Motolarm z dealextreme

Sem môžete písať recenzie prípadne iné články

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
SnoopyBA
moderátor
moderátor
Príspevky: 2538
Dátum registrácie: St Máj 23, 2012 12:15 pm
Skúter: Honda Vision 110
Bydlisko: Bratislava

Motolarm z dealextreme

#1 Príspevok od užívateľa SnoopyBA » St Feb 13, 2013 7:17 pm

Zdar banda.

Dnes mi dorazil TENTO MOTOALARM, tak som sa rozhodol podeliť o skúsenosti a postrehy s touto "hračkou". :) Možno si niekto povie že je to čínska, lacná hračka a ja poviem, áno, je. ALE.. na oznámenie že sa mi niekto hrá so skútrom, keď sedíme niekde na kofole a skútre parkujú niekde za rohom, prípadne keď parkujem dolu, pod oknami, nech nemusím byť každých 15 min a za tú cenu, mi to úplne stačí.. Alarm som si objednal 25.1.2013 z vyššie spomínanej stránky, ktorú vačšina z vás určite dobre pozná :), zaplatil som kreditnou kartou a včera (12.2.2013) mi prišiel pozdrav z pošty, že si ho môžem vyzdvihnúť. Čiže všeho všudy cca 18 dní. Tovar prišiel pekne zabalený v bublinkovej fólii, nič poškodené, všetko v poriadku.

obsah balenia:
- samotný alarm, t.j. nejaká tá krabička s čidlom, elektronikou spojená cez 15W poistku s káblami ktoré vedú k napájaniu z batérie, smeroviek, sirény, spínacej skrinky, záložnej 9V batérie, štartérom, nejakým prerušovačom či čo :) a pod.. (detaily objasním neskôr) :pardon:
- 2 ks rozdielnych diaľkových ovládačov,
- 9V batéria
- nejaká tá obojstranná páska, "záručný list" :D a návod na použite so schémou v angl. jazyku.

Keďže nie každý na fóre je anglicky hovoriaci, alebo rozumejúci tak som sa pokusil hodiť návod na použitie do slovenčiny, len to berte prosím s rezervou.. ďakujem..

nejaké fotky a video: (zapojenie, nastavovanie citlivosti snímača a podobné srandy budem aktualizovať neskôr, keďže suseda tu už dnes raz búchala.. :D)
Prílohy
honda (1).JPG
(82.62 KiB) 502 stiahnutí
honda (3).JPG
(138.98 KiB) 502 stiahnutí
honda (2).JPG
(162.45 KiB) 502 stiahnutí

Užívateľov profilový obrázok
SnoopyBA
moderátor
moderátor
Príspevky: 2538
Dátum registrácie: St Máj 23, 2012 12:15 pm
Skúter: Honda Vision 110
Bydlisko: Bratislava

Re: Motolarm z dealextreme

#2 Príspevok od užívateľa SnoopyBA » St Feb 13, 2013 7:18 pm



Návod na použitie.

1. Nastavenie zabezpečenia (aktivovanie) alarmu:

Motocykel v pokojnom stave (počas parkovania), kliknite na tlačidlo A, siréna vydá zvuk, bliknú smerové svetlá, po 3 sekundách po spustení poplachu je alarm v stave pohotovosti.
1) Poplach: Ak dochádza k vibráciám motocykla, zariadenie spustí sirénu po dobu 5 sekúnd. Ak je do 2 sekúnd motocykel opäť vystavený vibráciám, zariadenie proti krádeži spustí opať sirénu po dobu 15 sekúnd, sprevádzanú blikaním smerových svetiel. Po ukončení signalizovania je systém stále v stave pohotovosti.
2) Núdzový poplach: Ak použije zlodej kľúč, otočí ním v spínacej skrinke pri aktivovanom alarme, zapne sa siréna, smerovky začnú blikať a motocykel nemožno naštartovať. Po vytiahnutí kľúča zo spínacej skrinky sa siréna vypne po 15tich sekundách, zariadenie zostane aktívne aj naďalej.

2. Deaktivácia (vypnutie) alarmu:
Stlačením tlačidla B na diaľkovom ovládači, smerovky bliknú 2 krát, siréna pípne 2 krát, alarm zostane vypnutý.

