Alpovacka narychlo a na jednu nadrz :)...

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
doktor
motorkár
motorkár
Príspevky: 1376
Dátum registrácie: St Júl 25, 2007 3:53 pm
Skúter: Kawasaki W 650
Bydlisko: PK

Re: Alpovacka narychlo a na jednu nadrz :)...

#301 Príspevok od užívateľa doktor » Št Aug 22, 2013 7:45 pm

28 augusta alebo 7-8 september,inak nincen
Co?Jaky podpis zase?Uz nejsom chlouba wehrmachtu....ale teraz ho mam leskly motorka

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Alpovacka narychlo a na jednu nadrz :)...

#302 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Aug 22, 2013 8:37 pm

Ten výkend 7-8 by pasoval...Dukynko náš samojediný vyňadri sa aj Ty ... :angel:
Máš u mňa šniclu a bezatomové pivo..... na revanš. :beer:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: Alpovacka narychlo a na jednu nadrz :)...

#303 Príspevok od užívateľa duky5 » Št Aug 22, 2013 10:05 pm

Ak si vybavím voľno toho 28, tak by som rád, ale zatiaľ všetky vaše termíny robím :(
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Alpovacka narychlo a na jednu nadrz :)...

#304 Príspevok od užívateľa VLADY » Pi Aug 23, 2013 7:11 am

Takže 28.....
Ja môžem, Doktor též, :good:
ale Viperi budú za trest doma. :pardon:
A Bacilko??? nevíme. :unknown:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
deltoro5784
motorkár
motorkár
Príspevky: 4450
Dátum registrácie: Ne Júl 20, 2008 12:54 pm
Skúter: Honda VFR 800 V4
Bydlisko: Zlaté Moravce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Alpovacka narychlo a na jednu nadrz :)...

#305 Príspevok od užívateľa deltoro5784 » Pi Aug 23, 2013 8:53 am

Ako pozerám predpoveď počasia tak to sa má v Rakúsku akurát pokaziť takže asi ani nikam nepôjdem :(
Keeway Focus 50@70 2006 - 2010
Honda CBF 125 2009 - 2012
Honda VFR 800 V-Tec 2012 -

Bacil-BA
motorkár
motorkár
Príspevky: 1835
Dátum registrácie: So Jan 28, 2006 12:59 am
Skúter: Už zasa žiadny
Bydlisko: BA- Ružinov, Hotel Bratislava

Re: Alpovacka narychlo a na jednu nadrz :)...

#306 Príspevok od užívateľa Bacil-BA » Pi Aug 23, 2013 9:45 am

VLADY napísal: A Bacilko??? nevíme. :unknown:
Asi pôjdem zrovna v noci 28. do Talánska.
Tak už zasa nič.

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: Alpovacka narychlo a na jednu nadrz :)...

#307 Príspevok od užívateľa duky5 » Pi Aug 23, 2013 10:59 am

deltoro5784 napísal:Ako pozerám predpoveď počasia tak to sa má v Rakúsku akurát pokaziť takže asi ani nikam nepôjdem :(
podľa "môjho" počasia má pršať iba toho 28. a ďalšie dni má byť pekne...akú viacdňovku chystáš?
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Užívateľov profilový obrázok
deltoro5784
motorkár
motorkár
Príspevky: 4450
Dátum registrácie: Ne Júl 20, 2008 12:54 pm
Skúter: Honda VFR 800 V4
Bydlisko: Zlaté Moravce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Alpovacka narychlo a na jednu nadrz :)...

#308 Príspevok od užívateľa deltoro5784 » Pi Aug 23, 2013 11:07 am

Mám naplánované ísť 29 teho a vrátiť sa 30 alebo 31teho. Ale počasie z tejto stránky akurát nieje priaznivé Dúfam že sa to ešte upraví lebo včera to ukazovalo opačne že bude práve krásne tie dva dni. Inak táto stránka je dosť presná na počasie potvrdil to aj môj pobyt 6 dní čo som bol v júli.
V každom prípade predpoveď za reálnu beriem 2 dni dopredu.
Chystám sa smer Mariazzel cez KK od Glognizu po ceste 27 a potom cez Annaberg do Melku a smer Jindrichuv Hradec kde máme nocľah u rodiny. Potom naspäť chcem ísť cez Linz smer Steyr a potom dvoma národnými parkmi do mesta Admont a po ceste 24 zase na Mariazzel a po ceste 23 na diaľnicu S6 a domov.
Keeway Focus 50@70 2006 - 2010
Honda CBF 125 2009 - 2012
Honda VFR 800 V-Tec 2012 -

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: Alpovacka narychlo a na jednu nadrz :)...

