SAVA mc (16) racing soft vs. životnosť

Otázky,odpovede,postrehy,skúsenosti okolo pneu

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
mskvlado
chodec
chodec
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Št Nov 13, 2008 12:41 pm
Skúter: Malaguti Spidermax 500 RS

Re: SAVA mc (16) racing soft vs. životnosť

#26 Príspevok od užívateľa mskvlado » Št Sep 02, 2010 11:38 am

geetee =) napísal:haki chcel soft, povedali ze softy nebudu uz nikdy a tak nam miesto dvoch trinastok poslali jednu trinastku a jednu dvanastku aj to pomali s tyzdnovym oneskorenim
za 7% zlavu sa niekomu strkat do zadku?na continental bez kecov a velkych nalepiek dostanem 50% len skoda ze nerobia 13" este, by som ich nahodil hakimu
ale ja osobne preferujem dunlop, savy sa rychlo prehreju a potom su jak sopel, na seriovky super, ale na silnejsie masiny uz ani nie
Tomáš - nooo, na savách sa jazdí taliansky Malossi cup, jazdia na nich v Polini cupe - aj silnejši mašiny. Myslím, že na nich aj na Slovensku niekto už pár krát vyhral - nie len v streetoch

- 13" soft sa robia... ... ozaj a sú aj skladom

Vlado Mančík
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
liu či
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Št Sep 02, 2010 11:59 am
Skúter: keeway huricane, arn, pixel, maxel, fi či, li či...

Re: SAVA mc (16) racing soft vs. životnosť

#27 Príspevok od užívateľa liu či » Št Sep 02, 2010 12:26 pm

zháňám lacný kockový cukor s číny, je viac sladký, rýchlejšie sa rozpúšťa a je výživnejší
aspom tak to tvrdila čínska vláda a ja im verím je tam nálepka čínskeho ministerstva zdravotníctva ,
testuje to tam u nich už veľa "dobrovoľníkov" a v čínskej TeeVee vraveli, že zatiaľ majú sladký život
Osobné rozhovory na kameru dajú až po ukončení testu.
Vraveli že je plne zrovnateľný s cukrom s EU len je o 3/4 lacnejší a má troška ostrejšie hrany
takže sa pomalšie kĺže, kým ho spracujete.
Neviem sa rozhodnúč či si ho kúpiť - GeeTee prosím ťa pomôž na teba dám - som tvoj fanda
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
liu či
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Št Sep 02, 2010 11:59 am
Skúter: keeway huricane, arn, pixel, maxel, fi či, li či...

Re: SAVA mc (16) racing soft vs. životnosť

#28 Príspevok od užívateľa liu či » Št Sep 02, 2010 1:01 pm

jazdím na nich všetky moje skútre, ale bohužial zatial som ešte nevedel zistiť akú majú naozaj životnosť
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
geetee =)
Riaditeľ Zemegule
Príspevky: 879
Dátum registrácie: St Máj 14, 2008 4:26 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: Praha
Kontaktovať užívateľa:

Re: SAVA mc (16) racing soft vs. životnosť

#29 Príspevok od užívateľa geetee =) » Pi Sep 03, 2010 12:05 am

mskvlado napísal:Tomáš - nooo, na savách sa jazdí taliansky Malossi cup, jazdia na nich v Polini cupe - aj silnejši mašiny. Myslím, že na nich aj na Slovensku niekto už pár krát vyhral - nie len v streetoch

- 13" soft sa robia... ... ozaj a sú aj skladom

Vlado Mančík
no sak jasne ze na nich aj nemco vyhraval kym neprisiel na to ze ked si dal haidenaui tak spravil o 5s lepsi cas.
po troch kolach sa na runnerovi 220 4T prehreju a je to jak na rôsole jazdit

zrazu sa robia? no ale na stranke vyrobcu sa robili stale, a stale to je len druhotriedna znacka ktora ponukala dobri pomer cena/vykon ale po prichode continentalu medzi zavodne scoot gumi to uz ale davno neplati, a ked si viem zohnat dunlop TT 92 za 40€ tak ma sava vonkoncom nezaujma

k tomu malossi cupu, sam dobre vies kebyze tam dam kazdemu scooter Yuki tajfun a celemu podniku 1mil € tak budu jazdit kludne aj Tajfun Malossi Cup takze to nieje argument o kvalite

a ktomu stavu skladom, ked teraz jeden konkretny clovek chcel zavodnu savu, tak okrem odmeraneho pristupu mu bolo zdelene ze tak najskor vo februari, tak bud to chcete predavat a mat s kazdeho medelu aspon sadu na sklade alebo len sa tak tvarit
http://www.lcd-display.cz náhradné displeje do laptopov, doručenie aj na SK do 24h http://www.lcd-display.cz

mskvlado
chodec
chodec
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Št Nov 13, 2008 12:41 pm
Skúter: Malaguti Spidermax 500 RS

