Pobaltím za losmi

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
Ivo
st. trojkolkár
st. trojkolkár
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Ut Máj 05, 2015 8:25 am
Skúter: SYM Joymax NEW i 125
Bydlisko: Bratislava

Re: Pobaltím za losmi

#76 Príspevok od užívateľa Ivo » St Mar 16, 2016 11:11 pm

Chalani, ja vam len ticho zavidim. 6 rokov som chodil do Norska a naozaj sever Europy je nadhera. Drzim palce, aby ste mali super jazdu, dokonale pocasie a kopec super zazitkov ;) Hned by som sa pridal, keby som mal moznost...

Užívateľov profilový obrázok
potapac
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 419
Dátum registrácie: Št Máj 15, 2014 11:35 am
Skúter: Honda GW1800

Re: Pobaltím za losmi

#77 Príspevok od užívateľa potapac » St Mar 16, 2016 11:14 pm

Sak pod s nami.. bude sranda.. apon dufam. :beer:
____________________________________
radšej stratiť 5 min. života čakaním,
ako stratiť život pre 5 min.
Relax, kľud, pohoda..

SW-T 400 - Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Ivo
st. trojkolkár
st. trojkolkár
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Ut Máj 05, 2015 8:25 am
Skúter: SYM Joymax NEW i 125
Bydlisko: Bratislava

Re: Pobaltím za losmi

#78 Príspevok od užívateľa Ivo » St Mar 16, 2016 11:19 pm

Nemozem, mam doma krpca, ktoremu sa musim venovat ... Ale mozno dalsi rok, ak bude opat nejaky vyjazd a nebudem uz len s "B" vodicakom.

Užívateľov profilový obrázok
potapac
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 419
Dátum registrácie: Št Máj 15, 2014 11:35 am
Skúter: Honda GW1800

Re: Pobaltím za losmi

#79 Príspevok od užívateľa potapac » St Mar 16, 2016 11:21 pm

Taky rychli budget:

ubytovanie 13 X cca 25€ = 325€
trajekty 2 x cca 70€ = 140€
PHM cca 180 l X 1.1 = 200€
Strava cca 14 x 10€ = 140€
============================
SPOLU zhruba cca 800€

To je aj asi zodpovedajuce realite
____________________________________
radšej stratiť 5 min. života čakaním,
ako stratiť život pre 5 min.
Relax, kľud, pohoda..

SW-T 400 - Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
potapac
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 419
Dátum registrácie: Št Máj 15, 2014 11:35 am
Skúter: Honda GW1800

Re: Pobaltím za losmi

#80 Príspevok od užívateľa potapac » Št Mar 17, 2016 9:20 am

____________________________________
radšej stratiť 5 min. života čakaním,
ako stratiť život pre 5 min.
Relax, kľud, pohoda..

SW-T 400 - Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
saly62
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 854
Dátum registrácie: Ut Júl 16, 2013 9:12 am
Skúter: honda xl 650 transalp, piaggio xevo 125
Bydlisko: Sliač

Re: Pobaltím za losmi

#81 Príspevok od užívateľa saly62 » Št Mar 17, 2016 9:59 am

čauko nemám veľké skúsenosti s dlhými trasami vonku ale aspon približne vyčíslite v € celú tú srandu čo to bude približne koštovať ubytovanie, strava, benzín a iné poplatky ktoré bude treba platiť (dialnice, trajekt a pod.) čo sa týka ubytka ja pod stan veľmi nie možno ak jednu maximalne dve noci inak stačí chatka , motel, penzion nič luxus niečo jednoduché na koaličnú radu chcem prísť nechcem sľubovať ale zatial sa mi dá dúfam že nič nepríde do toho :beer:
klídek :) pohoda :) a fajka zhasla

Užívateľov profilový obrázok
ZVeriatko
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 112
Dátum registrácie: St Máj 27, 2015 4:19 pm
Skúter: YAMAHA TMAX530, Honda NC750X DCT
Bydlisko: Zvolen - Holcov Majer

