Termostat ostáva otvorený

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
neliah
st. trojkolkár
st. trojkolkár
Príspevky: 56
Dátum registrácie: Po Apr 23, 2012 9:52 am
Skúter: Yamaha Majesty 250
Bydlisko: Kukučínova, Banská Bystrica

Termostat ostáva otvorený

#1 Príspevok od užívateľa neliah » Št Apr 06, 2017 10:34 am

Ahoj,

Mám problém, ktorý mi pretrváva už druhý rok a to, že termostat my zostáva otvorený a motor sa chladí viac ako je potrebné.
(skúter je Yamaha Majesty 250 r.v.20015 typ 5GM)

Začalo to na zažiatkom sezóny 2016 a vtedy som vymenil termostat a myslel že problém vyriešený ale koncom mája zas rovnaký problém termostat ostal otvorený a teplota pri rýchlejšej jazde klesala pod stupnicu ukazovateľa tak som znovu vymenil a tento nefungoval vôbec teda hneť ho otváralo na plno ďalší termostat a fungoval dva týždne potom som rezignoval a zagarážovať skúter a teraz(apríl 20174) som dal znovu nový a fungoval 2hodiny.
Pri tých posledných dvoch pokusoch som si všimol, že problém sa prejavil až potom čo som dal mašinke trocha zabrať na jeseň som s ladvinkou išiel do kopcov (Šalková - Poniky kto to pozná vie) keď som hore zastal tak bežal pomocný ventilátor a teraz som zostal v zápche a tiež sa spustil ventilátor dochladil na prevádzkovú teplotu potom som išiel do kopca sám a z kopca už zas ručička teplomera klesla viac ako by mala a v podstate je z toho mestský skúter na 50km-h lebo keď idem rýchlejšie tak to prechladím.

Všetky termostaty sú originály z YAMAHY ale vyzerá rovnako ako v téme čo dal Raplík z Suzuky

Včul buucte múdry.

Užívateľov profilový obrázok
orange
st. trojkolkár
st. trojkolkár
Príspevky: 62
Dátum registrácie: Ut Aug 07, 2012 10:37 am
Skúter: piaggio zip 125
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Termostat ostáva otvorený

#2 Príspevok od užívateľa orange » Št Apr 06, 2017 11:31 am

skusit termostat dat do hrnca s vodou a merat pri akej teplote sa otvori ( vylucis aspon vadu termostatu)

nasiel som clanky o tom, ze majesty ma vicko aj priamo na chladici, skusit to cez neho odvzdusnit

je par clankov aj o nefuncknych ukazovatelov teploty, tiez skusit ho zmerat ci funguje spravne nejak externe

no len sa prplat a skusat :/ daj info jak si na tom, popripade ak si nieco z toho uz robil, tak napis

Užívateľov profilový obrázok
neliah
st. trojkolkár
st. trojkolkár
Príspevky: 56
Dátum registrácie: Po Apr 23, 2012 9:52 am
Skúter: Yamaha Majesty 250
Bydlisko: Kukučínova, Banská Bystrica

Re: Termostat ostáva otvorený

#3 Príspevok od užívateľa neliah » Št Apr 06, 2017 12:35 pm

No na začiatku som ich aj varil ale teraz som si už vymyslel lepší spôsob presného merania kedy otvára a kedy zatvára

čo sa týka odvzdušnenia tak o viečku viem a dokonca som tam dal úplne novú chladiacu kvapalinu pre hliníkove motory motocyklov.
(starú som vypustil)

a ukazovateľ je to podla čoho viem, že chladí viac alebo menej a má to aj takú logickú náväznosť, keď idem pomaly po meste tak je to OK a keď pridám viac a idem 70 tak je teplota nižšia a pri 90 ešte nižšia po chvíli začne stúpať ale len o troška a keď znovu spomalím na 50 tak stúpne kde má a drží. (ale aj tak uvažujem že objednám oba snímače motorový aj ten na chladiči)

Užívateľov profilový obrázok
Saleny
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Po Aug 08, 2016 10:11 pm
Skúter: Gilera runner 125

Re: Termostat ostáva otvorený

#4 Príspevok od užívateľa Saleny » Št Apr 06, 2017 8:23 pm

Skus ked je podchladeny pochytat hadice pri termostate a na chladici pri termostate moze byt horuce a v chladici vychladene lebo ked si uz tolko termostatou vyskusal nemozu byt vsetky zle pravdepodobne ti to necyrkuluje aj ked praveze pri vyssej rychlosti by to mala pumpa lepsie tocit vodu ale tede zjavne netoci ked sa nemylim ak ano tak sory

Napísať odpoveď

Návrat na "Motor"