Hadičkou na odpúšťanie oleja- vyteká príliš oleja

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
Kalos
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 35
Dátum registrácie: Po Máj 12, 2014 12:37 am
Skúter: Adams jt 125 T-13
Bydlisko: Malacky

Hadičkou na odpúšťanie oleja- vyteká príliš oleja

#1 Príspevok od užívateľa Kalos » St Jún 04, 2014 12:01 pm

Ahojte Včera som zistil že mi zo scootru uniká olej zistil som že hadička na odpúšťanie oleju (presný názov neviem prosím opravte ma ak sa to volá inak) je prasknutá. Tú som dnes vymenil za novú ale čo mi robí starosti je množstvo uniknutého oleju minimálne 0,3 litra vytieklo. týždeň dozadu som robil výmenu oleja (moju prvú v živote) .Vymieňal som zo studeným motorom takže vytieklo nejako málo oleja tak som si myslel že tam bolo asi pomenej.dolial som normálne asi do trištvrte mierky (tak tam aj predtým bolo) ale sused mi do toho mudroval že tam musím dať minimálne 0,8L tak som to tam dolial a podla mierky som bol mierne nad ukazovateľ .Trocha ma to trápilo tak som odvážil starý olej a ukazovalo mi to 0,33L . Pýtal som sa známych že či to je v pohode a oni že to nevadí. tak som to nechal. Inak pre info teraz tam je znova oleju asi do trištvrte mierky.
A moja otázka znie : Bol som v servise (bez scootru)a tam mi povedal že tam odchádza motor že také množstvo nemôže vypustiť .Že je dobré tam spraviť generálku motora.Je možné že mi odchádza motor alebo len nejaký ťah ako vymlátiť zo mňa prachy za generálku?
Prílohy
DSC_0164.jpg
prasknutá hadička
DSC_0167.jpg
Som v podstate moto-amatér :)

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Hadičkou na odpúšťanie oleja- vyteká príliš oleja

#2 Príspevok od užívateľa VLADY » St Jún 04, 2014 1:59 pm

Celé zle.... nejaké samoštúdium ohladom scootrov ti bude len a len na osoh, A oleja sa nedáva tolko ako dakto povie alebo ako sa vypustilo ale podla mierky a orientačne podla toho čo je napísané návode prípadne podla údaju priamo na motore.A že si vypustil 3dcl a ide tam o pol litra viac nikto nevie ako dlho tam ten olej bol a úplne bežné že ak tam bol celý rok tak ho zožralo aj bez toho že by bola chyba v motore nejaká závažná...A k tej hadičke isto neslúži na odpúšťanie oleja.....netuším kde bola - odkiaľ kam viedla, tak neviem ani moc poradiť jakú má funkciu...Možno nejaká odvetrávacia ak by bola medzi airboxom a klukovou skriňou. Ny vypustenie oleja je na motore jeden šroub zvyčajne niekde na boku dole cca 14-17ka kľúč, a druhý veľký na spodku kde je v ňom aj olejové sítko .Pozor na doťahovanie, je to zvyčajne nejaký hliníkový odliatok takže doťahovať s citom a po obvode má drážku na tesniaci O-krúžok, takže ozaj to tesní a netreba to silno ťahať...len tak aby sa to nepovolilo za jazdy ...
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Hadičkou na odpúšťanie oleja- vyteká príliš oleja

#3 Príspevok od užívateľa theruck » St Jún 04, 2014 11:03 pm

ja si myslim ze ty si ten olej nevypustil. len si si myslel ze si ho vypustil. mal si dole filter a aj srob na vypustenie oleja a nechal si to stiect? okolo 1 litra by si tam mohol mat aj ked nepoznam tieto cinske kolko maju oleja presne

Užívateľov profilový obrázok
Kalos
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 35
Dátum registrácie: Po Máj 12, 2014 12:37 am
Skúter: Adams jt 125 T-13
Bydlisko: Malacky

Re: Hadičkou na odpúšťanie oleja- vyteká príliš oleja

#4 Príspevok od užívateľa Kalos » St Jún 04, 2014 11:13 pm

VLADY máš pravdu je to odvetrávacia hadička , presne ako si napísal. Nevedel som presný názov. No s tým vypúšťaním som spravil ja chybu bo som vypúšťal na studený motor a išlo to dosť ztuha. Takže nabudúce si dám kolečko na zohriatie pred výmenou. Môže byť že som to preplnil a tou odvetrávacou hadičkou sa to postupne vytlačilo von ? Som zvedavý či aj po výmene hadičky budem nadalej tak rapídne strácať olej ale dúfam že sta len vytlačil všetok olej čo som tam ja dal navyše a už to nebude naďalej strácať.
Som v podstate moto-amatér :)

Užívateľov profilový obrázok
Kalos
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 35
Dátum registrácie: Po Máj 12, 2014 12:37 am
Skúter: Adams jt 125 T-13
Bydlisko: Malacky

Re: Hadičkou na odpúšťanie oleja- vyteká príliš oleja

#5 Príspevok od užívateľa Kalos » Št Jún 05, 2014 9:44 am

Takže prvý test dnes som dal 14 Km a skontroloval hadičku (kúpil som priehladnú takže sa to dá sledovať). Hadička stále čistá ako nová . Možno len 1 kvapka oleja tam je. Dnes pokial nebude pršať idem do práce na nej (23km) tak som zvedavý či je už všetko OK.
Som v podstate moto-amatér :)

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Hadičkou na odpúšťanie oleja- vyteká príliš oleja

#6 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Jún 05, 2014 10:43 am

Ja som mal na GD250-ke tiež raz takúto podobnú skúsenosť, že pri výmene tam išlo asi 0,9L oleja po hornú čárku na mierke a raz som ho tak nejak prestal kontrolovať a jazdil a jazdil a jazdil ...a idem meniť a vytieklo tiež cca 4 deci čierneho bordelu....Takže kontrolovať lepšie viac ako menej často.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Napísať odpoveď

Návrat na "Motor"