ale mi to píska

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
richtos
chodec
chodec
Príspevky: 24
Dátum registrácie: St Máj 28, 2014 7:22 pm
Skúter: suzuki burgman 125
Bydlisko: Puchov

ale mi to píska

#1 Príspevok od užívateľa richtos » Ut Jún 03, 2014 9:11 am

Zdravím mam suzuki burgman 125 2008 a pri rozbiehaní mi to začne na par sekúnd pískať .Vymenil som remeň aj variator komplet a píska si to ďalej.Prosím poradte :D

Užívateľov profilový obrázok
SnoopyBA
moderátor
moderátor
Príspevky: 2538
Dátum registrácie: St Máj 23, 2012 12:15 pm
Skúter: Honda Vision 110
Bydlisko: Bratislava

Re: ale mi to píska

#2 Príspevok od užívateľa SnoopyBA » Ut Jún 03, 2014 9:19 am

Dotiahol si to poriadne keď si to menil?

btw.. toto si si čítal?
Spoiler: ukázať
Pomenuvaj temy co najvystiznejsie, nespravne pomenovanie temy (priklad: Help! Prosiiiiim!, ale aj Kupa, Motor a i.) moze viest k presunutiu do sekcie Kompost, v odovodnenych pripadoch aj k zmazaniu temy. Vystiznym pomenovanim temy zvysujes svoju sancu na odpoved v teme...

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: ale mi to píska

#3 Príspevok od užívateľa VLADY » Ut Jún 03, 2014 10:54 am

A čo ak píska spojka??? aj tú treba vymeniť..... :ROFL:
Ale nie, prečo sa menil variátor a remeň? len tak že bolo na čase? Variátor si menil komplet obe remenice ? alebo len valčeky alebo ako? A remeň čo bol starý obdratý? Potom si mal aj prešmirglovať spojku-obloženie a pozreť v akom stave to tam celé je....Ale možno šmykne remeň ak si ešte nezvykol a nesadol .... Ak to človek nevidí a nepočuje ťažko viac poradiť.základ je aby tam bolo šecko čisté bez prachu a bordelu a mastnoty
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

karol z galanty
chodec
chodec
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Po Jún 15, 2015 8:04 pm
Skúter: Aprilia Sportcity one 2009. SUZUKI BURGMAN 125 UH 2004
Bydlisko: Galanta okolie
Kontaktovať užívateľa:

Re: ale mi to píska

#4 Príspevok od užívateľa karol z galanty » Ne Júl 26, 2015 12:05 am

richtos napísal:Zdravím mam suzuki burgman 125 2008 a pri rozbiehaní mi to začne na par sekúnd pískať .Vymenil som remeň aj variator komplet a píska si to ďalej.Prosím poradte :D
Ahoj,mne to robí tak isto .Mám Burgman 2004.A myslím si že je to remeň.normálne sa hambím ,ked to začne robit na ulici.ešteže prilba má čierne okulire,aby ma nespoznali......

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: ale mi to píska

#5 Príspevok od užívateľa theruck » Ut Júl 28, 2015 2:00 pm

japonska kvalita + slovensky servis :) sak nahraj to jak to piska? takto nejako? https://youtu.be/IlXgdAujzaY?t=1m13s

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: ale mi to píska

#6 Príspevok od užívateľa VLADY » St Júl 29, 2015 8:12 am

400vky mali chorobu že pískali spojky na tých čo sú od 2007 vyššie a niečo sa menilo aj počas záruky ak bol zákazník otravný .... najprv dávali 5 pakňovú potom to menili za trojpakňovú tuším, ale má pocit že to skrátka tak nejak nebolo nikdy doriešené k dokonalosti, viem že pepani si občas dávali prelepovať obloženia a potom to už bolo OK takže zrejme je na vine skorej druh trecieho materiáli jak to, že koľkopakňová je spojka. Ja to pozorujem hlavne ak je vlhko. Ale inak to neriešim nakoľko sú to nepodstatné veci...ale áno ak dakto jazdí na scootri len že "pozrite sa ja mám scooter" a potrebuje sa ukazovať, tak to je ozaj na mašlu.... Ozaj ono stačí to raz do roka vyčistiť a vyfúkať a je zas na čas pokoj. Prípadne na BurgmanUSA fóre tam niekto vybrusoval do spojkového zvonu na treciu plochu také šikmé drážky aby sa v nej nedržal bordel ale aby ho tie drážky vyhadzovali von....ja som sa na to tiež chystal ale kedže mne to nepískava trvalo pri každom rozjazde tak som sa na to napokon vykašlal neriešil to. Ak má človek viac rokov, tak má aj viac podstatne dôležitejších vecí v živote na riešenie než to že či mi pri rozjazde pískne na sekundu spojka .
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Napísať odpoveď

Návrat na "Variátor spojka a prevody"