Balkán+Burgman 2016

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
tetkos
kolobežkár
kolobežkár
Príspevky: 78
Dátum registrácie: Pi Dec 26, 2014 12:27 pm
Skúter: suzuki burgman 400 k9
Bydlisko: zv

Balkán+Burgman 2016

#1 Príspevok od užívateľa tetkos » Št Júl 14, 2016 11:09 pm

V roku 2012 som 1x navštívil autom Bosnu a Hercegovinu a hneď som vedel,že sa tam musím vrátiť.Príroda,príjemní ľudia,závan Orientu,Multikultúra a v neposlednom rade gastronómia-to všetko sa preháňalo mojou poloprázdnou hlavou:)
Keď na jeseň 2014 pribudol do rodiny Burgman-bolo rozhodnuté na čom sa pôjde a po prečítaní pár cestopisov na nemenovanom CZ motofóre bolo jasné,že nemôžem vynechať ani MNE,konkrétne NP Durmitor-fotky z neho mi dokonale pomotali hlavu.
Na jar tohto roku bolo viacmenej isté,že hviezdy sú tejto ceste naklonené a preto som začal o nej vo svojom najbližšom okolí nahlas hovoriť.Ako prvý sa do tandemu prihlásil môj 22 r. syn,ktorý už má za sebou pár dobrodružných ciest-vlakom,autom,busom,lietadlom,stopom-chýbal mu už podľa neho len skúter:)
Hovorí sa ale,že vyššia moc je vyššia moc,v tomto prípade to bola moja 1.manželka,ktorá si povedala,že ona so svojou herniou disku bude tá,ktorá sa bude kochať Balkánom-bolo rozhodnuté.
V rodine nemáme žiadnych motorkárov,viete si teda urobiť predstavu o tom,ako sa tvárili keď sa dozvedeli o našom pláne-nikto nám síce na plné ústa nepovedal že nám šibe,ale mysleli si to podľa mňa všetci:)
Aj tak sa ale našiel niekto,kto spolu s nami netrpezlivo odrátaval čas do odchodu-naše deti.Všetci sme boli deťmi,9 dní bez rodičov,voľný byt............celkom som rozumel ich vyškereným tváram.
Deň D bol vyhlásený na 25.6.,dovtedy bolo treba vyrobiť držiaky na bočné kufre,pripraviť ako-tak Burgmana aby sa nepovedalo,však čo by mu mohlo byť pri odjazdených cca15.000km,rezervovať nejaké to ubytko,aspoň na 1.noc.Mapa MNE už bola kúpená dávnejšie a ne H,HR a BiH musí stačiť Automapa Európy.
Navigácia-eee,s tým som nechcel mať nič spoločné.Určite je to dobrá vec,hlavne vo väčších mestách a vtedy keď je človek v časovom strese.To sme my ale nechceli byť,okrem toho mi stále robí dobre rozložiť si doma/v apartmáne v kľude mapu na stole a dumať kadiaľ zajtra,pozajtra,alebo aj dnes.
Nechýbala nám vôbec,dokonca ani v Sarajeve kde sme chceli navštíviť miesto kde sa tvorili dejiny 1.WW,miesto kde bol spáchaný atentát na Františka Ferdinanda D´ Este.Stačilo sa opýtať na pumpe pri tankovaní a bolo.
Že vraj,drž sa na centar a možno po 10km tam budeš.Milí to ľudia ktorých sme stretali.Niekedy som nestihol vykopnúť bočný stojan a už sa niekto prihováral.
Možno preto,že sme mali vlajku a v čase našej cesty boli ME vo futbale,kde naši futbalisti futbalovali ako najlepšie vedeli.Alebo aj nevedeli :D
Výlet sa podaril na 1*,svoju hviezdnu chvíľu asi na 15 min. zažili aj fungel nové nepremoky.Okrem Sarajeva a prechodu Durmitorom kde sme sa zastavili na salaši a ochutnali a kúpili výborný syr,sme išli aj kaňonom rieky Tara-najhlbší v Európe a druhý najhlbší na svete.Na juhu MNE sme videli a prechádzali popri Skadarskom jazere,ktoré tvorí hranicu medzi MNE a Albánskom,močili sa na mestskej pláži v Tivate,nahliadli do krásneho,ale predraženého mesta Kotor.
Na spiatočnej ceste pútnické mesto Medjugorje,vodopád Kravica,ďalej Mostar so svojím starým mostom a cesta smerom domov pekným údolím rieky Neretva a Bosna.
Celkovo išlo o 9 dní/8 nocí,najazdili sme niečo cez 2500km pri spotrebe 3.8 l.
Cena benzínu od 0.89,-Eur po možno1.12,-Eur,najlacnejšie v BiH,zvyšné krajiny pre mňa zanedbateľný rozdiel v cene.
Nocľah od 14,-Eur do 30,-Eur za /noc/2os. Najlacnejšia noc-kemp/chatka v BiH,zvyšok apartmány,resp.1x izba.
Ubytovanie riešené cez Booking.com väčšinou večer,po príchode na miesto ktoré sme mali rezervované z predchádzajúceho dňa.
Burgman to zvládol so cťou,napriek teplotám ktoré miestami dosahovali 35 C
V Bosne sa dosť často meria MPR,ale domáci vodiči radi blikajú.
Napriek tomu sa mi podarilo to raz prepísknuť a v obci som si to švihal 80.Skončilo to podaním rúk so žandárom a mojím potľapkaním ho po ramene-so slovami,že ty si dobrý chlap.
Ani som netušil ako dobre ovládam Bosniančinu :Bravo:
Momentálne som v stave,že by som si to tento rok kľudne zopakoval.

