SAVA mc (16) racing soft vs. životnosť

Otázky,odpovede,postrehy,skúsenosti okolo pneu

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
pecs22

SAVA mc (16) racing soft vs. životnosť

#1 Príspevok od užívateľa pecs22 » Ne Feb 03, 2008 11:59 am

Ahojte,
tak veľa z vás chváli tieto plášte, čo sa týka priľnavosti. Preto sa chcem opýtať ako je to so životnosťou v bežnej premávke, nemyslím na pretekoch.
Keby ste napísali napr. cca počet km(čas, sezónu) a štýl jazdenia.
Dik

Užívateľov profilový obrázok
momoo
motorkár
motorkár
Príspevky: 1545
Dátum registrácie: Ne Okt 22, 2006 5:26 pm
Skúter: Piaggio NRG 50 LC, Malaguti F12 LC, Yamaha Bw´s AC -> LC
Bydlisko: calexcity - chladnička na pocity
Kontaktovať užívateľa:

#2 Príspevok od užívateľa momoo » Ne Feb 03, 2008 2:15 pm

pri normalnom jazdeni mi hovoril GeeTee ze 1000km je 1mm dezenu
podpis som si este nenastavil

pecs22

#3 Príspevok od užívateľa pecs22 » Po Feb 04, 2008 11:40 am

momoo: dík za odpoveď

som "zabudol", že len asi ty vlastníš tieto plášte z celého fóra a preto je tu tak málo odpovedí. Môžno keby som sa spýtal čo ma dlhšiu životnosť, či ČINA alebo zvyšok sveta, asi by tu bolo viacej odpovedí.

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

#4 Príspevok od užívateľa theruck » Po Feb 04, 2008 11:43 am

mozno keby si sa nepytal jak debilko tak by ti aj niekto odpovedal. ja mam tie gumy a co ti mam napisat ako jazdim? jazdim po cestach tak ako aj ty. ja ten dezen nemeriam a neviem pri kolkych km som to tu gumu nahodil a ked sa mi bude zdat zodrata tak ju vymenim. co nemas 1000 korun na gumu? prestan fajcit a slopat pivo a nasetris hned

pecs22

#5 Príspevok od užívateľa pecs22 » Po Feb 04, 2008 12:00 pm

theruck napísal:mozno keby si sa nepytal jak debilko tak by ti aj niekto odpovedal. ja mam tie gumy a co ti mam napisat ako jazdim? jazdim po cestach tak ako aj ty. ja ten dezen nemeriam a neviem pri kolkych km som to tu gumu nahodil a ked sa mi bude zdat zodrata tak ju vymenim. co nemas 1000 korun na gumu? prestan fajcit a slopat pivo a nasetris hned
jaaj theruck, fakt strasne debilna otazka...
len este blbsia tvoja odpoved.
ta guma nema beznu zmes, to hadam vies a asi sa aj rychlejsie opotrebuva oproti standardnej a preto som chcel vediet, kolko vydrzi tym, co ju maju. A co sa týka ceny, tak bol by som rad keby stala 1000,-, ale co viem tak stoji 2000,- a ak ma vydrzat ani nie sezonu tak pre mna by to bolo vela.
Sa mi lubi, ze tu nadavate na tych co maju rodicov ako sponzorov a potom aj na takych co neminaju len tak, aby kupil kazdy mesiac novu pneu za 1000,-
Nesetrim na veciach co sa tyka skutra, ale zase nevyhadzujem peniaze len tak do luftu..
A ty theruck ako admin ides svojimi odpovedami prikladom...

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

#6 Príspevok od užívateľa theruck » Po Feb 04, 2008 3:27 pm

to len dnes som odrana nasrany :)
kazdopadne na takuto debilnu otazku pre teba uspokojivu odpoved nedostanes lebo uz v samotnej tej otazke pises co chces pocut. sak 2000 stoji ale 1000 stoji hocijaka ina tak to je tych 1000 navyse co si si mal odlozit. to ze ked je maksia zmes ma mensiu zivotnosti si asi uz davno pochopil a to ze mne vydrzi ta guma 5000km s mojimi 100kg na suzuki v predu neznamena ze tebe vydrzi 5000km v zadu tak naco ti je taka zbytocna informacia? ide ti o to aby to drzalo alebo o to aby to vydrzalo? ked sa na tom zavodi tak su to asi zavodne gumy tak si zrataj 1+1 co mozes od nich ocakavat. ked sa budes iba vypytovat tak si nakonec kupis nejaky shit. odpoved si dosta od momooa tak co ti sem mame este napisat?

