Varí mi vodu

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
ing.zoidberg
st. trojkolkár
st. trojkolkár
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Pi Máj 16, 2014 7:46 pm
Skúter: Piaggio x9 125
Bydlisko: EU:\SK\TN\PD\Oslany

Re: Varí mi vodu

#26 Príspevok od užívateľa ing.zoidberg » Ut Máj 20, 2014 9:05 am

uz som skoncil. vcera ked som zistoval ci je snimac pokazeny som snimac skusal napojit napriamo medzi baterku a vetrak. neslo. tak ma dnes napadlo ze co ked to ma byt normalne osadene a zapojene v skutri tak ako to ma byt funguje inak tak som to napojil ako to malo byt a ohrial cidlo a zoplo. tzn. ze cidlo by malo byt dobre. tak som nalial vodu do obidvoch hrubych hadic z chladica, nasadil ich na chladic. odpojil hadicku ktora sluzi ako obtok okolo termostatu a pockal kym z obidvoch stran nepojde voda. myslim ze lepsie som to odvzdusnit uz nemohol. dolial som do hadic vodu, do chladica a nakoniec do expanzky. nastartoval a cakal. teplota do cerveneho a vetrak nezoplo. tak som ho zopol nasilu spojenim kablikov a cakal som. teplota stale v cervenom. uz to nevidim na nic ine ako na hlavu alebo tesnenie :cry:

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Varí mi vodu

#27 Príspevok od užívateľa VLADY » Ut Máj 20, 2014 1:14 pm

Teplomeru v scootri tiež nemôžeš na 100% veriť . Možno len kecá viac ako je obvyklé. Varilo vodu aj reálne alebo koľko mala vlastne stupňov? to že teplomer v červenom ešte zákonite nemusí značiť závadu.Ja by som v prvom rade zapojil len nejakú hadicu na vstup do motora nalial ju doplna vodou a zaplnil valec vodou . A tú hadicu na vstupe do motora od chladičan by som strčil do vedra s vodou a dal výškovo +- na úroveň motora A následne naštartoval a či vôbec čerpadlo vytláča vodu von z hlavy smerom do chladiča a či to aspoň aký taký tlak .Ak by bola prasknutá hlava alebo tesnenie tak bude tlakovať hadice keď to bolo v origo zapojenom stave ....Prípadne vytláčalo by to do expanzky

Termostat máš dobre otočený...zvykne byť na ňom malá dierka cca 1-2mm ktorá s amá dať smerom hore a cez tú sa to potom dokáže odvdušňovať aj ak je termostat ešte studený a zavretý....Neviem jak na scootri ale na niektorých autách to robilo problémy ak sa dal opačne alebo tam dierka nebola vôbec lebo druhovýroba ...

zlúčené..
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
wilili
skútrista
skútrista
Príspevky: 279
Dátum registrácie: Pi Júl 27, 2007 1:09 pm
Skúter: keeway focus , piaggio beverly 500
Bydlisko: košice kvp

Re: Varí mi vodu

#28 Príspevok od užívateľa wilili » Ut Máj 20, 2014 5:31 pm

Možno napíšem blbosť ale ja som mal zle pozapajane hadice od vodnej pumpi. Preto som to nevedel odvzdusnit. Tiež som už rozmýšľal že tesnenie pod hlavou . Ja som ho pre istotu vymenil ale nebolo treba . Ked som to skladal tak som si všimol že hadice od vodnej pumpi su ináč ako majú a problém bol vyriešený.
Piagio Beverlly 500

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Varí mi vodu

#29 Príspevok od užívateľa VLADY » Ut Máj 20, 2014 7:01 pm

Možno tu píšeme bludy, ale ono to tak býva že človek sa zamotá a dakedy aj sám sebe sám ešte prirobí svojou neopatrnosťou ďalšiu závadu...Tak zato než by som dal dole hlavu radšej by som išiel postupne po všetkom čo ide overiť.... fakt každú jednu vec rad za radom....
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

ing.zoidberg
st. trojkolkár
st. trojkolkár
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Pi Máj 16, 2014 7:46 pm
Skúter: Piaggio x9 125
Bydlisko: EU:\SK\TN\PD\Oslany

