Derbi Rambla 300i

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
ondrej.h
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Feb 08, 2010 11:27 pm
Skúter: DERBI RAMBLA 300i
Bydlisko: Senica

Re: Derbi Rambla 300i

#51 Príspevok od užívateľa ondrej.h » Pi Jan 23, 2015 7:03 pm

Ďakujem páni za gratulácie! Tiež som uz zažil tento pocit a tuším sa mi nikdy nezunuje! Ale chválabohu trvá o niečo dlhšie, ako iné príjemné pocity v živote muža :oops: ... Takže, ako by som to slušne nazval: "som v túžobnom očakávaní" :pray: ....
Áno dreamer, mám skúter objednaný v Motocorse BA. S tým plexi som sa chcel len spýtať na praktické poznatky pri jazde na takomto skútri, lebo som nemal možnosť vyskúšať si to na vlastnej koži. Keďže ten štít nebol v základnej výbave, ale na objednávku, radšej som sa chcel poinformovať, aby som nekúpil niečo, za čo by som vyhodil prachy a potom by mi to niekde zavadzalo v garáži. Takže asi tak... :beer:
MOTOCYKEL? Pre mňa dokonalý ventil...

Jágo

Re: Derbi Rambla 300i

#52 Príspevok od užívateľa Jágo » Ne Jan 25, 2015 3:04 pm

Aj ja gratulujem ondrej

Užívateľov profilový obrázok
ondrej.h
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Feb 08, 2010 11:27 pm
Skúter: DERBI RAMBLA 300i
Bydlisko: Senica

Re: Derbi Rambla 300i

#53 Príspevok od užívateľa ondrej.h » Ne Jan 25, 2015 3:21 pm

Vďaka Jágo! Keď je dnes vonku také počasie, rozmýšľam, či som nemal radšej kúpiť skútra, ale snežného? :think: Viem, teraz nie je ten pravý čas na kúpu skútra, ale snáď sa počasie čoskoro umúdri, nech si môžem skútrika, až mi príde do predajne, prebrať a pomaly zabiehať... :)
MOTOCYKEL? Pre mňa dokonalý ventil...

Užívateľov profilový obrázok
bruno62tuci
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 809
Dátum registrácie: Pi Apr 18, 2014 11:36 am
Skúter: SYM Joyride 125 Evo
Bydlisko: Pov.Bystrica

Re: Derbi Rambla 300i

#54 Príspevok od užívateľa bruno62tuci » Ne Jan 25, 2015 5:24 pm

Ondrik aj ten snezny by si pokazil na tom snehu. :P
Pokial mi chutna je to O.K

Užívateľov profilový obrázok
ondrej.h
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Feb 08, 2010 11:27 pm
Skúter: DERBI RAMBLA 300i
Bydlisko: Senica

Re: Derbi Rambla 300i

#55 Príspevok od užívateľa ondrej.h » Ne Jan 25, 2015 6:12 pm

Keď som voľakedy dávnejšie mal crossku 50 :auto-dirtbike: , chalani, čo mali väčšie mašiny sa mi rehotali, keď ma počuli prichádzať, že jazdím na krovinoreze! A ja že nevadí, prehodím zadné kolo za hlavu kroviňáka a ešte aj pokosím! :D Že by som skúsil prerobil skútra, až ho budem mať, na snežnú frézu, ktorá by sa mi teraz aj zišla, keď tu u nás celý deň sneží a behám po dvore a ulici s lopatou, ako taký truľo?! :no:
Inak bruno62tuci, ako si spokojný so svojim skútrikom Sym Joyride 125? Tiež som ho mal zaradený v užšom výbere na adepta môjho skútra, ale nakoniec som sa priklonil ku Derbi Ramble300. Vďaka za info o Tvojom skútriku... :beer:
MOTOCYKEL? Pre mňa dokonalý ventil...