#309 Príspevok od užívateľa duky5 » Po Aug 26, 2013 9:47 am

Tak 28 teda padá, počasie zlé, voľno si teda ani vybavovať nebudem. :-(
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Alpovacka narychlo a na jednu nadrz :)...

#310 Príspevok od užívateľa VLADY » Po Aug 26, 2013 10:53 am

Dlho bolo pekne.Tak teraz sa to musí srať! ale keby aspoň poriadne napršalo, ale to néééé, to je len tak na zmoknutie . :evil: :fool:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
deltoro5784
motorkár
motorkár
Príspevky: 4450
Dátum registrácie: Ne Júl 20, 2008 12:54 pm
Skúter: Honda VFR 800 V4
Bydlisko: Zlaté Moravce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Alpovacka narychlo a na jednu nadrz :)...

#311 Príspevok od užívateľa deltoro5784 » Po Aug 26, 2013 11:27 am

Od 29 teho má byť 4 dni pekne, tak mne nakoniec ten výlet možno aj výjde :)
Keeway Focus 50@70 2006 - 2010
Honda CBF 125 2009 - 2012
Honda VFR 800 V-Tec 2012 -

Užívateľov profilový obrázok
deltoro5784
motorkár
motorkár
Príspevky: 4450
Dátum registrácie: Ne Júl 20, 2008 12:54 pm
Skúter: Honda VFR 800 V4
Bydlisko: Zlaté Moravce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Alpovacka narychlo a na jednu nadrz :)...

#312 Príspevok od užívateľa deltoro5784 » Po Sep 02, 2013 2:52 pm

Tak nakoniec sa počasie umúdrilo a 29.8 sme sa vydali na troj-dňovku.
1.deň
Vzhľadom k tomu že doobeda ešte bolo nepriaznivé počasie vyrazili sme až poobede o 14 hodine. Nocľah sme mali zabezpečený u rodiny v J.Hradci tak sme zvolili rýchlovku cez Bratislavu-Viedeň (po diaľnici) a následne po okreskách po medzinárodnej ceste E49 až k hraniciam z južnými Čechami až do J.Hradca. Južné Čechy sú veľmi krásna oblasť a odporúčam sem niekedy zájsť, je to kraj množstva jazier a rybníkov, lesov, hradov a zámkou. Jindrichuv Hradec je jedným z mnoha historických miest čo vidno aj na veľkom počte turistov dokonca z krajiny vychádzajúceho slnka.
Obrázok Zámok v J.Hradci
Obrázok Historické námestie v J.Hradci
Príchod bol tesne pred 19 hodinou. V lesoch južných Čiech nás už čakala teplota blížiaca sa k 10 stupňov.
Prejdené 362 km