pecs22

#7 Príspevok od užívateľa pecs22 » Po Feb 04, 2008 3:55 pm

theruck napísal:to len dnes som odrana nasrany :)
kazdopadne na takuto debilnu otazku pre teba uspokojivu odpoved nedostanes lebo uz v samotnej tej otazke pises co chces pocut. sak 2000 stoji ale 1000 stoji hocijaka ina tak to je tych 1000 navyse co si si mal odlozit. to ze ked je maksia zmes ma mensiu zivotnosti si asi uz davno pochopil a to ze mne vydrzi ta guma 5000km s mojimi 100kg na suzuki v predu neznamena ze tebe vydrzi 5000km v zadu tak naco ti je taka zbytocna informacia? ide ti o to aby to drzalo alebo o to aby to vydrzalo? ked sa na tom zavodi tak su to asi zavodne gumy tak si zrataj 1+1 co mozes od nich ocakavat. ked sa budes iba vypytovat tak si nakonec kupis nejaky shit. odpoved si dosta od momooa tak co ti sem mame este napisat?
nikdy si nerobim svoj nazor z jedneho pohladu, stacilo keby si napisal "suhlas momoom"...a nie mudrovat, ale beriem
a na to zakladam temu, aby som sa nieco dozvedel, ked nieco neviem...a jasne, ze kto by nechcel prilnavu gumu a na furt...ale zase ja nevidim vyznam v tom kupit gumu keby vydrzala na beznu jazdu 2000km a menej a ak by to tak bolo, tak do takej pneu by som nesiel...a pre mna je logicke zalozit temu na to a spytat sa na skusenosti ako napriklad po 2000km kupovat novu

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

#8 Príspevok od užívateľa theruck » Po Feb 04, 2008 4:42 pm

jak snim mozem suhlasit ked som to nemeral? ved aj on ti poskytol sprostredkovanu informaciu od vcelku skuseneho cloveka ale tebe to nestaci a este budes rypat a hrat tu urazeneho ze ti nikto neodpoveda. neviem kde si prisiel na to ze vela ludi tu ma tie gumy. ja viem maximalne o 4 vratane mna co je z 800 ludi fakt vela. v percentach 0.5%

Užívateľov profilový obrázok
momoo
motorkár
motorkár
Príspevky: 1545
Dátum registrácie: Ne Okt 22, 2006 5:26 pm
Skúter: Piaggio NRG 50 LC, Malaguti F12 LC, Yamaha Bw´s AC -> LC
Bydlisko: calexcity - chladnička na pocity
Kontaktovať užívateľa:

#9 Príspevok od užívateľa momoo » Po Feb 04, 2008 5:33 pm

pozrisa ja som si ju zadovazil pre moju bezpecnost pretoze z booperom vpredu nieje to najlepsie jazdenie dvakrat som to koli tej shitnej gume polozil .. takze ja mam tiez iba vpredu soft
podpis som si este nenastavil

pecs22

#10 Príspevok od užívateľa pecs22 » Po Feb 04, 2008 6:30 pm

momoo napísal:pozrisa ja som si ju zadovazil pre moju bezpecnost pretoze z booperom vpredu nieje to najlepsie jazdenie dvakrat som to koli tej shitnej gume polozil .. takze ja mam tiez iba vpredu soft
presne pre takyto dovod si zistujem veci okolo tej pneu

G

#11 Príspevok od užívateľa G » Po Feb 04, 2008 6:55 pm

ak hladas dobre ceny na pneu, tak si ich pozri na www.az-pneu.sk . Savy mam aj ja mc16 ale medium. Mam ich na dvoch scootoch ale zatial maju len cca 1500km nabehanych a opotrebenie nevidim ziadne.