Re: Varí mi vodu

#30 Príspevok od užívateľa ing.zoidberg » St Máj 21, 2014 8:28 am

ano mozno piseme bludy ale zatial boli vsetky moje poruchy ci na aute ci na skutri, oznacene za tie najhorsie a 100% boli iba drobnosti. mam auto s turbom a nemalo tah. pol roka som s tym behal asi so stvrtinovym vykonom, turbo som musel vyhodit dat skontrolovat proste nonstop pol roka rozoberania a skusania. a nakoniec to bol upchaty katalyzator. vo vacsine pripadov u mna sa nakoniec pride na uplne bizardnu drobnost ktora sa da odstranit jednoducho a lacno. k veci. nasiel som toto v servisnom manuali. prikladam foto. je tam z hadicky do expanzky dalsia hadicka ktora sa ma napajat niekde do termostatu. no ja ju tam nemam. takisto ani ten nalievaci a odvzdusnovaci. zvlastne

edit:// problem je ze nemozem najst servisny manual na moj motor. ten z ktoreho je tento obrazok je zrejme na iny motor. nakoniec som zistil ze to mam dobre. nechce sa mi to vysvetloval ako to mam ja tak som narychlo nacrtol aky je rozdiel medzi tym aky je tento a medzi tym aky mam ja, cize myslim ze to mam dobre aj ked som pozrel ze ktory z tych dvoch obalov sa ma kupovat podla vin. Dalej skusil som nieco podobne ako mi navrhol VLADY a namiesto chladica som napojil lievik aby som videl ci voda cirkuluje. vyzera ze cirkuluje dobre. ale nezda sa mi ze pri otvoreni termostatu sa prud zvacsi. dokonca na aute je to tusim tak ze do chladicu nemas ist nic kym nie je zohriaty. no termostat som vybral a skusil v hrnci a normalne sa otvara. je novy kupoval som ho ja a je original na moj skuter. tusim mi to prve video vyplo ale skusal som pridavat a prud sa zvacsoval az do bodu kym pretekal prudom celou hadicou. druhe video som zapol az ked sa uz voda varila. cudne mi je ze voda sa prehriala tak isto rychlo ked to bolo napojene na chladic ako ked som to skusal cez ten lievik. co som myslel ze cez lievik to bude rychlejsie lebo predsalen to je iba okruh cca 1,5l vody nechladeny nicim. co sa tyka tych servisnych manualov niviem ze su tie nakresy vtipne ale ja by som vam to snad nikdy nevysvetlil aky je v tom rozdiel snad to z hentoho pochopite :D

Prílohy
186-a3a181e2e8.jpg
48456561.jpg
56445645645645456.jpg

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Varí mi vodu

#31 Príspevok od užívateľa VLADY » St Máj 21, 2014 1:50 pm

Údajne existuje nejaký test na zistenie prítomnosti CO vo vode.A teda ktorým sa dá zistiť či je alebo nieje prasknutá hlava alebo tesnenie.....Netuším ako kde za koľko ...skús si dačo okolo toho pogoogliť.

Čerpadlo vypadlo že je funkčné, ten tlak vody bol podľa mňa úplne v norme . V podstate pokiaľ neotvorí termostat mala by voda cirkulovať cez nejaký malý okruh mimo chladič aby sa rovnomerne ohriala a aby sa aj termostat plynule otváral. Ak by to bolo riešené len tak nejak jednoducho, že temostat drží vodu a ak sa v motore ohreje ju pustí ďalej do chladiča, tak za chvíľku by znova zavrel, lebo by okruhom prešla aj chladná vody z chladiča , ktorá by sa v motore nestihla zas ohriať až na takú teplotu aby termostat nezavrel....Preto to býva riešené ten malý okruh cez tie tenké hadičky ...nejako zrejme .Či to je v tvojom prípade šecko OK alebo tam už dakto dačo špekuloval laboroval a menil bezhlavo lebo nemal šajnu čo a ako, a dal dačo iné čo tam pôvodne nebolo to netuším .Ale asi to tak bude ak to funguje bez termostatu v podstate správne, a teplota kolísala podla zaťaženia motora. Ak to po vložení termostatu nefunguje tak zrejme je dakde dačo porobené že nefunguje malý pomocný okruh ktorý by mal cirkulovať vodu pokiaľ sa všetka neohreje a potom už cirkuluje cez chladič. Viac neporadím.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

ing.zoidberg
st. trojkolkár
st. trojkolkár
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Pi Máj 16, 2014 7:46 pm
Skúter: Piaggio x9 125
Bydlisko: EU:\SK\TN\PD\Oslany

