motor piagio 250, cinkavé klepanie v motore a strata výkonu

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Dvasan
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 39
Dátum registrácie: So Jan 11, 2014 5:09 pm
Skúter: Keeway f-act city 50, Aprilia SR max 125 (200ccm Malossi)

motor piagio 250, cinkavé klepanie v motore a strata výkonu

#1 Príspevok od užívateľa Dvasan » Pi Aug 26, 2016 12:49 pm

Ahojte, chcel by som sa opýtať, kde môže byť problém, ak po zábehu valca 250ccm, po asi 1000km, keď som sa vracal domov, skúter na chvíľu počas jazdy spomalil zo 110 na 80km/h, následne zareagoval zase na plyn, no odvtedy klepe niečo v oblasti motora, ako keby od varia... zatiaľ som to nerozobral, potrebujem rázový skrutkovač, ale to nie je dôležité zatiaľ... Otázka je, prečo sa to stalo, a následne na to, motor akokeby stratil silu... Pekne štartuje, klepe pravidelne, reaguje na plyn úplne do otáčok, len sila sa neprenáša v takom pomere na zadné koleso, ako to bolo predtým...? Zvuk klepania, teraz myslím toho ostrého, je taký dosť ostrý, úplne sa zmenil zvuk motora... Viem, že to musím rozobrať, vybrať variátor, spojku a skúsiť to naprázdno, odkiaľ ide ten klepavý zvuk... len sa zatiaľ chcem opýtať, či sa to niekomu nestalo, a čo sa to mohlo teda stať...? ďakujem za odpovede
Naposledy upravil/-a Dvasan v Št Sep 01, 2016 4:28 pm, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: motor piagio 250, cinkavé klepanie v motore a strata výk

#2 Príspevok od užívateľa VLADY » Po Aug 29, 2016 9:40 pm

Dekel z remeňa a varia dáš snáď dole aj bez uťahováku jazdiť s tým aj tak nemôžeš . Takže Ťažko tu viac relevantne poradiť...kľudne sa mohla povoliť matica na variu alebo cinká dačo priamo v motore ventil vahadlo ? reťázka že prdol napinák ? :pardon:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Dvasan
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 39
Dátum registrácie: So Jan 11, 2014 5:09 pm
Skúter: Keeway f-act city 50, Aprilia SR max 125 (200ccm Malossi)

Re: motor piagio 250, cinkavé klepanie v motore a strata výk

#3 Príspevok od užívateľa Dvasan » St Aug 31, 2016 1:37 pm

Takže som to rozobral a problém nie je vo variu, ani v prevode, proste ten zvuk ide zozadu, odtiaľ, kde je reťaz... Bude to niečo malé pretože všetko funguje, len to rapká...a stratilo to podľa mňa kompresiu, silu. Idem to odniesť do servisu, sám si na to netrúfam...Dúfam, že servis Vespa Piaggio, ktorých som oslovil a mám sa ozvať v pondelok, budú korektní a neprídem zase o kopec peňazí... Keby bol v okrese RV niekto, kto sa tomu rozumie, vie motor rozobrať, skontrolovať a opraviť, bolo by to fajn, ale žiaľ, som nikoho, kto by sa vyznal do piaggio motorov, nenasiel. Mám s tou Apriliou problémy odvtedy, čo mi robili v BB Moto úpravu a nedokončili ju, nechali to rozbabrané a po dvoch mesiacoch mi to doniesli domov, zobrali peniaze, dali mi 50eurovy kúpon ako ospravedlnenie a potom ma zachraňoval šikovný, teraz už dobrý kamarát Luthar... Časom ale zlomilo kluku a poškodilo karbec, tak sme museli zohnať druhý motor, výbrusit valec, nový piest, a keď som ho zabehol, po 1200km, začalo sa diať toto... Mám smolu na kus, alebo ... Fakt už neviem, no ak to ide, je to super mašinka, ale ak sa pokazí, zožerie mi to aj hlavu na opravách...tak toľko k tomu...pokusim sa natiahnut krátke video cez link na Youtube tu... Možno bude okolo postrehov a skúseností, zatím ahojte

Dvasan
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 39
Dátum registrácie: So Jan 11, 2014 5:09 pm
Skúter: Keeway f-act city 50, Aprilia SR max 125 (200ccm Malossi)

Re: motor piagio 250, cinkavé klepanie v motore a strata výk

#4 Príspevok od užívateľa Dvasan » St Aug 31, 2016 2:05 pm

Tu je link k môjmu problému https://www.youtube.com/watch?v=CF_7X71BV2g

Užívateľov profilový obrázok
Dusan
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 595
Dátum registrácie: Pi Feb 21, 2014 2:16 pm
Skúter: TGB Bullet 125 RS
Bydlisko: KE

Re: motor piagio 250, cinkavé klepanie v motore a strata výk

#5 Príspevok od užívateľa Dusan » Št Sep 01, 2016 12:38 am

Zhod z druhej strany magneto a skus p9hybat klukou hore dole ci n3mas vysypane loziska. Rozborka motora to zisti.

