hluk zadného kolesa zo strany výfuku

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
ondrej144
cyklista
cyklista
Príspevky: 199
Dátum registrácie: Št Aug 19, 2010 4:18 pm
Skúter: Honda integra 750
Bydlisko: Čaňa okr.Košice

hluk zadného kolesa zo strany výfuku

#1 Príspevok od užívateľa ondrej144 » Pi Mar 27, 2015 10:25 pm

Nazdar
mam 28622 km X max 250 a ozýva sa mi hluk od strany výfuku.
Jazda od 40km/h s hlukom od výfuku(tak isto ked je postavený na hlavnom stojane)
Tak so vymenil ložisko v kyvni pri výfuku.Pri odmontovaní kyvni a zad.kolesa-ostala samotná oska od kartra prevodu-hluk (na stojane) nebolo počuť.Takže bolo jasné ,kde je problém-no len dočasu, kým som to cele nasadil , dotiahol a vyskušal--Problém ten istý-hluk- prevodu -ložiska od strany výfuku(možno sa to cele prenáša.
Pri jazde nap. 80 km/hod je počuť hluk-(akoby z rozsypaných prevodov flexy) ale po ubratí plynu hluk prestane.Mám dojem, že to hučia samotné prevody-ked su zatažené( v zábere do sily).
Po rozobratí prevodov-zistím ktorý prevod -oska je zlá?Alebo rovno meniť všetko -čo je v prevodovke(čo treba)?ä odkial objednať?
Nemáte s tým skúsenosti? Ďakujem

Užívateľov profilový obrázok
BacaNR
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 611
Dátum registrácie: St Aug 01, 2012 11:10 pm
Skúter: Keeway Matrix , Malaguti Madison RS250 , Yamaha T-max 500i
Bydlisko: Nitra

Re: hluk zadného kolesa zo strany výfuku

#2 Príspevok od užívateľa BacaNR » Pi Mar 27, 2015 10:45 pm

ano pri rozobrati prevodov zistis ktore lozisko je zle ak vies empiricky co a ako mas hladat :wink: a lozisko kupis hocikde v obchode s loziskami a guferami ak to neni neaky specialny atyp :) zhod vario a pozri este lozisko v kryte variatora :)
Top Due+ 70 LC , Giannelli Shot V4 , MHR overrange , MHR delta clutch , MHR klapky, TC unit , Dellorto 21mm

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: hluk zadného kolesa zo strany výfuku

#3 Príspevok od užívateľa VLADY » So Mar 28, 2015 12:34 am

Nechcem majlovať čerta :evil: na stenu,ale aby si nebol prekvapakaný, ak to nebude náhodou robiť ložisko ale samotné ozubenie....Oleja tam máš dosť? Už aj také bolo a scooter po servisnej kontrole ...
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
Dusan
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 595
Dátum registrácie: Pi Feb 21, 2014 2:16 pm
Skúter: TGB Bullet 125 RS
Bydlisko: KE

Re: hluk zadného kolesa zo strany výfuku

#4 Príspevok od užívateľa Dusan » So Mar 28, 2015 7:20 am

Palickova metoda zlyhala?

Užívateľov profilový obrázok
ondrej144
cyklista
cyklista
Príspevky: 199
Dátum registrácie: Št Aug 19, 2010 4:18 pm
Skúter: Honda integra 750
Bydlisko: Čaňa okr.Košice

Re: hluk zadného kolesa zo strany výfuku

#5 Príspevok od užívateľa ondrej144 » So Mar 28, 2015 9:05 am

Vario to nebude -zvuk ide od kolesa.Olej som menil hned po kúpe.
Ložiska v prevodovke -tak isto- asi nie,lebo po ubratí plynu,hluk prestáva.Obávam sa toho ,čo Vlady predpovedá:::asi su to prevody.
Ešte skusim dnes vymeniť olej a uvidíme po odskušaní,či hukot nahodou neprestane.

Nový olej-hukot neprestáva.Tak som dal dole dekel,celu spojku i remen od variatora-hluk neprestáva-takže hukot ide od motora-do zadu sa len prenáša.
Teraz je dilema čo rozobrať.či dať von celý motor a kuknuť ložiska kluky-,ci stačí krycí blok z pravej starny a kuknuť co tam je-ak niečo uvidím :unknown:

Tak napokon to boli pliešky zadnej brzda,čo pritláčajú doštičky.Tie som prihol a rezonancie prestali. :)

Napísať odpoveď

Návrat na "Variátor spojka a prevody"