Piaggio X8 125

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
babrak83
chodec
chodec
Príspevky: 7
Dátum registrácie: St Mar 01, 2017 8:30 pm
Skúter: Piaggio X8 125

Piaggio X8 125

#1 Príspevok od užívateľa babrak83 » St Mar 01, 2017 8:52 pm

Zdravím všetkých.
Nakoľko sa mi nič konkrétnejšie ohľadom tohto skútru na stránkach tohto fóra nepodarilo nájsť tak som si dovolil založiť túto tému.
Keďže som sa stal hrdím majiteľom tohto skútra a zároveň skútristom "panicom" tak by som ocenil každú radu od majiteľov týchto skútrov. Hlavne rôzne tipy a triky v prípade rôznych porúch servisovania a tak podobne.
Za plodné príspevky vopred ďakujem a dúfam že pomôžu nielen mne ale aj ostatným majiteľom X8.

Užívateľov profilový obrázok
speedway
cyklista
cyklista
Príspevky: 162
Dátum registrácie: Ut Máj 15, 2012 6:40 pm
Skúter: piaggio x8 200
Bydlisko: Malacky

Re: Piaggio X8 125

#2 Príspevok od užívateľa speedway » Št Mar 02, 2017 8:09 pm

No ja ju mam asi 5 rokov a okrem klasickeho servisu som nic neriesil.Na jesen akurad dal nastavit ventily po 20 000km tu znamemu Lutharovy.Za co mu aj touto cestou dakujem.
A este tolko ze ja mam 200 ccm.Ale princip je ten isty.
Vela pohodovych kilometrov.
driver

babrak83
chodec
chodec
Príspevky: 7
Dátum registrácie: St Mar 01, 2017 8:30 pm
Skúter: Piaggio X8 125

Re: Piaggio X8 125

#3 Príspevok od užívateľa babrak83 » Št Mar 02, 2017 8:10 pm

Tak tema nam bola schvalena tak dufam ze diskusia sa nam rozbehne. Co tak zacat nejakymi typmi na udrzbu a servis na co sa zamerat na co si dat pozor a tak podobne.
Ja sa konkretne chystam na vymenu komplet naplni ( olej motor + prevod, brzdova a chladiaca ) ak ma niekto skusenosti treba si dat na nieco pozor? a ake oleje a filter kupit s cim mate najlepsie skusenosti.
Ako dalsie by som sa chcel pustit do kontroli valcekov a remena + vzduch filter ( ten neviem ci staci vycistit alebo radsej kupit novy ). Tak to je zatial asi vsetko co ma napada.
Ak ma niekto este nejake typy co pozriet budem vdacny za vsetky rady.

Užívateľov profilový obrázok
speedway
cyklista
cyklista
Príspevky: 162
Dátum registrácie: Ut Máj 15, 2012 6:40 pm
Skúter: piaggio x8 200
Bydlisko: Malacky

Re: Piaggio X8 125

#4 Príspevok od užívateľa speedway » Pi Mar 03, 2017 4:21 pm

Tak nevieme kolko mas najazdenych km.Ja olej menim kazdych 5000 km na motore pri mierke mas napisany aky olej a kolko.Ja davam 5w40 a ide presne jeden liter znacku oleja nechavam na teba.Ja pouzivam Motul alebo repsol.
Vzduchovy filter staci vyprat a nastriekat origo olejom na filtre,samozrejme ked je v norme.Ak sa ti nepozdava kup radsej novy.Ja rozmyslam teraz vyskusat valceky dr Pulley,len musim zistit ake a remen je asi davat origina.Dal som kevlar a vydrzal Cca 6000 km.Origo remen 20000 km.
driver

scooter_rider
st. cyklista
st. cyklista
Príspevky: 214
Dátum registrácie: Ut Jún 24, 2014 9:33 am
Skúter: žiadny
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Kontaktovať užívateľa:

Re: Piaggio X8 125

#5 Príspevok od užívateľa scooter_rider » Pi Mar 03, 2017 5:57 pm

V čom sa zvykne prať vzduchový filter?
V servise mi povedali, že keď sa vyperie v tech.benzine, že ho už netreba striekať ničím. No neviem.
A ešte jedna otázka ak môžem: sviečka sa doťahuje rukou na doraz a potom dotiahne kľúčom a o koľko otáčky? O 90 st , alebo viac?

