suchanie kotucovej brzdy na prednom kolese

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
mahroch
chodec
chodec
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Po Jan 19, 2009 4:03 pm
Skúter: Yamaha Maxter 125 r.v. 2002
Bydlisko: Pezinok

suchanie kotucovej brzdy na prednom kolese

#1 Príspevok od užívateľa mahroch » Ut Júl 20, 2010 10:42 pm

Mam problem, o ktorom som tu uz nieco cital, ale vyriesene to tam nebolo, tak zakladam temu.

Ide o to, ze mi brzdy na prednom kolese (Yamaha Maxter 125) suchaju o kotuc skoro stale. Cize ked rukou otocim prednym kolesom tak to robi take tie suchave zvuky a koleso sa skor ani neotoci cele. Proste to sucha. Cital som o tom v inej diskusii, kde niekto pisal, ze to je normalne a ze to neriesi.

No neviem, mne sa zda, ze to moc normalne nie je. Za prve to zvysuje opotrebenie, za druhe to urcite znizuje vykon. Cize otazka - co s tym ? Da sa to zovretie celusti nejako povolit, alebo co ?

Dik za napady a rady.
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
deltoro5784
motorkár
motorkár
Príspevky: 4450
Dátum registrácie: Ne Júl 20, 2008 12:54 pm
Skúter: Honda VFR 800 V4
Bydlisko: Zlaté Moravce
Kontaktovať užívateľa:

Re: suchanie kotucovej brzdy na prednom kolese

#2 Príspevok od užívateľa deltoro5784 » St Júl 21, 2010 8:00 am

Nemáš skrivený brzdový kotúč?
Keeway Focus 50@70 2006 - 2010
Honda CBF 125 2009 - 2012
Honda VFR 800 V-Tec 2012 -

Užívateľov profilový obrázok
Petom
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 518
Dátum registrácie: St Máj 06, 2009 1:58 pm
Skúter: BMW K1200 LT
Bydlisko: Bratislava N48 09.642 E17 07.281

Re: suchanie kotucovej brzdy na prednom kolese

#3 Príspevok od užívateľa Petom » St Júl 21, 2010 8:12 am

piestiky (nie su tam ziadne celuste) kotucovych brzd nemaju ziadne pruziny, ktore by ich od kotuca odtlacali, ak povoli tlak v brzdovom systeme (po uvolneni packy/pedalu brzdy) otacanim a miernym chvenim brzdoveho kotuca sa vymedzi dostatocna medzera medzi oblozenim a kotucom, pri jednej obratke kolesa rukou je normalne, ze sa oblozenie obcas suchne o kotuc, ak vsak hovoris, ze koleso sa ani nepretoci, bude niekde chyba, skus po kratkej jazde bez brzdenia prednou brzdou zdvihnut skuter na stojan a pretocit, ak pojde koleso lahko a suchne len minimalne je to ok, ak bude trenie vacsie, je chyba v brzdovych valcekoch, piestiky chodia tazko, mozne zavady: necistota na brzdovych piestikoch pod prachovkou, treba rozobrat vycistit, piestiky rozhybat, druha moznost je poskodene tesnenie piestikov alebo alebo plochy valcekov - vymenit tesnenie, v drahsom pripade valceky, este jedna skuska po jazde bez prudsieho brzdenia by brzdy namali byt horuce, ak su je to priznak uvedenych zavad
Mne sa stratil podpis, aj vám?