Užívateľov profilový obrázok
qyxza
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 459
Dátum registrácie: Po Mar 20, 2006 8:03 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

#12 Príspevok od užívateľa qyxza » Po Feb 04, 2008 7:32 pm

G napísal:ak hladas dobre ceny na pneu, tak si ich pozri na www.az-pneu.sk . Savy mam aj ja mc16 ale medium. Mam ich na dvoch scootoch ale zatial maju len cca 1500km nabehanych a opotrebenie nevidim ziadne.
ja mám MC16 medium vzadu a opotrebenie..no ako po 11 tis km. ale ešte je v pohode, alcatelko ju pobrúsil aj na bokoch na ostrej luke ked mi ladil scooter a vraj držala celkom dobre
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

#13 Príspevok od užívateľa alcatelko » Po Feb 04, 2008 8:07 pm

qyxza napísal: ja mám MC16 medium vzadu a opotrebenie..
mas obycajnu savu a nie racing medium :) softy mam aj ja a pri ostrom jazdeni miznu pred ocami...kym nedavas kazdy druhy den kolienko na kvalitnom asfalte je davat zavodne gumy zbytocnost...tak isto za dazda nebudu tri krat ucinne...
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Užívateľov profilový obrázok
qyxza
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 459
Dátum registrácie: Po Mar 20, 2006 8:03 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

#14 Príspevok od užívateľa qyxza » Po Feb 04, 2008 9:38 pm

alcatelko napísal:
qyxza napísal: ja mám MC16 medium vzadu a opotrebenie..
mas obycajnu savu a nie racing medium :) softy mam aj ja a pri ostrom jazdeni miznu pred ocami...kym nedavas kazdy druhy den kolienko na kvalitnom asfalte je davat zavodne gumy zbytocnost...tak isto za dazda nebudu tri krat ucinne...
dobre dobre... to som napísal v rýchlosti to medium bo som kukal predchádzajúci príspevok..ano je to obyč :-) ale stačí v pohode
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

#15 Príspevok od užívateľa theruck » Ut Feb 05, 2008 4:49 pm

alcatelko napísal:
qyxza napísal: ja mám MC16 medium vzadu a opotrebenie..
mas obycajnu savu a nie racing medium :) softy mam aj ja a pri ostrom jazdeni miznu pred ocami...kym nedavas kazdy druhy den kolienko na kvalitnom asfalte je davat zavodne gumy zbytocnost...tak isto za dazda nebudu tri krat ucinne...
ked drzi na suchu lepsie drzi aj na mokre lepsie

Užívateľov profilový obrázok
THeBaNDiT
moderátor
moderátor
Príspevky: 6299
Dátum registrácie: Ut Aug 08, 2006 8:23 am
Skúter: je už minulosť
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať užívateľa:

#16 Príspevok od užívateľa THeBaNDiT » Ut Feb 05, 2008 9:57 pm

suhlasim s Veduceho poslednym prispevkom... logicky to sedi, resp. tvrde (trebars klasicke vychodne neznicitelne) gumy na suchu drzia ako tak a na mokrom povrchu sa smykaju "jedna radost", takze makke gumy by na mokrom mali drzat lepsie...

Resp. takto:
- tvrda guma na suchom v ramci moznosti drzi, je zahriata... na mokrom povrchu ju chladi voda, guma ztvrdne a drzi menej (+ samozrejme na mokrom sa smyka)
- makka guma na suchom drzi lepsie nez tvrda, zahreje sa rychlejsie a lepsie (aj sa viac derie), na mokrom ju tiez chladi voda, ale zmes je maksia, drzi lepsie nez tvrda (resp. medium) guma...

Tolko moje laicke polemizovanie na tuto temu, ja mam SAVA MC29 Sporty3+ s obycajnou zmesou a som s nimi spokojny, urcite ovela lepsie nez povodne KENDA gumy...
Honda NC750X ------------------- Obrázok
Nezabúdajte na PRAVIDLÁ FÓRA a ďakujte pomocou Obrázok.

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: SAVA mc (16) racing soft vs. životnosť

#17 Príspevok od užívateľa theruck » St Feb 06, 2008 9:23 am

pecs22 napísal:Ahojte,
tak veľa z vás chváli tieto plášte, čo sa týka priľnavosti. Preto sa chcem opýtať ako je to so životnosťou v bežnej premávke, nemyslím na pretekoch.
Keby ste napísali napr. cca počet km(čas, sezónu) a štýl jazdenia.
Dik
nabuduce sa opytaj kolkokrat ti vydrzi bliknut smerovka kym sa vypali a hned na druhy den nezabudni <>ovat do vsetkych ze ti neodpovedaju

pecs22

Re: SAVA mc (16) racing soft vs. životnosť

#18 Príspevok od užívateľa pecs22 » St Feb 06, 2008 11:40 am

theruck napísal:
pecs22 napísal:Ahojte,
tak veľa z vás chváli tieto plášte, čo sa týka priľnavosti. Preto sa chcem opýtať ako je to so životnosťou v bežnej premávke, nemyslím na pretekoch.
Keby ste napísali napr. cca počet km(čas, sezónu) a štýl jazdenia.
Dik
nabuduce sa opytaj kolkokrat ti vydrzi bliknut smerovka kym sa vypali a hned na druhy den nezabudni <>ovat do vsetkych ze ti neodpovedaju
asi mas zase blby den...

