výlet na rýchlo

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
pygo
st. cyklista
st. cyklista
Príspevky: 239
Dátum registrácie: St Nov 01, 2006 7:13 pm
Skúter: bolo Amalfi
Bydlisko: Sereď

výlet na rýchlo

#1 Príspevok od užívateľa pygo » Po Sep 21, 2009 11:18 am

Ahojte, rozhodol som sa vám sem dať tip na jeden výlet, ktorý som včera (20.9.) celkom nečakane spáchal. Už okolo obeda som rozmýšlal, kam sa ísť previesť. Klasicky ma napadli moje obľubené lokality Havran, Baba alebo Skýcov... No kedže som si chcel najmä poriadne oddýchnuť, tak to chcelo niečo dlhšie... Čičmany... S tým,že pôjdem pozrieť tie pomaľované domčeky a po ceste popozerám nejaké zaujímavé nové trasy...
14:00 odchod z domu... tankovačka v Hlohovci doplna a smer Topoľčany, Partizánske a plánovaná prvá zastávka v Nitrianskom Rudne. Tu nasledoval krátky odpočinok a hor sa do hôr - smer Valaská Belá, Zliechov a spomínané Čičmany.
Až doteraz sa priemerná rýchlosť pohybovala tak okolo 80-100 Km/h, no po príchode no týchto lesov klesla na nejakých 60-70,pretože som tam bol prvýkrát a niekoľko krát ma prekvapili hrby či špina na ceste. V čičmanoch sa zastavím len na chvílku,pretože v múzeu som bol už pred rokom a tentokrát to bolo aj tak zatvorené (bolo okolo 15:30).. spravím si zopár fotiek a nasleduje smer Rajec, kde po chvíľke za motorkárom na Transalpe volím smer Fačkov... pauza na Fačkove (zastali tu aj dve exotické krásky - Benelli TnT a Ducati 999), šok z GSXR ktorá pri výjazde na Fačkov na horizonte šla kolmo (wheelieee) a ideme ďalej... po pár kilometroch vidím tabuľu prameň Nitry... nasledovala rýchlejšia pasáž,kedže ma tlačil čas (bolo niečo pred 17:00 a ja som chcel byť o takej siedmej v Nitre),takže zvyšujeme trošku rýchlost,smer Prievidza... tu ma napadlo,že som niekde čítal o dobrej ceste smerom z Bojníc na Nitrianske Rudno,tak to hľadám a nájdem :D cesta celkom fajn, no niektoré vracáky boli dosť prudké... v Rudne si fotím priehradu a už aj letím nazad na Nitru... lenže aby to bolo zaujímavejšie,tak smerom na Nováky,Partizánske a potom cez Lefantovce do Nitry,kde sa stretávam so známymi,a ukončujem výlet.
Zhrnutie: priemerná rýchlosť podľa mňa okolo 80-90, prejazdených takmer 290 kilometrov, celkovo okolo 5 hodín jazdy, spotrebu neriešim
Prílohy
výlet_len_tak.JPG
trasa výletu
(75.75 KiB) 288 stiahnutí
DSC00341.JPG
kúsok za Novákmi,smer Rudno - začínajú kopce
(95.89 KiB) 281 stiahnutí
DSC00343.JPG
pauza na Rudne
(91.03 KiB) 281 stiahnutí
DSC00348.JPG
zátišie pri Zliechove
(88.15 KiB) 281 stiahnutí
DSC00349.JPG
smerom zo Zliechova na Čičmany - tá skala je impozantná
(85.22 KiB) 281 stiahnutí
DSC00352.JPG
rýchlofoto v Čičmanoch
(126.54 KiB) 281 stiahnutí
DSC00356.JPG
krásky na Fačkove
(83.1 KiB) 281 stiahnutí
DSC00360.JPG
Žilinský kraj pokorený
(138.66 KiB) 282 stiahnutí
DSC00361.JPG
pri prameni Nitry...
(120.17 KiB) 284 stiahnutí
DSC00364.JPG
nádrž Nitrianske Rudno z priehradného múru
(49.85 KiB) 281 stiahnutí
<- to som já a mój bývalý skúter nekde v Rakúsku :)

jurajc
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 543
Dátum registrácie: St Okt 22, 2008 9:55 am
Skúter: CPI Aragon 50 zmena Piaggio Typhoon 50 T

Re: výlet na rýchlo

#2 Príspevok od užívateľa jurajc » Po Sep 21, 2009 12:27 pm

Jo pekny vyletik. Miesta su mne zname su okolo nas a mam to tiez zjazdene Klak, Cicmany Rudno :good:
uz 10600km tak zase jazdim ;) tak som to po 10r. dotiahol na 19000km.
Od 2019 zacinam na novom Piaggio Typhoon.

Užívateľov profilový obrázok
Rusty
kolobežkár
kolobežkár
Príspevky: 84
Dátum registrácie: Po Jún 22, 2009 7:22 pm
Skúter: Gilera Runner SP 50 Simoncelli
Bydlisko: Topoľčany

Re: výlet na rýchlo

#3 Príspevok od užívateľa Rusty » Po Sep 21, 2009 4:05 pm

Pygo, ja som Ta vcera videl, nebol som si isty, ci si to ty, ale po precitani tohto prispevku som si isty. Isiel si uz domov, smer Nitra a zazrel som Ta v Solcanoch asi okolo 18.00 - 18.30. Ja som bol na krizovatke a ked som Ta zbadal, isiel som za Tebou, ale samozrejme som nestihal a v Nitrianskej Strede som sa otocil.. :unknown: Kedze som bol este aj s priatelkou. :D
Mozno si ma aj zazrel v spetaku, ale jasne, ze si nemohol vediet. Tiez som sa vozil po okoli.
Inak vsimol si si ten zraz motorkarov pred Solcanmi? Oddychovali po lavej strane cesty pri nejakej farme, ci co to tam bolo. :) Bolo ich tam dost, odhadujem tak na vyse 20 motoriek. Aj som im pekne zatrubil a zakyval, zaroven mi opatovali pozdrav :Yahoo!:

No a ten Tvoj vyletik, paradicka, pekne si si pojazdil po krajinke. Ja som tiez presne tou trasou isiel nedavno, ked som si isiel odblokovat skuter do Ziliny. Zastavil som sa tiez na Klaku, je odtial majestatny vyhlad na hory, hlavne na tu vysoku skalu tam. Ako sa Ti islo z Klaku dole po ceste? Ja som si to teda uzival, krasne dlhe klesanie cez horu, pekne zatacky aj niektore rovinky, na mojom poldecaku som vymackol 90 km/h! (tacho) 8) Som sa tam prebehoval s jednou skodovicou.
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
pygo
st. cyklista
st. cyklista
Príspevky: 239
Dátum registrácie: St Nov 01, 2006 7:13 pm
Skúter: bolo Amalfi
Bydlisko: Sereď

Re: výlet na rýchlo

#4 Príspevok od užívateľa pygo » Ut Sep 22, 2009 10:41 am

tú bandu v Solčanoch som zdravil aj ja, ale teba som si na tej križovatke nevšimol, viem že tam stála tuším Ibiza alebo také niečo,ale vtedy som mal plnú hlavu tej Aprilie RSV čo stála na druhej strane cesty :D
k tomu Kľaku - cesta od Žiliny bola kľudnejšia, nakoľko sa mi tam tie zákruty zdali ostrejšie a ešte ma brzdil nejaký dymiaci X-Trail :D na Kľaku pohoda,akurát teda ked ten maník na tej GSXR vyletel,tak som len pozeral,že už už sa prevráti... tiež mu nebolo všetko jedno... a už potom dolu sa išlo dobre, od prameňa Nitry bola dobrá rýchla etapa, kde keby merali,tak som chodec :twisted:
<- to som já a mój bývalý skúter nekde v Rakúsku :)

Užívateľov profilový obrázok
Rusty
kolobežkár
kolobežkár
Príspevky: 84
Dátum registrácie: Po Jún 22, 2009 7:22 pm
Skúter: Gilera Runner SP 50 Simoncelli
Bydlisko: Topoľčany

Re: výlet na rýchlo

#5 Príspevok od užívateľa Rusty » Št Sep 24, 2009 9:55 pm

no jasne, tiez som si ju fsimol tu rsv-ecku..no ja som nebol na tej krizovatke pri nich, ale dalej asi v strede dediny, ale ved to je jedno, hlavne, ze som Ta videl.. :)

inak, uvazujem, ze si tuto trasu este raz prejdem, pacila sa mi..niekedy na bud. tyzden.. :)
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
pygo
st. cyklista
st. cyklista
Príspevky: 239
Dátum registrácie: St Nov 01, 2006 7:13 pm
Skúter: bolo Amalfi
Bydlisko: Sereď

Re: výlet na rýchlo

#6 Príspevok od užívateľa pygo » Pi Sep 25, 2009 12:15 pm

ak budem ešte mobilný,tak pôjdem kľudne s Tebou
<- to som já a mój bývalý skúter nekde v Rakúsku :)

Užívateľov profilový obrázok
Rusty
kolobežkár
kolobežkár
Príspevky: 84
Dátum registrácie: Po Jún 22, 2009 7:22 pm
Skúter: Gilera Runner SP 50 Simoncelli
Bydlisko: Topoľčany

Re: výlet na rýchlo

#7 Príspevok od užívateľa Rusty » Pi Sep 25, 2009 3:24 pm

okis, budem len rad..aj ked ja pojdem zase ako slimak, hlavne na tom Klaku, ked pojdem do kopcov, to jak na bicykli.. :lol:
ale zase cesta dole, to je uz o inom.. 8)
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
Naghost15
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Ut Feb 03, 2009 5:33 pm
Skúter: Suzuki GSX-R 600
Bydlisko: Komárno
Kontaktovať užívateľa:

Re: výlet na rýchlo

#8 Príspevok od užívateľa Naghost15 » Po Nov 09, 2009 8:44 pm

Ja vám tak závidím že bývate nedaleko hôr a lesov..to môže byt samá radosť sa tam vozit..
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
pygo
st. cyklista
st. cyklista
Príspevky: 239
Dátum registrácie: St Nov 01, 2006 7:13 pm
Skúter: bolo Amalfi
Bydlisko: Sereď

Re: výlet na rýchlo

#9 Príspevok od užívateľa pygo » Po Nov 09, 2009 9:15 pm

Naghost,tak na jar možeš ísť so mnou (resp. ak ma budeš čakať,tak ja pojdem s Tebou) túto istú trasu... neni to nič náročné a ten kraj okolo Čičmian a Valaskej Belej si zamiluješ :twisted:
<- to som já a mój bývalý skúter nekde v Rakúsku :)

Užívateľov profilový obrázok
Naghost15
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Ut Feb 03, 2009 5:33 pm
Skúter: Suzuki GSX-R 600
Bydlisko: Komárno
Kontaktovať užívateľa:

Re: výlet na rýchlo

#10 Príspevok od užívateľa Naghost15 » Po Nov 09, 2009 9:22 pm

jasné v pohode mozme sa dohodnút ale zatial je to este daleko ale urcite niaký výkend dáme tú trasu..priatelka tam bola v tej dedinke vravela ze je to tam pekné...
podpis som si este nenastavil

Napísať odpoveď

Návrat na "Západné Slovensko"