2.deň
Hneď po raňajkách sme sa zbalili a o 9 hodine sme vyrazili smer Č.Budejovice až k hraničnému prechodu Dolný Dvořiste. Cesta je to zaujímavá určite nie nudná a povrch ciest je pomerne slušný z veľkej časti opravený.
Následne po prechode hraníc s Rakúskom smerujeme na Linz. Táto cesta je pomerne zdĺhavá nakoľko Rakušáci stavajú k Čechám novú diaľnicu a všetko je tu rozostavané. V kolóne ale nečakáme a ideme na drzovku dopredu vždy keď sa dá. Pri Linzi sa napájame na diaľnicu, ktorá je neskutočne upchatá a miernym tempom ideme až k odbočke na Steyr. Je to pomerne veľké mesto a je známe aj ako vstupnou bránou do Álp. V meste sme sa chceli najesť ale ani po 3 pokusoch nájsť niečo za pomoci navigácie sa nám to nepodarilo. Samozrejme VFR-ka dávala najavo že sa jej pomalé mestské tempo nepáči a začala sa prehrievať. Následne ventilátor fúkal horúci vzduch na mňa a začal som sa prehrievať aj ja :%) Konečne sme sa vymotali z mesta a cesta začala byť zaujímavá. Cesta vedie popri rieke Ens a pekne sa kľukatí. V diaľke už vidno hory načo sa veľmi tešíme ale v prvom rade musíme riešiť náš narastajúci hlad. To som fakt nečakal že v Rakúsku nám bude robiť také problémy nájsť miesto na obed. Všade po ceste vidím tabule zo značkou príbora ale vytúžený obed bol v nedohľadne. Dokonca ma zúfalstvo vedie k rozhodnutiu zísť z hlavnej cesty a ísť smerom ako ukazuje tabuľa. Po 6 km lesnej ale parádnej cesty to vzdávame lebo okrem vysmiatych kráv ktoré už obed mali sme žiadny gasthof nenašli. Už som mal chuť ísť k tým kravám a dať si z tej krásne zelenej trávy :D
Po chvíľke sme sa dostali opäť na hlavnú cestu 115 a po ceste vidím drevenicu a pred ňou stan kde sedia ľudia. Otočili sme sa a po príchode na miesto sme zistili že to nieje reštaurácia ale miestny obyvatelia tu majú festival. Síce neviem čoho ale sme sa im tam nasáčkovali a objednali sme si jedno z dvojice jedál čo tam jedli. Bolo nám to úplne jedno či je to blbé, my sme už chceli jesť
Nakoniec nás prijali medzi seba a my sme si konečne naplnili naše hladné žalúdky. Po výdatnom obede už mohla začať tá nádhera ktorá tam na nás čakala.
Od mesta Tenberg nám tabuľa oznamovala že sme v národnom parku Kalkalpen a bolo to veru aj vidieť. Na jednej strane nás sprevádzala celou cestou rieka Ens a na druhej strane nádherná príroda. Prechádzali sme jedným mestečkom za druhým a bolo to čoraz krajšie. To sme ešte nevedeli aká nádhera príde :)
V mestečku Altenmarkt bei. st Gallen ma navigácia vedie po ceste 115 ale ja viem z jedného cestopisu že sa oplatí odbočiť po ceste 117 na mestečko Admont. A veru sa oplatilo. Už z diaľky vidím niečo čo som už tento rok videl vo veľkých Apách pri našej prvej motodovolenke.
Obrázok
Boli to kopce aké boli v okoli mesta Lienz v Lienzenských Dolomitoch. To čo nasledovalo nepotrebuje komentár, je to proste nádhera:
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
V mestečku Admont sa točíme na cestu 146 aby sme následne prešli národným parkom Gesause najkrajšou časťou tejto trasy:
Obrázok
Rieka Ens sa tu mení s pokojnej rieky na hučiacu masu divokej vody
Obrázok
Obrázok
aby z druhej strany mohli vyniknúť nádherné skaly týčiace sa až do výšky 2500 m
Obrázok
Od radosti neviem kde sa mám pozerať skôr a moje cestovné tempo padá na úroveň prejazdu obcou
Pri jedne jednej fotiacej zastávke vidíme letieť vrtulníky a vedľa nich rovnako pomalou rýchlosťou stíhačku s delta krídlom. Pravdepodobne eurofighter tajfún. Vzhľadom na malú rýchlosť akou letelo muselo mať trysky obrátené takmer kolmo k zemi čo aj bolo sprevádzané obrovským hlukom
Obrázok
Obrázok
Po tomto spestrení pokračujeme po ceste 146 až ku križovatke ciest 25 a 24. Z recenzní som vedel že táto cesta bola dosť v dezolátnom stave ale u Dukyho som si zisťoval že už je to z veľkej časti opravené. A veru aj bolo je to nádherná cesta 24 známa aj ako wildalpen zrejme po mestečku cez ktoré prechádza.
Kamarát si tak užíva zákruty že mu nestíham len sa smejem keď ho vidím v protismere ako si to šinie ešte raz. V následnej ceste ho čakám a keď prechádza okolo vidím že je nadržaný ako šteňa na hračku a len mi s vyškerený mávne hlavou aby som ho nalsedoval :D
Na konci 24 nám už dochádzajú sily a kedže je po 6 večer musíme niekde nakúpiť. Ako vhodné miesto sme zvolili Mariazell. Určite ste tam už mnohý boli tak viete že je to síce malé ale veľmi malebné pútnické mestečko s krásnou bazilikou. Odporúčam pozrieť z vnútra lebo to stojí zato.
Obrázok
Obrázok
Po nákupe a prehliadke Mariazellu sa vraciame na cestu 24 hľadať ubytko. Ešte som nikdy takto nehľadal tak to bola moja premiéra.
Našťastie ubytovanie je nájsť oveľa ľahšie ako gasthof. Kúsok od Mariazellu nachádzam prvú vlajku zimmer frei v mestečku Gruswerk. Žiaľ tu majú plno ale milá pani hneď telefonuje a píše mi adresu kde by nám niečo našli. Vraj je to len 5 km smerom na západ a nemôžeme to minúť. Ideme teda do dedinky Greith a tu zisťujem že je to miesto kde som čakal kamaráta keď sa bol vyblbnúť na zákrutách. Ono to je vlastne len taká osada kde je 5 domov a veľa kráv :)
Vošli sme do penziónu čo nám poradili ale aj tu majú plno. Pani nás ale volá von že nám ukáže kde môžeme prespať. Ukazuje na jeden dom ale ja z únavy vidím iba otvorenú stajňu zo senom a smejem sa že toto :lol:
Našťastie sa všetko vysvetlilo a v dome nás príjma príjemná pani. Cenu stanovuje na 25 € za noc čo je v tejto časti blízko Mariazell štandard. príjmame ponuku a zároveň si objednávame raňajky v tom penzióne kde je plno za ďalších 7 €. Hold Rakúsko je drahá krajina a služby sú tu drahšie ak u nás ale zase sú aj o veľa kvalitnejšie. Ubytko je krásne a všetko je čistučké ako sa na Rakušákov patrí
Obrázok výhľad z izby
Dnes sme prešli 406 km

