problem s prednou kotucovou brzdou

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
tomi4806
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Št Júl 17, 2014 10:35 pm
Skúter: Honda Forza 125 ABS
Bydlisko: Bratislava

problem s prednou kotucovou brzdou

#1 Príspevok od užívateľa tomi4806 » Po Júl 21, 2014 2:54 pm

Nazdar skutristi. Mam vaznejsi problem so skutrom. Je novy a mam problem s prednou kotucovou brzdou. Po par pribrzdeni mi ostava vysiet a brzdi a nepovoli a po vychladnuti strasne piska ako keby som tam mal kohuta :). Uz som skusal osmirglovat dostocky a nic. Aj trosicku vazeliny z vnutornej strany ako su valceky a nic. Aj som skusal odvzdusnit a nic... este ma napada vypustit kvapalinu rozhybat valceky a potom naliat novu a odvzdusnit znova a ak uz to nepomoze som bezradny. Poradte. Servis mam daleko na tu brzdu. Nasiel by sa niekto z BA kto by sa na to kukol? Odvdacim sa. Diki

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: problem s prednou kotucovou brzdou

#2 Príspevok od užívateľa alcatelko » Po Júl 21, 2014 3:26 pm

ak je novy reklamacia...tym ze sa v tom budes sam vrtat prides o zaruku na to...vecsinou sa rovno meni cely brzdic za novy (u cinakov celkom bezne ze je problem s brzdicom (vecsinou ale tecu)...)
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Užívateľov profilový obrázok
tomi4806
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Št Júl 17, 2014 10:35 pm
Skúter: Honda Forza 125 ABS
Bydlisko: Bratislava

Re: problem s prednou kotucovou brzdou

#3 Príspevok od užívateľa tomi4806 » Po Júl 21, 2014 8:04 pm

zdar no volal som stym chlananom zo servisu a poradil ze mam rozobrat rozhybat prasiatka a vymenit brzdovu kvapalinu. Porobil som a zavada je prec :D :D :D
Akorat ostalo to co aj kamosovy piska brzda. :( no a povedal chalan ze su tvrde dosticky a nekvalitne, ale co cakat na cinu :D tak som sa ho opytal ci sa daju zohnat aj kvalitnejsie a meksie. povedal ze on moze dat len bohuzial originali. Ze ak chcem mam si zohnat sam :O tak sa Vas pytam kde zohnat ine dosticky kvalitnejsie a na moj typ skutra... Adamoto Matador 125. vie nieko poradit??? volaky mechanik???? Vopred dakujem.

Užívateľov profilový obrázok
Keejwak
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 838
Dátum registrácie: So Nov 23, 2013 7:39 pm
Skúter: -
Bydlisko: Košice

Re: problem s prednou kotucovou brzdou

#4 Príspevok od užívateľa Keejwak » Po Júl 21, 2014 8:18 pm

Gilera Runner SP 70 - Valec Malossi Sport 70cc ,Tecnigas TREK vyfuk, Malossi multivar 2000 vario + 7,2gr, Malossi MHR klapky, Malossi red sponge filter, Malossi fly clutch spojka ,Stage6 "WingCooler" zvon, Malossi X-special belt lang remen ...

Užívateľov profilový obrázok
tomi4806
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Št Júl 17, 2014 10:35 pm
Skúter: Honda Forza 125 ABS
Bydlisko: Bratislava

Re: problem s prednou kotucovou brzdou

#5 Príspevok od užívateľa tomi4806 » Po Júl 21, 2014 8:29 pm

dakujem tam som uz kukal ale to su bohuzial originali a tie su na prd tie tam mam.... Hladam nieco lepsie . Moze pasovat aj nieco ine z ineho skutra podla rozmeru? Zatial dakujem za rady :)

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: problem s prednou kotucovou brzdou

#6 Príspevok od užívateľa alcatelko » Ut Júl 22, 2014 8:39 am

vecsinou su to nejake standardne platnicky...obkresli si ju a chod do prveho moto obchodu a podla katalogu najdete...zavada sa najskor bude opakovat, koli velkym nepresnostiam...bud sa to casom vybeha alebo sa to bude opakovat...
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: problem s prednou kotucovou brzdou

