5000km motovýlet po EU

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: 5000km motovýlet po EU

#26 Príspevok od užívateľa theruck » Št Feb 13, 2014 10:40 pm

a co ta vlastne vedie k tomu urobit 5000km po europe na motorke na ktorej si este nepresiel ani 50 km?

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: 5000km motovýlet po EU

#27 Príspevok od užívateľa VLADY » Pi Feb 14, 2014 12:32 am

Niekto skrátka rád skúša nové veci tak nejak natvrdo..... :pardon: :beer:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

julko6070
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 121
Dátum registrácie: Ne Okt 07, 2012 9:33 am
Skúter: Yuki cross 125
Bydlisko: Banská Štiavnica

Re: 5000km motovýlet po EU

#28 Príspevok od užívateľa julko6070 » Pi Feb 14, 2014 9:01 am

nad varaderom som rozmyslal, vozil som sa na nom, je to super motorka, ale Rko sa mi paci viacej, a je to moj sen odkedy som ju uvidel, a vies, denne (mimo tripu) najazdim tak max.80KM,teda, ked si ju kupim tak predpokladam ze denne najazdim aj viacej, lebo sa od nej nebudem vediet odlepit... a teraz kvoli trom tyzdnom nechcem kupovat uplne inu motorku, a zvlast, ked si cez leto planujem privyrobit a po lete Rko predat, kupit auto, a potom nepredpokladam ze dlhsiu dobu sa k motorke dostanem, a potom ked ano tak uz pojdem do vacsej kubatury urcite, ale tak teraz ked konecnce mam financie tak sa toho Rka uz nepustim

the ruck-nepredpokladam ze si cital to co som pisal.. motorka ma momentalne najazdene takmer 15 tisic, a dalsiu servisnu ma pri 18 tisic, a ta ma byt vacsia (retazovy kit,olej,ventile,kontrola vsetkeho mozneho atd...),zaroven si rovno dam vymenit gumy za nove, a opytam sa na to vacsie vyvodove, ze ako by to ten motor bral.. a potom na ten trip pojdem, za 3000KM si myslim ze si na nu zvyknem dostatocne, a so slovenskym pocasim budem este aj patricne pripraveny na zmeny pocasia tam, a to neratam 6000 km co som najazdil na yuki a skusenosti z nej (viem ze je to uplne iny typ motorky, ale predsa len lepsie ako nic), aj ak nebudem schopny najazdit denne tolko co chcem, no tak booze, bude to trvat o niekolko dni viacej..
Yuki Cross 125-CHINA POWER- In the past...

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: 5000km motovýlet po EU

#29 Príspevok od užívateľa alcatelko » Pi Feb 14, 2014 10:07 am

on myslel ze ty si na tej konkretnej moto nepresiel ani 50km...to ze netusu co ta moto vie co dokaze a uz mas s nou naplanovane vsetko...na takucestu by si ju mal poznat aj po mechanickej stranke lebo ak ti nahodou niekde klakne po ceste tak by si mal vediet aspon zakladne veci spravit...(ked sa nieco stane v pustine tak si musis vediet poradit nejak...

a hlavne mas vyskusany posed na takej moto? aby si neprisiel o zapestia skor ako opustis slovensko...a o zadok v rakusku :) moto ma dost radikalny posed na cestovanie... ale masochizmu sa medze nekladu...tiez som si uzil cestovanie na puchovi...po 150km sedadlo presedene az na zakladovy plech, po 300km uz nevies kam si ulozit nohy aby ti neodpadli...

cele je to o tom zacat z lahka a postupne priberat vzdialenost
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

julko6070
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 121
Dátum registrácie: Ne Okt 07, 2012 9:33 am
Skúter: Yuki cross 125
Bydlisko: Banská Štiavnica

Re: 5000km motovýlet po EU

#30 Príspevok od užívateľa julko6070 » Pi Feb 14, 2014 4:07 pm

tak, takto ked mala Yuki poruchu (co sa parkrat stalo) tak som sa na nej naucil dost, servisoval som ju hlavne sam, a skusenosti mam aj z predoslej motorky este pred Yuki...

posed vyskusany mam, zo zaciatku kazdy hovori ze zapastia odchadzaju dost skoro, ale treba si najst svoju polohu a striedat rozlozenie vahy, raz sa pridrziavat nohami, raz rukami raz bruchom a postupne to striedat nech sa nenamaha jedna cast tela prilis dlho... tak to planujem, zacat pozvolne, vsak aj tak zo zaciatku co na nej prejdem okolo BS a tak, kym si na nu zvynem aspon trochu kym sa vydam napriklad do ZH,ZA atd.. tak to potrva :)
Yuki Cross 125-CHINA POWER- In the past...