3.deň
Budíme sa do chladného a hmlistého rána. Zo srandy idem pozrieť na motorku teplotu a vidím že je len 5 stupňov a všetko je mokré od hmly. Nemá zmysel sa naháňať preč a tak si ideme v kľude zajesť raňajky do neďalekého penzionu.
Okolo 9 tej sa už hmla rozpadá a my môžeme vyraziť. Teplota je ale nízka iba 8 stupňov a tak nahadzujem zimné rukavice.
Prechádzame pre mňa už starú známu trasu z mojej prvej jednodňovky cez Mariazell a Annaberg. V dedine za Annabergom vidím že v jednej dedine merajú rýchlosť. Kamoš ma ale predbieha a ide trochu rýchlejšie. Nikto nás ale nezastavil tak tomu ani nevenujem pozornosť. O to viac ma prekvapuje mávajúci policajt pri mestečku Turnitz. Zastavujeme a spúšťa na nás nemčinou načo nechápavo krútime hlavou. Našťastie vie po anglicky a môžeme si ,,pokecať" :D . Najskôr dlho rozpráva z niekym cez vysielačku a nám nevenuje pozornosť. Potom za ním ide manželka a pýta si či sme zastavený za rýchlosť. odpoveď je áno a nameraný bol kamarát. oznamuje nám že išiel 75 km/h na mieste kde bola 50 km/h. V duchu si vravím že teraz nám dá takú pokutu že tu necháme aj gate. Policajt je ale veľmi príjemný a dokonca sa s nami baví ako sa nám tu páči a kde sme spali. Pýta si kamošové doklady a nachádza ďalšiu nezrovnalosť. Vraj má zapísané okuliare ale nemá ich oblečené. Ja len nechápavo krútim hlavou lebo som o ničom takom ešte nepočul :unknown: V duchu si myslím že fajn ešte mu aj vezme vodičák a sme nahraný. Nakoniec sa len pousmeje a hovorí že si treba dať zapísať kontaktné šošovky keď ich nosí na miesto okuliarov. Pýtam sa ho čo spravíme s tou rýchlosťou. Vysvetľuje nám že nieje správne chodiť tak rýchlo cez dedinu za čo sa mu ospravedlňujem. Potom povedal že pokuta bude 20 € :shock: Som úplne v šoku a rýchlo mu dávame peniaze veď takú malú pokutu na Slovensku nedostanem ani za vypálenú žiarovku. Nakoniec nám ešte hovorí že dnes majú v okolí mnoho radarov a že máme jazdiť opatrne a že aby sme na nasledujúcej rovinke veľmi neprekračovali rýchlosť lebo vraj tu motorkári jazdia 200 km/h. Ja m len prikyvujem a hovorím že ideme väčšinou pohodovo okolo 100 km/h. Takýchto policajtov keby máme aj na Slovensku :good:
Nasledujúcu trasu na Kalte Kuchl už poctivo dodržujeme rýchlosti a užívame si nádherné zákruty a krajinu. Na kalte Kuchl je tradične veľmi rušno a už o 11 stej máme problém zaparkovať (veď to poznáte). Chvíľu si oddýchneme a pokračujeme na mesto Glognitz po 27 čo je ďalšia skvelá kochačková trasa. Odtiaľ už nasadzujeme riadne tempo po diaľnici smer Viedeň kde sa ešte zastavujeme v Louise. Následne ideme po okreskách načapovať posledný lacný benzín do Hainburgu a potom už klasika dialnica BA až ZM.
Dnes sme prešli spolu 386 km

