Otáčky motora

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
patrik_Zvolen
skútrista
skútrista
Príspevky: 334
Dátum registrácie: Po Mar 17, 2014 3:05 pm
Skúter: Honda Shadow VT750C
Bydlisko: Zvolen - Sása

Otáčky motora

#1 Príspevok od užívateľa patrik_Zvolen » St Máj 28, 2014 11:21 am

Mám problém s otáčkami motora na voľnobeh. Keď napríklad zastanem na križovatke a nepricukám mu občas, tak mi zhasne motor. Nemám otáčkomer, tak neviem aké mám otáčky, ale zdajú sa mi nízke (podľa zvuku). Môžem to niekde nastaviť, alebo to musí ísť do servisu? Nastavuje sa keď je motor zahriaty alebo studený?
Suzuki Burgman UH125, Michelin City Grip, spotreba 2,7 l/100 km / Honda Shadow VT750C, spotreba 4,2 l/100 km

.....je to výborná skratka, síce je to dlhšie, ale za to horšia cesta.

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Otáčky motora

#2 Príspevok od užívateľa VLADY » St Máj 28, 2014 2:10 pm

Nastavuje sa na teplom a ak máš karburátor, tak dorazovým šroubom na škrtacej klapke ...
Ak máš špric, tak je skorej dakde dačo zle a v neporádku, lebo RJ si to musí sama strážiť a podla toho upravovať palivovú zmes. Respektíve slúži jej na to na scootri najskorej nejaký volnobežný ventil na telese vstrekovača.
...Alebo je do toho rýpané a nieje dobre nastavená základná poloha primárnej klapky ktorá je ovládaná plynovým lankom Alebo je rozštelovaný snímač buď jednej alebo druhej klapky, čo je asi zas málo pravdepodobné ....
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Otáčky motora

#3 Príspevok od užívateľa theruck » Št Máj 29, 2014 8:07 am

a to tam nemas srobik na zvysenie otacok volnobehu?

Užívateľov profilový obrázok
patrik_Zvolen
skútrista
skútrista
Príspevky: 334
Dátum registrácie: Po Mar 17, 2014 3:05 pm
Skúter: Honda Shadow VT750C
Bydlisko: Zvolen - Sása

Re: Otáčky motora

#4 Príspevok od užívateľa patrik_Zvolen » Št Máj 29, 2014 8:35 am

tak včera som to testoval a "zdochol mi motor" keď som zabrzdil a motorka vyradila rýchlosť. Keď som to ustriehol a po vyradení rýchlosti som mu trošku pridal, tak potom si tie otáčky na voľnobehu držal pekne. Akoby mi ostalo ešte nejaké palivo a to ho zadusilo.
Vlady - myslím, že mám vstrekovač. Začalo to robiť iba poslednú dobu asi nejakých 200km. Už som na nej najazdil vyše 4.000 km a všetko bolo v pohode.
Theruck - neviem, či mám nejakú skrutku na zvýšenie otáčok. Keď som dal pod sedadlom dole tú krytku, tak som tam videl nejakú skrutku, ale neviem, či to bola na zvýšenie otáčok.
Suzuki Burgman UH125, Michelin City Grip, spotreba 2,7 l/100 km / Honda Shadow VT750C, spotreba 4,2 l/100 km

.....je to výborná skratka, síce je to dlhšie, ale za to horšia cesta.

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Otáčky motora

#5 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Máj 29, 2014 9:46 am

No myslím že tu nieje viac čo radiť. A pokiaľ sa troška nezorientuješ v tom, či máš karburátorovú verziu alebo vstrekovanie a hlavne na takéto problémy je vždy prvoradé mať buď skúsenosti alebo servisný manuál...Bez toho je to vždy o strieľaní naslepo.Ak máš karbec tak sa volnobežné otáčky nastavovať dajú bežne dostupným spôsobom. Ak máš vstrekovanie tak si to musí RJ vedieť riadiť sama..Ak nie, tak je problém dakde vo falošnom vzduchu alebo nefunkčnom volnobežnom ventile alebo skrátka dakde je problém.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
andy4
st. cyklista
st. cyklista
Príspevky: 212
Dátum registrácie: Št Máj 16, 2013 6:37 pm
Skúter: chesseBURGER125
Bydlisko: KE/KS

Re: Otáčky motora

#6 Príspevok od užívateľa andy4 » Št Máj 29, 2014 10:00 am

Podľa obrázka v avatare to je karbec. Striekačka sa vyrábala až od r.v. 2007
Idem si svoje.

