Kupa skutra yamaha

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
andyMAX
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ut Nov 05, 2013 10:28 pm
Skúter: neuvedený

Kupa skutra yamaha

#1 Príspevok od užívateľa andyMAX » Ut Nov 05, 2013 10:47 pm

Ahojte, rozmyslam nad kupou jazdeneho skutra Yamaha x max 125. Chcel by som ho na jazdenie hlavne mesto, obcas vylet mimo... Nemam zo skutrami ziadne skusenosti, ale odkedy sa da aj s B vodicakom jazdit 125cc, tak ma to dost laka z viac faktorov.
Takze mam viac otazok:
1. Co si vsimat pri kupe jazdeneho skutra? (najlepsie konkretny kus)
2. Ako je to z udrzbou skutra? (najlepsie konkretny kus)
3. Videl som jeden za celkom dobru cenu, ktory ma oslovil, neviem ci sa to oplati? http://yamaha-x-max.autobazar.eu/125-id4696399.html
4. Ake su najcastejsie poruchy + kolko by som asi vrazil na opravu jazdenky?
5. Ako je to z jazdenim na B vodicak v zahranici zo 125cc? teda ci by som mohol niekde mimo SR snim?
Budem rad ak mi poradite, aj za vase postrehy :)

Rob0
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 379
Dátum registrácie: Po Apr 08, 2013 4:34 pm
Skúter: Piaggio Mp3

Re: Kupa skutra yamaha

#2 Príspevok od užívateľa Rob0 » Št Nov 07, 2013 10:17 am

V zahranici ti vodicak neplati. Ostatne neviem...

Odoslané z HTC One pomocou Tapatalku

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Kupa skutra yamaha

#3 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Nov 07, 2013 11:22 am

Jazdenka všeobecne ...čím novšia tým menšia šanca že bude do nej treba vrážať...Ale zas lotéria je to tak trochu vždy lebo nikdy nevieš kto s tým čo robil pred Tebou a či dakto dačo nezamaskoval. Ale ak kúpiš dačo po prvom majiteľovi kupované na SK, tak je veľká šanca že to bude v poriadku . A ten inzerát ...vypadá OK ale vždy treba popozerať osobne a hlavne dôkladne.
A údržba ??? konkrétny kus....väčšinou treba meniť len spotrebák a aj to nieje nikdy isté že čo kedy lebo zas záleží aj od toho kto kde a ako s tým jazdil.Nedá sa to paušalizovať.Pneumatiky vidno a aj doštičky a kotúče,Po rozobratí aj remeň, valčeky, filter vzduchu a vrčíš ďalej......vpred svetlým zajtrajškom. :beer:
Ja som kupoval scooter rok starý teraz má 6 rokov a za cca 40 000km čo to má najazdené sa menili len raz zadné platničky a 3x gumy. 1x prednú a 2x zadnú. K tomu dvakrát vzduchový filter. Raz remeň a valčeky ale to nebolo kvôli opotrebeniu ale že mal som tak som vymenil.A zabudol som remenice variátora ale to by tiež nebolo moc nutné, skrátka som sa nejak unáhlil zdali sa mi opotrebované viac ako som potom následne zistil meraním. A baterku mám tiež druhú ale to tiež nebola až taká nutnosť...
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

andyMAX
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ut Nov 05, 2013 10:28 pm
Skúter: neuvedený

Re: Kupa skutra yamaha

#4 Príspevok od užívateľa andyMAX » Št Nov 07, 2013 3:11 pm

Dik za rady. Este k tomu zahraniciu, totiz vcera som postrehol, ze aj v cesku sa da od novembra jazdit na B vodicaku zo 125. Ci to plati aj pre cuzincou nevim

Užívateľov profilový obrázok
PeterZ
motorkár
motorkár
Príspevky: 1727
Dátum registrácie: Ut Júl 17, 2007 10:31 am
Skúter: Peugeot Vivacity Silversport
Bydlisko: ZH
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kupa skutra yamaha

#5 Príspevok od užívateľa PeterZ » Št Nov 07, 2013 10:31 pm

Neplatí lebo to máš definované v novele zákona o premávke. Podľa nej sa platnosť vodičského preukazu skupiny B rozširuje o motocykel s objemom valcov do 125 cm3. Doteraz skupina B oprávňovala k riadeniu motorky s kubatúrou do 50 cm3. Toto oprávnenie platí len na Slovensku a je spojené s dvomi obmedzeniami. Po prvé, motocykel musí mať automatickú prevodovku a po druhé, právo viesť skúter začína platiť až po dvoch rokoch odo dňa získania vodičského preukazu skupiny B. Vodiči, ktorí už majú B-čko, si starosti nemusia robiť, nakoľko novela zahŕňa aj preukazy vydané pred 1. májom 2013.

Napísať odpoveď

Návrat na "4T Yamaha"