Užívateľov profilový obrázok
dreamer
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 376
Dátum registrácie: St Feb 12, 2014 8:44 pm
Skúter: Aprilia SR MAX 300
Bydlisko: Bratislava

Re: 5000km motovýlet po EU

#31 Príspevok od užívateľa dreamer » Ne Feb 16, 2014 3:04 pm

@julko6070: Cestovat sa da na vsetkom, zalezi len na odhodlani cestovatela. Ale na tej YZF je niekolko tisic km naozaj trochu velke susto aj podla mna. Ta moto to zvladne, ale tebe po par sto km odidu ruky a zapastia. Tvoja chut cestovat je ale sympaticka, podobne zacinali viaceri moto-cestovatelia. Drzim ti palce.
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207

Užívateľov profilový obrázok
raplik
motorkár
motorkár
Príspevky: 1921
Dátum registrácie: Št Aug 14, 2008 1:54 pm
Skúter: PIAGGIO X9 EVO 500
Bydlisko: Veľká Lehôtka (časť Prievidza)
Kontaktovať užívateľa:

Re: 5000km motovýlet po EU

#32 Príspevok od užívateľa raplik » Po Feb 17, 2014 1:40 pm

julko6070 napísal:diky za tipy :)
ilegal- motorka je jazdena, nejdem kupovat novotu, skor 15. by som mal obdrzat financie, a mam aj vybratu uz, konkretne:

Kód: Vybrať všetko

http://motocykle.bazos.sk/inzerat/32936436/Yamaha-YZF-R125.php
... gumy tiez budu menene mozno tak den pred vyjazdom...
s tym ladenym vyfukom sa moc v rakusku a nemecku neukazuj... alebo pouzi dB killer.
a k tym gumam... gumy potrebuju nejakych 300 km na zabeh kym zacnu plne priliehat tak bacha aj na to...

Užívateľov profilový obrázok
miiireeec
motorkár
motorkár
Príspevky: 1155
Dátum registrácie: Po Máj 26, 2008 12:13 pm
Skúter: Yamaha XT 660 X
Bydlisko: Detva

Re: 5000km motovýlet po EU

#33 Príspevok od užívateľa miiireeec » Ut Feb 18, 2014 1:43 pm

Všetko je to pekné a cestovať je sen azda každého motorkára. Nie je to však také jednoduché ako to na prvý pohľad vyzerá. Je náročné ako po finančnej, tak po psychickej a fyzickej stránke. Potrebuješ vybaviť mašinu na cestu, no to ešte žiadnu mašinu nemáš. Na tú eRku by sa dali dať textilné tašky na zadnú sedačku, tankvak budeš musieť kúpiť len na plastovú nádrž, určite by som riešil vyššie plexy, 12V zásuvku. Ale to sú v porovnaní s cestou maličkosti. Otázne je ako si to chceš úžiť. Tých 5000 km sa dá spraviť ako malina keď pôjdeš po diaľniciach. Tomu by som sa však vyhol a určite cestoval po cestách 1. a 2. triedy. Máš plán čo chceš vidieť a kde sa chceš zastaviť ? Si si určite istý že chceš spraviť práve 5000 km ? Len tak lebo si sa rozhodol aj keď si ešte pred tým nikdy necestoval ? Takto si to vôbec neužiješ a nebude to pre teba byť žiadny zmysel. Ďalší problém môže byť tiež samota. Dobre si to premysli.
Yamaha - ride the right bikes

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: 5000km motovýlet po EU

#34 Príspevok od užívateľa theruck » Ut Feb 18, 2014 11:47 pm

raplik napísal: gumy potrebuju nejakych 300 km na zabeh kym zacnu plne priliehat
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
raplik
motorkár
motorkár
Príspevky: 1921
Dátum registrácie: Št Aug 14, 2008 1:54 pm
Skúter: PIAGGIO X9 EVO 500
Bydlisko: Veľká Lehôtka (časť Prievidza)
Kontaktovať užívateľa:

Re: 5000km motovýlet po EU

#35 Príspevok od užívateľa raplik » St Feb 19, 2014 8:33 pm

co veduci? co sa ti nevidi?... vzdy ked menim gumy tak su ako keby zakonzervovane nejakym olejom a kym sa to da do normalu to nejaky cas trva... mozno tvoje gumy na apriliu (zavodne slicky) su na tom inak
tych 300 som prestrelil ale urcite netreba vybehnut z pneuservisu na plno v zakrutach

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: 5000km motovýlet po EU

#36 Príspevok od užívateľa VLADY » St Feb 19, 2014 8:50 pm

Tiež mám takú skúsenosť ...nové sa šmýkajú...ale zas neverím že po pár km sa neoderie tá vrstva natolko aby začali normálne držať.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: 5000km motovýlet po EU

