Rumunsko 2014

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
waikik
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 414
Dátum registrácie: Pi Okt 25, 2013 10:51 pm
Skúter: .."len reťáz pánové,sorry"....Honda NC 750 S
Bydlisko: Miňovce,okr Stropkov

Re: Rumunsko 2014

#51 Príspevok od užívateľa waikik » Ne Jan 25, 2015 12:10 pm

...a ja reku len tak,aby bola inšpirácia pre "Rumunov" a kukli si čo ich čaká a neminie......chi,chi https://www.youtube.com/watch?v=POfzGeRqF4Y
"Dobří holubi se vracejí...."......HONDA again....

Užívateľov profilový obrázok
Miky1
motorkár
motorkár
Príspevky: 1099
Dátum registrácie: St Aug 28, 2013 6:01 am
Skúter: Piaggio Fly 125, Piaggio MP3 500 LT SPORT ABS/ASR 2014
Bydlisko: Zvolen

Re: Rumunsko 2014

#52 Príspevok od užívateľa Miky1 » Ne Jan 25, 2015 12:37 pm

Zdeno, nič zvláštneho čo by sme neskúsili. Len akurát nové prostredie, nová scenéria. Čo bude úplne nové nezažité, tak to bude nadmorská výška. Neviem presne koľko je to tam ale podľa foto to bude dosť. Nechce sa mi to hľadať.

tetkos
kolobežkár
kolobežkár
Príspevky: 78
Dátum registrácie: Pi Dec 26, 2014 12:27 pm
Skúter: suzuki burgman 400 k9
Bydlisko: zv

Re: Rumunsko 2014

#53 Príspevok od užívateľa tetkos » Ne Jan 25, 2015 4:11 pm

Miky1:Myslim ze Cierna Hora,podobne ako Bosna ,sa da absolvovat na obciansky.Aj na stranke MZV SR je to tak uvedene.
Verim ze Romania sa vam podari a z cesty pribudne vela fotiek a zaujimavy cestopis.
Jaro:Neplanujem,existuje zatial iba predstava/sen a verim ze ak to ma priist,tak to pride.Viem kam a aj priblizne kadial sa tam dostanem,viem ze sneh v Durmitore zazit nechcem.Z toho mi vychadza,ze ak dozijem a budu priaznive okolnosti,mozno august je realny.Ak sa nepodari tento rok,nevadi-skusime buduci.

Užívateľov profilový obrázok
Čeme
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 580
Dátum registrácie: St Jún 04, 2014 9:41 am
Skúter: Ziaden

Re: Rumunsko 2014

#54 Príspevok od užívateľa Čeme » Ne Jan 25, 2015 5:28 pm

flipper napísal:Peter a kedy sa chystáš do Čiernej Hory?
Ja rozmýšľam nad Chorvátskom na pár dní len tak na blink ak by mal niekto zaujem.
Som aj za Chorvatsko :)

Užívateľov profilový obrázok
flipper
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 864
Dátum registrácie: Pi Júl 24, 2009 10:10 am
Skúter: Suzuki Burgman AN400 K7
Bydlisko: Krupina

Re: Rumunsko 2014

#55 Príspevok od užívateľa flipper » Ne Jan 25, 2015 7:48 pm

Chorvatsko by urcite viac ludi bralo.
Co sme hodili mini debat tak by bol za Saly,Slavka,Patrik.
Hodit do kufra plavky,uterak a hlavne kredytku :Bravo:
SUZUKI BURGMAN K7,spotreba 3,2 až 3,5L,led brzdové svetlo znak suzuki,nové gripy vo farbe skútra,Yoshimura výfuk+zvod

Užívateľov profilový obrázok
peeter
cyklista
cyklista
Príspevky: 177
Dátum registrácie: St Sep 30, 2009 12:15 am
Skúter: Burgman 400 K9
Bydlisko: Šamorín

Re: Rumunsko 2014

#56 Príspevok od užívateľa peeter » Po Jan 26, 2015 1:26 am

Miky1 napísal:Tetkos, ale do Rumunska Ti netreba pas a do Čiernej Hory mám taký dojem že áno. No a to sú ďalšie výdavky. :):):)
Občania Slovenskej republiky môžu s občianskym preukazom vydaným formou ID karty cestovať na územie členských štátov Európskej únie, ďalej na Island, do Lichtenštajnska, Nórska, Švajčiarska, Čiernej Hory, Bosny a Hercegoviny, Macedónskej republiky, Srbska a Albánska.

simone
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 28
Dátum registrácie: So Mar 21, 2015 1:38 pm
Skúter: kymco Xciting 500
Bydlisko: Moldava nad Bodvou

Re: Rumunsko 2014

#57 Príspevok od užívateľa simone » So Mar 21, 2015 1:52 pm

Som tu nový ale v roku 2015 planujem Rumunsko. Autom som tam bol viackrát a teraz chcem na skutriku.
Som od Košíc. Plán trasy mám spracovaný. Časovo tak tri dni .