Re: SAVA mc (16) racing soft vs. životnosť

#30 Príspevok od užívateľa mskvlado » Pi Sep 03, 2010 10:39 am

geetee =) napísal:
mskvlado napísal:Tomáš - nooo, na savách sa jazdí taliansky Malossi cup, jazdia na nich v Polini cupe - aj silnejši mašiny. Myslím, že na nich aj na Slovensku niekto už pár krát vyhral - nie len v streetoch

- 13" soft sa robia... ... ozaj a sú aj skladom

Vlado Mančík
no sak jasne ze na nich aj nemco vyhraval kym neprisiel na to ze ked si dal haidenaui tak spravil o 5s lepsi cas.
po troch kolach sa na runnerovi 220 4T prehreju a je to jak na rôsole jazdit

zrazu sa robia? no ale na stranke vyrobcu sa robili stale, a stale to je len druhotriedna znacka ktora ponukala dobri pomer cena/vykon ale po prichode continentalu medzi zavodne scoot gumi to uz ale davno neplati, a ked si viem zohnat dunlop TT 92 za 40€ tak ma sava vonkoncom nezaujma

k tomu malossi cupu, sam dobre vies kebyze tam dam kazdemu scooter Yuki tajfun a celemu podniku 1mil € tak budu jazdit kludne aj Tajfun Malossi Cup takze to nieje argument o kvalite

a ktomu stavu skladom, ked teraz jeden konkretny clovek chcel zavodnu savu, tak okrem odmeraneho pristupu mu bolo zdelene ze tak najskor vo februari, tak bud to chcete predavat a mat s kazdeho medelu aspon sadu na sklade alebo len sa tak tvarit
1. k druhotriednym pneu prikladám zoznam značiek (samozrejme druhotriednych, ja si to síce nemyslím, ale budiž), ktoré ich používajú do prvovýroby - tak ako samozrejme vravíš, je to len kvôli ich cene - znova neoverená info z tvojej strany

Piaggio, Vespa
Aprilia
Malaguti
Peugeot
Gilera

2. malossi cup - nie je to záruka kvality, to súhlasím, ja ale vychádzam z informácií, ktoré mám priamo od Malossi(chodíš do Milána, zastav sa v Malossi), a priamo od Sava(chodíš do Milána, zastav sa v SAVA) - len pre zaujímavosť som si zisťoval, prečo Sava začali používať v Malossi cupe, ale ty máš informácie asi ešte presnejšie - znova neoverená info z tvojej strany

3. polini cup - ani to nie je záruka kvality, k tomu si sa nevyjadril

4. k stavu skladu - robia sa stále a nie zrazu - znova neoverená info z tvojej srany

5. k nemčovi(všetka česť, je to super jazdec) - Beno Lipnik(väčšina objektívnych ľudí v DS bola prekvapená, čo dokáže s MC16 na našej Aprilii - ak poprieš aj toto... respektíve nič iné nečakám)(racing, sport), Gellner(racing), Gudába(len posledný pretek)(open), Lukáško(street), Peti(street), Haki(len jedna pneu)(street), Čermo(open) - takže ich nepoužívajú iba v slabých mašinách - znova neoverená info z tvojej strany

tu je pár podujatí a tímov, kde sa sava používa - ako hovoríš, určite im ich sava nanútila a všetci sú schopní robiť akýkoľvek cup(Tajfun Malossi Cup) na akýchkoľvek plášťoch - znova neoverená info z tvojej strany

TALIANSKO
- Trofeo Honda Italia Racing Project (HIRP);
- Campionato Italiano Mini GP;
- Campionato Italiano Minibike Motard;
- Mobster Challenge 2010 Pit Bike;
- Trofeo Centro Sud Italia Minimotard;
- Polini Italian Cup 2010
- PIT BIKE RACING ITALY
- PIT BIKE PRO

FRANCÚZSKO
- Malossi GP France

ŠPANIELSKO
- Mini GP Spain

NEMECKO
- Scooter Racing: RH Scooter Race Team, LRP- Racing, Scooter Racing Team RH3, HSR-Racing Team, Team MTN, Team Wahner, DARC Team,
- Supermoto: FR-Racing, Kraft Racing and Max Banholzer as an individual
- Old-timer: Canyon Racing Team