Užívateľov profilový obrázok
Saleny
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Po Aug 08, 2016 10:11 pm
Skúter: Gilera runner 125

Re: Piaggio X8 125

#6 Príspevok od užívateľa Saleny » Pi Mar 03, 2017 8:28 pm

Zdravim ja mam gileru runner 125(motor piaggio) tiez tak cca pol roka kedze ma len nejakych 2600km tak moc som natom este nerobyl menil som hnet po kupe olej ENI Ride5w40 zevraj je tam od vyrobcu taky tak som nechcel meni znacku dufam ze je dobry vzduchac som len vyfukal nebol moc znecisteny mam aj ten sprej na filtre ale som ho nedaval ten som pouzival na stvorkolke ked jazdila v prasnom prostredi ale tu sa mi to zda zbytocne filter som zvykol prat v jarovej vode pretoze benzin dost vysúša a ta jarova voda tomu neublizi chystam sa pozriet variator pteroze sa mi sda moc vytuneny do rozbehu(malossi multivar) a mne sa skor hodi aby netocil motor a mal lepsiu maximalku asi su tam lahke valceky no len bez nejakych tych stop pripravkou to nechcem rozoberat takze najprv si bud zozeniem tie alebo nieco vybrusim z kovu ako je to tu niekde nafore no a tu sviecku tak nejako s rozumom ako tazko pojde povolit tak ju potom aj zatiahnut zatial som to robil odoka a stacilo to.

babrak83
chodec
chodec
Príspevky: 7
Dátum registrácie: St Mar 01, 2017 8:30 pm
Skúter: Piaggio X8 125

Re: Piaggio X8 125

#7 Príspevok od užívateľa babrak83 » So Mar 04, 2017 4:10 pm

Zdravím tak valčeky sa chystám skontrolovať aj ja a chystám sa na to použiť rázový uťahovák vraj potom netreba tie stop prípravky.
Viete poradiť nejaký eshop kde zoženiem všetko na jednom miesta za prijateľný peniaz (konkrétne olejový filter, vzduchový filter, oleje motor, prevod, chladiacu a poprípade valčeky a remeň ak budú súce na výmenu) lebo o som zatiaľ našiel eshopy tak niekde nemajú to inde hento aby som nemusel platiť viac poštovných. Dik.

Užívateľov profilový obrázok
Saleny
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Po Aug 08, 2016 10:11 pm
Skúter: Gilera runner 125

Re: Piaggio X8 125

#8 Príspevok od užívateľa Saleny » So Mar 04, 2017 6:14 pm

Tak ja som sa dnes dotoho pustil podarilo sa mi to popovolovat stop pripravok som vybrusil a prisposobil podarilo sa mi to potom povolit chcel som len skontrolovat valceky a ich vahu a zistil som ze maju uz vysuchanu plochu mierne a su 9,5gromove takze preto mi to tak leti do otacok k multivatu boli aj14gramove tak nabuduce ich vyskusam tak som to len vycistil a zlozil naspet matice som preistotu zakvapol lepidlom na zavity.takze uz viem co tam mam.

babrak83
chodec
chodec
Príspevky: 7
Dátum registrácie: St Mar 01, 2017 8:30 pm
Skúter: Piaggio X8 125

Re: Piaggio X8 125

#9 Príspevok od užívateľa babrak83 » So Mar 04, 2017 9:59 pm

Zdravim. Este mam jednu prosbicku chybaju mi srouby ktore drzia kryt baterie a ten krit motoru pod sedadlom. Vedel by mi niekto premerat tie srouby ze ake mi treba kupit. Vopred za ochotu vdaka.

Užívateľov profilový obrázok
Saleny
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Po Aug 08, 2016 10:11 pm
Skúter: Gilera runner 125

Re: Piaggio X8 125

#10 Príspevok od užívateľa Saleny » Ne Mar 05, 2017 10:00 am

No tak ja tam mam take nieco ako su na krite vzduchaca skus odtial vytocit a ci ti bude pasovat su to akoby samorezky pretoze sa zachytavaju o tie pliesky co su navliekaju na plast raz som take kupoval na kryt motora na aute ten isty patent to je

babrak83
chodec
chodec
Príspevky: 7
Dátum registrácie: St Mar 01, 2017 8:30 pm
Skúter: Piaggio X8 125

Re: Piaggio X8 125

#11 Príspevok od užívateľa babrak83 » Ne Mar 05, 2017 10:18 am

Dik za radu vyskusam a dam vediet ci pasovalo.