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: Rumunsko 2014

#58 Príspevok od užívateľa duky5 » Ne Apr 05, 2015 10:44 pm

plán trasy mám. len teda dost divoky ale to je na dlhsiu debatu.

skor by ma zaujimalo, co vsetko dalsie zahrnut do POI. transalpina a faragas su jasne. drakulove hrady a vesely cintorin tiez. bahenne sopky jo....ale verim ze je tam na kochacku urcite viac, takze mas nejake tipy co este stoji za pozretie? okrem teda nejakych muzei a podobnych turistickych veci, ktore moc nemusim....
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Užívateľov profilový obrázok
hipi
cyklista
cyklista
Príspevky: 187
Dátum registrácie: Po Mar 17, 2008 7:10 pm
Skúter: Kymco downtown 300i-predane, honda integra 750
Bydlisko: Alzbetin Dvor

Re: Rumunsko 2014

#59 Príspevok od užívateľa hipi » Ne Apr 05, 2015 11:28 pm

meso Sibiu, Brasov, kto ma viac casu, ide k moru, pripadne na deltu dunaja.
Treba sa vyhnut ceste Ramnicu Valcea-Sibiu , je to jedna z najvytazenejsich usekov Rumunska v oboch smeroch, plno kamionov....

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: Rumunsko 2014

#60 Príspevok od užívateľa duky5 » Po Apr 06, 2015 12:06 am

to je rada ako pozri si vieden :) super :)
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Užívateľov profilový obrázok
hipi
cyklista
cyklista
Príspevky: 187
Dátum registrácie: Po Mar 17, 2008 7:10 pm
Skúter: Kymco downtown 300i-predane, honda integra 750
Bydlisko: Alzbetin Dvor

Re: Rumunsko 2014

#61 Príspevok od užívateľa hipi » Pi Apr 10, 2015 7:27 am

sorry duky, ale ja som tam etse nikdy nebol, tiez by som tam chcel, len u mna to vyjde tak max na 4 dni, takze ja sa orientujem zatial len na TF a TA.
Takze davam to, co viem:-)
Este jeden postreh, asi by som nesiel na TA a TF cez vikend, kedy tam bude vela ludi a aut

este som si spomenul na solnu banu, ked som cital cestopisy, aj tam sa podla mna oplati ist, v diskusii hovoria, ze je v meste Turda a nie Praid ako hovori video.

http://www.mojevideo.sk/video/f0e7/soln ... unsko.html

simone
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 28
Dátum registrácie: So Mar 21, 2015 1:38 pm
Skúter: kymco Xciting 500
Bydlisko: Moldava nad Bodvou

Re: Rumunsko 2014

#62 Príspevok od užívateľa simone » Pi Apr 10, 2015 8:34 am

Hipi niesme daleko od seba dajme stretko a preberieme to. Tak.na tie 4 dni max to planujem.aj ja

Užívateľov profilový obrázok
hipi
cyklista
cyklista
Príspevky: 187
Dátum registrácie: Po Mar 17, 2008 7:10 pm
Skúter: Kymco downtown 300i-predane, honda integra 750
Bydlisko: Alzbetin Dvor

Re: Rumunsko 2014

#63 Príspevok od užívateľa hipi » Pi Apr 10, 2015 10:47 am

simone, uf, ja pri Ba a ty pri KE, to nebude take easy, aj ked do ZV nemam problem zbehnut cez pracovne dni:-)
u mna je zatial problem s casom, kedze rodina, deti a prazdniny(niekto musi s deckami byt a cerpat dovolenku), ak, tak u mna urcite az august, takze preto sa zatial na nicom konkretne nedohadujem, aby som na konci nepovedal ze sorry, ale nejdem a tym narusil plany.
Zatial to osobne vidim 50 na 50 u mna, ci vobec pojdem, alebo nie.