Užívateľov profilový obrázok
Čeme
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 580
Dátum registrácie: St Jún 04, 2014 9:41 am
Skúter: Ziaden

Re: Derbi Rambla 300i

#56 Príspevok od užívateľa Čeme » Pi Jan 30, 2015 7:34 pm

Ondrejko ako? Maš nieco nove? Okrem snehu vonku ;)

Užívateľov profilový obrázok
ondrej.h
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Feb 08, 2010 11:27 pm
Skúter: DERBI RAMBLA 300i
Bydlisko: Senica

Re: Derbi Rambla 300i

#57 Príspevok od užívateľa ondrej.h » Pi Jan 30, 2015 9:39 pm

Ahojte Čeme & scooter company! :) Prežívam jeden z najdlhších týždňov vo svojom živote, doplnených prosebným zízaním na display mobilu, či sa tam neukáže jeden konkrétny kontakt a zatiaľ stále nič! :no: Ani som Vás nechcel zaťažovať svojími psychickými výlevmi, tak som sem radšej ani nič nepísal, lebo by to nebolo nič moc pozitívne! :crazy: Ale našťastie pri počasí, aké v týchto dňoch vládne Slovensku, to znášam lepšie, ako keby vonku bolo krásne jarné počasie a skútristi a motorkári by provokatívne lietali na strojoch a ja nič, to by som už vážne mal na mále!!! :%) :crazy: :shock: Takže páni, zatiaľ stále nič, ale ja sa určiete ozvem, ak bude niečo nové... Ale som rád, že ste si na mňa spomenuli, čomu som vážne rád!!! :beer: Vďaka! :good:
MOTOCYKEL? Pre mňa dokonalý ventil...

Užívateľov profilový obrázok
Čeme
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 580
Dátum registrácie: St Jún 04, 2014 9:41 am
Skúter: Ziaden

Re: Derbi Rambla 300i

#58 Príspevok od užívateľa Čeme » Pi Jan 30, 2015 10:28 pm

Tak toto som si uz prežil u novej Hondy SH ked volal predajca bolo nasnezeneho vonku ako slak. A tiez som cakal na telefonat stale a ked nasnezilo tak som na to nemyslel a o o prisiel telefonat hehe. :) ono Ondrej nič ti neujde a ked je take pocko ako je tak skus mysliet na nieco ine aj ked je to mega tazke.

Tak uz sa tesime na fotecky noveho Žihadielka :) :good: :Yahoo!:

Užívateľov profilový obrázok
ondrej.h
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Feb 08, 2010 11:27 pm
Skúter: DERBI RAMBLA 300i
Bydlisko: Senica

Re: Derbi Rambla 300i

#59 Príspevok od užívateľa ondrej.h » Pi Jan 30, 2015 11:06 pm

Jasne, pofotím, strašne rád, len zatiaľ nemám čo... Myslím, že aj ten dealer, čo má skútra priviezť do Bratislavy na predajňu sa v momentálnych podmienkach na cestách netrhá, aby to tam doviezol. Ale veď to už len nejako vydržím... Čas si krátim študovaním informácií o tomto skútri, motore, variátore, aspoň sa trocha povzdelávam, než ho budem mať. Zajtrajšok ubehne ako voda, keďže máme s deckami v pláne sánkovačku a večer ideme s manželkou na ples sa trocha zabaviť. :banana-dance: :banana-dreads: V nedeľu idem švagrovi pomôcť nahodiť sadrokartóny a víkend utečie, ako voda... A môžem znova cez týždeň čučať na display mobilu!!! :angry-banghead:
MOTOCYKEL? Pre mňa dokonalý ventil...

Užívateľov profilový obrázok
ondrej.h
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Feb 08, 2010 11:27 pm
Skúter: DERBI RAMBLA 300i
Bydlisko: Senica

Re: Derbi Rambla 300i

#60 Príspevok od užívateľa ondrej.h » Po Feb 02, 2015 10:55 pm

Čaute páni. Mal by som na Vás otázočku. Keďže sa mi z predajne stále neozvali, :( krátim si čas na internete a narazil som na typ oleja, ktorý výrobca motora Piaggio odporúča pre tento motor. Je to olej Eni i-Ride PG 5w40 PIAGGIO so špecifikáciou API SL, JASO MA, ACEA A3, JASO MA2, ktorý je určený pre motocykle aj skútre koncernu PIAGGIO. Ale pri hľadaní na internete som narazil aj na olej Eni i-Ride Moto2 5w40, ktorý má totožnú špecifikáciu API SL, JASO MA, ACEA A3, JASO MA2, ale je určený pre motocykle. Moja otázka otázka na Vás: jedná sa podľa Vás o totožný olej, len s inou etiketou, keďže majú totožnú špecifikáciu, či si myslíte, že je medzi nimi aj rozdiel v zložení? Zaujímal by ma Váš názor... Vďaka za Vaše postrehy a názory! :good:
Prikladám link, kde sa obidva typy olejov dajú omrknúť... :beer:
http://www.motorky-skutre.sk/oleje-mazi ... c9158.html
MOTOCYKEL? Pre mňa dokonalý ventil...

