Derbi Rambla 300i

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
ondrej.h
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Feb 08, 2010 11:27 pm
Skúter: DERBI RAMBLA 300i
Bydlisko: Senica

Re: Derbi Rambla 300i

#101 Príspevok od užívateľa ondrej.h » Ut Feb 17, 2015 4:03 pm

Vrela vďaka, Čeme!!! :beer:
MOTOCYKEL? Pre mňa dokonalý ventil...

Užívateľov profilový obrázok
dreamer
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 376
Dátum registrácie: St Feb 12, 2014 8:44 pm
Skúter: Aprilia SR MAX 300
Bydlisko: Bratislava

Re: Derbi Rambla 300i

#102 Príspevok od užívateľa dreamer » Ut Feb 17, 2015 4:23 pm

Sekne jej to, pekny skutrik. Chlapcov z Motocorse treba ponahanat, ja som mal vsetko do tyzdna vybavene a odchadzal som na znackach, ale nedal som im pokoja.
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207

Užívateľov profilový obrázok
ondrej.h
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Feb 08, 2010 11:27 pm
Skúter: DERBI RAMBLA 300i
Bydlisko: Senica

Re: Derbi Rambla 300i

#103 Príspevok od užívateľa ondrej.h » St Feb 18, 2015 1:20 am

Dreamer, veď sa snažím volať do Bratislavy pomaly každý deň... Len čo keď po telefóne to nie je také, ako keď ich človek otravuje osobne! Tak dúfam, že sa do konca týždňa dočkám! :angry-tappingfoot: Samozrejme Vám dám vedieť, či som už Ramblu otestoval a či sa "naše moto gény zhodujú"... :D
MOTOCYKEL? Pre mňa dokonalý ventil...

Užívateľov profilový obrázok
myso
skútrista
skútrista
Príspevky: 320
Dátum registrácie: Ut Feb 26, 2008 3:39 pm
Skúter: Gilera Nexus500
Bydlisko: senica

Re: Derbi Rambla 300i

#104 Príspevok od užívateľa myso » St Feb 18, 2015 4:09 am

No tesim sa s tebou, dufam ze sa na tych nasich magistralach :D stretneme aj my. Na skutristov bilkam, mavam takze ma lahko spoznas.
Mimochodom skvely vyber skutra, hlavne co sa motorizacie tyka.
Cause scooter is always in the right gear.... Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
ondrej.h
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Feb 08, 2010 11:27 pm
Skúter: DERBI RAMBLA 300i
Bydlisko: Senica

Re: Derbi Rambla 300i

#105 Príspevok od užívateľa ondrej.h » St Feb 18, 2015 8:06 am

Vďaka myso! Teším sa na stretnutie na cestách... Tak nech sa nám už oteplí, nech môžu mašinky vyraziť!!! :good:
MOTOCYKEL? Pre mňa dokonalý ventil...

Užívateľov profilový obrázok
ondrej.h
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Feb 08, 2010 11:27 pm
Skúter: DERBI RAMBLA 300i
Bydlisko: Senica

Re: Derbi Rambla 300i

#106 Príspevok od užívateľa ondrej.h » So Feb 21, 2015 1:14 pm

Čaute páni. Tak skútrik konečne prihlásený a mohol som sa ísť prakticky zoznámiť na cestu s mojou vyvolenou Ramblou! Je to naozaj krásny pocit prvý krát počuť zvuk motora, posadiť sa do kresla, zatiahnuť za plyn a pomaly sa nechať unášať krajinou... :wink: Takže prvé kilometre mám za sebou a poviem Vám, že ten plexištít je naozaj super vec! Aj napriek pomerne silnému vetru, ktorý dnes pofukoval som sa cítil, ako v obývačke... Naozaj super ochrana pred chladom a vetrom! :good: Spravil som zopár fotiek z prvej, spanilej jazdy, nech sa môžem s Vami podeliť o tú radosť... Inak už som mal v garáži nášho malého motorkára a poviem Vám, mal som problém ho dostať dolu zo skútra! :D.
Prílohy
1.jpg
2.jpg
4.jpg
3.jpg
5.jpg
MOTOCYKEL? Pre mňa dokonalý ventil...