Re: Pobaltím za losmi

#82 Príspevok od užívateľa ZVeriatko » Št Mar 17, 2016 10:16 am

Janko, skus ak budes mat cas porobit celu trasu podla dni. Viem, ze ju uz mas hotovu, tak to niekde hod, nech to pozrieme cez link. Za mna v pohode na prvy den to dame. :) Ten "baget" penazi si myslim, ze mas rozpocet podla svojej SWTčky, pri 4,2lit.spotrebe, takze kazdy si vie pozriet podla spotreby svojho tatosa, co vie (ne)usetrit na PHM. Trajekt mozem pozriet ceny z Turku (podla tvojho navrhu) do SE a ubytko bude na dohode camp, bud stany alebo chatky, tam tiez sa vie s cenou pohrat. Dakujem za vsetkych, ze sa tomu tak podrobne venujes. :good:

Užívateľov profilový obrázok
ZVeriatko
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 112
Dátum registrácie: St Máj 27, 2015 4:19 pm
Skúter: YAMAHA TMAX530, Honda NC750X DCT
Bydlisko: Zvolen - Holcov Majer

Re: Pobaltím za losmi

#83 Príspevok od užívateľa ZVeriatko » Št Mar 17, 2016 11:07 am

Nocny trajekt z Turku do Stockholmu TALLINK ,alebo VIKING LINE napr.na 15.07.2016 o 20,15h. - 06,10h. t.j.cca 10hodin plavby,cena za 1osobu 137,-eur v kajute pre 4osoby, VIKING LINE 20,55hod.-06,30hod. 153,-eur na osobu v kajute pre dve osoby. Cena je na osobu! Cena na palube bez kajuty za denny trajekt je za 34,-Eur cas plavby 8,15hod.- 18,15hod. zdroj : aferry.com

Užívateľov profilový obrázok
potapac
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 419
Dátum registrácie: Št Máj 15, 2014 11:35 am
Skúter: Honda GW1800

Re: Pobaltím za losmi

#84 Príspevok od užívateľa potapac » Št Mar 17, 2016 9:05 pm

Ja som myslel, že keď budeme vo Fínsku, tak aj trocha pojazdíme.. aj vo Švédsku..
Ak máme ísť len do Fínska že sme tam boli, tak to radšej rovno z Estónska alebo Lotyšska do Švédska...
____________________________________
radšej stratiť 5 min. života čakaním,
ako stratiť život pre 5 min.
Relax, kľud, pohoda..

SW-T 400 - Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
ZVeriatko
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 112
Dátum registrácie: St Máj 27, 2015 4:19 pm
Skúter: YAMAHA TMAX530, Honda NC750X DCT
Bydlisko: Zvolen - Holcov Majer

Re: Pobaltím za losmi

#85 Príspevok od užívateľa ZVeriatko » Št Mar 17, 2016 10:10 pm

potapac napísal:Ja som myslel, že keď budeme vo Fínsku, tak aj trocha pojazdíme.. aj vo Švédsku..
Ak máme ísť len do Fínska že sme tam boli, tak to radšej rovno z Estónska alebo Lotyšska do Švédska...
Nerozumiem tomu ,co si pisal, ale skusim. Mas asi na mysli, ze trajektom pojdeme z Turku. Nie je problem sa vytiahnut vyssie az do Vaasaa odtial do Umea vo Svedsku,odtial ide trajekt WASALINE ide od 9,00h.do 12,30h.cena 70,-eur. Len to je opat vyssie a nie som si isty ci 14dni bude stacit. Z Helsink sa da urobit tiez okruh po Finsku a skoncis v Turku. Navrhni trasu vo Finsku. Cez Helsinky a Turku to je zatial 4300km ak sa nemylim.