Užívateľov profilový obrázok
patrik_Zvolen
skútrista
skútrista
Príspevky: 334
Dátum registrácie: Po Mar 17, 2014 3:05 pm
Skúter: Honda Shadow VT750C
Bydlisko: Zvolen - Sása

Re: Otáčky motora

#7 Príspevok od užívateľa patrik_Zvolen » St Jún 04, 2014 1:07 pm

Tak som to chalani včera konečne rozobral, mám karbec. ... bol až hrôza, tak ho dnes najprv umyjem, potom trošku premažem to tiahlo s pružinou čím sa pridáva. Mal som odpojenú jednu takú tenkú hadičku, ktorá je zaslepená takou zátkou. Zasunul som ju na miesto. Otáčky som zvýšil pomocou skrutky ani nie o pol otáčky, dnes to idem poskladať a zajtra to otestujem cestou do roboty. Mám ešte niečo urobiť, keď to mám rozobraté, aby som sa k tomu nemusel vracať?
Suzuki Burgman UH125, Michelin City Grip, spotreba 2,7 l/100 km / Honda Shadow VT750C, spotreba 4,2 l/100 km

.....je to výborná skratka, síce je to dlhšie, ale za to horšia cesta.

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Otáčky motora

#8 Príspevok od užívateľa VLADY » St Jún 04, 2014 2:43 pm

Poriadne to poskladať aby dakde dačo nebolo zle....tesnenia a pod....inak tam nieje moc čo riešiť vyčistiť premazať osku klapky skontrolovať membránu na šúpatku , prípadne kontrola sytiča alebo ak tam je prípadne nejaký mikrospínač ....niekedy býva na kladke lanka a sníma základnú polohu-volnobeh
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
Jaro
st. cyklista
st. cyklista
Príspevky: 218
Dátum registrácie: Ne Aug 08, 2010 2:31 pm
Skúter: JOYMAX NEW 300i ABS START/STOP
Bydlisko: Poprad

Re: Otáčky motora

#9 Príspevok od užívateľa Jaro » St Jún 04, 2014 8:06 pm

A skontroluj si filter sania. Podľa toho čo píšeš, nejakú zvláštnu pozornosť údržbe nevenuješ, takže môže byť dosť zanesený. Keď má málo vzduchu, môze ho to dusiť.
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Otáčky motora

#10 Príspevok od užívateľa theruck » St Jún 04, 2014 10:59 pm

to skor automaticky sytic sa ti pokazil ked ti to 4000km islo a teraz ti to dochne.
nestupla ti aj spotreba znacne?
inak aj na vstrekoch sa volnobezne otacky steluju srobom. aspon na mojej velkej motorke to tak je. tym sa vlastne iba jemucko zvacsuje otvorenie klapiek na sani a tym sa dvihaju volnobezne otacky

Užívateľov profilový obrázok
patrik_Zvolen
skútrista
skútrista
Príspevky: 334
Dátum registrácie: Po Mar 17, 2014 3:05 pm
Skúter: Honda Shadow VT750C
Bydlisko: Zvolen - Sása

Re: Otáčky motora

#11 Príspevok od užívateľa patrik_Zvolen » Št Jún 05, 2014 7:18 am

Jaro: filtre som čistil asi pred dvoma týždňami, keď som vymieňal olej, ozaj boli dosť .... Vyčistil som ich v tom prípravku na čistenie filtrov a úplne zľahučka som ich navlhčil olejom.
Theruck: myslím, že by to mohlo aj byť, lebo spotreba mi stúpla asi o pol litra na 100 km. A automatický sytič je v činnosti aj vtedy, keď je motor už zohriaty?