Ak niekto dočítal až sem,gratulujem k trpezlivosti.
Ak to niekoho unavilo,prípadne otrávilo-nebolo to mojím úmyslom.
Ak to pre niekoho poslúži ako inšpirácia,rád pridám nejaké postrehy navyše.
Ešte zistiť ako sa pridávajú fotky a bude to.
Do skútrovania.
Prílohy
IMG_20160626_143538.jpg
IMG_20160626_143223.jpg
Durmitor (2).jpg
Durmitor.jpg
Most Djurdeviča.jpg
Mostar (2).jpg
Mostar (3).jpg
Mostar (4).jpg
Mostar.jpg
Pivsko jazero (2).jpg
Pivsko Jazero (3).jpg
Pivsko jazero.jpg
Vodopády Kravica.jpg

Užívateľov profilový obrázok
saly62
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 854
Dátum registrácie: Ut Júl 16, 2013 9:12 am
Skúter: honda xl 650 transalp, piaggio xevo 125
Bydlisko: Sliač

Re: Balkán+Burgman 2016

#2 Príspevok od užívateľa saly62 » Pi Júl 15, 2016 9:07 am

Zdravím veľmi rád som si prečítal tvoj krátky ale výstižný cestopis tiež sa chystám 8 dní po chorvátsku a odchádzam teraz 17.7.2016 (nedeľa o 21:00 hod.) cez Budapešť smer Balatón na Zagreb do Starigradu pri Zadare tam som ubytovaný v kempe v stane a odtiaľ vyrážam po cestách Vinetua (plitvické jazerá a pohorie Velebit kde sa točili scény Vinetua) moja srdcovka na tom som vyrastal a konečne to budem vidieť na vlastné oči teším sa na to no a trocha z relaxovať pri mori, keď sa vrátim tiež hodím krátky cestopis tak zatiaľ a držte palce :D
klídek :) pohoda :) a fajka zhasla

tetkos
kolobežkár
kolobežkár
Príspevky: 78
Dátum registrácie: Pi Dec 26, 2014 12:27 pm
Skúter: suzuki burgman 400 k9
Bydlisko: zv

Re: Balkán+Burgman 2016

#3 Príspevok od užívateľa tetkos » Pi Júl 15, 2016 2:55 pm

Saly-sretan put,nech sa ti výlet podarí.Pravdepodobne ideš nocou Maďarskom diaľnicami,ak náhodou po okreskách-pozor na zver.Tej sa tam zvykne po tme na môj vkus pohybovať príliš veľa.

Užívateľov profilový obrázok
ZVeriatko
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 112
Dátum registrácie: St Máj 27, 2015 4:19 pm
Skúter: YAMAHA TMAX530, Honda NC750X DCT
Bydlisko: Zvolen - Holcov Majer

Re: Balkán+Burgman 2016

#4 Príspevok od užívateľa ZVeriatko » Ne Júl 17, 2016 10:28 am

Tetkos pekný a výstižný cestopis. Absolvovali sme tiež nedávno zahraničný trip, ale u nás počet km išiel na úkor spoznávania danej krajiny.V tvojom cestopise po krásnej krajine MNE si to človek vie viacej vychutnať a precítiť. Takže za mňa palec hore a do budúcna ešte veľa krásnych podobných cestopisov. :good:

Užívateľov profilový obrázok
ZVeriatko
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 112
Dátum registrácie: St Máj 27, 2015 4:19 pm
Skúter: YAMAHA TMAX530, Honda NC750X DCT
Bydlisko: Zvolen - Holcov Majer

Re: Balkán+Burgman 2016

#5 Príspevok od užívateľa ZVeriatko » Ne Júl 17, 2016 10:28 am

Tetkos pekný a výstižný cestopis. Absolvovali sme tiež nedávno zahraničný trip, ale u nás počet km išiel na úkor spoznávania danej krajiny.V tvojom cestopise po krásnej krajine MNE si to človek vie viacej vychutnať a precítiť. Takže za mňa palec hore a do budúcna ešte veľa krásnych podobných cestopisov. :good:

Užívateľov profilový obrázok
BacaNR
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 611
Dátum registrácie: St Aug 01, 2012 11:10 pm
Skúter: Keeway Matrix , Malaguti Madison RS250 , Yamaha T-max 500i
Bydlisko: Nitra