Užívateľov profilový obrázok
potapac
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 419
Dátum registrácie: Št Máj 15, 2014 11:35 am
Skúter: Honda GW1800

Re: Pobaltím za losmi

#86 Príspevok od užívateľa potapac » Št Mar 17, 2016 11:43 pm

Myslím že trasy by sme si mali nechať na stretnutie.. veď ešte ani nevieme na čom sme sa vlastne dohodli :-) zatiaľ máme len dotazník.
Asi to bude ako v živote, treba sa prispôsobiť tomu "najslabšiemu" mám teda na mysli koľko km denne zvládame ako partia a do akej investície chceme ísť.
Ak by sme mali dať za trajekty 200-300€ tak sa budeme pohybovať celkovo okolo 800€ na osobu (ubytovanie, strava, poplatky, trajekty + rezerva)...
Viem že sa už nevieš dočkať, ale mali by sme zostať v rovine diskusie a nie uzáverov a rozhodnutí ... :beer: ::
____________________________________
radšej stratiť 5 min. života čakaním,
ako stratiť život pre 5 min.
Relax, kľud, pohoda..

SW-T 400 - Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
ZVeriatko
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 112
Dátum registrácie: St Máj 27, 2015 4:19 pm
Skúter: YAMAHA TMAX530, Honda NC750X DCT
Bydlisko: Zvolen - Holcov Majer

Re: Pobaltím za losmi

#87 Príspevok od užívateľa ZVeriatko » Pi Mar 18, 2016 10:21 am

potapac napísal:Myslím že trasy by sme si mali nechať na stretnutie.. veď ešte ani nevieme na čom sme sa vlastne dohodli :-) zatiaľ máme len dotazník.
Asi to bude ako v živote, treba sa prispôsobiť tomu "najslabšiemu" mám teda na mysli koľko km denne zvládame ako partia a do akej investície chceme ísť.
Ak by sme mali dať za trajekty 200-300€ tak sa budeme pohybovať celkovo okolo 800€ na osobu (ubytovanie, strava, poplatky, trajekty + rezerva)...
Viem že sa už nevieš dočkať, ale mali by sme zostať v rovine diskusie a nie uzáverov a rozhodnutí ... :beer: ::
Súhlasím s tebou. :good: Všetko sa aj tak ukáže v deň odjazdu koľko nás bude stáť na štarte.

Užívateľov profilový obrázok
saly62
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 854
Dátum registrácie: Ut Júl 16, 2013 9:12 am
Skúter: honda xl 650 transalp, piaggio xevo 125
Bydlisko: Sliač

Re: Pobaltím za losmi

#88 Príspevok od užívateľa saly62 » Pi Mar 18, 2016 10:55 am

čauko všetko sa musí dohodnúť len na stretnutí teraz môžme len rozprávať treba aby každý si to riadne rozplánoval ako si to predstavuje to znamená (trasa, koľko sa spraví km, denný nájazd , ubytko - stan, chatka, penzion a pod., strava - vlastné, kupovanie, výdavky - benzín, ubytko, strava iné výdaje, koľko dní, či ideme za nejakým konkrétnym cieľom, a pod.) a ďaľšie veci, mňa osobne zarazila od Zvieratka položka trajekt nemyslel som si že je to tak vysoká položka cca 150 € za to mám benzín na celú trasu čakal som financie od 450 - 550 € a preto stretnutie kde sa už doladíme len treba prísť pripravený aj s nejakými variantami a niečo už dáme do kopy, ďalej kto má skúsenosti z vonku ja veľmi nie ako s financiami treba meniť eurá alebo s kartou alebo konbinácia hotovosť, karta a zamenené a iné veci :Yahoo!:

teším sa na stretnutie :beer:
klídek :) pohoda :) a fajka zhasla

Užívateľov profilový obrázok
ZVeriatko
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 112
Dátum registrácie: St Máj 27, 2015 4:19 pm
Skúter: YAMAHA TMAX530, Honda NC750X DCT
Bydlisko: Zvolen - Holcov Majer