VEĽKÁ BRITÁNIA
MetraKit Mini GP
- Mini GP50
- MiniGP-70
- MiniSM-FUN70

JUŽNÁ AFRIKA
- Scooter 101

USA
SEMRA RACING USA

HOLANDSKO
PEUGEOT TEAM DENMARK

BELGICKO
NDFI RACING

SLOVINSKO
Rok Bagroš is stunting on Slovenian stunt championship - pozrite si VIDEO na youtube, v stunte je veľmi dobrý

Tomáš Gyory - napíš prosím ťa 1, stačí mi 1 argument (ale nie vŕtanie a urážky), ktoré potvrdzujú tvoje "výroky"

Vlado Mančík

- k odmeranému prístupu k Hakimu - ak mal ten pocit, tak SORRY
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: SAVA mc (16) racing soft vs. životnosť

#31 Príspevok od užívateľa alcatelko » Pi Sep 03, 2010 11:25 am

na savu nemozem povedat jedine krive slovo...ked som sa ich konecne naucil spravne fukat tak konecne drzia ako pribite...
u optika sa vymenou za savu neskutocne zlepsili jazdne vlastnosti (povodne s6 slick mk2 120mm (v reale cez 130mm))
mc20 drzali v madarksu super az kym som to vylozene neprehnal (vid. 2.miesto v kvalifikacii ked na suchu som sa ledva drzal na 5-6tom koli slabemu vykonu skutra)

a este tak vseobecne...kazdy ma iny styl jazdy tak mu mozu vyhovovat ine gumy...napr min rok na babe momo uplne zozmolkoval gumy a jazdil pomalsie casy ako my...a nam ostali krasne hladke dokonca som na nich odjazdil este celu tuto sezonu a este nie su KO
ked tebe vyhovuju continentaly ok...ked dunlopy ok...ked savy tiez ok...ceny race gum lietaju od nevidim do nevidim...pmt co doteraz jazdili polini cup vyjdu na viac ako 100e bez dph na 10" kola...savy menej nez polovicu...polini cz ich v priebehu sezony vymenili za savy a jazdia stale rovnake casi a gumy su menej opotrebene (mam ich doma :D kazda sada ma jeden pretek za sebou a rozdiel v opotrebeni je slusny...)
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Užívateľov profilový obrázok
geetee =)
Riaditeľ Zemegule
Príspevky: 879
Dátum registrácie: St Máj 14, 2008 4:26 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: Praha
Kontaktovať užívateľa:

Re: SAVA mc (16) racing soft vs. životnosť

#32 Príspevok od užívateľa geetee =) » Pi Sep 03, 2010 1:57 pm

akoze by ma zaujmalo co ma prvoviroba spolocne s racing gumami?
zadruhe, esteraz pripominam, moze sa jazdit 500 sava cupov, ani jeden nieje dvokazom kvaliti pneu ale komercneho oddelenia
a k molossi a savam, tak preco ma malossi v katalogu len dunlopi? prosim vysvetlit, ked si chvalia tie savy
http://www.lcd-display.cz náhradné displeje do laptopov, doručenie aj na SK do 24h http://www.lcd-display.cz

mskvlado
chodec
chodec
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Št Nov 13, 2008 12:41 pm
Skúter: Malaguti Spidermax 500 RS

Re: SAVA mc (16) racing soft vs. životnosť

#33 Príspevok od užívateľa mskvlado » Pi Sep 03, 2010 2:35 pm

geetee =) napísal:akoze by ma zaujmalo co ma prvoviroba spolocne s racing gumami?
zadruhe, esteraz pripominam, moze sa jazdit 500 sava cupov, ani jeden nieje dvokazom kvaliti pneu ale komercneho oddelenia
a k molossi a savam, tak preco ma malossi v katalogu len dunlopi? prosim vysvetlit, ked si chvalia tie savy
1. nevyjadril si sa k jazdcom, ktorí ich používajú
2. nevyjadril si sa k polini cup
3. malossi cup nie je sava cup
4. nevyjadril si sa k skladovým zásobám, o ktorých si klamal

podľa čoho sa hodnotí kvalita pneu na pretekoch? Podľa toho, či sú alebo nie sú v katalógu. Mať dobré komerčné oddelenie je podľa teba mínus pre značku? A byť na jedných z najznámejších podujatí v určitom segmente je hanba? Alebo prejav druhotriednosti?