Užívateľov profilový obrázok
dreamer
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 376
Dátum registrácie: St Feb 12, 2014 8:44 pm
Skúter: Aprilia SR MAX 300
Bydlisko: Bratislava

Re: Derbi Rambla 300i

#61 Príspevok od užívateľa dreamer » Ut Feb 03, 2015 11:48 am

Ak splna specifikaciu a viskozitu bude OK. Ja mam ten isty motor a v garazi nachystany Motul Scooter Power 4T 5W-40. S Motulom mam dobre skusenosti.
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Derbi Rambla 300i

#62 Príspevok od užívateľa VLADY » Ut Feb 03, 2015 3:24 pm

Olej do scootra nemusí mať prísady pre mazanie prevodov a mokrej spojky...takže do scootra môžeš naliať kdečo čo do bežného 4T motora v aute napríklad, ale do čistokrvného motorbicykla nie kvôli tej zväčša spoločnej náplni kde je jeden olej na mazanie motora , prevodovky a aj spojky. Ja osobne dlhodobo bezproblémovo používam bežný 4T motorový olej taký jak aj do auta.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
dreamer
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 376
Dátum registrácie: St Feb 12, 2014 8:44 pm
Skúter: Aprilia SR MAX 300
Bydlisko: Bratislava

Re: Derbi Rambla 300i

#63 Príspevok od užívateľa dreamer » Ut Feb 03, 2015 6:40 pm

V zasade ma Vlady pravdu, ale ak sa budes riadit odporucanim vyrobcu skutra, tak tym nic nepokazis :) No a najblizsie dva roky aj tak asi planujes zarucne prehliadky v autorizovanom servise, takze dovtedy ta to trapit nemusi.
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207

Užívateľov profilový obrázok
ondrej.h
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Feb 08, 2010 11:27 pm
Skúter: DERBI RAMBLA 300i
Bydlisko: Senica

Re: Derbi Rambla 300i

#64 Príspevok od užívateľa ondrej.h » Ut Feb 03, 2015 6:43 pm

Vďaka páni za Vaše názory! :good: Tiež som sa zamýšľal nad tým, či by sa do motora 4t skútra, ktorý jazdí v bežných pracovných otáčkach dal použiť klasický olej do auta, ak samozrejme spĺňa špecifikácie výrobcu. Špecifikáciu, ktorú bežné automobilové oleje nezahŕňajú, je predpis JASO, ale to je asi skôr špecifikácia určená pre motocykle, ako písal Vlady, ktoré majú spoločnú náplň pre motor, prevodovku, spojku a pracujú v inom spektre otáčok, ako motor skútra, ktorý je skôr položený do nižších pracovných otáčok. Tiež mi teda z toho logicky vyplíva, že takýto typ oleja by sa dal použiť aj na prevádzku skútra. Vlady, koľko km máš cca nabehaných na obyčajnom oleji určeného pre autá? Vďaka! :beer:
MOTOCYKEL? Pre mňa dokonalý ventil...