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: suchanie kotucovej brzdy na prednom kolese

#4 Príspevok od užívateľa VLADY » St Júl 21, 2010 4:28 pm

Nemám ani ja viac čo dodať....Vôla medzi kotúčom a doštičkami býva minimálna rádovo desatinky mm.Takže to môže v podstate troška ako keby šúchať....ale ak zdvihneš na hl. stojane predné koleso a roztočíš ho rukou, tak by malo spraviť aspoň jednu otáčku...samostatne . :pardon:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
FoXiK
motorkár
motorkár
Príspevky: 1890
Dátum registrácie: Pi Apr 27, 2007 3:31 pm
Skúter: Yamaha Slider
Bydlisko: Piestany
Kontaktovať užívateľa:

Re: suchanie kotucovej brzdy na prednom kolese

#5 Príspevok od užívateľa FoXiK » St Júl 21, 2010 11:58 pm

necital som co tu bolo pisane no ja ked som zmontoval brzdu tak mi tiež brzdila viacmenej sama a kotúč je OK aj brzda je OK .No ak ti to brzdí,tak normálne rozoberieš prasiatko a musíš vytlačiť alebo jednoducho povedané vybrať brzdové piestiky.. teda také "valčeky" čo ti vytláčajú brzdové doštičky.. utri vnútri všetkú brzdovú kvapalinu čistou handričkou aj tie gumové tesnenia čo sú v prasiatku dobre poutieraj bude tam taká čierna špina všeličoho možného a keby tak môžeš si zobrať ale 1000cku brúsny papier a vo vode jemnúčko obrúsiť zvonku ten piestik.. ale len trošku od špiny, takto to spravíš na oboch stranách poriadne povytieraš, zložíš, naleješ novú BK, odvzdušníš brzdu a musí to byť OK :o)
ZVL Babetta 210 ---> ATV semi-auto 110ccm ---> Jawa 175 ---> Yamaha Slider 70cc 10PS full tuning ---> Aprilia Shiver 750

Užívateľov profilový obrázok
mucow
motorkár
motorkár
Príspevky: 1711
Dátum registrácie: Št Aug 19, 2010 9:13 am
Skúter: Aprilia Leonardo 150; Suzuki DR 600 S
Bydlisko: Jaklovce okr.Gelnica
Kontaktovať užívateľa:

Re: suchanie kotucovej brzdy na prednom kolese

#6 Príspevok od užívateľa mucow » Ne Aug 22, 2010 11:35 am

Pozdravujem Vás. No tak ja mám tento problém na mojej Aprilii Leonardo 150 Pri dlhšej jazde resp. prudšom brzdení mi brzda blokuje predné koleso, a to tak že sa dá ťažko pretočiť, cítiť tam riadny odpor a kotúč je dosť horúci. Odmontoval som brzdič, piestiky sa obe pohybujú ľahko a aj ten piestik čo je pri páčke brzdy vyzerá že sa hýbe, že nezadrháva. Tak tiež mi je to čudné a neviem kde hľadať chybu a čo mám rozobrať a skontrolovať alebo vyčistiť. Zadná brzda je O.K. tam sa koleso otáča stále ľahúčko bez odporu.
Skúste poradiť. Ďakujem.
Spoiler: ukázať
Aprilia Leonardo150
http://forum.scooter-tuning.sk/viewtopi ... =42&t=9961
Suzuki DR 600 & Yamaha Neos 50.

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: suchanie kotucovej brzdy na prednom kolese

#7 Príspevok od užívateľa VLADY » Ne Aug 22, 2010 3:19 pm

Ak máš plávajúci strmeň tak môžu byť vodiace čapy vybúchané a vydraté na niektorom mieste a že tam sa to šprajcuje a drhne alebo samotné doštičky sa ťažko pohybujú v samotnom vedení v brzdovom strmeni...alebo dajaká špina v pumpe a po odbrzdení tam ostáva tlak a aj keď samotný piestik ide lahko tak ten to blokuje a brzda ostáva pritlačená alebo aj hadica aj je stará a gumová aj tá môže byť vnútri nejak nabobtnaná alebo je tam nejaký bordel...rozobrať prečistiť prefúkať ....zahodiť....nové kúpiť.... :pardon:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
mucow
motorkár
motorkár
Príspevky: 1711
Dátum registrácie: Št Aug 19, 2010 9:13 am
Skúter: Aprilia Leonardo 150; Suzuki DR 600 S
Bydlisko: Jaklovce okr.Gelnica
Kontaktovať užívateľa:

Re: suchanie kotucovej brzdy na prednom kolese

#8 Príspevok od užívateľa mucow » Ne Aug 22, 2010 3:51 pm

"alebo dajaká špina v pumpe" Tá pumpa sa nachádza hore pri nádržke brzd. kvapaliny ? Myslel som aj na to že tam ostáva po odbrzdení tlak, ale nemám s moto brzdou žiadnu skúsenosť takže to budem musieť nejako pomaly rozobrať a skontrolovať. K tým hadiciam na autách sa tak zvykne stať že je v hadičke slabý prietok a potom brzda blokuje, ak by príčina bola v tej hadičke, tak kde sa potom dá kúpiť nová ? Ešte som na scooter nekupoval nič lebo ho mám krátko a nemám ani potuchy kde sa dajú nejaké diely na Apriliu kúpiť. Ďakujem.
Spoiler: ukázať
Aprilia Leonardo150
http://forum.scooter-tuning.sk/viewtopi ... =42&t=9961
Suzuki DR 600 & Yamaha Neos 50.

blv2
st. trojkolkár
st. trojkolkár
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Ne Apr 27, 2008 11:47 am
Skúter: honda x8rx
Bydlisko: TRNAVA
Kontaktovať užívateľa:

Re: suchanie kotucovej brzdy na prednom kolese

#9 Príspevok od užívateľa blv2 » Ne Aug 22, 2010 5:12 pm

povol ovzdusnovak,hned ho zatiahni!!!! a zatoc kolesom, ked sa ti bude lahko tocit koleso je to hadickou ....
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
mucow
motorkár
motorkár
Príspevky: 1711
Dátum registrácie: Št Aug 19, 2010 9:13 am
Skúter: Aprilia Leonardo 150; Suzuki DR 600 S
Bydlisko: Jaklovce okr.Gelnica
Kontaktovať užívateľa:

Re: suchanie kotucovej brzdy na prednom kolese

#10 Príspevok od užívateľa mucow » Po Aug 23, 2010 8:19 am

Ďakujem vyskúšam to. Ešte som si všimol jednú vec. Pri rýchlosti cca 60km som pustil riadidlá a celý predok sa rozkmital do strán, ale keď riadidlá držím v rukách tak vibrácie nepociťujem. Osobne si myslím že to asi bude zdeformovaným brzd. kotúčom. Váš názor ? Nestretol sa s tým niekto ?
Spoiler: ukázať
Aprilia Leonardo150
http://forum.scooter-tuning.sk/viewtopi ... =42&t=9961
Suzuki DR 600 & Yamaha Neos 50.

Užívateľov profilový obrázok
deltoro5784
motorkár
motorkár
Príspevky: 4450
Dátum registrácie: Ne Júl 20, 2008 12:54 pm
Skúter: Honda VFR 800 V4
Bydlisko: Zlaté Moravce
Kontaktovať užívateľa:

Re: suchanie kotucovej brzdy na prednom kolese

#11 Príspevok od užívateľa deltoro5784 » Po Aug 23, 2010 8:49 am

Riaditká sa rozkmitajú aj mne lebo mám vzadu kufor. Nemusí to hneď znamenať to čo si ty napísal.
Keeway Focus 50@70 2006 - 2010
Honda CBF 125 2009 - 2012
Honda VFR 800 V-Tec 2012 -

Užívateľov profilový obrázok
mucow
motorkár
motorkár
Príspevky: 1711
Dátum registrácie: Št Aug 19, 2010 9:13 am
Skúter: Aprilia Leonardo 150; Suzuki DR 600 S
Bydlisko: Jaklovce okr.Gelnica
Kontaktovať užívateľa:

Re: suchanie kotucovej brzdy na prednom kolese

#12 Príspevok od užívateľa mucow » Po Aug 23, 2010 1:18 pm

No tak kufor mám aj ja a to by ma asi nenapadlo nikdy že tomu môže byť kufor na príčine.
Spoiler: ukázať
Aprilia Leonardo150
http://forum.scooter-tuning.sk/viewtopi ... =42&t=9961
Suzuki DR 600 & Yamaha Neos 50.