Užívateľov profilový obrázok
Čeme
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 580
Dátum registrácie: St Jún 04, 2014 9:41 am
Skúter: Ziaden

Re: Derbi Rambla 300i

#107 Príspevok od užívateľa Čeme » So Feb 21, 2015 1:30 pm

Parada!! Prve fotky a esta ta krasna novota vonava ;) :) no ja po obede nahadzujem Baterku a idem sa prevetrat tiež trocha. Ondrej len tak dalej este sa zoznamujte lebo to dajaky cas potrva a budes vediet co od krasky mozes cakat co do jazdnych vlastnosti. :pardon: :D

Užívateľov profilový obrázok
ondrej.h
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Feb 08, 2010 11:27 pm
Skúter: DERBI RAMBLA 300i
Bydlisko: Senica

Re: Derbi Rambla 300i

#108 Príspevok od užívateľa ondrej.h » So Feb 21, 2015 1:57 pm

Vďaka Čeme! Veru som sa už na tú chvíľu, kedy sa prvý raz preveziem, neskutočne tešil! O to väčšia bola moja radosť dnes doobeda! Naozaj som si to aj napriek vetru naplno užíval... :Yahoo!: Jasne, že sa budem s Ramblou zoznamovať postupne a opatrne, lebo naozaj to už nie je trieda 125cm! Takže zábeh spojený so spoločným zoznamovaním bude prebiehať na menej frekventovaných cestách, kde sa človek nemusí cítiť, ako "lovná zver" štvaná premávkou! Čo myslíte, koľko km by mal prebiehať zábeh skútrika tejto objemovej triedy, lebo v návode som sa o tom moc nedočítal... Vďaka za Vaše rady a postrehy... :beer:
MOTOCYKEL? Pre mňa dokonalý ventil...

Užívateľov profilový obrázok
Čeme
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 580
Dátum registrácie: St Jún 04, 2014 9:41 am
Skúter: Ziaden

Re: Derbi Rambla 300i

#109 Príspevok od užívateľa Čeme » So Feb 21, 2015 2:24 pm

Ondrej ono skuter sa zabehava tak ze prvych 1000 KM nejdes zo stojacej polohy na plny plyn inak tam zabeh neni. Ani nechod hned na maximalku skutru. Proste start s mierou a maximalka na zaciatok tiez s mierou do 1000km. ;) :)

Jágo

Re: Derbi Rambla 300i

#110 Príspevok od užívateľa Jágo » So Feb 21, 2015 2:50 pm

Parada Ondrej to velke plexi je super

Užívateľov profilový obrázok
ondrej.h
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Feb 08, 2010 11:27 pm
Skúter: DERBI RAMBLA 300i
Bydlisko: Senica

Re: Derbi Rambla 300i

#111 Príspevok od užívateľa ondrej.h » So Feb 21, 2015 2:54 pm

Vďaka Čeme za radu. Tiež som si myslel, že tých prvých 1000km tak smierou, potom vymeniť oleje a potom už normálne využívať výkon motora. Pýtal som sa na zábeh preto, lebo u 125cm čínskeho skútra, ktorý som vlastnil, ten zábeh podľa návodu mal prebiehať veľmi pozvolne a v nízkych rýchlostiach a otáčkach. Preto som Vás radšej poprosil o radu... :friends:
MOTOCYKEL? Pre mňa dokonalý ventil...

Užívateľov profilový obrázok
ondrej.h
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Feb 08, 2010 11:27 pm
Skúter: DERBI RAMBLA 300i
Bydlisko: Senica

Re: Derbi Rambla 300i

#112 Príspevok od užívateľa ondrej.h » So Feb 21, 2015 2:56 pm

Vďaka Jágo!!!
MOTOCYKEL? Pre mňa dokonalý ventil...

