Honda Silver Wing vyssie otacky

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
gombo
skútrista
skútrista
Príspevky: 318
Dátum registrácie: Št Apr 28, 2011 7:07 pm
Skúter: Piaggio MP3 300ie Hybrid
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Honda Silver Wing vyssie otacky

#1 Príspevok od užívateľa gombo » Po Aug 11, 2014 12:21 pm

Mam taky problem.Pro rychlosti do 100 km za hodinu mam otacky tak ako maju byt.(Mam to overene inými majitelmi FJS600),ale nad 100 km/h mam otacky postupne vyssie cca o 500 o/m nez ostatny.Valceky mam nove,vahovo a rozmerovo take ake tam boli od novoty a aj remen mam novy,tiez tovarensky.Neviete cim to este moze byt?
BMW K 1200 LT,Piaggio MP3 300ie Hybrid,EX:Honda FJS 600 Silver Wing,Honda CN250 Helix,Yamaha125cygnus,Kymco heroism,Kymco dink,Honda sfx,KTM ponny II

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Honda Silver Wing vyssie otacky

#2 Príspevok od užívateľa theruck » Po Aug 11, 2014 1:49 pm

tym ze si tazky alebo mas inak nafukane gumy skratka mas vacsi odpor ako ostatni. vobec to neries je to uplne normalny jav. predstav si to na bicygli alebo co si to budes predstavovat rovno si to tuto vyrataj http://analyticcycling.com/ForcesLessWeight_Page.html

pri 300W ide 60kg chlapik a pri 300W ide 100 kilovy chlapik dajme tomu s rovnakym aerodynamickym odporom tak na 2000m bude ten lahsi o 48 sekund (alebo 403 metrov) rychlejsi.
to znamena ze ten tazsi ked bude chciet byt za rovnaky cas (v tvojom pripade dosiahnut rovnaku rychlost) v cieli tak bude musiet zvysit vykon (v tvojom pripade otacky lebo pri vyssich otackach mas vyssi vykon)

Užívateľov profilový obrázok
gombo
skútrista
skútrista
Príspevky: 318
Dátum registrácie: Št Apr 28, 2011 7:07 pm
Skúter: Piaggio MP3 300ie Hybrid
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Honda Silver Wing vyssie otacky

#3 Príspevok od užívateľa gombo » Po Aug 11, 2014 1:59 pm

Gumy su ok,len mam turisticke plexi,kufor maxiu 55 a ja mam 115kg.Takze to bude asi tym :)
BMW K 1200 LT,Piaggio MP3 300ie Hybrid,EX:Honda FJS 600 Silver Wing,Honda CN250 Helix,Yamaha125cygnus,Kymco heroism,Kymco dink,Honda sfx,KTM ponny II

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Honda Silver Wing vyssie otacky

#4 Príspevok od užívateľa VLADY » Po Aug 11, 2014 2:55 pm

Každý motor je iný, každý scooter je iný...vsupuje do toho toľko veľa premenných, že nemá zmysel nad tým dumať ani minutu...načo ?
Kľudne stačí o 1mm užší remeň a prevod je hneď iný , jak na scootri s novým remeňom a neojazdenými remenicami...
To nieje železná prevodovka na aute alebo moto, kde to máš na všetkých rovnaké a teda rozdiel môže byť potom už len v kolese , väčší menší tlak alebo ojazdená guma.
(A samozrejme na moto máš ešte možnosť meniť sekundár či už na pastorku alebo rozete)
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
gombo
skútrista
skútrista
Príspevky: 318
Dátum registrácie: Št Apr 28, 2011 7:07 pm
Skúter: Piaggio MP3 300ie Hybrid
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Honda Silver Wing vyssie otacky

#5 Príspevok od užívateľa gombo » Po Aug 11, 2014 3:55 pm

Gumy mam nove a take,ake tam su od prvovyroby a nahustene ako pre tandem.Otacky som porovnaval s tromi kamaratmi,ktori maju ten isty skuter a aj rok vyroby.Rozdiel 400 otacok za minutu navyse sa mi zda byt dost.Koli tomu mam vyssiu spotrebu,lebo dost km najazdim po dialnici a je to otom,ako keby som s osobakom jazdil po dialnici na stvorku.
BMW K 1200 LT,Piaggio MP3 300ie Hybrid,EX:Honda FJS 600 Silver Wing,Honda CN250 Helix,Yamaha125cygnus,Kymco heroism,Kymco dink,Honda sfx,KTM ponny II

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Honda Silver Wing vyssie otacky

#6 Príspevok od užívateľa VLADY » Po Aug 11, 2014 8:40 pm

No ešte ostáva ten remeň alebo remenice...ja keď som mal ošlahanú remenicu na variátore tak po jej výmene za novú mi maximálka stúpla o cca 10kmh....Bola na naximálnom prevode vyjazdená drážka od remeňa cca0,5 mm na každej strane. A verím že ak by som menil aj spojkovú tak to bude ešte lepšie, len cena ma odradila...
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
gombo
skútrista
skútrista
Príspevky: 318
Dátum registrácie: Št Apr 28, 2011 7:07 pm
Skúter: Piaggio MP3 300ie Hybrid
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Honda Silver Wing vyssie otacky

#7 Príspevok od užívateľa gombo » Po Aug 11, 2014 9:02 pm

Mam najazdených 54 tis.,takze to moze byt
BMW K 1200 LT,Piaggio MP3 300ie Hybrid,EX:Honda FJS 600 Silver Wing,Honda CN250 Helix,Yamaha125cygnus,Kymco heroism,Kymco dink,Honda sfx,KTM ponny II

Napísať odpoveď

Návrat na "Variátor spojka a prevody"