Užívateľov profilový obrázok
ondrej144
cyklista
cyklista
Príspevky: 199
Dátum registrácie: Št Aug 19, 2010 4:18 pm
Skúter: Honda integra 750
Bydlisko: Čaňa okr.Košice

Re: Rumunsko 2014

#64 Príspevok od užívateľa ondrej144 » Po Apr 13, 2015 8:19 pm

3-4 dni plánujete cestou ? ...či
mohli by ste hodiť mapu cesty, ak to nie je tajné-nech pokukáme a potešíme sa s Vami

simone
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 28
Dátum registrácie: So Mar 21, 2015 1:38 pm
Skúter: kymco Xciting 500
Bydlisko: Moldava nad Bodvou

Re: Rumunsko 2014

#65 Príspevok od užívateľa simone » Po Máj 25, 2015 8:33 am

Tak trocha som pomenil plan dovolenky. Rumunsko transalpina ANO a poyom.dalej smer Primorsko. Ubytovanie mam u priatela priamo pri plazi. Budem rad ak.sa niekto prida. Cesta klasika košice-oradea-pitesti-ruse-burgas-primorsko. Cestujem svizne nie rychlo....prida sa niekto v termine posledne dva augustove tyzdne

Užívateľov profilový obrázok
the joker
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 44
Dátum registrácie: St Feb 20, 2013 2:32 pm
Skúter: BMW f 650 gs
Bydlisko: Župčany

Re: Rumunsko 2014

#66 Príspevok od užívateľa the joker » St Jún 24, 2015 8:14 pm

Nechysta sa niekto v júly ? Mohol by som ist od 7. do 12. rad by som sa k niekomu pridal :)

Užívateľov profilový obrázok
THeBaNDiT
moderátor
moderátor
Príspevky: 6299
Dátum registrácie: Ut Aug 08, 2006 8:23 am
Skúter: je už minulosť
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Rumunsko 2014

#67 Príspevok od užívateľa THeBaNDiT » St Jún 24, 2015 10:55 pm

nejdes na tohtorocnu jazdu na Duklu? (11.7.)
Honda NC750X ------------------- Obrázok
Nezabúdajte na PRAVIDLÁ FÓRA a ďakujte pomocou Obrázok.

Užívateľov profilový obrázok
Miky1
motorkár
motorkár
Príspevky: 1099
Dátum registrácie: St Aug 28, 2013 6:01 am
Skúter: Piaggio Fly 125, Piaggio MP3 500 LT SPORT ABS/ASR 2014
Bydlisko: Zvolen