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: suchanie kotucovej brzdy na prednom kolese

#13 Príspevok od užívateľa VLADY » Po Aug 23, 2010 4:28 pm

Kufor a kmitanie je vec individuálna...niekedy sa prejaví a na inom scootri sa nemusí...ale prvoradé je mať vyváženú prednú gumu..teda koleso vlastne....mne na Kymcu kmitalo bez rozdielu či som mal alebo nemal nahodený kufor....a tiež to bolo až keď som pustil rajdy ...Ale teraz na Burgmane mi to nerobieva ani s kufrom....
Ale krivý kotúč sa prejaví len pri brzdení...nemôže rozkmitať koleso pri jazde , lebo aj ak je krivý ale nieje nevyvážený hmotnostne ....A aj jeho hmota je voči celej váhe disku a pneu dosť malá na to aby dačo také spôsobila .
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

blv2
st. trojkolkár
st. trojkolkár
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Ne Apr 27, 2008 11:47 am
Skúter: honda x8rx
Bydlisko: TRNAVA
Kontaktovať užívateľa:

Re: suchanie kotucovej brzdy na prednom kolese

#14 Príspevok od užívateľa blv2 » Po Aug 23, 2010 5:25 pm

riaditka ti moze rozkmitat--nevyvazene koleso, pneumatika-vacsinou ked je stara (mne na aute sa rozkmital volant iba pri urcitej rychlosti dal som nove a bol pokoj), posledna moznost je krivy disk.... ked je brzdovy kotuc krivy sa to prejavi vibrovanim brzdovej packy...
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
mucow
motorkár
motorkár
Príspevky: 1711
Dátum registrácie: Št Aug 19, 2010 9:13 am
Skúter: Aprilia Leonardo 150; Suzuki DR 600 S
Bydlisko: Jaklovce okr.Gelnica
Kontaktovať užívateľa:

Re: suchanie kotucovej brzdy na prednom kolese

#15 Príspevok od užívateľa mucow » Ut Aug 24, 2010 9:21 am

Páčka je pri brzdení v pohode takže ten kotúč bude O.K.
Kde by som vedel objednať alebo dať vyrobiť tú hadičku k prednému brzdiču ? Mám silné podozrenie že v nej bude chyba, lebo po jazde som scooter odstavil, koleso sa pretočilo ledva štvrť otáčky, ráno keď som ním zatočil prešlo o celú otáčku. Ešte som na ňu okrem sviečky nekupoval nič, a nejak som zatiaľ nikde s ND nepochodil, väčšinou počúvam : " na to nedržíme žiadne ND".
Spoiler: ukázať
Aprilia Leonardo150
http://forum.scooter-tuning.sk/viewtopi ... =42&t=9961
Suzuki DR 600 & Yamaha Neos 50.

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: suchanie kotucovej brzdy na prednom kolese

#16 Príspevok od užívateľa VLADY » Ut Aug 24, 2010 10:16 am

Viper dával dakde robiť pancierové hadičky...skús mu poslať SS... :beer:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
mucow
motorkár
motorkár
Príspevky: 1711
Dátum registrácie: Št Aug 19, 2010 9:13 am
Skúter: Aprilia Leonardo 150; Suzuki DR 600 S
Bydlisko: Jaklovce okr.Gelnica
Kontaktovať užívateľa:

Re: suchanie kotucovej brzdy na prednom kolese

#17 Príspevok od užívateľa mucow » Ut Aug 24, 2010 11:58 am

No tak som skúsil po jazde keď mi to koleso blokovalo, povoliť odvzdušňovák, a... NIČ. koleso po utiahnutí odvzdošňováku blokuje ďalej. Čo teraz ? Kde hľadať chybu ?
Spoiler: ukázať
Aprilia Leonardo150
http://forum.scooter-tuning.sk/viewtopi ... =42&t=9961
Suzuki DR 600 & Yamaha Neos 50.

