satelis 125 kontrolka mazania

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
zila
skútrista
skútrista
Príspevky: 252
Dátum registrácie: So Aug 16, 2014 7:04 am
Skúter: Peugeot Satelis 125 4v
Bydlisko: Štítnik

satelis 125 kontrolka mazania

#1 Príspevok od užívateľa zila » Ut Máj 12, 2015 12:30 pm

sem tam svieti kontrolka mazania čo mam pozrieť kam mam hodiť očkom oleju je dostatok

čidlo mazania či či ? popripade kde ho najdem

olej + filter menený v januári

Užívateľov profilový obrázok
zila
skútrista
skútrista
Príspevky: 252
Dátum registrácie: So Aug 16, 2014 7:04 am
Skúter: Peugeot Satelis 125 4v
Bydlisko: Štítnik

Re: satelis 125 kontrolka mazania

#2 Príspevok od užívateľa zila » Št Máj 14, 2015 11:07 am

Tak co nikto nic?

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: satelis 125 kontrolka mazania

#3 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Máj 14, 2015 2:06 pm

Problém môže byť v snímači alebo že ozaj to málo tlačí, iNa zistenie či to tlačí málo treba vybrať snímač, a namiesto neho nakrútiť tlakomer. A odmerať tlak reálne a porovnať s údajmi v servisnom návode. A snímač sa tiež dá skontrolovať len treba k tomu nejaké šrobenia a závitové redukcie a zdroj tlaku s tlakomerom. čiže aspoň nejaký kompresor ktorý má vzduchojem a na výstupe regulačný ventil . Ak toto nemáš najjednoduchšie vymeniť snímač za nový alebo overený dobrý z iného scootra. Z hlavy nikto netuší kde máš problém v motore či to ozaj slabo maže lebo máš zlé čerpadlo alebo redukčný ventil , alebo len blbne snímač. Prípadne dať dole dekel rozvodu a pozerať či reálne olej maže vačku . Osobne myslím že blbne len snímač a tlak je OK. Alebo skúsiť dať hustejší olej.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
zila
skútrista
skútrista
Príspevky: 252
Dátum registrácie: So Aug 16, 2014 7:04 am
Skúter: Peugeot Satelis 125 4v
Bydlisko: Štítnik

Re: satelis 125 kontrolka mazania

#4 Príspevok od užívateľa zila » Št Máj 14, 2015 5:52 pm

VLADY napísal:Problém môže byť v snímači alebo že ozaj to málo tlačí, iNa zistenie či to tlačí málo treba vybrať snímač, a namiesto neho nakrútiť tlakomer. A odmerať tlak reálne a porovnať s údajmi v servisnom návode. A snímač sa tiež dá skontrolovať len treba k tomu nejaké šrobenia a závitové redukcie a zdroj tlaku s tlakomerom. čiže aspoň nejaký kompresor ktorý má vzduchojem a na výstupe regulačný ventil . Ak toto nemáš najjednoduchšie vymeniť snímač za nový alebo overený dobrý z iného scootra. Z hlavy nikto netuší kde máš problém v motore či to ozaj slabo maže lebo máš zlé čerpadlo alebo redukčný ventil , alebo len blbne snímač. Prípadne dať dole dekel rozvodu a pozerať či reálne olej maže vačku . Osobne myslím že blbne len snímač a tlak je OK. Alebo skúsiť dať hustejší olej.
Vladko ide oto ze kde je snimac mam scooter odplastivany a nejak som ho nenasiel dnes dokonca navsteva v Peugeot Kosice a ani oni nevedia kde je ale predat ti ho vedia

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: satelis 125 kontrolka mazania

#5 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Máj 14, 2015 9:25 pm

Snímač musí byť niekde v mazacom kanále zvykne sa dávať do hlavného takže tam tých možností nieje moc dakde pri olejovom filtri a pod... A zvykne z toho ísť zväčša len jeden kábel . A napríklad veľa scootrov ho ani nemá 250ky to tiež bežne nemávajú a taký Burgman ho má len na 650ke.
A tak ma napadlo nieje to kontrolka napríklad len na výmenu? isto to signalizuje nízky tlak? Ak nemáš servisný návod tak by som skúsil dačo pohľadať po internete nejaké fora zahraničné či tam niekto niečo podobné nerieši. Aby sa neriešilo niečo čo vlastne ani riešiť netreba. Alebo ak nie podla typu scootra , tak možno pátrať aj podla typu motora.
Viem že týmto som asi moc nepomohol .Ale na takom motore tých čidiel moc nieje. Takže ak to je odplastované tak by to malo byť dohľadateľné.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
zila
skútrista
skútrista
Príspevky: 252
Dátum registrácie: So Aug 16, 2014 7:04 am
Skúter: Peugeot Satelis 125 4v
Bydlisko: Štítnik

Re: satelis 125 kontrolka mazania

#6 Príspevok od užívateľa zila » Št Máj 14, 2015 10:43 pm

Kazda rada dobra DAKUJEM VLADO !!

Užívateľov profilový obrázok
zila
skútrista
skútrista
Príspevky: 252
Dátum registrácie: So Aug 16, 2014 7:04 am
Skúter: Peugeot Satelis 125 4v
Bydlisko: Štítnik

Re: satelis 125 kontrolka mazania

#7 Príspevok od užívateľa zila » Št Máj 14, 2015 11:09 pm


Užívateľov profilový obrázok
zila
skútrista
skútrista
Príspevky: 252
Dátum registrácie: So Aug 16, 2014 7:04 am
Skúter: Peugeot Satelis 125 4v
Bydlisko: Štítnik

Re: satelis 125 kontrolka mazania

#8 Príspevok od užívateľa zila » Št Máj 14, 2015 11:13 pm

Tak mi dnes ze skutrvrakoviste.cz dorazilo olejové čidlo...které je umístěné tak debilně že jsem zvědav jak ho vyměním...??? :mrgreen: :mrgreen:
Ja přesně pod válcem v bloku...nad trubkou výfuku .... :roll: :roll:
Staré čidlo je nejspíše asi prasklé v tom plastu protože z něj dost leje olej......zespod skůtru je vidět ale dostat se k němu je vopruz..odplastovat pravou stranu...výfuk dolů....svody dolů...a modlím se abych nemusel sundavat stojan...???!!! :roll: :roll: snad se tam nakonec dostanu....

kopirovane z http://www.skutrforum.cz/ DAKUJEM ---- celda1970 ------

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: satelis 125 kontrolka mazania

#9 Príspevok od užívateľa VLADY » Pi Máj 15, 2015 7:43 am

Tak budem držať palec nech to ide s tou výmenou bez problému. Inak veľakrát som išiel dačo robiť a zdalo sa to zložité a som si hovoril to bude mrdka a napokon to bolo celkom šup šup bez problému. A zas inokedy som sa na triviálne jednoduchej veci odbavoval pomali celý deň, lebo sa dačo pokašle či už vinou náradia alebo súčiastky . :beer:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Napísať odpoveď

Návrat na "4T Peugeot"