Re: Rumunsko 2014

#68 Príspevok od užívateľa Miky1 » Ut Aug 18, 2015 7:37 am

Roku pána 2014, keď Poľsko povolilo na svojich cestách viesť motocykle do 125 cm3 sme spolu s Igorom a Andym navštívili túto krajinu za účelom zistiť či je Baltické more slané. Tohto roku sa rozhodlo, že navštívime motorkárom známe oblasti v Rumunsku a zistíme či je tam tak pekne ako sa o tom hovorí. Škoda, že Andy pre pracovnú zaneprázdnenosť nemohol túto jazdu absolvovať. Boli sme len dvaja. Moja guľatá maličkosť a kamarát Igor (Blahobyt). Deň odchodu sa určil na 4.8. 2015 utorok ráno o 6:00 hod. Presne o tom čase sa začala jazda na ktorú len tak ľahko nezabudnem. Trasa bola dopredu stanovená a skoro kopírovala jazdu nášho kamaráta Fofa. Po prejdení trasy na našom území prišli na radu cesty Maďarskej republiky. Nie že by to nebolo zaujímavé, no ten čo je zvyknutý na kopčeky okolo seba sa touto cestou veľmi netešil. Proste skoro celou trasou rovina. Po prechode hraníc Maďarska s Rumunskom nastal ale zvrat. Nebol to zvrat len v poňatí reliéfu terénu v okolí cesty, no nastal určitý pocit strachu čo bude ďalej, keď sa hneď za hranicami dejú veci, ktoré sa udiali. Poďme však po poriadku. Po colnej kontrole, ktorú Rumunský colníci vykonávajú sme zastavili hneď za colnicou za účelom výmeny peňazí. Rumuni totiž euro síce poznajú a radi prijímajú, no ešte stále používajú oficiálnu menovú jednotku Leu. Ešte Igor nestačil postaviť svoju Hondu na stojan a už sa okolo neho popletal cca 10 – 13 ročný počerný chlapec a pre nás s nezrozumiteľnou hatlaninou ktorá mu znela s úst natŕčal ruku. Igorova odpoveď bola „Nerozumiem Ti, choď preč.“. Vtom ale zazneli slová, ktorým sme veľmi dobre rozumeli. Počerný chlapec (Róm, ale podľa mňa jednoducho Cigáň) vyriekol „Give Money“ a opäť natŕčal pomerne dosť špinavú ruku. Vtedy nastal ten pocit strachu a obáv z toho ako vlastne budeme jazdiť po Rumunsku, keď sa niečo takéto deje hneď za hranicami. Po asi dvadsiatich kilometroch na Rumunských cestách sme zastavili na natankovanie a občerstvenie, pričom sa zase ozvalo „Give Money“ od takého istého etnika ako pri hraniciach. To u nás len umocnilo pocit strach, čo bude ďalej. Dopredu však musím konštatovať, že s uvedeným výjavom sme sa už nestretli. Po prvom dni a prvej strávenej noci pocit strachu a obáv upadol do hlbokého zabudnutia. Cesta ubiehala ďalej a našim prvým cieľom bol Motel Siesta v mestečku Sighetu Marmatiei, ktoré bolo len pár kilometrov vzdialené od hraníc s Ukrajinou. Krajina začala byť pre nás zaujímavejšia tým, že rovina sa vytratila a začali kopčeky a celkom pekné zákruty, ktoré som si ja na rozdiel od Igora perfektne vychutnával. Priľahlé dedinky a mestečká nás uchvátili veľkosťou a krásou rodinných domov, vlastne nie domov ale obrovských vilových komplexoch poprípade v niektorých prípadoch doslova povedané menších palácoch. Igor uvedenú oblasť nazval „Druhé Beverly Hills“. Veľmi čudné na tejto časti Rumunska bolo aj to, že 90% áut tam jazdila s medzinárodným označením „F“, čiže Francúzsko. Prvý deň našej jazdy vlastne znamenal len priblíženie sa k oblasti nášho záujmu. Motel Siesta stál tam kde mal stáť a po ubytovaní sa bola večera a samozrejme aj nejaké to spláchnutie prachu z cesty. :ROFL: Koho bude zaujímať trasa tak nech sa páči https://goo.gl/maps/xd0Zd
Prílohy
IMG_7748.JPG
4.8. 2015 5:55 hod. stretnutie a foto pred začiatkom jazdy do Rumunska
IMG_7763.JPG
Motel Siesta v mestečku Sighetu Marmatiei
IMG_7758.JPG
Posedenie v záhradnej časti Motela Siesta
IMG_7759.JPG
V uzavretom dvore odpočívala Bzukomuška a Igorova Honda

Užívateľov profilový obrázok
Miky1
motorkár
motorkár
Príspevky: 1099
Dátum registrácie: St Aug 28, 2013 6:01 am
Skúter: Piaggio Fly 125, Piaggio MP3 500 LT SPORT ABS/ASR 2014
Bydlisko: Zvolen