Re: Pobaltím za losmi

#89 Príspevok od užívateľa ZVeriatko » Pi Mar 18, 2016 12:41 pm

saly62 napísal:čauko všetko sa musí dohodnúť len na stretnutí teraz môžme len rozprávať treba aby každý si to riadne rozplánoval ako si to predstavuje to znamená (trasa, koľko sa spraví km, denný nájazd , ubytko - stan, chatka, penzion a pod., strava - vlastné, kupovanie, výdavky - benzín, ubytko, strava iné výdaje, koľko dní, či ideme za nejakým konkrétnym cieľom, a pod.) a ďaľšie veci, mňa osobne zarazila od Zvieratka položka trajekt nemyslel som si že je to tak vysoká položka cca 150 € za to mám benzín na celú trasu čakal som financie od 450 - 550 € a preto stretnutie kde sa už doladíme len treba prísť pripravený aj s nejakými variantami a niečo už dáme do kopy, ďalej kto má skúsenosti z vonku ja veľmi nie ako s financiami treba meniť eurá alebo s kartou alebo konbinácia hotovosť, karta a zamenené a iné veci :Yahoo!:

teším sa na stretnutie :beer:
Saly suhlasim s tebou, ja som chcel nejake temy tu na fore predjednat, na to bola aj anketa, nechcem prist na stretko nepripraveny a bez nejakych navrhov, alebo moznosti. Tak ako si napisal o trajektoch, nie tam budem hodinu riesit, ci sa pojde z Lotysska, ci z Estonska , ci vobec takym alebo takym, ked sam vidis kolko stoji nocny trajekt. Podla mna je lepsie prist uz s nejakym navrhom trasy a tam sa mozu jednotlive prejazdove body doladit aj podla denneho najazdu. Myslim si, ze driversk moze dat nejaky navrh (pokladam ho za kapitana temy :) ) a mozme na stretnuti doladit ostatok. :beer: Lebo ak tam mam prist o 12h.a dve hodiny sa dohadovat napr. na termine ci jun alebo jul, je pre mna strata casu. :%) Preto podla mna zakladne veci, ci kolko dni , cca priblizna trasa, a ze kde sa pojde (ako spomenul Potapac , ze byt v EST a nejazdit v FIN) a pod. Je to o tom dat niektore veci ako dane a k tomu sa na stretnuti vyjadrit, prip. s nejakou zmenou ich podla moznosti ostanych doladit. To je moj nazor na vec. ::

Užívateľov profilový obrázok
saly62
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 854
Dátum registrácie: Ut Júl 16, 2013 9:12 am
Skúter: honda xl 650 transalp, piaggio xevo 125
Bydlisko: Sliač

Re: Pobaltím za losmi

#90 Príspevok od užívateľa saly62 » Pi Mar 18, 2016 12:58 pm

ok ja budem pripravený na stretnutie s rôznymi variantami dúfam že aj ostatný a určite dáme do kopy rozumný plán ktorý bude vyhovovať väčšine či finančne, zámerom, trasou a podobne :D

Dotaz kto máte podrobnejšie mapy spomenutých štátov nezabudnúť ja tento smer nemám vôbec :wink:
tak 3.4.2016 na salaši na žinčici :beer:
klídek :) pohoda :) a fajka zhasla

Užívateľov profilový obrázok
potapac
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 419
Dátum registrácie: Št Máj 15, 2014 11:35 am
Skúter: Honda GW1800

