Honda Dylan 125 problem s maximalkou

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
ZOLLINO
Príspevky: 3
Dátum registrácie: St Aug 13, 2014 11:27 am
Skúter: Honda

Honda Dylan 125 problem s maximalkou

#1 Príspevok od užívateľa ZOLLINO » St Aug 13, 2014 12:52 pm

Ahoj, mam technicke otazky ohladom Honda Dylan 125, nie je to skuter nad 125 ale do sekcie skutre sa mi nepodarilo pridat novu temu tak ju davam sem, ked tak nech to admin presunie.

Som len amater preto ospravedlnte moju neznalost, no sme s mojim mechanikom uz bezradni a na forum sa obraciam ako na poslednu nadej, snad sa najde niekto kto pomoze alebo vnukne vitaznu myslienku na vyriesenie mojho problemu s tymto skutrom. Nedavno som kupil Honda SES 125, prezyvany tiez Honda Dylan 125, 4T, r.v. 2003. Jedna vec je ze na displayi ma cca 11000km, ale podla mojho kamarata mechanika podla brzdovych kotucov to vyzera na 30+ tisic km. To by az tak nevadilo kedze ide o vodnika a Hondu.

Bohuzial nefungoval spustac - teplotne cidlo vodneho chladenia, ktore sme opravili (93eur) a momentalne uz vodne chladenie funguje.

Avsak k mojmu problemu. Ma max. rychlost 90kmh, v technicaku ma max 100kmh a po kupe jazdil cca 95kmh kym sme ho komplet nerozobrali nevycistili, nevymenili chladiacu tekutinu a podobne. Bohuzial naspat po slozeni to vykazuje teito anomalie:

- max rychlost iba 90kmh (docital som sa ze by mal v pohode davat 105-120kmh) -> najvacsi problem
- otacky kolisu a nevieme nastavit stabilne tak, aby to pri stati neskapinalo a zaroven tak aby sa pri stati same nevytacali do vyssich otacok. momentalne su +/- ok, ale niekedy mi na krizovatke zakape, preto obcas musim pridavat plyn aj ked nechcem.


Co sme skusali:
- hrali sme sa s bohatostou paliva, ale nema to vplyv ani na otacky ani na max rychlost. Zere viac alebo menej, zmes je prilis bohata a hadze ohen z vyfuku alebo je potom priliz slaba a skuter sa rozbieha znatelne pomalsie.

- Bol rozobraty cely karburator komplet vsetko. A jedine co ma v tomto ohlade napada je taka labilna gumicka oblukoviteho tvaru ktora moze netesnit uplne, resp moze byt vytahana po 11rokoch sluzby.

- Motor nastaveny (valves) na 0.16 intake, 0.25 vyfuk

- Variator vypada v poriadku s tym ze remen moze byt z bokov uz vysuchany a zuzeny, kedze je tam este povodny.


Nevieme ako vratit Dylanu zivot aby vedel lietat jak novy. najde sa niekto kto poradi? Mal som predtym cinu a jazdila 90kmh ako tento dvakrat tak drahy Dylan, preto urcite chapete moje rozcarovanie. Skuter je to inak skvely a celkom nadcasovy na svoj rocnik. Vopred vam velmi dakujem.

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Honda Dylan 125 problem s maximalkou

#2 Príspevok od užívateľa alcatelko » St Aug 13, 2014 1:43 pm

membrana na karbe nie je derava? a remen co ma 30000+ km a je povodny tak itazka kratkeho casu kedy sa rozsype...valceky vo variu maju este svoj spravny rozmer? u dylana sa vyskytlo aj to ze po cca 40tis km predralo na zadnej remenici kryci plech pod kontrastkou a ciciky co vodia pohyblivu remenicu uvideli svetlo sveta...
este ma napada ci funguje auto sytic...ci ste menili sviecku (na ps-ke sli pri rozbehu z motora "divne" zvuky a len sa vymenila sviecka a skuter stichol a zacal zas takat ako novy :)
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

ZOLLINO
Príspevky: 3
Dátum registrácie: St Aug 13, 2014 11:27 am
Skúter: Honda

Re: Honda Dylan 125 problem s maximalkou

#3 Príspevok od užívateľa ZOLLINO » St Aug 13, 2014 11:51 pm

idem teda kupovat remen novy, aj tak sa ma menit kazdych 24K km a uvidime co to spravi. Snad kupim dobry.

ZOLLINO
Príspevky: 3
Dátum registrácie: St Aug 13, 2014 11:27 am
Skúter: Honda

Re: Honda Dylan 125 problem s maximalkou

#4 Príspevok od užívateľa ZOLLINO » Po Aug 18, 2014 1:11 pm

objednany remen HONDA DYLAN 125 MALOSSI X-SPECIAL DRIVE BELT a valceky HONDA SES125 SES150 DYLAN 2004 DRIVE ROLLER WEIGHT SET NEW 22123KRJ900. Budem informovat ked sa to nahodi do Dylana. Diky

Napísať odpoveď

Návrat na "Motor"