Alpovacka narychlo a na jednu nadrz :)...

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
deltoro5784
motorkár
motorkár
Príspevky: 4450
Dátum registrácie: Ne Júl 20, 2008 12:54 pm
Skúter: Honda VFR 800 V4
Bydlisko: Zlaté Moravce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Alpovacka narychlo a na jednu nadrz :)...

#76 Príspevok od užívateľa deltoro5784 » Pi Júl 30, 2010 1:21 pm

pygo napísal:v auguste sa nechystáte ku Kalte Kuchl? konečne mi začne dovolenka,tak by som to skúsil aj ja... prípadne by sa mohli pridať aj iné malorážky (125-250 ccm).
Ja by som možno aj išiel s tebou ak by si bol ochotný ísť so mnou 125 cc a maximálkou 100 km/h
Keeway Focus 50@70 2006 - 2010
Honda CBF 125 2009 - 2012
Honda VFR 800 V-Tec 2012 -

Užívateľov profilový obrázok
pygo
st. cyklista
st. cyklista
Príspevky: 239
Dátum registrácie: St Nov 01, 2006 7:13 pm
Skúter: bolo Amalfi
Bydlisko: Sereď

Re: Alpovacka narychlo a na jednu nadrz :)...

#77 Príspevok od užívateľa pygo » Pi Júl 30, 2010 4:38 pm

jasne,ja som aj ratal,ze by bolo take tempo,nakolko sa chcem vyhnut dialniciam...
<- to som já a mój bývalý skúter nekde v Rakúsku :)

Užívateľov profilový obrázok
deltoro5784
motorkár
motorkár
Príspevky: 4450
Dátum registrácie: Ne Júl 20, 2008 12:54 pm
Skúter: Honda VFR 800 V4
Bydlisko: Zlaté Moravce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Alpovacka narychlo a na jednu nadrz :)...

#78 Príspevok od užívateľa deltoro5784 » Pi Júl 30, 2010 4:53 pm

A koľko km je to asi okruh keby to rátam od Nitry do Nitry?
Keeway Focus 50@70 2006 - 2010
Honda CBF 125 2009 - 2012
Honda VFR 800 V-Tec 2012 -

Užívateľov profilový obrázok
pygo
st. cyklista
st. cyklista
Príspevky: 239
Dátum registrácie: St Nov 01, 2006 7:13 pm
Skúter: bolo Amalfi
Bydlisko: Sereď

Re: Alpovacka narychlo a na jednu nadrz :)...

#79 Príspevok od užívateľa pygo » So Júl 31, 2010 12:02 am

deltoro: tam aj späť okolo 500...
z Nitry ku Kalte Kuchl
<- to som já a mój bývalý skúter nekde v Rakúsku :)

Užívateľov profilový obrázok
deltoro5784
motorkár
motorkár
Príspevky: 4450
Dátum registrácie: Ne Júl 20, 2008 12:54 pm
Skúter: Honda VFR 800 V4
Bydlisko: Zlaté Moravce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Alpovacka narychlo a na jednu nadrz :)...

#80 Príspevok od užívateľa deltoro5784 » So Júl 31, 2010 2:07 pm

Fúú to je dosť na jeden deň, ale idem do toho. A pozerám že to je nejaký kopec ten Kalte Kuchl?
Keeway Focus 50@70 2006 - 2010
Honda CBF 125 2009 - 2012
Honda VFR 800 V-Tec 2012 -

Užívateľov profilový obrázok
pygo
st. cyklista
st. cyklista
Príspevky: 239
Dátum registrácie: St Nov 01, 2006 7:13 pm
Skúter: bolo Amalfi
Bydlisko: Sereď

Re: Alpovacka narychlo a na jednu nadrz :)...

#81 Príspevok od užívateľa pygo » So Júl 31, 2010 3:41 pm

je to penzion http://www.kaltekuchl.at/, pomenovaný asi podľa nejakého kopca,alebo oblasti...netuším...
<- to som já a mój bývalý skúter nekde v Rakúsku :)

Užívateľov profilový obrázok
deltoro5784
motorkár
motorkár
Príspevky: 4450
Dátum registrácie: Ne Júl 20, 2008 12:54 pm
Skúter: Honda VFR 800 V4
Bydlisko: Zlaté Moravce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Alpovacka narychlo a na jednu nadrz :)...