Užívateľov profilový obrázok
rspeed
motorkár
motorkár
Príspevky: 1643
Dátum registrácie: So Aug 11, 2007 1:11 pm
Skúter: Hyena(motor minarelli)+ Gilera Runner ST 125+ Suzuki GSR 600
Bydlisko: Čaňa

Re: suchanie kotucovej brzdy na prednom kolese

#18 Príspevok od užívateľa rspeed » Ut Aug 24, 2010 4:03 pm

... jak citam tak citam nikoho nenapadlo poradit vymenu brzdovej kvapaliny - ak sa predsa brzdenie prejavuje pri a po jazde a za studena je ok tak je to jasne sposobene ohriatim a teda je mozne ze kvapalina vekom zmenila bod varu a teda sa viac rozpina posobenim tepla ... inak je pravda ze pri takomto probleme by som isiel postupne od 1. prebrusenie dosiek, 2. vycistenie a rozchodenie strmena a piestikov z dorazom na stycnu plochu dosiek a strmena - dosticky sa pri vytlacani piestikom maju pohybovat lahko ale bez neakej vole ktora sposobuje pripadne cinkanie,3. rozhodenie brzdovej packy,vybrat a vyzualne skontrolovat piestik resp gumene tesnenia a pruzinku vo vnytri ktora ho vracia ako aj obidve dierky v nadobke,v smere od packy prva ma byt vacsia a plne priechodna a druha je pretlakova mensia, 4. naliat novu kapalinu a nasledne striedavym natlakovanim a odvzdusnovanim vymenit komplet ... po takejto udrzbe brzdy musia fungovat ako nove ...

blv2
st. trojkolkár
st. trojkolkár
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Ne Apr 27, 2008 11:47 am
Skúter: honda x8rx
Bydlisko: TRNAVA
Kontaktovať užívateľa:

Re: suchanie kotucovej brzdy na prednom kolese

#19 Príspevok od užívateľa blv2 » Ut Aug 24, 2010 4:54 pm

mucow1974 napísal:No tak som skúsil po jazde keď mi to koleso blokovalo, povoliť odvzdušňovák, a... NIČ. koleso po utiahnutí odvzdošňováku blokuje ďalej. Čo teraz ? Kde hľadať chybu ?

ked to neni hadickou (pre istotu by som ju dal dole a prefukol) tak to bude piestikom.....?! skus vybrat platnicky trosku stlac brzd.packu--piestik sa ti trosku vysune, skus ho stlacit (blickami) .... ked pojde tazko ja chyba v piestiku....
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
mucow
motorkár
motorkár
Príspevky: 1711
Dátum registrácie: Št Aug 19, 2010 9:13 am
Skúter: Aprilia Leonardo 150; Suzuki DR 600 S
Bydlisko: Jaklovce okr.Gelnica
Kontaktovať užívateľa:

Re: suchanie kotucovej brzdy na prednom kolese

#20 Príspevok od užívateľa mucow » Št Mar 03, 2011 3:52 pm

Ak by niekto mal takýto problém tak ja som ten môj odstránil dnes, keď som menil doštičky, tak som komplet rozobral brzdič, vybral som piestiky, všetko poriadne vyutieral do sucha, poskladal som to naspäť, vymenil som brzdovú kvap., odvzdušnil, prefúkol som hadicu a brzda je O.K., koleso sa točí úplne ľahúčko. V brzdiči pod piestikmy boli v kvapaline také jemné kryštáliky neviem čoho, neštudoval som to, ale myslím si že v tom bola chyba že sa to voľne nepohybovalo.
Spoiler: ukázať
Aprilia Leonardo150
http://forum.scooter-tuning.sk/viewtopi ... =42&t=9961
Suzuki DR 600 & Yamaha Neos 50.