Re: Pobaltím za losmi

#91 Príspevok od užívateľa potapac » Pi Mar 18, 2016 8:36 pm

Chlopi.. to neznamená že sa do 3.4 teraz nebudeme debatovať.. naopak, len myslím že by to malo mať trocha štruktúru... Najprv sa zlaďme na koľko dní chceme vlastne vypadnúť, potom si povedzme koľko km dáme denne.
Trasa bude čiastočne závisieť na ubytku. Z dotazníku je jasné, že hľadáme asi eurocampy s chatkami, alebo malé ubytovanie, kde noc nevíjde viacej ako 20€/osoba (npr. 4 posteľová izba max 80€/noc).. Ťažko nájdeme také ubytovanie vo Waršave alebo Helsinkách.. asi skôr niekde na vidieku. K trajektu tých cca 150€ stojí kajuta pre 4och.. to znamená že palubný lístok +palivový príplatok 45€ + cca40 kajuta čiže trajekt s nocľahom okolo 85€ alebo sklápacie sedadlo (dá s na ňom podriemať) za 50 - 60 €... Ja som len videl trochu zbytočné previezť sa z Helsínk do Turku /cca 170km/ a stráviť pomaly dva dni na trajektoch a v prístavoch... to fakt potom radšej vynechať Fínsko a ísť trajektom raz z Ventspils do Nynäshmn za cca 80€... a za 12hodín.
Tiež je dôležité ako píšete, či sa ideme poflakovať a cieľom je samotná cesta alebo máme konkrétne destinácie... ja mám zatiaľ na ceste TRI... vidieť Štokholm, Oreslundský most a Berlín... to ma fakt zaujíma a presvedčiť sa či je v Estónsku naozaj najviacej verejných WiFi hotspotov na svete :-) .
Navigačiek bude asi niekoľko..
____________________________________
radšej stratiť 5 min. života čakaním,
ako stratiť život pre 5 min.
Relax, kľud, pohoda..

SW-T 400 - Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
saly62
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 854
Dátum registrácie: Ut Júl 16, 2013 9:12 am
Skúter: honda xl 650 transalp, piaggio xevo 125
Bydlisko: Sliač

Re: Pobaltím za losmi

#92 Príspevok od užívateľa saly62 » So Mar 19, 2016 3:24 pm

ale budeme čo sa týka dní myslím že 10 dní stačí sú ešte aj iné plány v tejto sezóne kde bude treba dovolenku čo viem ja tak lístok na jednu osobu vyjde 134€ čo je dosť čo sa týka denného najezdu do 450 km záleží od dĺžky trasy ubytovanie som skôr za penzion alebo chatku nie veľmi stan treba si to všetko premyslieť a prísť na stretko kde sa to už len doladí podľa potreby :good:
klídek :) pohoda :) a fajka zhasla

Užívateľov profilový obrázok
ZVeriatko
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 112
Dátum registrácie: St Máj 27, 2015 4:19 pm
Skúter: YAMAHA TMAX530, Honda NC750X DCT
Bydlisko: Zvolen - Holcov Majer