#82 Príspevok od užívateľa deltoro5784 » So Júl 31, 2010 5:42 pm

Ale predpokladám že sú tam nejaké pekné zákruty keď tam chceš ísť.
Keeway Focus 50@70 2006 - 2010
Honda CBF 125 2009 - 2012
Honda VFR 800 V-Tec 2012 -

Užívateľov profilový obrázok
pygo
st. cyklista
st. cyklista
Príspevky: 239
Dátum registrácie: St Nov 01, 2006 7:13 pm
Skúter: bolo Amalfi
Bydlisko: Sereď

Re: Alpovacka narychlo a na jednu nadrz :)...

#83 Príspevok od užívateľa pygo » So Júl 31, 2010 8:41 pm

no v to dúfam :D čekni si toto http://www.youtube.com/results?search_q ... kuchl&aq=f
prípadne [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=bhhqZYUeNvA[/youtube]
after edit: teraz cez týždeň sa idem spýtať na poistenie,a potom by som to chcel spáchať..
<- to som já a mój bývalý skúter nekde v Rakúsku :)

Užívateľov profilový obrázok
deltoro5784
motorkár
motorkár
Príspevky: 4450
Dátum registrácie: Ne Júl 20, 2008 12:54 pm
Skúter: Honda VFR 800 V4
Bydlisko: Zlaté Moravce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Alpovacka narychlo a na jednu nadrz :)...

#84 Príspevok od užívateľa deltoro5784 » So Júl 31, 2010 9:53 pm

Úplna pecka, síce neviem takto jazdiť zákruty, ale takéto cesty mám najradšej (navyše v Rakúsku budú asi kvalitné oproti tým naším plným štrku). Poďme čo najskôr, kým je ešte dlho svetlo, aby sme to stihli obehať. Potom daj info ohľadom poistenia, bez neho nepôjdem radšej.
Keeway Focus 50@70 2006 - 2010
Honda CBF 125 2009 - 2012
Honda VFR 800 V-Tec 2012 -

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: Alpovacka narychlo a na jednu nadrz :)...

#85 Príspevok od užívateľa duky5 » Ne Aug 01, 2010 12:44 am

takze dneska som si spachal nejako ten trip na Kalte Kuchl, nakoniec som siel teda sam, aj ked nakoniec nie tak uplne :)
najprv som sa vybral do hainburgu kupit dialnicnu znamku na 2 mesiace (na dialnici usetrim 2hodiny cesty, 2 hodiny naviac na jazdu okolo Kalte Kuchl), smer vieden, potom s6 a po chvilke som uz dole z dialnice a idem cestickami. kedze som mal este polku nadrze, tankujem az v hainfelde na poslednej "slusnej" pumpe pred kalte kuchl....

mapka ukazuje to najzaujimavejsie, vacsinu trasy
Obrázok

Kalte Kuchl
Obrázok

víneršnicel velice chutný s kolou lajt za 10eee aj s tringeltom
Obrázok

Kalte Kuchl
Obrázok

Kalte Kuchl preskrtnute
Obrázok

cestou....kravicky
Obrázok

cestou....kravicky 2
Obrázok

cestou...skalicky
Obrázok

skovava sa betar, uz sa mu nechce, dnes sa dost nabehal :)
Obrázok

dalsie tankovanie az doma v hainburgu a mala statistika vyletu...celkovo cca 600 km

priemerna rychlost
Obrázok

maximalka, nejak som sa zapocuval do muziky na dialnici :)
Obrázok

priemerna spotreba, taliansky styl, na nase 3,94 l/100km, co je krasne cislo, ked na 380km trase som dal kopce aj maximalku na dialnici....
Obrázok
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Užívateľov profilový obrázok
pygo
st. cyklista
st. cyklista
Príspevky: 239
Dátum registrácie: St Nov 01, 2006 7:13 pm
Skúter: bolo Amalfi
Bydlisko: Sereď

Re: Alpovacka narychlo a na jednu nadrz :)...