Dnešná skúsenosť z rannej jazdy - stále to nedrží otáčky, dokonca by som povedal, že sú ešte nižšie a motor má skôr tendenciu zhasínať. A tom som mu tou skrutkou zvyšoval otáčky. Stále mi vŕta v hlave, kde má byť napojená tá tenučká hadička, ktorú som našiel na karburátore odpojenú. Svojim priemerom asi 4mm pasuje iba do dvoch vstupov na karburátore. Skúsim pohľadať na nete nejakú fotku karburátora a označím na nej o ktoré vstupy sa jedná.
Suzuki Burgman UH125, Michelin City Grip, spotreba 2,7 l/100 km / Honda Shadow VT750C, spotreba 4,2 l/100 km

.....je to výborná skratka, síce je to dlhšie, ale za to horšia cesta.

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Otáčky motora

#12 Príspevok od užívateľa theruck » Št Jún 05, 2014 7:58 am

ta hadicka moze byt ohrev karburatora napriklad
a ten sytic ked je pokazeny tak je stale zapnuty lebo on funguje tak ze ked funguje tak sa vlastne po zohriati motora vypne :) pol litra sa mi ale zda malinko. ale ved to vyskusas lahko. ked to je studene tak to skape alebo to ide aspon za studena?
a nerobi ti to od vtedy co si cistil tie filtre?

Užívateľov profilový obrázok
patrik_Zvolen
skútrista
skútrista
Príspevky: 334
Dátum registrácie: Po Mar 17, 2014 3:05 pm
Skúter: Honda Shadow VT750C
Bydlisko: Zvolen - Sása

Re: Otáčky motora

#13 Príspevok od užívateľa patrik_Zvolen » Št Jún 05, 2014 8:17 am

Tá hadička je pre mňa záhada. Karbec som na nete nenašiel, tak sa budem snažiť aspoň popísať tie dva vstupy. Pri naštartovanom motore keď som zapchal ten vrchný, tak sa nestalo nič (a nezakolísali ani otáčky) a keď som zapchal ten spodný, tak motor okamžite zhasol, teda odtiaľ si nasáva vzduch, aby mohol pracovať.
Tú spotrebu, by som skôr pripísal jazde a nie nejakej závade.
A to si práve neviem vybaviť, či mi to robilo pred vyčistením filtrov, alebo nie. Skôr asi nie, tak ma napadlo vyprať tie filtre ešte raz a potom ich nevlhčiť, mali byť "priechodnejšie" vzduchu. Či?
Suzuki Burgman UH125, Michelin City Grip, spotreba 2,7 l/100 km / Honda Shadow VT750C, spotreba 4,2 l/100 km

.....je to výborná skratka, síce je to dlhšie, ale za to horšia cesta.

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Otáčky motora

#14 Príspevok od užívateľa theruck » Št Jún 05, 2014 9:02 am

je toto on? Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Otáčky motora

#15 Príspevok od užívateľa theruck » Št Jún 05, 2014 9:02 am

alebo nemas fotoaparat v telefone alebo o co ti ide? :)