#7 Príspevok od užívateľa theruck » Št Júl 31, 2014 9:18 am

piskanie brzd je super to si nechaj. na krizovatke ked ides do predu ta aspon skor zaregistruju. mne piskaju furt a aj ked mam nove kotuce aj platnicky tak to piska ale mne sa to lubi :)
inak vacsinou to piska lebo stale iba dobrzdujes a nikdy nebrzdis naplno. ked 2-3 krat zabrzdis na plno (nie ze sa nekde vysypes kvoli tomu) tak ti to urcite na dalsich par zabrzdeni nebude piskat

Užívateľov profilový obrázok
tomi4806
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Št Júl 17, 2014 10:35 pm
Skúter: Honda Forza 125 ABS
Bydlisko: Bratislava

Re: problem s prednou kotucovou brzdou

#8 Príspevok od užívateľa tomi4806 » Št Aug 07, 2014 8:57 pm

no lenze mne piska ked nebrzdim. Podstate ked idem chodzou tak to nieze piska ale vrieska :D

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: problem s prednou kotucovou brzdou

#9 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Aug 07, 2014 9:40 pm

To je zlé...A inak ozaj je s tou brzdou všetko v poriadku? zvyknú byť niekde okolo platničiek nejaké pružinky alebo pliešky ktoré vymedzujú vôlu medzi brzdičom a platničkou aby tá síce mohla chodiť ale nebola tam celkom navoľno a teda nemala tendenciu zakmitávať a vydávať zvuky...Alebo skúsiť prilepiť platničku k valčeku niečim ako je silikon aby ju valček niesol, a po odbrzdení ju stiahne o nejakú tú desatinku mm nazad od kotúča...alebo kúpiť inú značku platničiek alebo vyšetriť že prečo vlastne toto sa deje pretože nieje to celkom bežný jav a myslím že skorej to bude tým že dakto tam dačo zle urobil či už pri skladaní alebo výmene alebo pod...
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
Jaro
st. cyklista
st. cyklista
Príspevky: 218
Dátum registrácie: Ne Aug 08, 2010 2:31 pm
Skúter: JOYMAX NEW 300i ABS START/STOP
Bydlisko: Poprad

Re: problem s prednou kotucovou brzdou

#10 Príspevok od užívateľa Jaro » Pi Aug 08, 2014 6:44 am

Mal som podobný problém. Po rozobratí som zistil, že platničky vo svojich vedeniach chodia ťažko. Spôsoboval to lak ktorým je natretá kovová časť platničky. Po obrúsení bol problém odstránený.
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
tomi4806
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Št Júl 17, 2014 10:35 pm
Skúter: Honda Forza 125 ABS
Bydlisko: Bratislava

Re: problem s prednou kotucovou brzdou

#11 Príspevok od užívateľa tomi4806 » Po Aug 11, 2014 11:01 pm

no asi to bude vyrobna vada pretoze aj kamos ma presne ten isty skuter a tiez mu to piska tak isto...
a uz to bolo rozobrate asi 6 krat. No skusim co ste poradili a dam vediet co a ako. Dakujem.

Užívateľov profilový obrázok
tomi4806
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Št Júl 17, 2014 10:35 pm
Skúter: Honda Forza 125 ABS
Bydlisko: Bratislava

Re: problem s prednou kotucovou brzdou

#12 Príspevok od užívateľa tomi4806 » Ne Máj 10, 2015 11:56 am

Takze ludkovia problem bol v tom ze bol krivy kotuc :) Ale to uz ma netrapi skutrik je predany a uz som si poriadil novy skutrik Hondu PCX 125 :) A zatial len spokojenost :Yahoo!: :Yahoo!: :Yahoo!: :Yahoo!: :: :: :dance: :dance:

Napísať odpoveď

Návrat na "Podvozok a brzdy"