Užívateľov profilový obrázok
Saleny
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Po Aug 08, 2016 10:11 pm
Skúter: Gilera runner 125

Re: Piaggio X8 125

#12 Príspevok od užívateľa Saleny » Ne Mar 05, 2017 12:15 pm

Netvrdim ze su to 100%tie iste ale nieco podobne to je

babrak83
chodec
chodec
Príspevky: 7
Dátum registrácie: St Mar 01, 2017 8:30 pm
Skúter: Piaggio X8 125

Re: Piaggio X8 125

#13 Príspevok od užívateľa babrak83 » Št Mar 09, 2017 9:15 pm

Zdravim tak nakoniec som to neskusak lebo som zistil ze mi tam chybaju aj tie pliesky do ktorych sa to sroubuje tak ked som ich kupoval tak som bral aj so srubami.
Mam dalsi dotaz tykajyci sa bocneho stojanu ked ho vysuniem nal by drzat vysunuty alebo ako to pretoze mne ho stale vracia. Ak by mal drzat tak primam vsetky rady preco mi nedrzi.
A este jedna vec nakolko som zacinajuci scootrista tak neviem ci je to chyba alebo nie tak poradte ako to mate vy, jedna sa o to ze skuter nastartuje bez problemov na supu ( bavime sa o tycto dnoch ktore vladnu u nas cca 4-7°C ) aj zvuk motoru sa zda bezproblemovy podla nazoru laika, a konecne sa dostavam k "problemu" ked sa chcem hned pohnut ked je scoot este studeny tak pri prudkom pridany plyn nereaguje vobec a pri jemnom citlivom pohinani tiez ako keby vinechaval ako by sa mu nechcelo, ale po zohriati sa zda ze plyn reaguje hned aspon som nepostrehol nejaky problem. Je to normalne musi sa prv trochu zohriat alebo moze byt nejaky problem a treba hladat pricinu.
Vdaka za rady pripadne vysvetlenie.

Užívateľov profilový obrázok
speedway
cyklista
cyklista
Príspevky: 162
Dátum registrácie: Ut Máj 15, 2012 6:40 pm
Skúter: piaggio x8 200
Bydlisko: Malacky

Re: Piaggio X8 125

#14 Príspevok od užívateľa speedway » Pi Mar 10, 2017 7:46 am

Odpoved na stojan,to je normalne ze sa vracia.
Je to preto ze ked mas stojan na bocnom stojane a ty si na neho sadnes a skuter vyrovnas tak stojan sa sam zlozi a ty nemusis smatrat nohou aby si ho zlozil.
Druhy problem ktory opysujes sa stava aj mne ale len ked dlhsie stoji.Moze to bit spatnym siticom.
driver

babrak83
chodec
chodec
Príspevky: 7
Dátum registrácie: St Mar 01, 2017 8:30 pm
Skúter: Piaggio X8 125

Re: Piaggio X8 125

#15 Príspevok od užívateľa babrak83 » Pi Mar 10, 2017 9:28 am

No ja sa velmi nevyznam ale keby bol zly sytic nebol by problem aj so startom? Da sa nejak ten sytic odskusat alebo premerat ci je v pohode alebo len kupit novy a pokus omyl bud to pomoze alebo vyhodene peniaze.

Užívateľov profilový obrázok
Saleny
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Po Aug 08, 2016 10:11 pm
Skúter: Gilera runner 125

Re: Piaggio X8 125

#16 Príspevok od užívateľa Saleny » Pi Mar 10, 2017 10:32 am

Vsetko ma o.k. nerob stym nic ano stojan sa ma sam zaklopit a to ze ti nejde robehnut je len studeny motor roby to aj mne a to mam stroj vpodstate novy ma 2700km a kym sa nezohreje nereaguje dusi ho to by si musel v zime nastavovat zmes paliva ktora by potom zasa v lete nemusala robyt dobro proste ho necham zohriat a potom vyrazam aj tak by nebolo moc zdrave na studeny motor hnet pridavat naplno a ist .

Napísať odpoveď

Návrat na "4T Piaggio"