#86 Príspevok od užívateľa pygo » Pi Aug 13, 2010 9:50 am

tak sme to včera s deltorom dali :)
moja trasa... Deltoro to mal ešte o pár desiatok kilometrov dlhšie,pretože Zlaté Moravce sú trolilinku ďalej :)
stret máme naplánovaný o 7:00 na R1 pri Seredi, dokonca sme tam skorej,takže vyrážame po D1 smer BA... na OMV pri Auparku dávame krátku pauzu na raňajky, dotankovávame do plna a dohadujeme trasu.. napriek pôvodnému plánu ísť mimo diaľnic, nás presvedčil Dukyho výrok,že na diaľnici ušetríme 2 hodiny času a tak po okreske ideme do Hainburgu,kde na Esso pumpe kupujeme diaľničnú známku a tradáá smer Wien a ďalej po A2 smerom na juh... Cesta po diaľnici utiekla jak plodová voda a my to točíme smer Pernitz... na malej pumpe za Wollersdorfom si dáme pauzu na pitie a pokračujeme pekným údolím ku Kalte Kuchl.. užívame si zákruty Rohrer Sattlu a o chvílu už parkujeme pri Kalte Kuchl... Chvílu tomu nemožeme uveriť a ako povedal Jakub - Keby mi niekto pred 2 týždnami povedal,že budem na motorke v Alpách,tak ho vysmejem :D
Dávame kolu a Gordon Blue a plánujeme trasu... pôvodne sme mali na pláne len Kalte Kuchl,no kedže sme ušetrili kopu času,tak ideme ďalej do vnútrozemia, smer Mariazell. Užívame zákruty Ochsattlu, cestou cvakáme pár zaujímavostí až konečne dorážame do pútnického mesta Mariazell. Nádherné mesto s nádherným okolím, v ktorom to evidentne stále žije... Na miestnej pumpe dotankovávam do plna,kedže 2/3 nádrže mi niekde zmizli :twisted: Pre istotu...
Kedže sme si naplánovali taký menší okruh,tak cestu nazad volíme cez Annaberg a Turnitz a následne Hohenberg... tu odbáčame na skratku ku Kalte Kuchl,ktorá nás milo prekvapila novým asfaltom.. pritom sa jednalo o vyslovene lesnú cestu,kde nestretnete auto (my sme pre istotu nestretli nikoho..).. Vychádzame tesne pred Ochsattlom a znova užívame kvalitu rakúskych zákrut.. pri Kalte Kuchl už len krátka pauza na nabratie síl,ktorú ozaj potrebujeme,lebo to neni len tak :D
Naspäť sme nechceli ísť tou istou trasou,a preto volíme smer Hollental a mesto Gloggnitz... Vy čo ste tadiaľ šli,mi isto dáte za pravdu,že to je niečo nádherné... údolie s horskou riekou,lemované obrovskými skalnými masívmi... nádhera..
Aby všetko nebolo nádherné a ideálne,tak mi vypadávajú svetlá vinou asi zlého kontaktu v spínači a tak zasa nasleduje krátka repairpauza, kedy to dávam do poriadku...
Z Gloggnitzu letíme po dialniciach smerom k Wiener Neustadt a ďalej cez Eisenstadt k Neziderskému jazeru do mesta Weiden am See, kde nás čaká posledná dlhšia pauza pred cestou domov..pár záberov a poď ho to doraziť...smer Slovensko...
Tesne pri Zelenči sa mi rozsvieti rezerva,no ten kúsok už snád vydržím...posledná zastávka na OMV pri Seredi, moje dotankovanie a rozlúčenie..
Zhrnutie: ja 593 kilometrov, cca 12 hodín výlet, spotreba skoro 2 nádrže :D na tento výlet u mňa padlo asi 50 Eur..ale stálo to zato :)
foto:
pauza po Rohrer Sattel
Obrázok
pri Kalte Kuchl
Obrázok
smerom na Mariazell
Obrázok
Deltoro na vyhliadke v Annabergu
Obrázok
<- to som já a mój bývalý skúter nekde v Rakúsku :)

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: Alpovacka narychlo a na jednu nadrz :)...

#87 Príspevok od užívateľa duky5 » Pi Aug 13, 2010 10:14 am

no pekne :) z tej dialnice ste zisli trosku skorej ako sa dalo, viem, je to nuda...aku ste mali cestovku?
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Užívateľov profilový obrázok
pygo
st. cyklista
st. cyklista
Príspevky: 239
Dátum registrácie: St Nov 01, 2006 7:13 pm
Skúter: bolo Amalfi
Bydlisko: Sereď

Re: Alpovacka narychlo a na jednu nadrz :)...

