Bateria v skutry

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
dreamwalker
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ne Máj 15, 2011 4:02 pm
Skúter: Yamaha X-Max 250

Bateria v skutry

#1 Príspevok od užívateľa dreamwalker » Pi Aug 09, 2013 9:38 pm

Ahojte,


nestretol sa niekto s tym, ze mu odisla nova bateria. Mam novu motorku, najazdil som 200 km a dnes rano nastartoval. Cosi som zabudol doma, tak som sa vratil. Vypol motor. Zobral veci a siel nastartovat. Nenastarovalo. Budiky zasvietili a zhasli asi 3x a nic. Potom nereagovalo ani na kluc. Asi po 5 minutach, zase sli bydiky ale start nie. Premeral som bateriu, ukazovala 12.5V. Skusil som sart a nic, v momente mala 11.5V. Nasledne ked som ju vecer vybral mala 0V. Ked som ju skusal nabit, ide max nabijat prudom 0.23-0.54A, nedovoli viac, paradoxne sa hned vzpruzi a nabijac ukaze, ze ma 13.7V a to po asi 5 minutach.

Reklamaciu mi mailom vopred zamietli samozrejme. A urcite nedam za bateriu 44EUR ked "nema" zaruku, ktora sa da kupit za 20 EUR.

Moj pocitje, ze je tam asi vadny clanok alebo nejaky spoj, kedze clanky su zapojene do serie. Nastartovat ide teraz aj na tuo povodnu bateriu, opakovane. No mam obavy aby nezhlyhalo nieco za jazdy, nakolko pri jednom starte kolisal motor a budiky zopinalo hore dole, akoby bateria kladla odpor dobijaniu z motorky. Stretol sa niekto s tymto alebo nie?

Druha pokusna bateria ide v pohode aj nabijanie 3-4A. Skuter na nu tiez startuje. Na nabijani je 14.xx V, takze skuter dobija.

Dik za pripadnu odpoved.

Dreamwalker :!:
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Bateria v skutry

#2 Príspevok od užívateľa VLADY » Pi Aug 09, 2013 10:02 pm

Tvoje dedukcie sú asi správne . Môže byť že sa prerušil niektorý spoj medzi článkami...stáva sa to výnimočne ale raz som také mal na autobaterke....je to dosť ťažko opraviteľné až neopraviteľné.... a prečo zamietli reklamáciu? Lehota je 2 roky na funkčnosť .Znížená je len na kapacitu na 6M. Takže ak je baterka ešte v dvojročnej lehote tak by som ju reklamoval. Asi osobne ak sa dá.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
dreamwalker
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ne Máj 15, 2011 4:02 pm
Skúter: Yamaha X-Max 250

Re: Bateria v skutry

#3 Príspevok od užívateľa dreamwalker » Pi Aug 09, 2013 10:10 pm

AHoj,


preco nereklamovat, lebo podla zakona mam pristavit skuter cely , lebo som ho kupil cely a ak predajca nesuhlasi, ze poslem len bateriu, tak by som ho musel tam dopravit co je pre mna 260 km. Za ten cas a palivo, kupim novu.

TEraz som mam napojene na tu povodnu a ide nastartovat aj vsetko frci, no ak je tam niekde nieco zle, predpokladam, ze lepsie bude vymenit bateriu a uzit si skutra kym sa da, ako sa natahovat, ajked prvych 12 mesiacov musi predavajuci dokazat odbornym posudenim alebo znaleckym, ze som to zavinil ja. Keby mi odisla po pol roku tak na to kaslem, ale toto ma vytocilo dnes. :) Lebo som musel do prace na biku 15 kmv tom horku slapat.
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Bateria v skutry

#4 Príspevok od užívateľa VLADY » Pi Aug 09, 2013 10:30 pm

Takže smola..... no čo už, aj horšie sa stáva. Kúpil by som úplne najlacnejšiu MOTOSTART.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
dreamwalker
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ne Máj 15, 2011 4:02 pm
Skúter: Yamaha X-Max 250

Re: Bateria v skutry

#5 Príspevok od užívateľa dreamwalker » Pi Aug 09, 2013 10:35 pm

Mas link na ten Motosmart?
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Bateria v skutry

#6 Príspevok od užívateľa VLADY » Pi Aug 09, 2013 11:30 pm

nemám daj si do vyhladávača MOTOSTART a kapacitu akú Ti treba...
alebo: http://www.interstore.sk/e-shop/?page=s ... art&SMER=1
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Napísať odpoveď

Návrat na "Elektro"