Užívateľov profilový obrázok
THeBaNDiT
moderátor
moderátor
Príspevky: 6299
Dátum registrácie: Ut Aug 08, 2006 8:23 am
Skúter: je už minulosť
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať užívateľa:

#19 Príspevok od užívateľa THeBaNDiT » St Feb 06, 2008 2:46 pm

nevidim vobec nic zle na tom, ze sa pecs22 v tomto topicu pyta, kolko tie gumy vydrzia... neviem, co sa Veducemu na tom nepaci, tie gumy nie su bezne gumy, makksia zmes sa opotrebuva rychlejsie, tak je logicke, ze pripadny zaujemca sa pyta, kolko vydrzi pri akom jazdeni... a opytat sa moze bud v obchode (pravdu povediac, tam ziskanej informacii by som velmi neveril), alebo na fore niekoho, kto tieto gumy vlastni... (a to pecs22 spravil).

Jedine, co bolo trosku menej spravne, bolo jeho podpichnutie, ze sa dockal len jednej odpovede... vzhladom na malo ludi, ktori maju s touto gumou skusenosti, je to normalne.

A Veduci, nemozes porovnavat ziarovku za par korun s gumou za 2000Sk, nehovoriac o tom, ze pocet bliknuti ziarovky nikto nerata, ale kolko km sa nabeha akym stylom na tych ktorych gumach, to si kde kto zaznamenava... (a to plati nielen pre scootre)
Honda NC750X ------------------- Obrázok
Nezabúdajte na PRAVIDLÁ FÓRA a ďakujte pomocou Obrázok.

geetee

#20 Príspevok od užívateľa geetee » Št Feb 07, 2008 9:49 am

alcatelko napísal:
qyxza napísal: ja mám MC16 medium vzadu a opotrebenie..
mas obycajnu savu a nie racing medium :) softy mam aj ja a pri ostrom jazdeni miznu pred ocami...kym nedavas kazdy druhy den kolienko na kvalitnom asfalte je davat zavodne gumy zbytocnost...tak isto za dazda nebudu tri krat ucinne...
jake miznu pred okom? ked som daval v 90 270stupnovy zjazd s mosta tak ostala pekna ciara na sfalte po celej dlzke zjazdu, ale som to nepolozil a myslim si ze raz za sezonu dat 4000tis za gumy a pokial nebudes jazdit na strku tak sa praktycky mozes ... len s vlastnej blbosti, su usetrene peniaze za new plasty a lak.....
inak moj bratranec ma vzadu normal a v predu ma SOFT este s mojho pezota ked mal 12palcove gumy, a ma najazdenych ta guma cca 7tis km a este je v zakonnej norme ten dezen(hlbka) a samozrejme ze sa ta guma nesetri

tu unas v komarne ma na prednych kolach 6 strelcov softy, ked som ich videl tak prve co som urobil som ich nahovoril na gumy a od vtedy este ani jeden nepadol (musim zaklopat :-) ) a to su teda experti :-D jeden zrusil komlet S6pro vyfuk za dva dni :-D

Obrázok
aj na pezota som si dal soft (kebyze robia aj 140ku tak aj vzadu mam)
a teraz mi dosli na keeway-a DUNLOP TT92GP co su zrejme asi najlepsie gumy na scoot na trhu, ale cenovo su trocha inde ako SAVA ale ja sa proste neplanujem vysipat, takze na gumach rozhodne nesetrim pretoze zlate heslo jednej gumarenskej spolocnosti je: ze motor nie je to co nas drzi na ceste :wink:

pecs83
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Po Feb 11, 2008 8:09 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

#21 Príspevok od užívateľa pecs83 » Po Feb 11, 2008 8:17 pm

tak dik vsetkym za nazory, mam uz objednanu savu mc 16 racing soft

PS: original nick som mal pecs22, len prestal fungovat

Užívateľov profilový obrázok
supwor
chodec
chodec
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ut Aug 31, 2010 8:02 am
Skúter: malaguti