mahroch
chodec
chodec
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Po Jan 19, 2009 4:03 pm
Skúter: Yamaha Maxter 125 r.v. 2002
Bydlisko: Pezinok

Re: suchanie kotucovej brzdy na prednom kolese

#21 Príspevok od užívateľa mahroch » So Máj 07, 2011 1:43 pm

ja som to rozobral dnes. V tom brzdovom clipperi (neviem ako sa to povie po slovensky, mam len anglicky servisny manual) to bolo slusne zahumusene. Jeden piestik sa nepohyboval vobec ani po stlaceni brzdy. Tak citak, brzdove platnicky boli uplne zodrane, POdobne brzdovy kotuc - ten uz mal taku ryhu, ze na najvacsom obvode bol uz urobeny cca 2 mm kopcek, ktory sa zarezaval do zeleza brzdovej platnicky - toho zakladu, nie toho co brzdi. Takze mam par otazok, mozno mi budete vediet poradit:

1) moze sa brzdovy kotuc zosustruzit tak aby este mal potrebnu hrubku (u mna 4.7 mm), ale vyrovnali sa tie drazky a hrbolceky?
2) vsetky sroby boli akoby zalepene niecim modrym... kdesi som cital cosi o lepidle na zavity, myslite, ze to by mohlo byt ono? je to nejake specialne, alebo staci nejake sekundove?
3) nikde som nenasiel postup ako odvzdusnit brzdy - tipujem ze to nebude nic zlozite, nieco ako stlacat az kym prestanu ist bublinky, alebo tak cosi ... ale ak by mi niekto napisal blizsi postup, tak sa potesim.

No, a ked uz som mal dole predne koleso, tak som zistil, ze mi to tam trocha pukoce v loziskach, tak som chcel skontrolovat, ale nejak sa neviem dopracovat aby som ich vybral - na jednej strane je to uplne nafest zalisovane, na druhej strane (pri kotuci) je taky gumovy kruzok, ktory som nijako nevedel vybrat. neviete, ci je na to nejaky trik, ako vybrat a vymenit loziska?

dakujem za pomoc :)


3)
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
mucow
motorkár
motorkár
Príspevky: 1711
Dátum registrácie: Št Aug 19, 2010 9:13 am
Skúter: Aprilia Leonardo 150; Suzuki DR 600 S
Bydlisko: Jaklovce okr.Gelnica
Kontaktovať užívateľa:

Re: suchanie kotucovej brzdy na prednom kolese

#22 Príspevok od užívateľa mucow » Po Máj 09, 2011 9:47 am

1) Neviem či je rozumné sústružiť brzdový kotúč, nevravím že sa to nedá, ale asi by som radšej investoval do kúpi nového a zistil a odstránil dôvod prečo sa ten pôvodný zdeformoval. Brzdy sú dosť dôležitá vec.
2) Tá modrá hmota na závitoch je lepidlo na závity. Je to špeciálne lepidlo na to určené, určite Ti tam sekundové nepomôže.
3) Otvoriť nádržku BK , postláčať páčku brzdy, podržať stlačenú a povoliť odvzdušňovák na brzdiči na ktorý si nasunieš priesvitnú hadičku, ktorej druhý koniec ponoríš do nádobky s BK . (nádobku umiestni vyššie nad úroveň odvzdušňováku). Keď ti z brzdiča vyjdú do hadičky bublinky vzduchu, a páčka zíde dole, odvzdušňovák utiahni. Skontroluj hladinu BK v nádržke, v prípade potreby doplň BK. Takto to treba opakovať až pokiaľ do hadičky nepôjde čistá BK bez bubliniek. Po odvzdušnení doplň BK v nádržke po rysku a nádržku uzatvor.
Spoiler: ukázať
Aprilia Leonardo150
http://forum.scooter-tuning.sk/viewtopi ... =42&t=9961
Suzuki DR 600 & Yamaha Neos 50.