#88 Príspevok od užívateľa pygo » Pi Aug 13, 2010 10:23 am

viacmenej stále sme šli predpisovo...takže dialnica okolo 110, okresky tých 100 a samozrejme potom podľa tabúl...čiže ked bolo mesto,tak 50 až 70..
<- to som já a mój bývalý skúter nekde v Rakúsku :)

Užívateľov profilový obrázok
deltoro5784
motorkár
motorkár
Príspevky: 4450
Dátum registrácie: Ne Júl 20, 2008 12:54 pm
Skúter: Honda VFR 800 V4
Bydlisko: Zlaté Moravce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Alpovacka narychlo a na jednu nadrz :)...

#89 Príspevok od užívateľa deltoro5784 » Pi Aug 13, 2010 12:27 pm

Tak ako už Lukáš písal odhodlali sme sa na poriadnu štreku.
Ja som vyrazil presne o 6:00 z domu a stretli sme sa ako už Lukáš písal na čerpačke slovnaft pri Dolnej Strede.
Kedže som mal navigáciu tak som išiel prvý. Ďalší dôvod bol aj že som mal slabšiu motorku tak som mal určovať tempo. Na moje veľké prekvapenie
som na diaľnici do BA nabral na moje pomery až nevídanú rýchlosť (119 km/h GPS) a Lukáš sa zrazu za mnou strácal (pritom to malo byť opačne).
Zrejme ide diaľnica dole kopcom :D. V Bratislave sme boli expresne rýchlo čo som bol milo prekvapený, lebo som čakal kolóny v tom čase. Trasu už opísal
Lukáš tak sa nebudem opakovať. Čo ale Lukáš nespomenul boli moje pocity zo zátačiek :D. Nepatrím zrovna k expertom v prechádzaní zákrut, ale myslel som že mi to už celkom ide. To som však nezažil zákruty v Rakúsku :D. Hneď na ceste na kalte Kuchl ma prekvapili prvé riadne vracáky a hneď prvý som zle podradil a keď som už preradil v zákrute tak som vyšiel do protismeru. No prešiel som ho proste katastrofálne :oops: . Samozrejme snažil som sa už nezopakovať takýto výlet a radšej som zmiernil tempo.
Lukáš mi jednoznačne unikal (je vidno že veľa jazdí a vie zákruty pekne klopiť). Postupne som za začal do toho dostávať aj ja a trochu sa osmeľovať. To sa mi skoro stalo osudným pri zjazde s Kalte Kuchl na Mariazell. keď som do jednej zo zákrut vpálil vyššou rýchlosťou ako by sa patrilo. Poviem vám taká horúčosť ma zaliala keď som so strachom pribrzďoval už v zákrute a blížiace sa zvodidlo neveštilo nič dobré. ešte že som našiel v sebe kus odvahy a urobil som asi najväčší náklon v živote. Našťastie sa zaobišlo bez pádu aj keď som cítil že strácam zadok motorky. Po tomto incidente som sa prepol na môj opatrný mód a išiel som si svojím tempom. Lukáš ma poctivo čakával vždy po konci úseku (za čo mu ďakujem). Za naozaj prekrásnym mestečkom Mariazel (ktoré by stálo zato pozrieť aj na jeden deň) nás čakal dosť nepríjemný úsek cesty, kde opravovali výtlky a bolo tam hodne štrku. Tu bol však v porovnaní so Slovenskom jeden zásadný rozdiel. Úsek bol jasne označený a rýchlosť znížená na 30 km/h. Veľmi mylo ma prekvapilo že hneď po údržbároch tam nabehlo zametacie auto a štrk pekne vysávalo. Toto u nás jednoducho neexistuje a štrk je tam až kým ho autá nevyjazdia :x . Jednoducho vidieť že Rakušania myslia aj na motorkárov, ktorých tam bolo viac ako aut. Miestami som sa cítil ako na poriadnom moto-výjazde :) .