Užívateľov profilový obrázok
waikik
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 414
Dátum registrácie: Pi Okt 25, 2013 10:51 pm
Skúter: .."len reťáz pánové,sorry"....Honda NC 750 S
Bydlisko: Miňovce,okr Stropkov

Re: Derbi Rambla 300i

#113 Príspevok od užívateľa waikik » So Feb 21, 2015 3:11 pm

Prajem veľa kilometrov v sedle Rambly a stále s úsmevom na tvári...A propo..mne sa páči hlavne jazdec na poslednej fotke..,tak mu toho skútrika Ondrej neber a kúp si iného...hahaha
"Dobří holubi se vracejí...."......HONDA again....

Užívateľov profilový obrázok
ondrej.h
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Feb 08, 2010 11:27 pm
Skúter: DERBI RAMBLA 300i
Bydlisko: Senica

Re: Derbi Rambla 300i

#114 Príspevok od užívateľa ondrej.h » So Feb 21, 2015 4:25 pm

No jasne, že mu toho skútra nezoberie, namal by som to srdce mu ho zobrať... Ale náš malý Ondriško teraz hlavne trénuje udržanie rovnováhy na odrážacom bicyklíku... Vďaka waikik, aj Tebe želám veľa, veľa šťastných kilometrov v sedle Tvojho krásneho skútra! :good:
MOTOCYKEL? Pre mňa dokonalý ventil...

Užívateľov profilový obrázok
ondrej.h
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Feb 08, 2010 11:27 pm
Skúter: DERBI RAMBLA 300i
Bydlisko: Senica

Re: Derbi Rambla 300i

#115 Príspevok od užívateľa ondrej.h » Ne Mar 01, 2015 8:44 am

Čaute páni. Konečne som sa dostal po týždni pkného zamračeného a upršaného počasia ku skútriku, aby som mohol pridať pár ďaľších, zábehových kilometrov. Zatiaľ skútrika šetrím, nech si motor a zadné ozubené kolieska pekne "sadnú"... Dúfam, že sa nám už počasie ustáli, nech môže skútrovo-motorkárska sezóna naplno vypuknúť!!! Tu je môj včerajší "tachometrový úlovok"... :)
Prílohy
1425126660-picsay.jpg
MOTOCYKEL? Pre mňa dokonalý ventil...

Užívateľov profilový obrázok
waikik
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 414
Dátum registrácie: Pi Okt 25, 2013 10:51 pm
Skúter: .."len reťáz pánové,sorry"....Honda NC 750 S
Bydlisko: Miňovce,okr Stropkov

Re: Derbi Rambla 300i

#116 Príspevok od užívateľa waikik » Ut Mar 17, 2015 8:47 pm

...a vari si sa stratil Ondrej?....Toľko nadšenia pred kúpou a keď ho už máš,tak ani ťuk na forum o tvojich cestách-necestách a pocitoch z nového skútrika.....
"Dobří holubi se vracejí...."......HONDA again....

Užívateľov profilový obrázok
Čeme
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 580
Dátum registrácie: St Jún 04, 2014 9:41 am
Skúter: Ziaden

Re: Derbi Rambla 300i

#117 Príspevok od užívateľa Čeme » Ut Mar 17, 2015 9:13 pm

...podla mna Ondrej jazdi od radosti non stop tak nema cas ani pisat :Yahoo!:

Užívateľov profilový obrázok
ondrej.h
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Feb 08, 2010 11:27 pm
Skúter: DERBI RAMBLA 300i
Bydlisko: Senica