Sumár cesty
Spolu prejdených 1 154 km
minutých 66,66 l benzínu
priemerná spotreba 5,78 l/100 km
cena celého výjazdu vrátane ubytovania,stravy,poistenia,benzínu a diaľničnej známky bola 204,12 €
Link na mapu trasy
Keeway Focus 50@70 2006 - 2010
Honda CBF 125 2009 - 2012
Honda VFR 800 V-Tec 2012 -

Užívateľov profilový obrázok
mucow
motorkár
motorkár
Príspevky: 1711
Dátum registrácie: Št Aug 19, 2010 9:13 am
Skúter: Aprilia Leonardo 150; Suzuki DR 600 S
Bydlisko: Jaklovce okr.Gelnica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Alpovacka narychlo a na jednu nadrz :)...

#313 Príspevok od užívateľa mucow » Po Sep 02, 2013 3:54 pm

Deltoro- :good: :good: :good: pekne napísané, super čítanie.
Spoiler: ukázať
Aprilia Leonardo150
http://forum.scooter-tuning.sk/viewtopi ... =42&t=9961
Suzuki DR 600 & Yamaha Neos 50.

Užívateľov profilový obrázok
Jaro
st. cyklista
st. cyklista
Príspevky: 218
Dátum registrácie: Ne Aug 08, 2010 2:31 pm
Skúter: JOYMAX NEW 300i ABS START/STOP
Bydlisko: Poprad

Re: Alpovacka narychlo a na jednu nadrz :)...

#314 Príspevok od užívateľa Jaro » Po Sep 02, 2013 5:12 pm

Ešte sa musím veľa učiť. Urobili ste si krásny výlet.
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: Alpovacka narychlo a na jednu nadrz :)...

#315 Príspevok od užívateľa duky5 » Po Sep 02, 2013 7:03 pm

Krása :)
Ubytovanie trochu drahé na to, že neboli v cene raňajky, ale čo už, ušetrili ste na pokute, u nás by to bolo minimálne za sto tuším :)
Vidím podľa fotiek že túto sezónu ešte dám cestu 24, navnadil si ma :)

My sme nakoniec tiež boli na mini alpovačke v piatok, vyrážali sme okolo obeda smer viedeň, tam sme sa zdržali a na kalte sme boli až o štvrtej poobede, šnicel, malý okruh a opäť do viedne. Domov sme prišli okolo polnoci :)

Obrázok

Čestné miesto pre jawu na kalte :)
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Alpovacka narychlo a na jednu nadrz :)...

#316 Príspevok od užívateľa VLADY » Po Sep 02, 2013 7:19 pm

Nóóóó paráda, zvlášť príhoda s pokutou. To sa nám na Sk môže len snívať . :beer:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: Alpovacka narychlo a na jednu nadrz :)...

#317 Príspevok od užívateľa duky5 » Ut Júl 08, 2014 4:33 pm

Drobný report z našej poslednej alpovačky.

Táto sezóna začala divne - počasie, málo času a málo peňazí, na jednodňovku cez Kalte Kuchl sa nie a nie dostať. Takže keď sa naskytla vhodná doba a výhodná ponuka na overené ubytovanie, nebolo prečo váhať a rozhodli sme sa začať sezónu rovno väčšou alpovačkou.

Ubytovanie na 3 dni v Semmeringu s polpenziou, overené, radi sme sa vrátili.


Keďže Semmering je tuto kúsok, dohadujeme čas odchodu na 10:00. Deň pred odchodom obúvam nové gumy, v deň odchodu ešte mením späť plexy na turistické od givi – má sa ochladiť a možno aj pršať.
Meškám iba 6 minút, vyrážame sme Eisenstadt a jeho „baby“, hrad Forchtenstein a za dedinkou Rosalia sa zastavujeme v peknom parku na piknik.