Re: Balkán+Burgman 2016

#6 Príspevok od užívateľa BacaNR » Ne Júl 17, 2016 12:27 pm

pekne , kvoli takymto vyletom sa fakt oplati kupit motorka :) v medjugori ste vyšlapali aj hore kopcom tu križovu cestu?je to celkom makačka :wink:
Top Due+ 70 LC , Giannelli Shot V4 , MHR overrange , MHR delta clutch , MHR klapky, TC unit , Dellorto 21mm

tetkos
kolobežkár
kolobežkár
Príspevky: 78
Dátum registrácie: Pi Dec 26, 2014 12:27 pm
Skúter: suzuki burgman 400 k9
Bydlisko: zv

Re: Balkán+Burgman 2016

#7 Príspevok od užívateľa tetkos » Ne Júl 17, 2016 2:52 pm

ZVeriatko-Viem o vašom tripe,sledoval som ho spoza búčka,pekná porcia km.Je v pláne aj nejaké video?
BačaNR-byť v Medžu a nevyšliapať na Križevac,to ako by som tam ani nebol,takže áno.Zvládli sme to pri západe slnka,pričom spoločnosť nám robilo max. 10 zostupujúcich ľudí.Čo na tejto frekventovanej trase nebýva zvykom,skôr naopak.
Prílohy
DSC_0385.JPG
DSC_0373.JPG

Užívateľov profilový obrázok
ZVeriatko
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 112
Dátum registrácie: St Máj 27, 2015 4:19 pm
Skúter: YAMAHA TMAX530, Honda NC750X DCT
Bydlisko: Zvolen - Holcov Majer

Re: Balkán+Burgman 2016

#8 Príspevok od užívateľa ZVeriatko » Ne Júl 17, 2016 6:48 pm

Áno, mal by byť aj cestopis - video, premiéru má mať na scooter campe v Hronci, ak sa všetko stihne pripraviť materiálu je dosť, len neviem ,či časovo sa to stihne. Uvidíme. Mohol by si dať trasu cesty, nabudil si ma tým MNE, rozmýľlam, že to dám ešte v auguste.

tetkos
kolobežkár
kolobežkár
Príspevky: 78
Dátum registrácie: Pi Dec 26, 2014 12:27 pm
Skúter: suzuki burgman 400 k9
Bydlisko: zv

Re: Balkán+Burgman 2016

#9 Príspevok od užívateľa tetkos » Po Júl 18, 2016 9:37 am

ZVeriatko-naša trasa na juh vyzerala po dňoch približne takto:

Zv-Šahy-Harkány,termálne kúpele,kde som doprial batôžku regeneráciu vo vode ktorú ona môže.
Harkány-Dakovo-Slavonski Šamac-Modriča-Zenica-Sarajevo-Foča,v úseku Foča-Ščepan Polje niekoľko kempov/chatky
Foča-Ščepan Polje-Plužine-Žabljak-Mojkovac-Podgorica-Tivat

Cesta späť bola rozložená na niekoľko dní a nocí:
Tivat-trajekt Lepetane/Kamenari-Herceg Novi-Trebinje-Medjugorje-Mostar-Sarajevo-Beli Manastir-Šahy-Zvolen

Kto chce ísť z hraníc BiH/MNE rovno do Durmitoru môže kľudne mesto Plužine vynechať-my sme tam išli z dôvodu tankovania.
Okrem toho sme tam ráno nakúpili niečo pod zub,čo sme následne s dovolením vysmiatej obsluhy skonzumovali v neďalekej putike.
Neviem či to bola krčma,kaviareň alebo čo,skrátka sme si chceli dať rannú kávu a mne nedalo sa neopýtať ,či by nevadilo,keby sme to tam skonzumovali.Odpoveďou mi bola vysmiata ženská tvár so slovami-nema problema.
Pravdou ale je,že sme tam utratili s tringeltom hádam aj niečo do dvoch euro za 2 kávy z džezvy,ponabíjali kameru,mobily,power bank,pričom nám obsluha s úsmevom podala k raňajkám nôž-nebudeš ten chlieb čo si si doniesol hádam trhať rukami:)

Ak niečo-napíš.Je možné,že si na pár vecí ešte spomeniem:)

tetkos
kolobežkár
kolobežkár
Príspevky: 78
Dátum registrácie: Pi Dec 26, 2014 12:27 pm
Skúter: suzuki burgman 400 k9
Bydlisko: zv

Re: Balkán+Burgman 2016

#10 Príspevok od užívateľa tetkos » Ut Júl 26, 2016 9:10 pm

Ešte pár fotiek
Prílohy
Durmitor-sedlo.jpg
Kruháč.jpg
Skadarske jazero.JPG
tivatský záliv.jpg
Na salaši.jpg
Pivsko jazero-stúpanie do Durmitoru.jpg

Napísať odpoveď

Návrat na "Zahraničie"