Derbi Rambla 300i

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Derbi Rambla 300i

#126 Príspevok od užívateľa VLADY » Po Jún 08, 2015 7:05 am

Nemyslím že otáčkomer je nepodstatný...minimálne môžeš podľa neho získať info ako máš ojazdený remeň.Alebo či nemáš moc zodratú alebo podhustenú zadnú gumu :D .
A celkovo informácia o otáčkach motora je podstatná podľa mňa, aj keď teda jasné že variátor a teda moc to človek nesleduje pri rozbiehaní.
Ale ak valíš dakde po diaľnici plný kotel a nemáš otáčkomer tak sa môže stať že motor pôjde v maximálnych otáčkach a to mu moc dobre isto nerobí. A stačí ak trocha uberieš na rýchlosti nepodstatne, a na otáčkach máš hneď o 500 menej. Ja si to sledujem netvrdím že stále a ale sem tak hodím očkom a viem že či je všetko OK alebo nie.A pri takej rýchlosti to nemáš šancu poznať podľa ucha.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
ondrej.h
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Feb 08, 2010 11:27 pm
Skúter: DERBI RAMBLA 300i
Bydlisko: Senica

Re: Derbi Rambla 300i

#127 Príspevok od užívateľa ondrej.h » Po Jún 08, 2015 9:18 am

To máš Vlady pravdu, že ten otáčkomer môže mať aj takúto kontrolnú funkciu. :good: Hlavne keď je niekto Hluchý, ako ja (teda aspoň podľa priezviska)! :D Neviete páni náhodou, alebo nemáte nejaké praktické skúsenosti, či by sa skútre, ktoré majú prípojku na diagnostiku, nedali prepojiť s androidom, podobne ako u aut cez OBD2 s aplikáciou TORQUE v telefóne? Používam to na aute miesto palubného PC a je to fajn pomôcka, lebo v súčasnosti už do palubných prístrojov nedávajú takú samozrejmú vec, ako ukazovateľ teploty motora! :evil: Celkom by ma zaujímalo, či niečo také nie je aj u skutrov, resp. u motoriek.... Vďaka za Vaše postrehy :beer:
MOTOCYKEL? Pre mňa dokonalý ventil...

Užívateľov profilový obrázok
dreamer
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 376
Dátum registrácie: St Feb 12, 2014 8:44 pm
Skúter: Aprilia SR MAX 300
Bydlisko: Bratislava

Re: Derbi Rambla 300i

#128 Príspevok od užívateľa dreamer » Po Jún 08, 2015 10:42 am

Hladal som aj ja, ale Piaggio si to zrejme strazi a nenasiel som nic pouzitelne. Na novych Vespach a X10 je mozne pripojit telefon a Piaggio ponuka apku. Aj ked to nie je plnohodnotna nahrada OBD, aspon tam aka taka minimalna diagnostika je, t.j. ukaze chyby, neda sa ale pouzit na resetovanie, resp. konfiguraciu riadiacej jednotky a pod. Ja som celkom rad, ze mam na palubke aspon otackomer, voltmeter, teplotu motora. Spolu so spotrebou sa z toho da aspon usudit aktualny zdravotny stav skutra.
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Derbi Rambla 300i

#129 Príspevok od užívateľa VLADY » Po Jún 08, 2015 10:44 pm

Asi nenájdeš k tomu protikus, nakoľko ten komunikačný systém nieje OBD.
Piaggio tam má aký konektor servisný a predáva k tomu nejaký BT vysielač ?
Netuším čo a ako to je riešené a či tam je nejaká sériová zbernica že dáta dva dráty a napájanie ďalšie dva ?
ale mne na B400 ide na diagnostiku von zo scootra konektor ktorý má 4 piny tuším a je to taký divný tvar a je na to origo kábel od Suzukiho a k tomu aj soft na CDčku aspoň čo som videl fotky v servisnom manuále.
Takže toto má asi každá značka inak riešené a nebude to univerzálne jak pri autách .A inak aj pri autách sú dosť rozdiely a veľakrát si univerzálna diagnostika ani neškrtne.
Ak chceš otáčkomer tak by som to riešil nejakým čo sa pripája na zapalovanie.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
BacaNR
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 611
Dátum registrácie: St Aug 01, 2012 11:10 pm
Skúter: Keeway Matrix , Malaguti Madison RS250 , Yamaha T-max 500i
Bydlisko: Nitra