Re: Pobaltím za losmi

#93 Príspevok od užívateľa ZVeriatko » So Mar 19, 2016 5:18 pm

potapac napísal:Chlopi.. to neznamená že sa do 3.4 teraz nebudeme debatovať.. naopak, len myslím že by to malo mať trocha štruktúru... Najprv sa zlaďme na koľko dní chceme vlastne vypadnúť, potom si povedzme koľko km dáme denne.
Trasa bude čiastočne závisieť na ubytku. Z dotazníku je jasné, že hľadáme asi eurocampy s chatkami, alebo malé ubytovanie, kde noc nevíjde viacej ako 20€/osoba (npr. 4 posteľová izba max 80€/noc).. Ťažko nájdeme také ubytovanie vo Waršave alebo Helsinkách.. asi skôr niekde na vidieku. K trajektu tých cca 150€ stojí kajuta pre 4och.. to znamená že palubný lístok +palivový príplatok 45€ + cca40 kajuta čiže trajekt s nocľahom okolo 85€ alebo sklápacie sedadlo (dá s na ňom podriemať) za 50 - 60 €... Ja som len videl trochu zbytočné previezť sa z Helsínk do Turku /cca 170km/ a stráviť pomaly dva dni na trajektoch a v prístavoch... to fakt potom radšej vynechať Fínsko a ísť trajektom raz z Ventspils do Nynäshmn za cca 80€... a za 12hodín.
Tiež je dôležité ako píšete, či sa ideme poflakovať a cieľom je samotná cesta alebo máme konkrétne destinácie... ja mám zatiaľ na ceste TRI... vidieť Štokholm, Oreslundský most a Berlín... to ma fakt zaujíma a presvedčiť sa či je v Estónsku naozaj najviacej verejných WiFi hotspotov na svete :-) .
Navigačiek bude asi niekoľko..
Drviversk na zaciatku poznamenal, ze by rad zasiel az do mesta Kunda a nasiel dennik. :good: Kunda je vychodne od Tallinu v Estonsku. Nechapem potom preco sa vratit na trajekt 600km naspat do Ventspils na trajekt do Nynäshmn SE ? :no: Bud prideme do Tallinu v EST a ideme spat do SK, co sa da za 10dni zvladnut aj s najazdom 300 km denne (bohuzial nestretneme ani jedneho losa), alebo ideme cez FIN do SE a spat cez Stockholm, Malmo, Oresund do DK atd. Nezabudni, ze v DK mas dalsi most do sucheho Danska, alebo trajektom do Nemecka. Mam s tym skusenost, jazdime tam kazdy tyzden (z DK ,SE v pripade poruchy viem vypomoct so stiahnutim do SK). A to je cesta naviac ako 10 dni. Osobne mi to je jedno, ale skor by som Skandinavsky trip spojil v buducnosti s Norskom, je to menej narocne financne. Neviem, aky nazor maju ostatni cestovatelia ?

Užívateľov profilový obrázok
jeffo
skútrista
skútrista
Príspevky: 257
Dátum registrácie: Ne Máj 07, 2006 9:47 pm
Skúter: Honda PCX 150
Bydlisko: Martin

Re: Pobaltím za losmi

#94 Príspevok od užívateľa jeffo » So Mar 19, 2016 5:37 pm

Pre mna bude mat najvacsiu vahu na konecnom rozhodnuti pocet km/den, pocet dni stravenych na ceste je mne v podstate jedno. Bohuzial sa nebudem moct zucastnit stretka, budem v zahranici.

Užívateľov profilový obrázok
saly62
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 854
Dátum registrácie: Ut Júl 16, 2013 9:12 am
Skúter: honda xl 650 transalp, piaggio xevo 125
Bydlisko: Sliač

Re: Pobaltím za losmi

#95 Príspevok od užívateľa saly62 » So Mar 19, 2016 7:09 pm

mám dalšiu možnú variantu tie trajekty ma nejak nelákajú bol by som za to iba robiť pobaltie a sever nechať zas samostatne moja varianta má cca 4100 km cez poľsko do Gdanska odtial do Kaunasu cez Rigu odtiaľ do Tallinu potom Kunda a s Kundy do Petrohradu to je 257km s Petrohradu do Novgorodu cez Pskov do Vilniusu do Lublin a na slovensko

tu je mapa neviem či to dám dobre ak tak poraďte ako to vložiť :
vychádza to v priemere na deň 405 km na 10 dní na 9 dní aby bola rezerva a deň 450 km

https://www.google.sk/maps/dir/48.61082 ... m1!1b1!3e0
klídek :) pohoda :) a fajka zhasla

Užívateľov profilový obrázok
potapac
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 419
Dátum registrácie: Št Máj 15, 2014 11:35 am
Skúter: Honda GW1800

Re: Pobaltím za losmi

#96 Príspevok od užívateľa potapac » So Mar 19, 2016 7:29 pm

čo sa mňa týka, tak mne sa nechce polovicu času stráviť v Poľsku... ten návrat do Ventspils bol kvôli lacnejšiemu a rýchlejšiemu trajektu.
Do Ruska ma nedostane nikto... radšej Švédsko a Dánsko.. Ak by sme vyrazili 30.6 na 10 dní tak na to treba len 5 dní dovolenky... :good:
No ako pekne sa to začína rysovať.. :D

Ináč čo sa týka trajektu za 134€ asi člnom s Robertom Gaisenom :-)
Prílohy
Snímka obrazovky 2016-03-19 o 18.37.09.png
Naposledy upravil/-a potapac v So Mar 19, 2016 7:39 pm, upravené celkom 2 krát.
____________________________________
radšej stratiť 5 min. života čakaním,
ako stratiť život pre 5 min.
Relax, kľud, pohoda..