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: motor piagio 250, cinkavé klepanie v motore a strata výk

#6 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Sep 01, 2016 11:21 am

Alebo povolený rotor...lenže ten je tuším vnútri v oleji .Aj ten by to mohol robit ak je len povolený a ešte sa nepretočil lebo perko ho ako tak drží na správnej polohe že by sa len povolila matica kúsok alebo nity samotné?
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Dvasan
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 39
Dátum registrácie: So Jan 11, 2014 5:09 pm
Skúter: Keeway f-act city 50, Aprilia SR max 125 (200ccm Malossi)

Re: motor piagio 250, cinkavé klepanie v motore a strata výk

#7 Príspevok od užívateľa Dvasan » Št Sep 01, 2016 12:17 pm

Dnes došiel ku mne jeden starší ujo, len zo zvedavosti, len tak som sa opýtal, co povie,....som mu ho nakopol a vraví, že som ho pridrel a že piestny čap klepe...ma oblial pot, zabehnutý valec, všetko šlo... Len to nie zas..., ale vraj nie, hovorili viacerí.. Vďaka chalani, len nech viem, čo čakať v servise, už nejdem riskovať, musím to dať pozrieť odborníkom, sám to neopravím, som len fušer amatér, je tam elektronika, mallosi fuel cdi, nejdem ja geroja robiť... Ale kľudne dávajte názory, môže sa to stať každému, všetko zdokumentujem, nech tak ako ja, aj iní sa dozvedia trebárs, ak podobné sa im stane, dík
Naposledy upravil/-a Dvasan v Št Sep 01, 2016 1:02 pm, upravené celkom 1 krát.

Dvasan
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 39
Dátum registrácie: So Jan 11, 2014 5:09 pm
Skúter: Keeway f-act city 50, Aprilia SR max 125 (200ccm Malossi)

Re: motor piagio 250, cinkavé klepanie v motore a strata výk

#8 Príspevok od užívateľa Dvasan » Št Sep 01, 2016 12:42 pm

Nové info dám až potom, ako ho odnesiem do Košíc...verím, že to nebude zase 500eurová oprava, lebo koncim a prechádzam na cesťák, lebo už 1400eur mi popri cene skutra zhltli opravy, to je teda smola... Ale aj poučenie, že tunning je onicom, radšej kúpiť silnejší stroj rovno... Keby ma nenamotali v predajni, kde som skúter kúpil, že robia úpravy, aby to šlo lepšie... dodnes si spokojne jazdím na 125tke, peknej, kvalitnej... darmo...nechal som sa zlákať pocitom zo svižnejšej jazdy, za cenu ktorej som si mohol už kúpiť druhú pomaly... celé zle...som srdcom skútrista, a viem presne, o čom je ten pocit.. ale toto som si nezaslúžil, takto sa nechať j..... Už zo mňa píšu emócie... ale aj tak... jazdím sústredene, vnímam motor... aj keď mu pribijem, no darmo..., smola, neprajem nikomu takú kúskovanú radosť, ale už aj súčasne strach, že zase ostanem niekde visieť, lebo... niečo... Tí, čo sa im niečo kazí, vedia, aký je to pocit... ale ako vravím, je to moja chyba všetko..., nemal som to nechať babrať a veriť, že mi to niekto urobí kvalitne vytuní... nestalo sa... opak je pravdou

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: motor piagio 250, cinkavé klepanie v motore a strata výk

#9 Príspevok od užívateľa theruck » St Sep 07, 2016 8:43 pm

mne cinkalo ked sa mi odlamovali postupne sroby na vodnej pumpe. ale necitil som stratu vykonu takze ked ty mas stratu tak to bude neco s valcom alebo klukou


Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk

Dvasan
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 39
Dátum registrácie: So Jan 11, 2014 5:09 pm
Skúter: Keeway f-act city 50, Aprilia SR max 125 (200ccm Malossi)

Re: motor piagio 250, cinkavé klepanie v motore a strata výk

#10 Príspevok od užívateľa Dvasan » St Sep 07, 2016 11:44 pm

Je v oprave, zistím, čakám...určite dám vedieť, ako to dopadlo, dúfam, že valec je ok...netúroval som ho nejak, skôr som sa brzdil, oproti tomu, ako som zvykol vytáčať predtým motor, aj na 11000, teraz nepresiahol 9500otáčok, no aj tak sa mu niečo znepáčilo, zistím...