Po tomto nepríjemnom úseku nasledovala zase krásna krajina. Krásna bola až natoľko, že v jednej chvíli predo-mnou idúci Lukáš z ničoho nič začal schádzať z cesty a namieril si to rovno do mostového zábradlia. V tej chvíli ma až zamrazilo a cítil som takú bezmocnosť, že ho nedokážem upozorniť. Našťastie to v poslednej chvíli zbadal a vyhol sa prekážke. Naozaj s pozornosťou v takej krásnej krajine je to dosť obtiažne. Keď sme prechádzali tou lesnou skratkou čo už Lukáš spomenul tak zase som si nemohol odpustiť porovnanie so Slovenskom. Zatiaľ čo na takom istom úseku na Slovensku (Kopanice, Veľká Lehota) nájdete ledva kúsok asfaltu a miestami jamy vhodné akurát tak na terénny jeep, tu bol krásny nový asfaltový koberec, za ktorý by sa nemuseli hanbiť ani na pretekoch F1.
Cestou na Kalte Kuchl som zacítil vôňu spáleného 2 taktného oleja. Veľmi mi to pripomínalo čas keď som ešte sedlal focusíka. A po chvíli sa mi to potvrdilo. Predo-mnou si to švihal 50 tkový skúter. Neviem či mal nejakú úpravu, ale do kopcov išiel tak rýchlo že som ho nedokázal predbehnúť. Podarilo sa mi to až v jednej tiahlej zákrute kde sme išli bok po boku zopár sekúnd.
Na ceste s Kalte Kuchl prírodnou rezerváciu sa mi naskytol nádherný pohľad na obrovské skalnaté údolie. Bolo to naozaj nádherné nad nami vysoké skaly a vedľa nás hlboká priepasť a v nej krásna čistá riečka. To som sa pre zmenu zadíval ja a prebralo ma až trúbiace auto ktorému som v jednej zákrute vletel do protismeru. Našťastie sme sa vyhli. Po tomto ,,incidente" som sa definitívne začal venovať čisto riadeniu a prestal som sa kochať krajinou. Našťastie už bol koniec krásnej krajiny a mierili sme na diaľnice. Tu sme zvolili na naše pomery slušné tempo a veľmi rýchlo sme prešli dlhý úsek k Neusiedler See. Duky mal svätú pravdu že diaľnica sa oplatí, lebo ušetrí kopu času. V našom prípade sme síce nevyužili je plný potenciál, ale išli sme stálym tempom medzi 100 a 110 km/h čo je vždy lepšie ako sa terigať obcami 50 km/h.
Pri jazere už prestávam cítiť bolesť a začína mi to byť jedno :D . Keď zadávam do navigácie cestu domov a vychádza mi to ešte 180 km už sa tomu len smejem. Veď za mnou je niečo cez 500 km a toto bude len brnkačka. Po diaľnici na Bratislavu ideme okolo dosť vážnej nehody. Auto roztrieskane o betónové zvodidlá. Po ceste množstvo úlomkov ktorým sa snažím vyhnúť. Neúspešne. Zadným kolesom som nabehol na niečo čo poriadne strelilo. Pozerám či nemám defekt no všetko sa zdá byť v poriadku. (až doma zisťujem že som mal kus šťastia, na pneumatike poriadna rezná ryha a kúsok drôtu napichnutého). Som mal teda šťastie že som nedostal defekt tak ďaleko od domova. Musím už konečne kúpiť ten antipich.
Cez Bratislavu sme prešli ani neviem ako rýchlo lebo sa stále pokúšam telefonovať tak som zaujatý intercomom. (mimochodom poriadne som ho otestoval a zároveň pretelefonoval som majetok v rakúsku :D) Ešte sa prepletáme zápchou pri Avione. Nikto nás nesundal tak ideme diaľnicou smrti až po odbočku na R1. Tu už mám tak stvrdnuté svalstvo že tú zátačku dávam z posledných síl. Nutne potrebujem oddych na OMV v Dolnej Strede. ešte chvíľu pokecám s Lukášom a lúčime sa. Mne ešte zostáva 60 km. Prešiel som ich bez problémov za 45 minút. Konečne o 20 hodine a 5 minúte prichádzam totálne vyčerpaný.
Keby mi niekto pred mesiacom povedal, že sa dá na malej 125 cc motorke prejsť takmer 700 km za deň asi by som ho vysmial. Po včerajšku už viem že sa to dá.
Touto cestou ešte raz ďakujem Lukášovi alias Pygovi že ma vzal so sebou a mohli sme tak stráviť nezabudnuteľný výlet. Výlet na ktorom som prešiel viac zákrut ako za celú svoju motocyklovú 4 ročnú kariéru.
Čo ma to celé stálo?
Poistenie na 2 dni - 3,40 €
Bageta a čaj na raňajky - 2,44 €
Benzín - 17,37 €
Diaľničná známka - 4,50 €
Obed - 10 €
Bageta na večeru - 1,86 €