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Otáčky motora

#16 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Jún 05, 2014 10:52 am

patrik_Zvolen napísal:Tá hadička je pre mňa záhada. ........ Pri naštartovanom motore keď som zapchal ten vrchný, tak sa nestalo nič (a nezakolísali ani otáčky) a keď som zapchal ten spodný, tak motor okamžite zhasol, teda odtiaľ si nasáva vzduch, aby mohol pracovať.
Motor v žiadnom prípade nesaje vzduch cez hadičku ani nič podobné vždy len cez vzduchový filter...Ak je z karbu nejaký nátrubok a na ňom hadička tak môže byť že je to nejaký prepad odpad aby nepretiekol benzín ak sa sekne plavák alebo je to odvetranie priestoru nad membránou šúpatka kde ide len o to aby sa vyrovnával tlak ktorý vzniká pohybom membrány a celého šúpatka hore-dole pri činnosti. Lebo ak je to nejaká hadička cez ktorú by si mohol niekam motor prisávať vzduch tak vždy bude druhý koniec nastrčený dakde na airbox aby tam nešiel bordelový vzduch z vonka ale len čistý prebehnutý cez vzduchový filter.Ale to nebýva bežne na normálnych karburátoroch ...takéto komplikácie . Ak treba dakde dakam nejaký vzduch tak vždy ide kanál z pred difuzora kde je už čistý vzduch z airboxu a je vrtaný dakam dnu do karbu a nie že hadička externá z boku karburátora... A nemáš problém že máš filter zle nasadený a že motor ťahá vzduch mimo neho, a ide ho tam viac a teda tam je problém? Alebo prasknutá deravá membrána a nezdvíha ti celkom dobre šúpatko ..alebo je tam dačo pridreté ...pružina zlomená, mal si to vôbec rozobraté ? chodí to ľahko hore-dole? A dobre si to potom zložil ? Ak je problém nastaviť volnobeh len šroubom na to určeným možno treba poladiť aj bohatosť zmesy tým druhým šrobom ktorý slúži na nastavenie bohatosti . Vidím že karburátor je nad Tvoje sily..bude treba čo to naštudovať ohľadom funkcie a také tie základy ktoré treba mať .....Vďakabohu že som vyrastal na karburátorových motoroch..a čo to si ešte pamätám ... Ale mal som GD tam bol karbec a celé 4 roky čo som ho mal som na to nemusel šáhnuť...jak to čínske decko nastavilo tak to bolo dobre a držalo celý čas ....
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
patrik_Zvolen
skútrista
skútrista
Príspevky: 334
Dátum registrácie: Po Mar 17, 2014 3:05 pm
Skúter: Honda Shadow VT750C
Bydlisko: Zvolen - Sása

Re: Otáčky motora

#17 Príspevok od užívateľa patrik_Zvolen » Št Jún 05, 2014 11:11 am

jasné, že nemám problém to odfotiť, len som to už včera zložil a teraz tam ledva strepem mobil. Teda foto je maximálne, čo som z toho dostal.
Prílohy
IMAG0625-oznaceny.jpg
toto je tá odpojená hadička
IMAG0623.jpg
IMAG0624.jpg
Suzuki Burgman UH125, Michelin City Grip, spotreba 2,7 l/100 km / Honda Shadow VT750C, spotreba 4,2 l/100 km

.....je to výborná skratka, síce je to dlhšie, ale za to horšia cesta.

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Otáčky motora

#18 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Jún 05, 2014 11:23 am

Ja to furt tvrdím základ je mať SERVISNÝ MANUÁL! tam je vždy všetko ofotené rozpísané rozkreslené....Ak porovnáš obrázky tak horná diera je nejaké odvetranie, tam je nastrčená tá ohnutá fajková hadička, tam nemusí byť aj asi nič... a na spodok by mala ísť tvoja zelená hadica na konci má ten plast čierny a na neho má byť nastrčený ešte taký priehľadný klobúčik a tak sa ukladá nejaký kondenzát a občas to treba dať dole a vyčistiť.Myslím ....Tu máš rozkreslené jednotlivé komponenty:
https://www.motorcyclespareparts.eu/suz ... 74458.aspx
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
patrik_Zvolen
skútrista
skútrista
Príspevky: 334
Dátum registrácie: Po Mar 17, 2014 3:05 pm
Skúter: Honda Shadow VT750C
Bydlisko: Zvolen - Sása

Re: Otáčky motora

#19 Príspevok od užívateľa patrik_Zvolen » Št Jún 05, 2014 11:55 am

Vlady - vytiahol som tú hadičku z toho spodného vstupu a smrdela po benzíne. Máš pravdu, karbecoch nie som až tak doma, ale keď som mal starú škodovečku, tak som sa vždy úspešne s jej karbecom vyhral. Ale to už bolo dáááávno :%)
Práveže servisný manuál nemám, len príručku a tam je figa borová. Myslím, že v poskladaní nebude problém. Všetko išlo na pôvodné miesto a črevá z karburátora som nevyberal. :naughty:
nemáš niekde link na ten manuál?
Suzuki Burgman UH125, Michelin City Grip, spotreba 2,7 l/100 km / Honda Shadow VT750C, spotreba 4,2 l/100 km

.....je to výborná skratka, síce je to dlhšie, ale za to horšia cesta.