Obrázok

Ďalej pokračujeme nie na kalte kuchl ako som pôvodne chcel, ale volím vlnitú trasu, kade sme ešte nešli, cez Wiesnath, Warth, Aspang Markt. V diaľke sú čierne oblaky a som na vážkach, či skrátiť trasu, alebo byť ješitný a držať sa plánu. Vyhráva ješitnosť a neochota meniť trasu :), ak by sme to strihli priamo, nezmokli by sme a mali by sme sucho celý výlet. Ale hovorím, máme nepremoky tak ideme ako sme chceli. Rozpŕchlo sa teda pekne, nepremoky sa hodili – akurát v tom teple je jedno, či si mokrý od dažďa, alebo mokrý zvnútra z vlastného potu, lebo nepremok je ako fóliovník.

Trasa tam.
Obrázok

Zákrutky sme si prešli, prichádzame do Semmeringu na ubytko.

Obrázok

Parkujeme pekne pod strechou

Obrázok

Došli sme akurát včas, po vybalení sa ideme rovno aj na večeru, osviežujem sa pivkom, na ktoré som sa už tešil.

Obrázok

Po večeri dávame ešte kultúrnošportovú vložku v podobe biliardu, stolného fotbálku, ruských kolkov atď., bazén vynechávame, plavky som bral zbytočne, lebo sme nakoniec do vody vôbec nešli.

Obrázok


Idem ešte von, pozrieť počasie, trošku prší, nech, aspoň bude zajtra krásne.

Obrázok


Ráno je nádherne, máme v pláne asi 420km okruh, ktorý časovo vychádza len taktak, takže je dohoda, že si ideme pohodovým tempom a keď uvidíme, že pôvodnú trasu nebudeme stíhať, skrátime ju. Chcem ísť zákrutami cez Graz, na Judenburg a tam to otočiť hore cez Hohe Tauern, Admont a späť cez legendárnu a krásnu cestu 24 cez Wildalpen – práve túto by sme museli vynechať, keby sme nestíhali, našťastie všetko vyšlo ako malo :).

Obrázok

Graz je nádherné mestečko, išli sme priamo cez centrum a trčali trošku v zápche. Vôbec mi to ale nevadilo, aspoň sme si ho aspoň lepšie obzreli a vychutnali.
Niekde okolo Admontu velím, že musíme zastaviť a jesť. Sme už 7 hodín na mašine a vôbec nie som hladný. Takže zastavujeme na peknej čistinke, strom a pod ním stôl a lavice, pekné odpočívadlo, rozbaľujeme tam náš proviant, ako z reklamy :).

Obrázok

Rakúska príroda je ku mne štedrá a obdarí ma ešte svojimi plodmi, veľmi chutné lesné jahody :).

Obrázok

Čas vyraziť, aby sme stihli večeru :).

Obrázok

Konečne sú v diaľke veľké kopce, až takmer gýčovitá krása.

Obrázok

Obrázok

Ešte si užijeme cestu 24 v smere ako ju mám radšej :), na hotel sme stihli prísť včas :). Po večeri dávam ešte blízku kešku, nepochopiteľne chýba pero, tak si aspoň fotím logbook.

Obrázok

Ráno na terase je nádherné.

Obrázok

Plníme sa energiou na cestu.

Obrázok

Doping :).

Obrázok

Lúčime sa so Semmeringom

Obrázok

Naberáme smer domov, ale obklukami, máme čas, relax.

Obrázok

Minule sme dali cestou domov Hohe Wand, teraz vyberám Myrafalle, co je niečo ako náš Slovenský raj, drevené lávky popri vodopádoch.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Je to nejaké družobné miesto s iným maďarským a tak to aj vypadá, keď maďar prekladá do lóvänčiny. Proste sklené láhre, ani to neviem napísať.
Obrázok


No a keďže Kalte Kuchl musí byť, tak smer domov meníme na opačný, opäť si dávame krásne zákruty a na kalte povestný šnicel :). A potom už zase smer domov.
Obrázok

V článku som mal smajlíkov viac, ale nešlo mi to uverejniť, tak som ich musel premazať....takže vety čo vyznejú vážne, treba si tam domyslieť smajla. Aj tu mal jeden byť...
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Užívateľov profilový obrázok
SnoopyBA
moderátor
moderátor
Príspevky: 2538
Dátum registrácie: St Máj 23, 2012 12:15 pm
Skúter: Honda Vision 110
Bydlisko: Bratislava

Re: Alpovacka narychlo a na jednu nadrz :)...