Re: Derbi Rambla 300i

#118 Príspevok od užívateľa ondrej.h » Ut Mar 17, 2015 10:27 pm

Čaute páni!!! Nebojte, radosť z nového skútrika neopadla, práve naopak! Ani som nezabudol na toto fórum. Len mám v práci trocha viac zhonov, okrem toho sme mali obe decká choré, takže toho bolo fakt dosť a preto som sa k písaniu moc nedosal... Ospravedlňujem sa :sorry: ...
Momentálne mám na skútri nabehaných nejakých cca 500 zábehových km, takže sa snažím pekne skútrika poctivo zabehnúť, nech mi potom dlhodobo a bezproblémovo slúži. :good:
Čo mám páni nové? Objednal som si a už mi aj prišiel motorový olej s filtrom + prevodový olej na výmenu po 1000km. Okrem toho som si vyrobil prípravok na povolenie zadnej časti variátora. Keď budem niekedy v budúcnosti meniť veci na variátore, toto sa mi zíde.
Inak skútrik sa krásne "preberá" a každým ubehnutým km cítiť, ako sa pocitovo zlepšuje jeho prejav. Zatiaľ stále jazdím opatrne, počkám, kým sa motor zahreje a za plyn ťahám úplne ľahko. Zatiaľ neprekračujem rýchlosť 90km/h, aj keď cítiť tú silu motora, ktorý by sa poľahky rozbehol oveľa viacej! Snažím sa krotiť svoje vášne, ale už sa teším po zábehu, keď si budem môcť vychutnať záťah skútra pri akcelerácii!!! :twisted: Inak po takomto niečom som strašne dávno túžil, lebo ten skúter je neskutočne pohodlný, má podľa mňa výborný podvozok a brzdy a vďaka štítu, ktorý ste mi odporučili, sa na ňom cítim, ako v bavlnke!!! :Yahoo!:
MOTOCYKEL? Pre mňa dokonalý ventil...

Užívateľov profilový obrázok
ondrej.h
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Feb 08, 2010 11:27 pm
Skúter: DERBI RAMBLA 300i
Bydlisko: Senica

Re: Derbi Rambla 300i

#119 Príspevok od užívateľa ondrej.h » Ne Máj 17, 2015 9:56 pm

Čaute páni. Chcel by som Vás poprosiť o radu, či ste už niekto z Vás opravovali prasklinu na plexištíte. Nahodil som ho tam od novoty a doteraz bolo všetko ok, ale pri poslednej jazde som si všimol, že pri tom mieste, kde je plexi prichytené k držiaku je asi cca 3cm prasklina. :angry-tappingfoot: Dá sa to nejako opraviť-(zvariť, zlepiť, atď), či ho radšej vymeniť celé? Plexisklo aj s úchytmi je originál a pri montáži som sa snažil dodržať pracovný postup aj uťahovacie momenty,aby som to sklo nepoškodil, ale je pravda, že tam išlo osadiť veeeľmi natesno! :%) To som však pripisoval nutnosti lepšej stability a pevnosti štítu pri vyšších rýchlostiach. Prípadne neviete, či by to dokázali opraviť aj v servisoch, kde lapia praskliny čelného skla? Ďakujem Vám za Vaše postrehy, názory a hlavne skúsenosti!!! :beer:

P.S.: Inak na skútriku mám najazdených cca 1200km, oleje ja filter mám vymenený a skúter šlape na 100%!!! :good:
MOTOCYKEL? Pre mňa dokonalý ventil...

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: Derbi Rambla 300i

#120 Príspevok od užívateľa duky5 » Ne Máj 17, 2015 11:03 pm

Mám iný skúter, lepil som takto
Obrázok

:)
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Derbi Rambla 300i

#121 Príspevok od užívateľa VLADY » Po Máj 18, 2015 8:21 am

Prasklinu ťažko zlepíš, a zvárať to ? už to bude vidieť .A tam kde opravujú čelné sklá asi nič s tým nespravia nakoľko oprava ťukanca skla na aute je celkom iná technológia opravy , to sa vyvrta z vonka dierka do polky hrúbky skla jak je fólia a natlačí sa tam pod tlakom nejaká opravná živica-lepido a potom sa to z vonka zarovná do hladka.
Ak praskne plexi alebo plast, zvykne sa na koniec praskliny vyvrtať cca 2-3mm vrtákom dierka, aby sa ďalej nešírila .
Inak ja by som dal dole plexi a dopiloval ihlovým pilníkom diery aby išlo ľahko nasadiť nazad na šrouby, dal tam gumové podložky z každej strany a veľkoplošné kovové na to a stiahol a nechal tak.
A ak tam podložky a gumy sú origo použité, tak to len dopiloval aby tam nebolo pnutie a dotiahol a nechal tak. Načo kupovať nové plexi ak to čo je tam na scootri je viacmenej funkčné? A cez prasklinu hodil nejakú nálepku ak ide o estetiku.
Naposledy upravil/-a VLADY v Po Máj 18, 2015 8:29 am, upravené celkom 2 krát.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
ondrej.h
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Feb 08, 2010 11:27 pm
Skúter: DERBI RAMBLA 300i
Bydlisko: Senica