Re: SAVA mc (16) racing soft vs. životnosť

#22 Príspevok od užívateľa supwor » Ut Aug 31, 2010 11:32 am

Skúsim túto tému posunúť ďalej. Sava rcing soft je pneumatika určená predovšetkým na pretekárske účely. Poznám skútristov, ktorí si ju kúpili na bežnú prevádzku s vedomím že životnosť je nižšia, ale zato si zo skútrom robia čo chcú. Kto sleduje skútrové preteky vie o čom hovorím. Pri životnosti takejto zmesy dosť záleží na váhe používateľa ako aj povrchu a spôsobe používania.
Viem o dvoch chalanoch čo ju používali celú sezónu a ešte niečo s ďalšej. Ale ak si jazdec typu -s motorkou aj do postele- tak môže byť že by si ju mal kratšie. Ale bezpečnosť pokial vieš jazdit 100%. Ak chceš čínske puky - tie vydržia viac ako tvoj skúter - (za mokra nejazdi vôbec) ale tam je otázne či ich prežiješ ty. Pri páde preplatíš softky min. na 2-3 sezóny. A aktuálna cena je 55-57 €.
Kolárovčania ti ich pošlú do 24 hod.
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
geetee =)
Riaditeľ Zemegule
Príspevky: 879
Dátum registrácie: St Máj 14, 2008 4:26 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: Praha
Kontaktovať užívateľa:

Re: SAVA mc (16) racing soft vs. životnosť

#23 Príspevok od užívateľa geetee =) » Ut Aug 31, 2010 12:26 pm

zdravime mopedy kolarovo na nasom fore, sme radi ze ste ozivili dva a pol roka staru temu ale zabudli ste dodat ze uz su len racing medium zmesi, takze vydrzia trocha dlchsie ale zato drzia lepsie ako seriove
... a to ich musite mat na sklade aby boli odoslane do troch dni

keby niekto chcel tak sa daju na nete zohnat zavodne continentali racecontact za 35€ 12" a do 40€ 13"
http://www.lcd-display.cz náhradné displeje do laptopov, doručenie aj na SK do 24h http://www.lcd-display.cz

Užívateľov profilový obrázok
optik
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 854
Dátum registrácie: Ne Máj 06, 2007 4:34 pm
Skúter: Keeway Focus - custom tuned, Gilera Ice - racing scooter
Bydlisko: L.M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: SAVA mc (16) racing soft vs. životnosť

#24 Príspevok od užívateľa optik » Ut Aug 31, 2010 3:05 pm

GT teraz nechcem propagovat Savu ale mam pocit ze robia zmesy Racing soft a Racing medium, konkretne mal som moznost vyskusat tu softku MC 31 a Stage MK2 zadnu pneu a Savu hodnotim ako lepsiu - i ked zmesou to asi nebude, ale typom profilu tej gumy urcite, sava mi umoznila ist do vacsieho naklonu nez ta MK2. Pravdou je ze celkovo ceny tych gum su :fool: :cry: na zaplakanie, ale co uz treba zhanat sponzorov 8) A o dodacich dobach pneu co nemaju mopedaci na sklade radsej ani nejdem pisat...
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
geetee =)
Riaditeľ Zemegule
Príspevky: 879
Dátum registrácie: St Máj 14, 2008 4:26 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: Praha
Kontaktovať užívateľa:

Re: SAVA mc (16) racing soft vs. životnosť

#25 Príspevok od užívateľa geetee =) » Ut Aug 31, 2010 3:11 pm

haki chcel soft, povedali ze softy nebudu uz nikdy a tak nam miesto dvoch trinastok poslali jednu trinastku a jednu dvanastku aj to pomali s tyzdnovym oneskorenim
za 7% zlavu sa niekomu strkat do zadku?na continental bez kecov a velkych nalepiek dostanem 50% len skoda ze nerobia 13" este, by som ich nahodil hakimu
ale ja osobne preferujem dunlop, savy sa rychlo prehreju a potom su jak sopel, na seriovky super, ale na silnejsie masiny uz ani nie
http://www.lcd-display.cz náhradné displeje do laptopov, doručenie aj na SK do 24h http://www.lcd-display.cz

Napísať odpoveď

Návrat na "PNEU"