Re: Varí mi vodu

#32 Príspevok od užívateľa ing.zoidberg » St Máj 21, 2014 2:53 pm

uz mam zhodeny motor a objednane tesnenie pod hlavu. chcel som to pozret ale su tam ine rysky ako v navode na tejto stranke tak som to zatial nechal. pozrem a vymenim to z niekym kto to vie.

Užívateľov profilový obrázok
dreamer
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 376
Dátum registrácie: St Feb 12, 2014 8:44 pm
Skúter: Aprilia SR MAX 300
Bydlisko: Bratislava

Re: Varí mi vodu

#33 Príspevok od užívateľa dreamer » St Máj 21, 2014 6:24 pm

Pises ze nemas servisny manual, tak nech sa ti paci:
http://www.motorkari.cz/motokatalog/pia ... ml#manualy
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207

ing.zoidberg
st. trojkolkár
st. trojkolkár
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Pi Máj 16, 2014 7:46 pm
Skúter: Piaggio x9 125
Bydlisko: EU:\SK\TN\PD\Oslany

Re: Varí mi vodu

#34 Príspevok od užívateľa ing.zoidberg » St Máj 21, 2014 6:55 pm

dik z tade manual mam ale vacsinou su na 500vky. a ten co tam je na 125 ten mam no ten nie je asi na evolution a su tam drobne rozdiely. ale dik :)

Užívateľov profilový obrázok
BacaNR
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 611
Dátum registrácie: St Aug 01, 2012 11:10 pm
Skúter: Keeway Matrix , Malaguti Madison RS250 , Yamaha T-max 500i
Bydlisko: Nitra

Re: Varí mi vodu

#35 Príspevok od užívateľa BacaNR » St Máj 21, 2014 7:18 pm

kludne si stiahni na 250ku evolution znacky su rovnake. Ale inak znacka na kluke je z boku pod tou krytkou tusim na imbus a na vacke sa riad podla značky 4V ta musi smerovat medzi ventile je tam taka ryska ,alebo online manual skus tu :wink: : http://www.manualslib.com/manual/650581 ... 108#manual
Top Due+ 70 LC , Giannelli Shot V4 , MHR overrange , MHR delta clutch , MHR klapky, TC unit , Dellorto 21mm

ing.zoidberg
st. trojkolkár
st. trojkolkár
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Pi Máj 16, 2014 7:46 pm
Skúter: Piaggio x9 125
Bydlisko: EU:\SK\TN\PD\Oslany

Re: Varí mi vodu

#36 Príspevok od užívateľa ing.zoidberg » St Máj 21, 2014 7:23 pm

sorry este otazka. tesnenie pod valec sa mi predava v troch hrubkach 0,4 ; 0,6 ; 0,8. aky je tam rozdiel ? ktore mam kupit. vadilo by keby kupim tesniaci papier a vystrihnem podla stareho ? lebo kym to objednam a pride skonci letna sezona.

Užívateľov profilový obrázok
BacaNR
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 611
Dátum registrácie: St Aug 01, 2012 11:10 pm
Skúter: Keeway Matrix , Malaguti Madison RS250 , Yamaha T-max 500i
Bydlisko: Nitra

Re: Varí mi vodu

#37 Príspevok od užívateľa BacaNR » St Máj 21, 2014 7:53 pm

ja osobne som tam mal 0,4 je mozne ze 0,4 je z vyroby ale najlepsie bude ked zoberies posuvne meradlo a premeras stare tesnenie. A naco vlastne chces davat valec von?nechaj ho tam kde je a nemusis spekulovat s tesnenim. daj dole len hlavu a uvidis :) pripadne ak pojde matka na hlave relativne lachko povolit skus ich dotiahnut ale s citom aby si to neznicil mozno si to sadne teda ak je problem v hlave-tesneni
Top Due+ 70 LC , Giannelli Shot V4 , MHR overrange , MHR delta clutch , MHR klapky, TC unit , Dellorto 21mm

ing.zoidberg
st. trojkolkár
st. trojkolkár
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Pi Máj 16, 2014 7:46 pm
Skúter: Piaggio x9 125
Bydlisko: EU:\SK\TN\PD\Oslany