Re: Rumunsko 2014

#69 Príspevok od užívateľa Miky1 » Ut Aug 18, 2015 12:09 pm

Druhý deň strávený na rumunských cestách začal výdatnými raňajkami a predsavzatím dôjsť až do Sfántu Gheorghe. To sa ale nepodarilo. Cez oblasť ktorú sme mali pred sebou totiž maximálne zhustla premávka. Raňajky sa trošku pretiahli a tak sa vyrazilo na cesty dosť neskoro. Cesta pomaly ale isto stúpala, začala sa pekne vlniť a čoskoro sa nám naskytol obraz krajiny jeden krajší ako druhý. Po dovŕšení stúpania sme sa dostali do sedla Príslop Pass medzi mestečkom Borsa a mestečkom Carlibaba v nadmorskej výške 1416 m.n.m. Tam nasledovala krátka prestávka na odpočinok a ako inak aj na dokumentáciu okolia. Pri fotení som sa dostal aj do kostola, alebo chrámu (v tom sa nevyznám), kde môj foťák dvakrát cvakol a objavil sa chlapík so slovami „Nou foto .....“ Bodky znamenajú veľmi rýchly nezrozumiteľný sled slov, z ktorého som vyrozumel že fotiť síce môžem ale musím za to zaplatiť. Koľko ? To už neviem, pretože nasledovala otočka na päte a rýchle stratenie sa spod strechy toho svätostánku. Po odpočinku nasledovala jazda po spáde. Túto jazdu som nechcel komentovať, no nedá mi. Igor síce povedal o tom mlč, nech si to každý odserie. Len ľutujem, že som stav cesty v dĺžke približne 60 km neodfotil. Jazda sa podobala prekážkovému behu maximálnou rýchlosťou cca 10 - 40 km/h. Bolo jedno či išlo auto alebo motorka, kľučkovalo sa medzi dierami po celej ceste. Keď napíšem tankodrom, tak to bude len veľmi slabé prirovnanie. Napočudovanie aj na takejto trasoriťke ako som tú cestu pomenoval ja bola premávka hustá. Keď trasoriťka skončila objavila sa krásna vlnitá cesta, ktorú som si opäť dokonale vychutnal. Škoda len že na nej bola prikázaná rýchlosť 60 a niekde aj 40 km/h. Samozrejme že som to rešpektoval :mrgreen: . Koľko som išiel prezradiť nemôžem, lebo by ma zavreli. Noc sme strávili v Penzión restaurante „Route 85“. Ohľadom ubytovania koho to bude zaujímať, nič sme nemali zabezpečené. V mestách, dedinách, ale aj mimo nich je plno penziónov. Čiže zohnať ubytovanie nie je žiadny problém. Ceny ? Sú rôzne a dá sa o cene ubytovania aj jednať. Lepšie je však vyberať ubytovanie v „Pensiunea Restaurant“ ako v obyčajnom penzióne. Dôvod jednoduchý v obyčajnom sa nenajete. Trasa druhého dňa je tu https://goo.gl/maps/XrHij :violin:
Prílohy
IMG_7767.JPG
IMG_7768.JPG
IMG_7771.JPG
IMG_7776.JPG
IMG_7778.JPG
IMG_7786.JPG
IMG_7784.JPG
IMG_7791.JPG
IMG_7792.JPG
IMG_7794.JPG
IMG_7797.JPG
IMG_7806.JPG
IMG_7810.JPG

Užívateľov profilový obrázok
majkoo
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Po Sep 22, 2014 8:26 pm
Skúter: Peugeot Satelis 125 Compresor 14,9KW
Bydlisko: Prievidza

Re: Rumunsko 2014

#70 Príspevok od užívateľa majkoo » Ut Aug 18, 2015 1:37 pm

Miky1:tak toto je paráda! taketo niečo prejsť je aj môj sen...snád niekedy....davaj pokračovanie! :)
PEUGEOT SATELIS 125 COMPRESOR,14,9KW,2009,GPS GARMIN,FULL HD CAMERA,KUFOR GIVI,pneu-MICHELIN CITY GRIP
...nádherné a pohodové výjazdy našim krásnym Slovenskom...(ale aj českom,poľskom,maďarskom...)

Užívateľov profilový obrázok
Čeme
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 580
Dátum registrácie: St Jún 04, 2014 9:41 am
Skúter: Ziaden

Re: Rumunsko 2014

#71 Príspevok od užívateľa Čeme » Ut Aug 18, 2015 2:27 pm

Miki a Igor parada nič ine sa neda ani napisat. Gratulovat radsej nebudem :oops:

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: Rumunsko 2014

#72 Príspevok od užívateľa duky5 » Ut Aug 18, 2015 11:11 pm

miky - " a začali kopčeky a celkom pekné zákruty, ktoré som si ja na rozdiel od Igora perfektne vychutnával."

igor je ten pan s cervenym cestnym endurom? aky mal problem ze si nevychutnal zakruty? nechapem :)
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Užívateľov profilový obrázok
andy4
st. cyklista
st. cyklista
Príspevky: 212
Dátum registrácie: Št Máj 16, 2013 6:37 pm
Skúter: chesseBURGER125
Bydlisko: KE/KS

Re: Rumunsko 2014

#73 Príspevok od užívateľa andy4 » St Aug 19, 2015 11:25 am

Paradajka páni !!
Idem si svoje.

