Trhá pri rozbehu

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
shushen1
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Št Apr 28, 2011 9:04 pm
Skúter: Honda Vision 110
Bydlisko: Bratislava

Trhá pri rozbehu

#1 Príspevok od užívateľa shushen1 » Št Mar 27, 2014 3:51 pm

Čaute, chcel by som vedieť, ako postupovať a kde je problém. Mám vymenený prevodový olej, remeň, kontrastnú pružinu, valčeky a skúter stále pri rozbiehaní trhá. Mám 125ku Kymco Like, cca 23000km, variátor je pôvodný. Bolo mi povedané, že problém môže byť v remenici a bude potrebný nový variátor. Čo presne znamená nový variátor? Čo obsahuje takáto sada? Je variátor spotrebný materiál, ktorý treba občas vymeniť celý?
Vďaka
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Trhá pri rozbehu

#2 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Mar 27, 2014 4:05 pm

Ak trhá pri rozbehu skorej by som sa sústredil na spojkové obloženie ....Vario sa mení ak má vyjazdené drážky od remeňa alebo nejak poškodenú časť kde sa valčeky....Alebo môže sa zadierať spojková remenica jak je kontrastka tam tiež ide o to aby sa oddaľovanie a približovanie poloremeníc dialo plynule ....a bez nejakých problémov s pridieraním a pod...Ale myslím že pri rozjazde ešte ani variátor a ani spojková remenica nemenia prevodový pomer a teda túto časť by som asi vylúčil. Pri rozjazde šmýka spojka a svojim postupným zaberaním má vplyv na plynulosť rozbiehania.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
shushen1
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Št Apr 28, 2011 9:04 pm
Skúter: Honda Vision 110
Bydlisko: Bratislava

Re: Trhá pri rozbehu

#3 Príspevok od užívateľa shushen1 » Št Mar 27, 2014 4:11 pm

Vďaka. Vieš mi ešte ako laikovi vysvetliť čo všetko zahŕňa výmena varia? Okrem oservisovaných vecí je tam navyše spojka a remenice alebo ešte niečo?
V prípade ak je u mňa problém v remenici, nedá sa vymeniť len táto? Je potrebná výmena celého variátora?
Ešte raz ďakujem
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Trhá pri rozbehu

#4 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Mar 27, 2014 5:40 pm

Remenice respektíve poloremenice sú 4. Jedna je variátor a k nej vonkajšia poloremenica ktorá je spolu uchytená na hriadeli klukovej . A druhé dve sú spojkové, ktoré sa bežne predávajú tiež ako komplet spojka....A ak dačo tak v prvom rade sa vždy rozoberie a stanovuje diagnóza a až potom objednáva a zháňa nový diel. Môžeš tam mať len dačo také že stačí vyčistiť premastiť rozobrať rozchodiť...a nie hneď špekulovať , čo meniť... Rozobereš variátor a vidíš v akom state sú valčeky a variátor samotný a k nemu vonkajšia poloremenica...ak je tam všetko OK , zložíš a ideš na spojku pozrieš obloženie po zhodení spojkového zvona a aj zvon samotný jeho činnú plochu...ak je tam všetko OK ideš preskúmať samotnú spojku a teda remenice a ako spolu chodia či ich kontrastka dobre šponuje či sa tam nezadrhuje dačo ...
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
SnoopyBA
moderátor
moderátor
Príspevky: 2538
Dátum registrácie: St Máj 23, 2012 12:15 pm
Skúter: Honda Vision 110
Bydlisko: Bratislava

Re: Trhá pri rozbehu

#5 Príspevok od užívateľa SnoopyBA » Št Mar 27, 2014 5:47 pm

V každom prípade rozobrať, alebo reklamovať ako som ti povedal.. :x

Užívateľov profilový obrázok
shushen1
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Št Apr 28, 2011 9:04 pm
Skúter: Honda Vision 110
Bydlisko: Bratislava

Re: Trhá pri rozbehu

#6 Príspevok od užívateľa shushen1 » St Apr 02, 2014 7:20 pm

takže dnes mi bolo povedané že spojka to určite nebude, ale styčná plocha na poloremenici nie je hladká. váš názor?
vďaka
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Trhá pri rozbehu

#7 Príspevok od užívateľa VLADY » St Apr 02, 2014 9:44 pm

Nieje hladká je široký pojem...bežné opotrebenie po pár 10 000km môže byť aj také že rádovo nejaké desatinky mm . Väčšinou na scootroch ktoré jazdia ustálenou rýchlosťou a na najvyššom prevode a teda mimo mesta sa vytvorí drážka a opotrebenie v mieste kade remeň beží dlhodobo a teda na variu na hornom priemere a na spojke naopak dole. Ak scooter jazdí v meste kde furt vario radí a remeň nemá moc stabilnú polohu tak tam to opotrebenie je rovnomernejšie. A záleží aj od matrošu remeníc .Vario býva vždy Alu tam to skorej badať .Spojka býva na menších objemoch väčšinou ocelový plech ten je odolnejší. Ak je maxiscooter tam býva často aj spojková remenica Alu, to opotrebenie býva +- rovnaké. A voľným okom desatinka sa môže zdať ako 0,5mm Sám som sa takto ofajčil že som objednal nové vario asi aj zbytočne lebo sa mi zdalo moc zjazdené a napokon som nameral možno 0,3mm. priložíš najké pravítko a listovou mierkou meráš kolko tam chýba. Ak je to pár desatín nerieš to .Na sústruhu by sa to možno dalo zrovnať, ale kto sa s tým bude babrať, je to tenkostenné či už ten odliatok alebo ten plech , treba dodržať presný uhol , a skorej sa môže stať že to sústružník zbabre, a bude to hádzať a teda bude treba kupovať novú.
Ale aj tak myslím že ak trhá pri rozbehu, tak nie kvôli tomu že je vyjazdená drážka od remeňa na remenici....Pretože pri samotnom rozbehu ten remeň ešte ide v základnej polohe a až potom následne ho vario vytláča hore a mení sa prevod....Akurát je otázne či si obaja predstavujeme pod pojmom rozbeh to isté rozmedzie rýchlosti a otáčok. :pardon:
Fotku remenice nemáme rozbeh ako taký si nešpecifikoval ...ťažko radiť relevantne....ak sa na tom znalý človek neprevezie....neporovná správanie . pri tom trhaní mení motor nejak otáčky alebo to len trhavo zrýchluje ? od akej rýchlosti ? pri akých otáčkach idú vtedy otáčky hore alebo sú +- rovnaké a zvyšuje sa len rýchlosť a otáčky motora sú skoro rovnaké alebo teda zvyšujú sa menej ako sa zvyšuje rýchlosť scootra, a teda vario mení prevodový pomer?
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Napísať odpoveď

Návrat na "Variátor spojka a prevody"