Užívateľov profilový obrázok
FoXiK
motorkár
motorkár
Príspevky: 1890
Dátum registrácie: Pi Apr 27, 2007 3:31 pm
Skúter: Yamaha Slider
Bydlisko: Piestany
Kontaktovať užívateľa:

Re: suchanie kotucovej brzdy na prednom kolese

#23 Príspevok od užívateľa FoXiK » Pi Máj 20, 2011 9:12 pm

nejak zložito to popisuješ ty bublinka :D
Kotúč nesústruž a radšej obetuj pár očí na nový ako sa zabiť.. :) alebo ak nieje krivý tak ho používaj ďalej.. ale nebude mať taký účinok lebo nebude brzdiť o tak veľkú plochu (inak aj ja tam mám nejaké drážky a nevadí to tomu ak to nieje moc hlboké)
No ja odvzdušňujem tak že dolievaš kvapalinu do nádržky,lebo sa postupne míňa a z odvzdušňováka mám hadičku len takú dlhú aby z nej vytekala kvapalina do nejakej plechovičky..
1. stlačís brzdovú páčku a odtiahneš skrutku odvzdušnenia a počkáš cca 5sek. (začne vytekať kvapalina do nádobky dolu -- prvé stlačenia nemusí.)
2. dotiahneš skrutku (stále držíš páčku brzdy) a po dotiahnutí povolíš páčku (vtedy sa nacucá kvapalina do brzdového systému)
3. Zase dokola.. stlačíš páčku.. odtiahneš, počkáš, zatiahneš a pustíš páčku.. len si sleduj či máš hore v nádržke dosť kvapaliny aby sa ti tam zase nenacucal vzduch :D

No a k tým brzdám - vždy to býva tak ako som popisoval už hore.. kedy stačí buď vymeniť obloženie alebo halvne vyčistiť brzdu aj s piestikmi, tesneniami aj výmenou BK. :)
ZVL Babetta 210 ---> ATV semi-auto 110ccm ---> Jawa 175 ---> Yamaha Slider 70cc 10PS full tuning ---> Aprilia Shiver 750

Užívateľov profilový obrázok
mucow
motorkár
motorkár
Príspevky: 1711
Dátum registrácie: Št Aug 19, 2010 9:13 am
Skúter: Aprilia Leonardo 150; Suzuki DR 600 S
Bydlisko: Jaklovce okr.Gelnica
Kontaktovať užívateľa:

Re: suchanie kotucovej brzdy na prednom kolese

#24 Príspevok od užívateľa mucow » So Máj 21, 2011 11:01 am

Si niečo s toho nepochopil ?
Spoiler: ukázať
Aprilia Leonardo150
http://forum.scooter-tuning.sk/viewtopi ... =42&t=9961
Suzuki DR 600 & Yamaha Neos 50.

Užívateľov profilový obrázok
FoXiK
motorkár
motorkár
Príspevky: 1890
Dátum registrácie: Pi Apr 27, 2007 3:31 pm
Skúter: Yamaha Slider
Bydlisko: Piestany
Kontaktovať užívateľa:

Re: suchanie kotucovej brzdy na prednom kolese

#25 Príspevok od užívateľa FoXiK » Ne Máj 22, 2011 9:57 pm

nie len mi to prišlo tak nechápavo napísané.. ja ako debil by som to nepochopil keby si to nečítam 3.krát :D
ZVL Babetta 210 ---> ATV semi-auto 110ccm ---> Jawa 175 ---> Yamaha Slider 70cc 10PS full tuning ---> Aprilia Shiver 750

Napísať odpoveď

Návrat na "Podvozok a brzdy"