3. Ochrana proti odcudzeniu:
Ak sa zlodejovi podarí naštartovať motocykel bez aktivovaného alarmu, stlačte tlačidlo A, siréna pípne, smerovky bliknú a ďalší pohyb s motocyklom nie je umožnený. Potom stlačte tlačidlo B pre ďalšiu manipuláciu s motocyklom.

4. Pozastavenie alarmu:
Po vibráciách, manipulácii s motocyklom sa spustí siréna, stlačte tlačidlo A alebo C na jej vypnutie, alarm zostane aktívny naďalej.

5. Vypnutie alarmu:
Po vibráciách, manipulácii s motocyklom sa spustí siréna, stlačte tlačidlo B na jej vypnutie, alarm sa deaktivuje.

6. Diaľkový štart:
Stlačením tlačidla D, potrebné stlačiť 2 krát v priebehu 2 sekúnd. Motor naštartuje. Je možné, že pri studenom motore váš motocykel nenaštartuje a je potrebné daný postup zopakovať. V prípade vybitej batérie štartujte motocykel „manuálne“.

7. Diaľkové vypnutie motora:
Naštartovaný motocykel podľa bodu 6, je možné vypnúť stlačením tlačidla B.

8. Hľadanie motocykla:
Toto zariadenie Vám pomôže nájsť Váš zaparkovaný motocykel, samozrejme len v dosahu signálu diaľkového ovládania. Po stlačení tlačidla C vás alarm upozorní na polohu vášho motocykla 10 sekundovým pípnutím klaksónu, príp. 10 sekundovým blikaním smeroviek na motocykli. Pre prípadné zrušenie oznámenia stlačte ľubovoľné tlačidlo na diaľkovom ovládači.

9. Nastavenie citlivosti snímača vibrácií:
Pre nastavenie citlivosti stlačte a podržte tlačidlo C 2,5 sekundy.. Alarm systém sa dá nastaviť do štyroch úrovní citlivosti snímača. Prvá úroveň – snímač je najmenej citlivý. Pri nastavovaní zapípa siréna raz a bliknú smerovky motocykla. Druhá úroveň – snímač citlivejší ako pri prvej, siréna zapípa 2 krát, smerovky na motocykli bliknú 2 krát. Tretia úroveň – siréna pípne 3 krát, smerovky bliknú 3 trikrát. Štvrtá úroveň je najcitlivejšia, siréna pípne 4 krát, smerovky motocykla bliknú 4 krát. Na následné zistenie citlivosti snímača stlačte tlačidlo C na ovládači. Alarm nastavte na požadovanú citlivosť vzhľadom na okolité podmienky.

Poznámka: existujú rôzne voľby týchto funkcií, záleží od modelu, ktorý si vyberiete.
Prílohy
alarm.JPG
schéma zapojenia
(101.62 KiB) 498 stiahnutí
Naposledy upravil/-a SnoopyBA v St Feb 13, 2013 7:22 pm, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
SnoopyBA
moderátor
moderátor
Príspevky: 2538
Dátum registrácie: St Máj 23, 2012 12:15 pm
Skúter: Honda Vision 110
Bydlisko: Bratislava

Re: Motolarm z dealextreme

#3 Príspevok od užívateľa SnoopyBA » St Feb 13, 2013 7:20 pm

Poprosím nejakého MODa nech to dá nejako do poriadku, teda ak je to použiteľné.. Díkes

Užívateľov profilový obrázok
modreOKO
motorkár
motorkár
Príspevky: 2472
Dátum registrácie: Po Aug 31, 2009 8:12 pm
Skúter: Yamaha AEROX - Modroocko :)
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Motolarm z dealextreme

#4 Príspevok od užívateľa modreOKO » Št Feb 14, 2013 10:53 am

výborne, pred pár dňami som inštaloval obdobu tohto alarmu , vpodstate ide presne o to iste , taktiez z DX objednávané . Vie to riadne revať, 125 decibelov robí svoje. Ja som este pre istotu samotnu krabicku aj so sirenou zabalil do sáčkov kôli prenikajucej vode, aj ked tento tvoj pises ze je waterproof , ten môj asi nie je. Tú citlivosť som rád že si spomenul, popísal, tomu som velmi v navode nechapal, ale budem sa stym hrat. Este jedna otazocka, ta zalozna baterka ktoru tam mas , ide klasicky z plus a minus ? Pretoze ja tam tuto moznost nemam no nemal by to byt problem dorobit. Inak velmi pekny navod, Dakujem za odpovede....