Re: Derbi Rambla 300i

#122 Príspevok od užívateľa ondrej.h » Po Máj 18, 2015 8:27 am

Vďaka páni za radu. :good: Skúsim ešte zistiť u predajcu, či by sa to dalo uznať na záruku, a keď nie, skúsim využiť Vladyho návod. Ešte raz vďaka a keby mal ešte niekto z Vás s týmto problémom skúsenosti, podeľte sa s nimi... Vďaka a Všetkým pekný deň.... :)
MOTOCYKEL? Pre mňa dokonalý ventil...

Užívateľov profilový obrázok
ondrej.h
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Feb 08, 2010 11:27 pm
Skúter: DERBI RAMBLA 300i
Bydlisko: Senica

Re: Derbi Rambla 300i

#123 Príspevok od užívateľa ondrej.h » Ne Jún 07, 2015 12:13 am

Čaute páni. :) Rád by som sa spýtal a poprosil majiteľov skútrov koncernu Piaggio, ktorý majú vo svojom skútri motor QUASAR 300i, o informáciu. Keďže môj skúter Derbi Rambla 300i so spomínaným motorom nemá otáčkomer, rád by som sa spýtal majiteľov, ktorých skúter je osadený týmto motorom a vybavený otáčkomerom o informáciu o približných otáčkach motora pri voľnobehu, štarte, pri rýchlosti km/h 50, 90, 110, respektíve pri akých otáčkach dosahujete maximálnu rýchlosť. Veľmi pekne Vám ďakujem za cenné informácie! :beer:
MOTOCYKEL? Pre mňa dokonalý ventil...

Užívateľov profilový obrázok
dreamer
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 376
Dátum registrácie: St Feb 12, 2014 8:44 pm
Skúter: Aprilia SR MAX 300
Bydlisko: Bratislava

Re: Derbi Rambla 300i

#124 Príspevok od užívateľa dreamer » Ne Jún 07, 2015 4:25 pm

Volnobeh 1800, rychlost/otacky: 60/4400, 80/5000, 100/6000, 120/7000, obmedzovac je niekde okolo 8500. Max dosiahnuta rychlost 149, otacky nepamatam ;) Rychlomer premeriava cca 10 km, cize pri rychlosti 60 ides 50 GPS, atd. Ja mam ale DR Pulley valceky, aj ked vahovo blizko originalnym, otacky nemusia preto zodpovedat original setupu (aj ked u mna su velmi blizko povodnym hodnotam co si pamatam).
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207

Užívateľov profilový obrázok
ondrej.h
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Feb 08, 2010 11:27 pm
Skúter: DERBI RAMBLA 300i
Bydlisko: Senica

Re: Derbi Rambla 300i

#125 Príspevok od užívateľa ondrej.h » Po Jún 08, 2015 12:59 am

Ahoj Dreamer. :) Veľká vďaka za informácie o otáčkach motora pri určitých rýchlostiach. Viem, že otáčkomer je u skútra s variátorom nepodstatný, ale aj tak som chcel mať akú-takú predstavu v akých otáčkach náš motor pracuje. Človek je na to zvyknutý z auta a potom to podvedome chýba aj na skútriku... Ešte raz vďaka!!! :good: :beer:
MOTOCYKEL? Pre mňa dokonalý ventil...

Napísať odpoveď

Návrat na "4T Piaggio"