SW-T 400 - Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
saly62
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 854
Dátum registrácie: Ut Júl 16, 2013 9:12 am
Skúter: honda xl 650 transalp, piaggio xevo 125
Bydlisko: Sliač

Re: Pobaltím za losmi

#97 Príspevok od užívateľa saly62 » So Mar 19, 2016 7:33 pm

to je len možnosť preto som písal aby sme každý mali zopár variant potom sa dá vždy niečo poskladať podľa chuti :crazy:
klídek :) pohoda :) a fajka zhasla

Užívateľov profilový obrázok
driversk
skútrista
skútrista
Príspevky: 299
Dátum registrácie: Št Dec 18, 2014 10:04 am
Skúter: Hamburger 650 Hatatitla
Bydlisko: Trnava

Re: Pobaltím za losmi

#98 Príspevok od užívateľa driversk » So Mar 19, 2016 7:47 pm

Ahojte,, dlhšie som tu nebol, som sa vrátil zo služobky...
Saly do Ruska potrebuješ prejazdové, alebo turistické víza.
Tiež som najprv špekuloval ísť cez Kaleningrad a Bielorusko, no Rusov nemám rád, tak radšej nie. :no:
A / CZ / D / H / HR / I / PL / SLO / BIH / LT / LV / EST / FIN / S / DK

Užívateľov profilový obrázok
driversk
skútrista
skútrista
Príspevky: 299
Dátum registrácie: Št Dec 18, 2014 10:04 am
Skúter: Hamburger 650 Hatatitla
Bydlisko: Trnava

Re: Pobaltím za losmi

#99 Príspevok od užívateľa driversk » So Mar 19, 2016 8:11 pm

Ako to tu spätne čítam, začínam mať pocit, že sa začíname deliť na dve skupiny..
Prvá skupina by prijala dlhšiu trasu trajektom s väčším denným nájazdom na viac dní ..
Druhá skupina by prijala kratšiu trasu bez trajektov s menším nájazdom v kratšej dobe...
Iba tak premýšľam,, je nás už pomerne dosť čo chceme ísť na baltika zájazd.
Možno by nebolo na škodu vytvoriť dve trasy pre dve skupiny.
Obe skupiny pôjdu spolu do Estónskeho Tallinu a tam sa skupiny oddelia.
Prvá skupina môže ísť trajektom na dlhšiu trasu a druhá pokračovať v kratšej trase.
Neberte to ako návrh,, iba nahlas rozmýšľam.... :pardon:
A / CZ / D / H / HR / I / PL / SLO / BIH / LT / LV / EST / FIN / S / DK

Užívateľov profilový obrázok
potapac
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 419
Dátum registrácie: Št Máj 15, 2014 11:35 am
Skúter: Honda GW1800

Re: Pobaltím za losmi

#100 Príspevok od užívateľa potapac » So Mar 19, 2016 8:48 pm

Ubytko je asi najťažšia časť organizácie... keď ho dopredu nemáš s približujúcou nocou sa prestaneš dívať na cenu a zoberieš hocičo :-)
Ak teda chceme ubytko s nejakou cenou.. je dobré začať zháňať už teraz... má to ale jeden malý háčik.. musíme vedieť koľko, na koľko, zakoľko a kde :D
____________________________________
radšej stratiť 5 min. života čakaním,
ako stratiť život pre 5 min.
Relax, kľud, pohoda..

SW-T 400 - Obrázok

Napísať odpoveď

Návrat na "Zahraničie"