TOMINO - do nikoho som tu nevŕtal na rozdiel od teba.
Prílohy
03.jpg
(1.59 MiB) 110 stiahnutí
02.jpg
(1.57 MiB) 110 stiahnutí
Naposledy upravil/-a mskvlado v Pi Sep 03, 2010 4:15 pm, upravené celkom 1 krát.
podpis som si este nenastavil

mskvlado
chodec
chodec
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Št Nov 13, 2008 12:41 pm
Skúter: Malaguti Spidermax 500 RS

Re: SAVA mc (16) racing soft vs. životnosť

#34 Príspevok od užívateľa mskvlado » Pi Sep 03, 2010 2:44 pm

geetee =) napísal:akoze by ma zaujmalo co ma prvoviroba spolocne s racing gumami?
zadruhe, esteraz pripominam, moze sa jazdit 500 sava cupov, ani jeden nieje dvokazom kvaliti pneu ale komercneho oddelenia
a k molossi a savam, tak preco ma malossi v katalogu len dunlopi? prosim vysvetlit, ked si chvalia tie savy
vie Pali, aké názory prezentuješ pod jeho logom?
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
geetee =)
Riaditeľ Zemegule
Príspevky: 879
Dátum registrácie: St Máj 14, 2008 4:26 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: Praha
Kontaktovať užívateľa:

Re: SAVA mc (16) racing soft vs. životnosť

#35 Príspevok od užívateľa geetee =) » Pi Sep 03, 2010 4:41 pm

mskvlado napísal:vie Pali, aké názory prezentuješ pod jeho logom?
jakym palovim logom, su to moje nazori, moj nick je geetee uz asi 10 rokov a pod touto prezivkou ma poznaju nielen na scootrovom fore tak sa laskavo zobud? co ma nabonzujes, alebo co?, uz mi to pripada jak keby som sa tu hadal zo skolkarom
mskvlado napísal:1. nevyjadril si sa k jazdcom, ktorí ich používajú
akym? slovenskym? ja som uz povedal, okrem dunlopov by som ine ani nedal
mskvlado napísal:2. nevyjadril si sa k polini cup
co sa mam co vyjadrovat k polini cupu? uz som vravel, vyhradny dodavatel pneu je vec marketingu
mskvlado napísal:3. malossi cup nie je sava cup
a? ja som nevravel ze to je sava cup
mskvlado napísal:4. nevyjadril si sa k skladovým zásobám, o ktorých si klamal
o ktorych? ze ste nam povedali ze softy sa uz nerobia a preto nam poslete mediumi a nakonec ste poslali 13ku a jednu 12ku miesto dvoch trinastok
mskvlado napísal:TOMINO - do nikoho som tu nevŕtal na rozdiel od teba.
ja nevrtam, ja len nemam rad ked niekto vychvaluje nieco na zaklade -cenzúra-


### sformatoval som citacie do nazornejsej podoby, a GeeTee, mas upozornenie za vulgarizmus... :Rose: - THeBaNDiT
http://www.lcd-display.cz náhradné displeje do laptopov, doručenie aj na SK do 24h http://www.lcd-display.cz

Užívateľov profilový obrázok
liu či
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Št Sep 02, 2010 11:59 am
Skúter: keeway huricane, arn, pixel, maxel, fi či, li či...

Re: SAVA mc (16) racing soft vs. životnosť

#36 Príspevok od užívateľa liu či » Pi Sep 03, 2010 5:11 pm

Gee Tee - čo ti už úplne -cenzúra-, vedia rodičia čo robíš - a si vôbec plnoletý , čo ti niekto ukradol formičky s piesku a ty teraz kopeš na všetky strany, to nie je normálne ako sa tu ty vyjadruješ - 7-8 rokov a neviem či som ti nepridal


### davam ti upozornenie za vulgarizmus, viac info o pravidlach, upozorneniach a trestoch najdes v pravidlach fora - THeBaNDiT
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: SAVA mc (16) racing soft vs. životnosť

#37 Príspevok od užívateľa VLADY » Pi Sep 03, 2010 8:58 pm

Hlavne že s Tvojho príspevku srší inteligencia..... :good: :good: :good: :bad:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
THeBaNDiT
moderátor
moderátor
Príspevky: 6299
Dátum registrácie: Ut Aug 08, 2006 8:23 am
Skúter: je už minulosť
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať užívateľa:

Re: SAVA mc (16) racing soft vs. životnosť

#38 Príspevok od užívateľa THeBaNDiT » Pi Sep 03, 2010 9:10 pm

tak rozbehla sa tu zaujimava diskusia, kohuti na smetisku... :D (bez urazky) Cistit to nebudem, no upozornenia som rozdal... :) Odporucam na osobne spory vyuzit cestu PM (Personal Message neboli Sukromna sprava). Prajem pekny zvysok vecera... :)
Honda NC750X ------------------- Obrázok
Nezabúdajte na PRAVIDLÁ FÓRA a ďakujte pomocou Obrázok.

Napísať odpoveď

Návrat na "PNEU"