Užívateľov profilový obrázok
dreamer
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 376
Dátum registrácie: St Feb 12, 2014 8:44 pm
Skúter: Aprilia SR MAX 300
Bydlisko: Bratislava

Re: Derbi Rambla 300i

#65 Príspevok od užívateľa dreamer » Ut Feb 03, 2015 6:49 pm

Ondrej, vymena oleja je na nasich motoroch predpisana kazdych 10.000 km a ide ho tam o nieco malo viac ako jeden liter, co riesis? To nie je motor Suzuki, ale Piaggio! Ten olej nezere :D :D Daj tam raz rocne to co predpisuje vyrobca a mozes kludne spavat. Naco experimentovat?
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: Derbi Rambla 300i

#66 Príspevok od užívateľa duky5 » Ut Feb 03, 2015 7:25 pm

Vlady má similátor, ale ja mám 50 000 km :)
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Užívateľov profilový obrázok
ondrej.h
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Feb 08, 2010 11:27 pm
Skúter: DERBI RAMBLA 300i
Bydlisko: Senica

Re: Derbi Rambla 300i

#67 Príspevok od užívateľa ondrej.h » Ut Feb 03, 2015 8:19 pm

Načo na oleji!!! To dnes dokáže jazdiť hocikto, ale bez oleja jazdiť, to už by bol iný frajer!!! :P Jasne Dreamer, že svojmu motoru (až ho budem mať) doprajem olej, aký treba!!! Lem moja zvedavosť bola silnejšia a nedalo sa mi neopýt a tak som sem hodil túto otázku... Vďaka páni ešte raz za Vaše cenné informácie... :beer:
MOTOCYKEL? Pre mňa dokonalý ventil...

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Derbi Rambla 300i

#68 Príspevok od užívateľa VLADY » Ut Feb 03, 2015 9:57 pm

Na Kymkáči som najazdil asi 25 000 a na Burgovi asi 35 000.
Samozrejme to je môj názor . Ja viem že motor v aute točím na možno 2500-3000 otáčok a na scootri kľudne 2x viac ale aj tak motorový olej skrátka nieje špecifikovaný podľa otáčok motora.
A mám hlavne pocit ,že tu na SK sa robí vždy zo všetkého veda, jak keby išlo pomali o jadrový reaktor...myslím že väčšina sveta a hlavne v ázii kde sú ľudia radi ak majú základné životné potreby nič také nerieši dajú čo majú a jazdia...By som musel byť asi nejak postihnutý, aby som dával do scootra olej za 15E / L....aj keď je to raz za rok. Pretože načo preplácať bežné veci. Tak jak si nekupujem najlacnejšie tak ani najdrahšie Takže nedám olej za 4E z Tesca ale ani najdrahší čo sa tvári aký je superšpicabombový. Radšej lacnejší a častejšie meniť.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
ondrej.h
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Feb 08, 2010 11:27 pm
Skúter: DERBI RAMBLA 300i
Bydlisko: Senica

Re: Derbi Rambla 300i

#69 Príspevok od užívateľa ondrej.h » Ut Feb 03, 2015 10:45 pm

Našiel som na nete stránku, kde ten origo olej, čo Piaggio odporúča pre ten motor v skútri (Eni i-Ride PG 5W40 Piaggio) je za cenu 7,80 eur/liter. Takže sa mi naozaj neoplatí špekulovať... O olej sa zaujímam preto, lebo sa chystám robiť si údržbu sám. Ako som spomínal v skorších príspevkoch, nejaké skúsenosti so skútrami aj motorkami už mám a behať do Bratislavy len kvôli výmene oleja a pečiatke v servisnej knižke sa mi teda nechce. A keď sa niečo poserká v záruke, aj tak väčšinou sa snaží servis hodiť poruchu mimo záruky a v konečnom dôsledku si to zákazník zaplatí z vlastného... A pritom ešte zaplatiť za výmenu oleja a filtra x-krát viac, ako keď si ten olej aj filter kúpim sám a v kľude a v pohode si ho pekne v garáži vymením sám, tak to sa mi teda naozaj nechce!!!... Aspoň viem, čo tam nalejem a ako si to poctivo spravím. Osobne nemám moc dobré skúsenosti so servismi, kde väčšinou prácu celkom slušne odfláknu. Veď ak je človek len trocha technicky schopný a má aj nejaký slušný vercajch a priestor na prácu, tak si myslím, že by to nemal byť žiadny problém... Samozrejme, ak by bol problém s elektronikou, to si človek bez diagnostiky doma naozaj nespraví, ale za to by som platil či v záruke, alebo aj mimo nej.
A Vlady má v niečom pravdu a to vtom, že my to tu v "civilizovanom svete" všetko nejak moc prežívame a robíme z toho moc veľkú vedu! Takže pohoda :beer: , klídek :whistle: , tabáček :obscene-smokingjoint: ....
MOTOCYKEL? Pre mňa dokonalý ventil...