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Otáčky motora

#20 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Jún 05, 2014 12:34 pm

No nenašiel som ani ja teraz som to cca pol hodinu hľadal krížom krážom ....Teda našiel som ale platené, zadarmo stiahnuť nikde...Prípadne ešte skús BURGMAN USA fórum, len neviem či tam sa vôbec nejaké 125ky aj preberajú či to vôbec do USAkova aj vozili...Viem že o 400 a 650kach je tam toho dosť.
Žiguláky Embéčky to boli na naučenie super autá...Samozrejme pres štvrťstoročím :good:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
Bobo
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 573
Dátum registrácie: Št Máj 03, 2007 2:29 pm
Skúter: BMW R 1200 RT
Bydlisko: MA (teda skôr okolie)

Re: Otáčky motora

#21 Príspevok od užívateľa Bobo » Št Jún 05, 2014 7:45 pm

Vzduchový filter máš aký? Originál papierový alebo nejaký športový, napr. KN? Ak máš papierový a vyčistil si ho prípravkom na filtre a následne nastriekal olejom, tak sa nediv, že ti to skapina. Tak čo, aký máš?
KYMCO XC 250, SUZUKI Burgman 650, BMW R 1200 RT

Užívateľov profilový obrázok
patrik_Zvolen
skútrista
skútrista
Príspevky: 334
Dátum registrácie: Po Mar 17, 2014 3:05 pm
Skúter: Honda Shadow VT750C
Bydlisko: Zvolen - Sása

Re: Otáčky motora

#22 Príspevok od užívateľa patrik_Zvolen » Pi Jún 06, 2014 7:47 am

vzduchové filtre mám dva, oba sú molitanové. samozrejme, že papierové by som nevlhčil olejom :twisted: jeden je taký ako na obrázku, druhý je okrúhly v kovovej košieľke

včera som sa hral ešte so skrutkou na zvýšenie otáčok. :oops: pridal som jej a potom podľa zvuku motora som počas dvoch zastávok cestou domov z roboty uberal. zatiaľ to neskapíňa, tak cez víkend preperiem tie filtre a budem testovať ďalej :wink:
Prílohy
airfilter.jpg
Suzuki Burgman UH125, Michelin City Grip, spotreba 2,7 l/100 km / Honda Shadow VT750C, spotreba 4,2 l/100 km

.....je to výborná skratka, síce je to dlhšie, ale za to horšia cesta.

Užívateľov profilový obrázok
patrik_Zvolen
skútrista
skútrista
Príspevky: 334
Dátum registrácie: Po Mar 17, 2014 3:05 pm
Skúter: Honda Shadow VT750C
Bydlisko: Zvolen - Sása

Re: Otáčky motora

#23 Príspevok od užívateľa patrik_Zvolen » St Aug 06, 2014 7:23 am

..tak po Jasení motora opäť začal viac strečkovať. Pri rozbiehaní ho dusilo a keď som mu "nenacukal" do vyšších otáčok tak zhasol. :evil:

..včera som ho zaviezol do servisu...ozvem sa keď zistia čo je s ním :unknown:
Suzuki Burgman UH125, Michelin City Grip, spotreba 2,7 l/100 km / Honda Shadow VT750C, spotreba 4,2 l/100 km

.....je to výborná skratka, síce je to dlhšie, ale za to horšia cesta.

motorro max 125
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Po Aug 03, 2015 10:35 pm
Skúter: neuvedený

Re: Otáčky motora

#24 Príspevok od užívateľa motorro max 125 » Po Aug 03, 2015 10:40 pm

caves ja mam momentalne ten isty problem a akoto s tebou vlastne dopadlo

Napísať odpoveď

Návrat na "Motor"