Suma sumárum - 39,57 €
Zážitok na celý život - na nezaplatenie :good:
Prílohy
IMG_0009.jpg
(161.63 KiB) 466 stiahnutí
IMG_0025.jpg
(145.34 KiB) 466 stiahnutí
IMG_0032.jpg
(176.75 KiB) 466 stiahnutí
IMG_0037.jpg
(99.16 KiB) 466 stiahnutí
IMG_0039.jpg
(104.7 KiB) 466 stiahnutí
IMG_0042.jpg
(152.54 KiB) 466 stiahnutí
Keeway Focus 50@70 2006 - 2010
Honda CBF 125 2009 - 2012
Honda VFR 800 V-Tec 2012 -

Užívateľov profilový obrázok
THeBaNDiT
moderátor
moderátor
Príspevky: 6299
Dátum registrácie: Ut Aug 08, 2006 8:23 am
Skúter: je už minulosť
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Alpovacka narychlo a na jednu nadrz :)...

#90 Príspevok od užívateľa THeBaNDiT » Pi Aug 13, 2010 12:53 pm

krasne... :)

Inac, CBF125 je paradna motorka, pricom malokto by od takej malej kubatury cakal take vykony (ako pises, na dialnici ti pygo s jeho 180-tkou nestihal?). Mozno je to mensim odporom vzduchu, predsalen maxiscooter je sirsi... Spotrebu si mal aku? :)
Honda NC750X ------------------- Obrázok
Nezabúdajte na PRAVIDLÁ FÓRA a ďakujte pomocou Obrázok.

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: Alpovacka narychlo a na jednu nadrz :)...

#91 Príspevok od užívateľa duky5 » Pi Aug 13, 2010 1:06 pm

no kukaj sa aki spisovatelia :)
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Užívateľov profilový obrázok
pygo
st. cyklista
st. cyklista
Príspevky: 239
Dátum registrácie: St Nov 01, 2006 7:13 pm
Skúter: bolo Amalfi
Bydlisko: Sereď

Re: Alpovacka narychlo a na jednu nadrz :)...

#92 Príspevok od užívateľa pygo » Pi Aug 13, 2010 1:12 pm

THeBaNDiT napísal:krasne... :)

Inac, CBF125 je paradna motorka, pricom malokto by od takej malej kubatury cakal take vykony (ako pises, na dialnici ti pygo s jeho 180-tkou nestihal?). Mozno je to mensim odporom vzduchu, predsalen maxiscooter je sirsi... Spotrebu si mal aku? :)
ja si myslím,že to je mojim Multivarom..nerozgúlam potom skúter tak,ako keď bol v sérii..
duky5 napísal:no kukaj sa aki spisovatelia :)
vzalo nás to,vieš jak.. :D
<- to som já a mój bývalý skúter nekde v Rakúsku :)

Užívateľov profilový obrázok
THeBaNDiT
moderátor
moderátor
Príspevky: 6299
Dátum registrácie: Ut Aug 08, 2006 8:23 am
Skúter: je už minulosť
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Alpovacka narychlo a na jednu nadrz :)...

#93 Príspevok od užívateľa THeBaNDiT » Pi Aug 13, 2010 2:07 pm

ohladom Multivaru som ti napisal SEM, aby sme neofftopicovali v tejto dukyho diskusii... :)
Honda NC750X ------------------- Obrázok
Nezabúdajte na PRAVIDLÁ FÓRA a ďakujte pomocou Obrázok.

Užívateľov profilový obrázok
deltoro5784
motorkár
motorkár
Príspevky: 4450
Dátum registrácie: Ne Júl 20, 2008 12:54 pm
Skúter: Honda VFR 800 V4
Bydlisko: Zlaté Moravce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Alpovacka narychlo a na jednu nadrz :)...

#94 Príspevok od užívateľa deltoro5784 » Pi Aug 13, 2010 3:34 pm

THeBaNDiT napísal:krasne... :)

Inac, CBF125 je paradna motorka, pricom malokto by od takej malej kubatury cakal take vykony (ako pises, na dialnici ti pygo s jeho 180-tkou nestihal?). Mozno je to mensim odporom vzduchu, predsalen maxiscooter je sirsi... Spotrebu si mal aku? :)
Spotreba mi vyskočila až na 2,4 l/ 100 km :x bolo to spôsobené jazdou niekoľko sto kilometrov pod plným plynom v kuse. Horšie je že som spálil aj 3 dcl oleja. Neviem či to mohlo byť spôsobené tým plným plynom. Skúšal som doma či nedymí, ale nič som nevidel. Iba pri otáčkach na obmedzovači sa mi trochu zdalo že to dymí. Asi to bolo na malú CBF-ku priveľa. Olej som dolial tak budem sledovať či neubúda. Dúfam že nie.
Keeway Focus 50@70 2006 - 2010
Honda CBF 125 2009 - 2012
Honda VFR 800 V-Tec 2012 -

Užívateľov profilový obrázok
THeBaNDiT
moderátor
moderátor
Príspevky: 6299
Dátum registrácie: Ut Aug 08, 2006 8:23 am
Skúter: je už minulosť
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Alpovacka narychlo a na jednu nadrz :)...