Užívateľov profilový obrázok
Miky1
motorkár
motorkár
Príspevky: 1099
Dátum registrácie: St Aug 28, 2013 6:01 am
Skúter: Piaggio Fly 125, Piaggio MP3 500 LT SPORT ABS/ASR 2014
Bydlisko: Zvolen

Re: Rumunsko 2014

#74 Príspevok od užívateľa Miky1 » Št Aug 20, 2015 7:27 am

Duky 5 - áno ten vyšší guľatý pán je kamarát Igor. Kto je ten malý guľatý asi tušíš. :mrgreen: Na tvoju otázku aký mal problém že si nevychutnal zákruty odpovedať nebudem. Nie všetko sa dá zverejniť. :D Keď ho niekedy v budúcnosti stretneš, spýtaj sa jeho osobne. 8) Prezradím len toľko, že dosť často som počul výčitku "... do zákrut chodíš rýchlo ... ". :violin:

Užívateľov profilový obrázok
Miky1
motorkár
motorkár
Príspevky: 1099
Dátum registrácie: St Aug 28, 2013 6:01 am
Skúter: Piaggio Fly 125, Piaggio MP3 500 LT SPORT ABS/ASR 2014
Bydlisko: Zvolen

Re: Rumunsko 2014

#75 Príspevok od užívateľa Miky1 » Št Aug 20, 2015 7:32 am

Tretí deň ráno po otvorení očí opäť zvíťazili chutné raňajky a ako inak potom moja Bzukomuška a Igorova Honda. Táto etapa nášho putovania nebola ničím taká zvláštna. Išlo vlastne o presun z bodu záujmu do druhého bodu záujmu. Tieto okolnosti zapríčinili, že sme prebehli mesto Bran, ktoré sme mali mimo trasy a v ktorom pôsobil Gróf Vlad Tepes alias Drakula. Vracať sa už nebolo možné, pretože sa blížil večer a čas hľadania ubytovania, ktoré sme našli v dedinke Cartisoara. Tam vlastne začína povestná cesta s označením 7C – Transfagaras. Jazda v tento deň viedla rovinami, no objavili sa aj kopčeky. Dokonca foťák sa vytiahol až večer, keď bolo dokumentované miesto kde sa na noc naše oči zatvorili. Prestávky sme trávili na benzinkách, jednak bolo treba doplniť palivo a čo bolo dôležité museli sme dodržiavať pitný režim, nakoľko teplota sa pohybovala od 38 do 40 °C.
Vrátim sa na chvíľu ešte k dňu druhému. Pri spomínanom kostole (chráme) v jeho okolí v príjemnej zvukovej hladine sa šírila cirkevná hudba (textu som samozrejme nerozumel). Bola to dlhá skladba v ktorej sa aj spievalo a opakovala sa dookola. To však nevadilo, pretože to bolo melodické a ľuďom to nevadilo. S našou cirkevnou hudbou to porovnávať radšej ani nebudem. Spomeniem však ešte jednu príhodu zažitú v druhom dni. Pred cestou do Rumunska sme samozrejme zisťovali dopravnú situáciu v tejto krajine a všetko čo sa dalo okolo dopravy. Z viacerých zdrojov som sa dozvedel, že rýchlosť sa tam vôbec nedodržiava a že keď sa v ojedinelých prípadoch rozhodne dopravná polícia merať, tak sa nič nedeje, pretože oproti idúci vodiči to dávajú patričným spôsobom najavo. dokonca bola aj taká info, že dopraváci nevlastnia stacionárne ani ručné radary a používajú len radary v autách, umiestnených za čelným sklom. Či to všetko zodpovedá skutočnosti neviem. Viem len že na jednom úseku začali oproti idúci vodiči blikať svetlami a mávať rukami. Pričom vozidlá pred nami začali spomaľovať. Príčina bola naozaj tá, že merali. Starší typ Dácie stál nasmerovaný prednou časťou v protismere a za čelným oknom blikalo červené svetielko. To bolo jediné stretnutie sa s policajtmi v Rumunsku. Keby sme u nás prešli toľko kilometrov ako tam tak stretneme minimálne 50 hliadok, ak nie viac. Prečo asi ? Odpoveď si radšej dajte každý sám. :mrgreen: Trasa tretieho dňa tu https://goo.gl/maps/LluVH
Prílohy
IMG_7811.JPG
Jedna z občerstvovacích zastávok
IMG_7823.JPG
V tomto komplexe sme trávili tretiu noc
IMG_7821.JPG
V tejto budove sme spali
IMG_7817.JPG
Tu mohli spať väčšie skupiny

Napísať odpoveď

Návrat na "Zahraničie"