Re: Varí mi vodu

#38 Príspevok od užívateľa ing.zoidberg » St Máj 21, 2014 8:19 pm

vyzera ze mam hlavu na silikone. po clovekovi co to urobi by som najradsej vymenil vsetko. ale mas pravdu, bol som to pozret a a pod valcom je original tesnenie. myslel som ze aj tam je silikon. preto som to chcel menit. ale necham to asi teda tak

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Varí mi vodu

#39 Príspevok od užívateľa VLADY » St Máj 21, 2014 8:27 pm

Ak áno tak to bol majster sveta.... ruky mu dolámať. Ak tam je ozaj len silikon. A ak tam je aj tesnenie a aj silikon tak platí to isté, nakoľko môže byť že je skrivená hlava a nešlo to utesniť len tesnením tak tam dal silikon ...no čo šak to je na kšeft dobré...niektoré vzduchom chladené motory aj síce nemajú tesnenie pod hlavami a je to tesnené len tak, že sa to spolu zabrúsi pastou a potom následne len dotiahne ...Ale zas scooter nieje V3Ska...
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
pangasias
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 437
Dátum registrácie: St Okt 24, 2012 12:40 pm
Skúter: Suzuki Burgman 650 K9
Bydlisko: Kechnec

Re: Varí mi vodu

#40 Príspevok od užívateľa pangasias » So Máj 24, 2014 3:44 pm

Trošku mimo témy,, ale nekúpil si ten skúter z Rimavskej Soboty alebo z Komárna??
Suzuki Burgman 650 Executive K9

ing.zoidberg
st. trojkolkár
st. trojkolkár
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Pi Máj 16, 2014 7:46 pm
Skúter: Piaggio x9 125
Bydlisko: EU:\SK\TN\PD\Oslany

Re: Varí mi vodu

#41 Príspevok od užívateľa ing.zoidberg » Ne Máj 25, 2014 12:41 pm

nie, Lučenec

Užívateľov profilový obrázok
pangasias
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 437
Dátum registrácie: St Okt 24, 2012 12:40 pm
Skúter: Suzuki Burgman 650 K9
Bydlisko: Kechnec

Re: Varí mi vodu

#42 Príspevok od užívateľa pangasias » Ne Máj 25, 2014 3:57 pm

Okej..
Suzuki Burgman 650 Executive K9

Užívateľov profilový obrázok
wilili
skútrista
skútrista
Príspevky: 279
Dátum registrácie: Pi Júl 27, 2007 1:09 pm
Skúter: keeway focus , piaggio beverly 500
Bydlisko: košice kvp

Re: Varí mi vodu

#43 Príspevok od užívateľa wilili » Ne Máj 25, 2014 5:35 pm

Raz som bol v Lucenci pozrieť medizona 400 a chlapec mi hovoril že to kupuje na burze v Budapesti. Príde kamión z Talianska plný scootrov . Sranda na tom bola to že ten chlapec čo ich predával , sám jazdil na varadere čo kúpil funglovku na slovensku.
Piagio Beverlly 500

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Varí mi vodu

#44 Príspevok od užívateľa VLADY » Ne Máj 25, 2014 5:43 pm

Vedel prečo....tak je to aj s autami, čím lacnejšie tým viac investicii do následnej údržby. A aj ak človek má smolu a natrafí na zmaskovaný šrot . Tak v konečnom sumáre to možno výjde finančne drahšie, ako keby kúpil o polovicu drahšie niečo pár ročné po prvom majiteľovi vykúpené dakde u predajcu .Lebo dovezené na kšeft z vonka je vždy lotéria...kto predá dobrú vec za pár šušňov? Nikto vždy to je buď stočená stará vyhonená hajtra alebo to je po búračke a oprave alebo skladačka z troch a viac ...lenže ak sa kupuje len peňaženkou, tak to bohužiaľ inak byť nemôže.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

ing.zoidberg
st. trojkolkár
st. trojkolkár
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Pi Máj 16, 2014 7:46 pm
Skúter: Piaggio x9 125
Bydlisko: EU:\SK\TN\PD\Oslany