Užívateľov profilový obrázok
ondrej.h
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Feb 08, 2010 11:27 pm
Skúter: DERBI RAMBLA 300i
Bydlisko: Senica

Re: Derbi Rambla 300i

#70 Príspevok od užívateľa ondrej.h » Št Feb 05, 2015 12:41 pm

Ahojte páni! Tak som sa dnes dozvedel radostnú správu, že skútrik už dorazil na predajňu! Som šťastný, ako blcha!!! :Yahoo!: :Yahoo!: :Yahoo!: Aspoň nejaká radostná správa, lebo sa nejako blbo cítim... :? :oops: :sad: Dúfam, že nebudem maród, lebo v sobotu by sme mali ísť s manželkou zase na ples. Tak uvidím, čo z toho bude... Volal som do predajne a dohodol som sa s nimi, že keď budem už ok a zaistím si kámoša s dodávkou, frčím si pre mašinku!!! Dorazil už aj plexištít s kufríkom. Takže som rád, že sa môžem s Vami podeliť o túto radostnú správu!!! :beer:
MOTOCYKEL? Pre mňa dokonalý ventil...

Užívateľov profilový obrázok
dreamer
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 376
Dátum registrácie: St Feb 12, 2014 8:44 pm
Skúter: Aprilia SR MAX 300
Bydlisko: Bratislava

Re: Derbi Rambla 300i

#71 Príspevok od užívateľa dreamer » Št Feb 05, 2015 5:00 pm

@Vlady: Mam v garazi este novu, neotvorenu flasu oleja co som daval do diesela. Dam ti ju zadarmo, staci si pre nu prist, byvam kusok od teba ;)

@Ondrej: Tak uz je to tady, roztopi sa sneh a sezona s novucickym skutrikom moze zacat :)
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207

Užívateľov profilový obrázok
ondrej.h
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Feb 08, 2010 11:27 pm
Skúter: DERBI RAMBLA 300i
Bydlisko: Senica

Re: Derbi Rambla 300i

#72 Príspevok od užívateľa ondrej.h » Št Feb 05, 2015 6:16 pm

Dreamer, bodaj by si mal pravdu, lebo sa už vážne neviem dočkať! Ale dnes je super deň, lebo som poobede stretol toho kamaráta s dodávkou a práve na pondelok má naplánovanú cestu do Bratislavy, takže by sme to teoreticky (a dúfam aj prakticky) mohli zrealizovať! Ja snáď dnes ani nezaspím!!! :Yahoo!:
MOTOCYKEL? Pre mňa dokonalý ventil...

Užívateľov profilový obrázok
waikik
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 414
Dátum registrácie: Pi Okt 25, 2013 10:51 pm
Skúter: .."len reťáz pánové,sorry"....Honda NC 750 S
Bydlisko: Miňovce,okr Stropkov

Re: Derbi Rambla 300i

#73 Príspevok od užívateľa waikik » Št Feb 05, 2015 8:10 pm

gratululácia a
j odo mňa ondrej.h....Prajem veľa pekných zážitkov v sedle novej mašinky....
"Dobří holubi se vracejí...."......HONDA again....

Užívateľov profilový obrázok
ondrej.h
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Feb 08, 2010 11:27 pm
Skúter: DERBI RAMBLA 300i
Bydlisko: Senica

Re: Derbi Rambla 300i

#74 Príspevok od užívateľa ondrej.h » Št Feb 05, 2015 8:15 pm

Vďaka waikik, veľmi pekne ďakujem! :beer:
MOTOCYKEL? Pre mňa dokonalý ventil...

Užívateľov profilový obrázok
Čeme
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 580
Dátum registrácie: St Jún 04, 2014 9:41 am
Skúter: Ziaden

Re: Derbi Rambla 300i

#75 Príspevok od užívateľa Čeme » Pi Feb 06, 2015 9:03 am

Ondrej super uz nech je pondelok. Hlavne nech si zdravy. :)

Napísať odpoveď

Návrat na "4T Piaggio"