#95 Príspevok od užívateľa THeBaNDiT » Pi Aug 13, 2010 3:52 pm

to je teda ale skareda spotreba! (z pohladu mojich 3.77 :D)

jo a stvortakty nemaju rady jazdu na obmedzovaci, ventily vraj idu od "radosti" vyskocit pri tych otackach... :) Tak dufajme, ze to trosku spapalo oleja len kvoli jazde v tych medznych otackach, a ze to pri normalnej jazde bude opat ok (teda ze tam nevznikol nejaky trvaly unik... klop-klop)
Honda NC750X ------------------- Obrázok
Nezabúdajte na PRAVIDLÁ FÓRA a ďakujte pomocou Obrázok.

Užívateľov profilový obrázok
deltoro5784
motorkár
motorkár
Príspevky: 4450
Dátum registrácie: Ne Júl 20, 2008 12:54 pm
Skúter: Honda VFR 800 V4
Bydlisko: Zlaté Moravce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Alpovacka narychlo a na jednu nadrz :)...

#96 Príspevok od užívateľa deltoro5784 » Pi Aug 13, 2010 3:56 pm

No to si ma trochu upokojil. Je pravda, že na diaľnici som išiel tesne na hranici obmedzovača a to naozaj spolu aj 400 km. Keď ešte prirátam tie kopce kde som ju teda tiež vytáčal tak by to aj mohlo zodpovedať tej strate oleja.
Keeway Focus 50@70 2006 - 2010
Honda CBF 125 2009 - 2012
Honda VFR 800 V-Tec 2012 -

Užívateľov profilový obrázok
THeBaNDiT
moderátor
moderátor
Príspevky: 6299
Dátum registrácie: Ut Aug 08, 2006 8:23 am
Skúter: je už minulosť
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Alpovacka narychlo a na jednu nadrz :)...

#97 Príspevok od užívateľa THeBaNDiT » Pi Aug 13, 2010 4:03 pm

proste sa nema jazdit v cervenom poli otacok, a najhorsie je, ked sa na 4T jazdi dole silnym kopcom plny kotol, co to da, ak to uz aj tak nic neda... alcatelko tak pisal, ze pretacanie motora. Situacia, ze ventily by najradsej vyskocili a odskakali do lesa... :D Ale sme OT.
Honda NC750X ------------------- Obrázok
Nezabúdajte na PRAVIDLÁ FÓRA a ďakujte pomocou Obrázok.

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: Alpovacka narychlo a na jednu nadrz :)...

#98 Príspevok od užívateľa duky5 » Pi Aug 13, 2010 4:20 pm

aj nexik si zozere trosku oleja ked mu dam dlhodobo plny kotol na dialnici...navyse ja som si po takej jazde vsimol vzadu na blatniku aj take mikro pripecence akoby od asfaltu...take pripecene cierne zrnka....odvtedy nic.
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

matrixko

Re: Alpovacka narychlo a na jednu nadrz :)...

#99 Príspevok od užívateľa matrixko » Pi Aug 13, 2010 4:41 pm

normalne zacinam po tej cbf poskulovat :D:D:D nemate pokazene palivomere ved to nemzoe mat taku malu spotrebu :D

Užívateľov profilový obrázok
sonicsvk
kolobežkár
kolobežkár
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Po Mar 15, 2010 7:56 pm
Skúter: Peugeot Speedfight 2 X race 50ccm
Bydlisko: Sala
Kontaktovať užívateľa:

Re: Alpovacka narychlo a na jednu nadrz :)...

#100 Príspevok od užívateľa sonicsvk » So Aug 14, 2010 9:07 pm

Omg to musel byt super vylet fakt paradne to tam vyzera nabuduci rok idem svami ked bude varan :Bravo:
podpis som si este nenastavil

Napísať odpoveď

Návrat na "Zahraničie"