Re: Varí mi vodu

#45 Príspevok od užívateľa ing.zoidberg » Ne Máj 25, 2014 10:04 pm

Ja som chcel iba x8 alebo x9 a moc ich tu nebolo. Nejake som bol aj pozriet ale neboli dobre. No nakoniec som kupil asi najhorsi. Ale co uz. Servis skutru nie je drahy, nedostupnost dielov je horsia ale viac ako 200e som do servisu nedal a to ratam aj so zbytocnym striekanim kolies co som urobil iba pre moje potesenie. A mam istotu ze som si to menil ja a aspon som spoznal ten motor. Nenarobim nic :) Jedina nevyhoda je ze som prisiel asi o mesiac vozenia sa.

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Varí mi vodu

#46 Príspevok od užívateľa VLADY » Po Máj 26, 2014 12:15 pm

Pokaziť sa môže na totálku aj dobre zabehnutý overený scooter...viď Raplíkov Burger....A tiež je dojazdené....
Ešte že sa to včera podarilo opraviť nákupom nového .... :good:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

ing.zoidberg
st. trojkolkár
st. trojkolkár
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Pi Máj 16, 2014 7:46 pm
Skúter: Piaggio x9 125
Bydlisko: EU:\SK\TN\PD\Oslany

Re: Varí mi vodu

#47 Príspevok od užívateľa ing.zoidberg » Ut Máj 27, 2014 7:52 pm

zhodil som hlavu. tesnenie bolo ale kanáliky uplne upchate silikonom. myslim teda ze problem je vyrieseny. zhodil som nakoniec aj ten valec, povedal som si ze ked uz tak uz. no neviem preco ale pod valcom som mal dve tesnenia. neviem merat sublerou stotiny ale na desattinej mierke bola hrubka jedneho velmi blizko jednotke takze ked sa mi predavaju 0,4 0,6 a 0,8mm myslim ze moje ma 0,8. ale preco su dve a maju tym padom 1,6mm to neviem

Užívateľov profilový obrázok
BacaNR
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 611
Dátum registrácie: St Aug 01, 2012 11:10 pm
Skúter: Keeway Matrix , Malaguti Madison RS250 , Yamaha T-max 500i
Bydlisko: Nitra

Re: Varí mi vodu

#48 Príspevok od užívateľa BacaNR » Ut Máj 27, 2014 8:03 pm

ale ved sublerou desatiny odmeras v pohode, stotiny jedine mikrometrom :) ja som moje meral sublerou a bolo presne 0,39-0,4 mm plus minus tak to musis odmerat v pohodicke :wink: hlavne meraj na mieste kde nebolo tesnenie pretlačene
Top Due+ 70 LC , Giannelli Shot V4 , MHR overrange , MHR delta clutch , MHR klapky, TC unit , Dellorto 21mm

ing.zoidberg
st. trojkolkár
st. trojkolkár
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Pi Máj 16, 2014 7:46 pm
Skúter: Piaggio x9 125
Bydlisko: EU:\SK\TN\PD\Oslany

Re: Varí mi vodu

#49 Príspevok od užívateľa ing.zoidberg » Ut Máj 27, 2014 8:05 pm

Ked som hovoril o mierkach myslel som v cm. Sorry. Takze neviem merat desatiny mm

Odoslané z GT-I8190N pomocou Tapatalku

Užívateľov profilový obrázok
pangasias
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 437
Dátum registrácie: St Okt 24, 2012 12:40 pm
Skúter: Suzuki Burgman 650 K9
Bydlisko: Kechnec

Re: Varí mi vodu

#50 Príspevok od užívateľa pangasias » Ut Máj 27, 2014 8:29 pm

počuvaj, jak som pozeral to video, tam na chladiči máš snímač teploty nie? keď hej, tak ako ti ukazovalo teplotu vody ak ho nemáš zapojený? (ak sa mýlim, opravte ma)
Suzuki Burgman 650 Executive K9

Napísať odpoveď

Návrat na "Motor"