Re: Derbi Rambla 300i

#130 Príspevok od užívateľa BacaNR » Po Jún 08, 2015 11:11 pm

plne suhlasim s vlady ,ja osobne by som skuter bez otačkomeru nechcel. ja osobne viac cumim na otacky ako sa sprava ako na rychlost , hlavne pri ladeni sa zide :roll: dreamer nexus ma 3pin konektor na diag ako mali stare fiaty , kamosovi cez to fachcala aj diagnostika tusim cez jednotkove punto tak vyskusaj, pripadne pouzit VW kkl kabel a prepinovat ale neviem kam sa az dostanes mozno tak max vycitas chyby :wink:
Top Due+ 70 LC , Giannelli Shot V4 , MHR overrange , MHR delta clutch , MHR klapky, TC unit , Dellorto 21mm

Užívateľov profilový obrázok
dreamer
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 376
Dátum registrácie: St Feb 12, 2014 8:44 pm
Skúter: Aprilia SR MAX 300
Bydlisko: Bratislava

Re: Derbi Rambla 300i

#131 Príspevok od užívateľa dreamer » Ut Jún 09, 2015 3:12 pm

Ja viem ze ma konektor, to co som pisal o tej apke na phone je nieco ine, ide to cez BT ak sa nemylim, a je to len taka vychytavka, ale malo by to zobrazovat chyby, takze aspon nieco. Nie je to OBD v zmysle full diagnostiky, to je mi jasne, ale definiciu to ciastocne splna (OBD = On Board Diagnostics) :)
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Derbi Rambla 300i

#132 Príspevok od užívateľa VLADY » Ut Jún 09, 2015 10:10 pm

A kde je potom pripojený ten BT vysielač ? je priamo v scootri? Alebo cez čo to vlastne komunikuje a prenáša dáta do mobilu?
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
dreamer
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 376
Dátum registrácie: St Feb 12, 2014 8:44 pm
Skúter: Aprilia SR MAX 300
Bydlisko: Bratislava

Re: Derbi Rambla 300i

#133 Príspevok od užívateľa dreamer » Ut Jún 09, 2015 10:44 pm

Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207

Užívateľov profilový obrázok
ondrej.h
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Feb 08, 2010 11:27 pm
Skúter: DERBI RAMBLA 300i
Bydlisko: Senica

Re: Derbi Rambla 300i

#134 Príspevok od užívateľa ondrej.h » Ut Jún 09, 2015 11:07 pm

Čaute páni. :) Som rád, že sa debata kolom tejto problematiky tak pekne rozbehla. To čo našiel Dreamer na nete som pozeral aj ja. Je to prednostne určené pre novšie mašiny od Piaggia, resp Vespy. Otázne však je, či by to prípadne po zdárnom zapojení fachčilo aj na mojej DERBINE 300i. Aj keď motor a riadiaca jednotka by mohla byť totožna s Vespou GTS 300i, otázne je, či by táto vychytávka bola schopná oživiť komunikáciu môjho skútra s aplikáciou v mobile. :think: Ak áno, bola by to super vec a bol by som šťastný, lebo by som sa konečne dostal k otáčkomeru+ďalším vychytávkam! Bohužiaľ až tak zdatný v tejto problematike konektivity nie som, takže, ak by bol niekto v tomto smere zbehnutý, budem vďačný za každú radu... :beer:
MOTOCYKEL? Pre mňa dokonalý ventil...

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Derbi Rambla 300i

#135 Príspevok od užívateľa VLADY » St Jún 10, 2015 9:11 am

Zas som o dačo múdrejší...Dik :beer: :good:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
ondrej.h
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Feb 08, 2010 11:27 pm
Skúter: DERBI RAMBLA 300i
Bydlisko: Senica

Re: Derbi Rambla 300i

#136 Príspevok od užívateľa ondrej.h » So Aug 08, 2015 1:05 pm

Čaute páni. Po dlhšej odmlke sa Vám chcem pochváliť s novým (v rámci záruky vymeneným) plexi. Ako som Vám spomínal, pôvodné plexi začalo praskať v mieste prichytenia na držiak a prasklina sa stále zväčšovala. Chalani z Motocorse to poslali výrobcovi na reklamáciu a ten mi poslal nový plexi štít. Som rád, že mi uznali záruku a ja sa budem môcť tešiť z jazdy aj pri chladnejšom počasí! :Yahoo!: Nech sa Vám Všetkým darí a užívajte si plnými dúškami našej "jednostopej" sezóny.... :beer:
MOTOCYKEL? Pre mňa dokonalý ventil...

Napísať odpoveď

Návrat na "4T Piaggio"