaním poprekrúcané a pomenené príčiny za následky a pod, jak o nabíjaní bateriek.... Ak má raz dusík výhodu že menej púšťa a menej mení tlak zahriatim tak aký problém? Dám tam o trochu viac tlaku aby som eliminoval rozdieli pri zvýšení teploty pri bežnom vzduchu a neriešim podľa mňa ľudia veľa veciam nerozumia, na fyzike spali a potom sú zmätení a nevedia technicky rozmýšlať. Mal som ho v Kymkáči a nezaregistroval som žiadne negatívum akurát ani pozitívum skrátka mne gumy doteraz vždy na Burgeri držali tlak tak že dofúkal som na začiatku sezóny a potom až dakedy po 3-4 mesiacoch. A inak v Lidli mali minule takýto sajrajt akurát do bicyklov ružový aj som dve flašky kúpil že to tam šprcnem ...podľa mna je to všetko na jedno kopyto . ale kedže mám pocit že to nepotrebujem tak som to neaplikoval. Aja preto , že pri prezúvaní gúm pred mesiacom v AZ pneu tiež na to prezúvač dosť nadával ....Volakedy sa do riedkej duše dávalo mlieko. pomohlo to ale to zas bolo iné mlieko ako je dnešné krabicové. :shock:

K obom predajcom len toľko od Norčobikes mám plexi ale bral som ho poštou nakoľko situáciu na predajni som nemal chuť osobne zažiť a aj to nemám moc blízko...kupoval som GIVI plexi tam nemá čo nepasovať . A u Vadima som bol tiež len raz a nema som pocit že je to typ obchodníka čo sa trhá za zákazníkom. Skrátka mal som dojem že asi má svoj okruh verných zákazníkov a to mu stačí a že nemeini strácať čas ak si tam niekto príde dačo popozerať alebo kúpiť jednorázovo.
PS: A mal som dojem že je to skorej pračka na peniaze...
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
Bobo
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 573
Dátum registrácie: Št Máj 03, 2007 2:29 pm
Skúter: BMW R 1200 RT
Bydlisko: MA (teda skôr okolie)

Re: Ultraseal v BA

#16 Príspevok od užívateľa Bobo » Ne Apr 03, 2016 2:24 pm

Ja som mal dojem, že mi to niekedy rozhodilo vyváženie kolesa. Hlavne zo začiatku jazdy. Momentálne sa spolieham na lepiacu sadu z Louisa s bombičkami. A teraz som si vlastne spomenul, že keď som dostal zatiaľ jediný defekt na Burgošovi na prednom kolese, tak mi to aj tak nepomohlo. Zelený sajrajt mi z dierky vytekal, ale nezalepil dieru. Možno som tam toho mal málo. Tak tam išiel knot a finito.
KYMCO XC 250, SUZUKI Burgman 650, BMW R 1200 RT

Užívateľov profilový obrázok
Look
moderátor
moderátor
Príspevky: 1161
Dátum registrácie: Ut Jan 10, 2006 12:12 am
Skúter: -TUNING.SK
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ultraseal v BA

#17 Príspevok od užívateľa Look » Ut Apr 12, 2016 1:46 am

VLADY napísal:Mal som v gumách 2 krát "Slime" čo je porovnateľný konkurenčný produkt, normálne zakúpený v AZ pneu,a už teraz pri tretej výmene pneu som to tam ani nedal a ani nemienim...vozím sadu knôtov takže prípadný defekt si opravím na mieste a dofúknem bombičkou. Pretože za celý čas čo mám scootre vyše 10 rokov som defekt ani raz nedostal. Takže ja v tom nevidím až taký zmysel ak sa jazdí po bežných asfaltkách.A hlavne som mal dojem že mi to spôsobovalo nevyváženosť .
Nieje to tak davno co sa jeden frajer branil v Bosne červíkom (knotom) a aký bol potom spokojný........spomínaš? :D

Užívateľov profilový obrázok
Petom
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 518
Dátum registrácie: St Máj 06, 2009 1:58 pm
Skúter: BMW K1200 LT
Bydlisko: Bratislava N48 09.642 E17 07.281

Re: Ultraseal v BA

#18 Príspevok od užívateľa Petom » Ut Apr 12, 2016 2:58 pm

Bobo napísal:Ja som mal dojem, že mi to niekedy rozhodilo vyváženie kolesa.
Bobo az tak zla predajna to snad nebude, ze rozhodilo Gomba to chapem, ale vyvazenie kolies? :lol:
Mne sa stratil podpis, aj vám?

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Ultraseal v BA

#19 Príspevok od užívateľa VLADY » Ut Apr 12, 2016 8:47 pm

Dačo si spomínam.... :D ale na vystrelený ventil v MLR to nemalo. :no: :lol:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
gombo
skútrista
skútrista
Príspevky: 318
Dátum registrácie: Št Apr 28, 2011 7:07 pm
Skúter: Piaggio MP3 300ie Hybrid
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ultraseal v BA

#20 Príspevok od užívateľa gombo » Št Apr 14, 2016 5:22 am

A mne nebolo vsetko jedno,ked som skoro vyzul zadnu gumu na D1
Prílohy
2013-09-07-3752.jpg
2013-09-07-3745.jpg
2013-09-07-3760.jpg
BMW K 1200 LT,Piaggio MP3 300ie Hybrid,EX:Honda FJS 600 Silver Wing,Honda CN250 Helix,Yamaha125cygnus,Kymco heroism,Kymco dink,Honda sfx,KTM ponny II

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Ultraseal v BA

#21 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Apr 14, 2016 10:12 am

Čo sa stalo???
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
gombo
skútrista
skútrista
Príspevky: 318
Dátum registrácie: Št Apr 28, 2011 7:07 pm
Skúter: Piaggio MP3 300ie Hybrid
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ultraseal v BA

#22 Príspevok od užívateľa gombo » Št Apr 14, 2016 8:12 pm

Je to uz 3 roky dozadu.Chytil som klinec a ledva som to ustal,ked guma splasla.Ale mali sme knot aj sprej,tak sme to nakoniec poriesili.A ked mi na aute rozsklebilo gumu,tak mi uz ziadne ani zazracne lepidlo nepomohlo :)
Prílohy
image.jpeg
BMW K 1200 LT,Piaggio MP3 300ie Hybrid,EX:Honda FJS 600 Silver Wing,Honda CN250 Helix,Yamaha125cygnus,Kymco heroism,Kymco dink,Honda sfx,KTM ponny II

Napísať odpoveď

Návrat na "PNEU"