Užívateľov profilový obrázok
Dusan
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 595
Dátum registrácie: Pi Feb 21, 2014 2:16 pm
Skúter: TGB Bullet 125 RS
Bydlisko: KE

Re: motor piagio 250, cinkavé klepanie v motore a strata výk

#11 Príspevok od užívateľa Dusan » Št Sep 08, 2016 8:35 am

Staci zeby niekto namontoval opacne segerky na piestnom cape a je vymalovane

Dvasan
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 39
Dátum registrácie: So Jan 11, 2014 5:09 pm
Skúter: Keeway f-act city 50, Aprilia SR max 125 (200ccm Malossi)

Re: motor piagio 250, cinkavé klepanie v motore a strata výk

#12 Príspevok od užívateľa Dvasan » Ut Okt 04, 2016 11:58 am

stručné info k oprave... Rozmlátená kľukovka a následne k tomu pridretý piest..., takže ten najhorší možný scenár, aký som mohol čakať... Tentokrát to ale nejdem podceniť a dávam to opraviť posledný krát originálnemu servisu... naplatil som sa už dosť, teraz to bude tiež mastné... Verím ale, že je to posledná investícia, akú kedy do skútra vkladám. Žiaľ Aprilia sklamala moje očakávanie a celý čas sa mi len kazila. Možno som jeden z mála, kto mal takú smolu, no je to proste tak.

Užívateľov profilový obrázok
nigdais02
motorkár
motorkár
Príspevky: 1857
Dátum registrácie: Po Sep 01, 2008 4:28 pm
Skúter: Kašlem na to nechce sa mi to stale prepisovať... :D
Bydlisko: Kamenec p. Vtáč. okr. Prievidza

Re: motor piagio 250, cinkavé klepanie v motore a strata výk

#13 Príspevok od užívateľa nigdais02 » Ut Okt 04, 2016 1:31 pm

nám toto klepanie na (125 motore) sposobovalo vydranie drážok vo váhadlach ...predsa si mal tu najhoršiu variantu...:)

problémy budú stále...ale vždy si spomeniem na frázu "Nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byť ešte horšie" :D
....To ťa musí baviť....

KLIK:
RGK - Scooter-tuning, diely, servis, dovoz.


EX...
1.Yuki speedy 50
2.Cpi oliver 50
3.Aprilia sr R 50
4.3x Gilera Nexus 500
5.2x Yamaha aerox 50
6.2x Aprilia sr 50
7.Gilera runner 200
a
t
d.

Dvasan
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 39
Dátum registrácie: So Jan 11, 2014 5:09 pm
Skúter: Keeway f-act city 50, Aprilia SR max 125 (200ccm Malossi)

Re: motor piagio 250, cinkavé klepanie v motore a strata výk

#14 Príspevok od užívateľa Dvasan » Po Nov 28, 2016 10:47 pm

Už to znova jazdí.., lacné to nebolo, ale mám v tom v podstate nové črevá a začínam zase zábehom... Snáď to niečo vydrží a bude sa dať jazdiť na ňom celý budúci rok... Testovaciu jazdu som dal len asi 120km..., žiadne problémy sa nevyskytli.., štartuje to výborne, len po zahriatí, keď znova rýchlo štartujem, urobí malý pokles otáčok na 1550 a následne ich dorovná na 1750 ako je to normál... trocha budem musieť asi prestaviť palivovú mapu na viac vstreku do 3000otáčok, ale to už budem riešiť len na jar... ide plynulo, má to znova silu aj zvuk ako sa patrí, no nedával som mu viac ako 95km/7000otáčok... idem si to kus viac šanovať a radšej sa voziť trocha výletnejšie na úkor športovej jazdy... uvidím dokedy :D... prípadne, ak by niekto vedel, jednu takú otázku by som sem ešte zavesil... ale to len tak zo zvedavosti --- opíšem situáciu...:
Ak idete strmým kopcom dole do ostrej zákruty, v podstate dobrzďujete dajme tomu pod 20km/h a vzápätí potrebujete akcelerovať von zo zákruty, do kopca... mám tam trocha spozdenie v prenose točivého momentu... je to tým, že už je stroj v neutrále a kým sa znova tanier variatora odstredí... alebo to tak majú všetky skútre a nedá sa s tým nič robiť...? kvôli tomu by som chcel trocha mu tam dať viac paliva... ale to je len taká otázka do pléna..., možno sa v tom už vôbec nebudem vrtať a len sa voziť, pokým nezhraním valčeky... dúfam... inak ďakujem chalani za všetky postrehy... ide sa ďalej :D

Napísať odpoveď

Návrat na "4T Piaggio"