#318 Príspevok od užívateľa SnoopyBA » Ut Júl 08, 2014 4:44 pm

Duky palec hore!!!!

Rob0
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 379
Dátum registrácie: Po Apr 08, 2013 4:34 pm
Skúter: Piaggio Mp3

Re: Alpovacka narychlo a na jednu nadrz :)...

#319 Príspevok od užívateľa Rob0 » Ut Júl 08, 2014 7:26 pm

Geniálne!!! Krásne fotky aj super výlet.

Odoslané z HTC One pomocou Tapatalku 4 pro

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: Alpovacka narychlo a na jednu nadrz :)...

#320 Príspevok od užívateľa duky5 » Ne Aug 24, 2014 12:08 pm

Táto sezóna je naprd :( žiadna jednodňová alpovačka - buď nie je čas alebo počasie :(

Keďže sa nám na semmeringu páčilo ale 3 dni bolo málo, rozhodli sme sa urobiť si ďalšie voľno a urobiť výlet na 5 dní.

Čiže v termíne 1.-5. septembra plánujeme ďalšiu akciu. Pôvodný plán je vrátiť sa na overené ubytovanie na semmeringu, no uvažujem aj nad dolomitmi...

Všetko závisí od počasia (dúfam že táto jeseň v auguste skočí a v septembri príde babie leto) a od dostupného ubytovania.

Keďže vytipované ubytovanie má šialené storno podmienky (zrušenie 14 dni pred príchodom = platba celého pobytu, čo je choré), riešiť ho budem deň pred odchodom.

Predpokladám že sa asi nikto nebude chcieť pridať, či? :)
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Bacil-BA
motorkár
motorkár
Príspevky: 1835
Dátum registrácie: So Jan 28, 2006 12:59 am
Skúter: Už zasa žiadny
Bydlisko: BA- Ružinov, Hotel Bratislava

Re: Alpovacka narychlo a na jednu nadrz :)...

#321 Príspevok od užívateľa Bacil-BA » Ne Aug 24, 2014 8:26 pm

Leda tak ako safety car...
Tento rok je fakt mizerný, ani mi ten skúter moc nechýba.
Tak už zasa nič.

Užívateľov profilový obrázok
hipi
cyklista
cyklista
Príspevky: 187
Dátum registrácie: Po Mar 17, 2008 7:10 pm
Skúter: Kymco downtown 300i-predane, honda integra 750
Bydlisko: Alzbetin Dvor

Re: Alpovacka narychlo a na jednu nadrz :)...

#322 Príspevok od užívateľa hipi » Ne Aug 24, 2014 9:15 pm

Ja by som sa praveze pridal na 1dnovu alpovacku:)

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: Alpovacka narychlo a na jednu nadrz :)...

#323 Príspevok od užívateľa duky5 » Ne Aug 24, 2014 10:24 pm

No keď bude v septembri babie leto, tak snáď ešte niečo bude :)
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Užívateľov profilový obrázok
cantor68
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 110
Dátum registrácie: Ut Júl 10, 2012 10:57 am
Skúter: Prodaný. Aktuálně: YAMAHA MT-07 Moto Cage
Bydlisko: Senica

Re: Alpovacka narychlo a na jednu nadrz :)...

#324 Príspevok od užívateľa cantor68 » Ut Aug 26, 2014 1:43 pm

Taky bych se na 1 denní alpovačku přidal. Budu sledovat tohle vlákno.

Užívateľov profilový obrázok
mirko
chodec
chodec
Príspevky: 24
Dátum registrácie: St Okt 27, 2010 8:35 pm
Skúter: Kymco Grand Dink 250 - ex, Gilera Nexus 500ie
Bydlisko: Žilina

Re: Alpovacka narychlo a na jednu nadrz :)...

#325 Príspevok od užívateľa mirko » Št Sep 04, 2014 11:18 am

ako to vyzera s tou septembrovou alpovackou, ide niekto?
Gilera Nexus 500ie, clutch Malossi, sport screen Malossi, vario Malossi Multivar, exhaust Akrapovic, Oxford heat grips

Napísať odpoveď

Návrat na "Zahraničie"