Studený štart , nie a nie naštartovať

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
bebeno28
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Po Aug 12, 2013 7:36 pm
Skúter: Keeway Matrix 50 SP

Studený štart , nie a nie naštartovať

#1 Príspevok od užívateľa bebeno28 » Po Júl 09, 2018 12:59 pm

Caute borci.

Chcel by som Vás poprosiť o radu, hlavne odborníkov pretože môj problém je naozaj špecifický.
Mám skúsenosti s motorkami hlavne s dvojtaktmi ale momentálne opravujem kamarátovi Kymco Agility 50 4T a vážne mi dáva zabrať.
Jedná sa o štart motora hlavne za studena.

Popíšem čo všetko som s motorom spravil.

Motor má nový valec s piestom. Hlava válcov prasknutá nie je pretože ked som do kanálov nalial benzín tak po pol hodine sa nikde neukázalo žiadne tečenie. jak sacií kanál tak výfukový. To isté sa tíka aj ventilov. nepretiekli a majú dosadaciu plochu rovnomernú po celom obvode ventilu širokú asi 1mm.

opravoval som závit pre sviečku ktorý bol strhaný opravnou sadou od Bosch. Tesní s drží tak ako má.

Sviečka nová iskru dáva krásnu silnú viditelnú aj na priamom slnku.

Karburátor úplne nový komplet so sitičom. Skúšal som ho aj na druhej motorke a tá mi naštartovala na prvý otoč.Takže karburátor je OK.

Gumička na vymedzovoacej podložke pod sacím kolenom, je nová.

No a keď sa snažím naštartovať skúter tak sa ani neozve, sviečka je suchá.

KeĎ som dal dole karburátor a pichol prst do sacieho potrubia počas štartu tak cítom podtlak ktorý mi vťahuje prst dnu.

Napadá Vás prečo to nechce naštartovať? Ray sa mi to už podarilo po dlhšom točení natočiť. Potom ked bol motot teplý to išlo motor ťahal aj štartoval ale po opatovnom vychladnutí, na druhý deň sa problém so studeným štartom vrátil.

Ďakujem

Napísať odpoveď

Návrat na "Motor"