#37 Príspevok od užívateľa duky5 » St Feb 19, 2014 9:27 pm

Vadim na mr tvrdil že je to blbosť.
Na mojich gumách bola výstražná nálepka, že prvých cca 150 km treba jazdiť opatrne.
Na nových gumách sa mi aj tak išlo akoby nestabilne, keďže ešte nemali zjazdený stred a išli ľahko do zákruty

odoslané z mobilu
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: 5000km motovýlet po EU

#38 Príspevok od užívateľa VLADY » St Feb 19, 2014 9:33 pm

Ak máš problémy s rovnováhou, treba obuť gumu z auta ..... :D
Alebo potom pomocné kolečka alebo ešte lepšie MP3ku :ROFL:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
Rips.
motorkár
motorkár
Príspevky: 1043
Dátum registrácie: Po Jan 26, 2009 3:21 pm
Skúter: Kawasaki er6n 2010

Re: 5000km motovýlet po EU

#39 Príspevok od užívateľa Rips. » St Feb 19, 2014 11:01 pm

Zalezi od gum. Moze na nich byt daky bordel z formy aby sa to nelepilo ked to odlivaju. Ale to musi ist za kilometer dva dole. Mozno aj metre to budu. Ide skorej o to ze ked ten kilometer prejde clovek rovno a zrazu sa nakloni do zatacky tam tam ten sajrajt je a potom je zle :D A urco dake sport gumy pri ktorych sa rata ze sa nahodia a hned sa jazdi su osetrene proti tomu. Aj ked zasa veduci nezahrievas gumy kym na nich ides naplno ?


Ale k teme kedy to vyrazas ? :D
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: 5000km motovýlet po EU

#40 Príspevok od užívateľa alcatelko » Št Feb 20, 2014 9:58 am

aj race slicky treba zabiehat...hlavne pokial su na nich tie pipiky z formy...bezne sa robi ze nove gumy sa osmirgluju aby sa dali skor pouzit...potom stacia tri kola na srthnutie :) a aj vzdy ked gumy dlhsie stoja treba strhnut vrchnu zostarnutu vrstvu
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: 5000km motovýlet po EU

#41 Príspevok od užívateľa theruck » Št Feb 20, 2014 1:36 pm

to ci zacne guma priliehat alebo nie nezavisi ci ma 10 alebo 300 km ale od toho aku ma teplotu. to je zjednodusene povedane jediny faktor ktory rozhoduje o tom ako drzi. ak teda neratam olej na ceste a podobne. ani na ojazdenych gumach nejdes hned naplno ale urcite nemusis ist na novych gumach opatrnejsie ako chodis zvycajne. ziadne smykanie a sajrajt na gumach z lisu. to su somariny. pipiky z formy tiez nevadia. ked to niekto smirgluje tak je to jeho ritual ale to si zrovna moze dat na krk zajaciu packu a ucinok bude rovnaky

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: 5000km motovýlet po EU

#42 Príspevok od užívateľa alcatelko » Št Feb 20, 2014 1:54 pm

na odstranovanie pipikov sme prisli po par drzkopadoch na novych gumach...takze somarina to nie je...napr. gumy do mokra vobec nedrzia a nie su ovladatelne pokial nestrhnes pipiky...resp s novou gumou sa vrhnut do dazda je cista samovrazda (mozes ju mat nahriatu ako chces)...vsimni si niekedy na ozajstnych zavodoch ci niekto niekedy na preteky nasadi novu gumu...este aj na F1 davaju strhnute gumy co maju za sebou 2-3 kola...
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: 5000km motovýlet po EU

#43 Príspevok od užívateľa theruck » Št Feb 20, 2014 3:17 pm

ano ale to ma uplne ine dovody ako tie ktore su tu napisane. mas pocit ze by s tou novou gumou isiel to prve kolo nejak extra pomaly? ale auto gumy to je nieco trochu ine ako moto gumy. zahrievaju sa v inom smere. na motorke ti je prt platne ze budes jazdit pomaly a naklanat sa zo strany na stranu aj ked to kopec aj profi jazdcov robi. gumu tym viac nezohreje. s tymi mokrymi gumami je to tazsie. ty to sice nahrejes na 80 stupnov ale ta guma ma mat teplotu okolo 100. tak by sito ale nemoho nahrievat tak musis ju este chvilu zohrievat aj na drahe. to ze ti cerstve gumy viacej smykaju je skor tym ze ich mas inak nafukane ako tie predtym ale nie je rozdiel medzi mokrou 3 kola ojazdenou gumou a mokrou novou gumou.dnes uz naozaj nie. volakedy pred 20 rokmi to tak bolo ale dnes sa uz tak gumy nevyrabaju. vsetky gumy sa ojazduju hlavne kvoli zisteniu ci je ta guma ako taka dobra nie kvoli tomu aby bola do zavodu obrusena ale aby bola oskusana ze naozaj znesie ten tlak a ze nie je nevyvazena.

Napísať odpoveď

Návrat na "Zahraničie"