Problem s prvym startom.

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Pionier24
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Št Okt 05, 2017 11:33 am
Skúter: Motorro Trevis 125

Problem s prvym startom.

#1 Príspevok od užívateľa Pionier24 » Št Okt 05, 2017 12:23 pm

Zdravim skutristov.Potreboval by som poradit.Zadovazil som skuter Motorro Trevis 125 (vyzera to byt lspsia cina podla spracovania,vyraba to Longija machinery).Mam problem s prvotnym startom od startera po dlhsom stati skutra.Starter toci ale motor nechyta ani na viac pokusov.Na paku chyta ihned.Pokial motor chvilu bezi,tak po naslednom zhasnuti chyta aj na starter.Tomu trochu nerozumiem kde moze byt zrada.Bateriu som nabijal a sytic funguje.Trochu ma aj metie palivova sustava.Je tam od palivovej nadrze za hadickou paliva filter benzinu,dalej podtlakovy ventil a nasledne za ventilom je dalsi nejaky ventil alebo podtlakova pumpa benzinu ktora asi tlaci benzin dalej pretoze odtial pokracuje palivova hadicka do karburatora.Je to napojene na podtlak.Pride mi to zbytocne komplikovane kedze nadrz je nad karburatorom,preco to nefunguje len na principe samospadu benzinu?nemoze but zrada pri startovani na starter tam?poradi dakto? Dakujem

Užívateľov profilový obrázok
Dusan
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 595
Dátum registrácie: Pi Feb 21, 2014 2:16 pm
Skúter: TGB Bullet 125 RS
Bydlisko: KE

Re: Problem s prvym startom.

#2 Príspevok od užívateľa Dusan » Št Okt 12, 2017 7:19 pm

ked ti zlyha ventil v plavakovej komore tak ti zaleje valec a venzin v oleji. Preto tam je ten podtlakovy ventil ktory pusta benzin do karburatora. Namiesto klasickeho rucneho kohutika.

Užívateľov profilový obrázok
Saleny
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Po Aug 08, 2016 10:11 pm
Skúter: Gilera runner 125

Re: Problem s prvym startom.

#3 Príspevok od užívateľa Saleny » Pi Okt 13, 2017 7:57 pm

A ako ti toci po dlhom stati? Myslim ci toci poriadne alebo len tak tak ked toci malo tak mu to nestaci na nastartovanie potom pakou ti naskoci lebo to ma lepsie otacky. A ked uz je chvilu nastartovany tak je trochu zohriaty uz chyta ako ma to je ok. Skus po nejakej dobe ked stoji ho napojit cez kable na auto ako bute tocit a startovak ak to bude lepsie tak bude baterka mat uz slabu kapacitu. Takto by som to vyskusal ja aby som prisiel nachybu. A este neni jedno akou nabyjackou baterku nabyjas ak nejakou obycajnou skor baterke ublizis ako pomozes vlasna skusenost par bateriek som uz tak pochoval nastastie sa podarilo vyreklamovat.

Napísať odpoveď

Návrat na "Motor"