oko :)
Yamaha AEROX - r-*projekt*polini corsa 0,7deci,21DO,multivar,elektr.vodna pumpa,Xkevlar...+++najmenej kazivý scooter z fóra

Užívateľov profilový obrázok
SnoopyBA
moderátor
moderátor
Príspevky: 2538
Dátum registrácie: St Máj 23, 2012 12:15 pm
Skúter: Honda Vision 110
Bydlisko: Bratislava

Re: Motolarm z dealextreme

#5 Príspevok od užívateľa SnoopyBA » Št Feb 14, 2013 11:35 am

Kote.. :D sorry.. No, ta 9V baterka je zvlast napojena z tej skrinky tensimi kablikmi ako su tie ostatne. A na baterku (12V) sa to napaja tym hrubsim cervenym a ciernym ktory vychadza z toho zvazku. Cize kostra zjavne cierny a +ko bude cerveny, asi vedeny cez spinacku k baterke. Neviem ci som to napisal zrozumitelne a hlavne spravne. S tymto by nam mohol pomoct VLADY.. :pardon: Oko este taky detail.. Ten co si montoval pipal takto? Lebo tento tak pipa a ako som sa s Adamom bavil, zrovna tuto melodiu dva krat nemusime.. :D Ale v podstate mi je to fuk, zamknem a potom nech si pipa ako chce.. :D http://youtu.be/dVFHB7fQHdU takto to piska
Sent from my iPhone using Tapatalk

Užívateľov profilový obrázok
modreOKO
motorkár
motorkár
Príspevky: 2472
Dátum registrácie: Po Aug 31, 2009 8:12 pm
Skúter: Yamaha AEROX - Modroocko :)
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Motolarm z dealextreme

#6 Príspevok od užívateľa modreOKO » Št Feb 14, 2013 11:52 am

-ano ano , pipa to uplne rovnako
-ano ano , napisal si to spravne
- ty to este nemas zapojene ??? :)
-odfot pls detail z kade vychadzaju tie "tensie" kabliky konekt na 9V baterku
Yamaha AEROX - r-*projekt*polini corsa 0,7deci,21DO,multivar,elektr.vodna pumpa,Xkevlar...+++najmenej kazivý scooter z fóra

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Motolarm z dealextreme

#7 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Feb 14, 2013 11:56 am

Už som to písal, že červený ten čo má v sebe poistku je trvalá pluska napojí sa od baterky , a od spínačky pluska je asi najskorej oranžový...treba skúsiť že či pri zapnutom alarme vyvolá poplach....
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
SnoopyBA
moderátor
moderátor
Príspevky: 2538
Dátum registrácie: St Máj 23, 2012 12:15 pm
Skúter: Honda Vision 110
Bydlisko: Bratislava

Re: Motolarm z dealextreme

#8 Príspevok od užívateľa SnoopyBA » Št Feb 14, 2013 12:33 pm

Vychadzaju z tej krabicky ako tie ostatne. Rozoberat to nechcem. A nahodene to este nemam, scoot je tak 40km odo mna.. :D VLADY vdaka, vyskusam. ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Motolarm z dealextreme

#9 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Feb 14, 2013 1:26 pm

Ak máš v kľúči original imobilizér, tak by som nezapájal ani ten obvod na prerušenie zapalovania. (šedý a ružový)...je to zbytočná komplikácia a zväčša to robí problém nie zlodejom ale majiteľovi že ak sa dačo v alarme pokašle tak je problém naštartovať .....
Že také sa mi stalo volakedy dávno na Žigule.... :D
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
modreOKO
motorkár
motorkár
Príspevky: 2472
Dátum registrácie: Po Aug 31, 2009 8:12 pm
Skúter: Yamaha AEROX - Modroocko :)
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Motolarm z dealextreme

#10 Príspevok od užívateľa modreOKO » Št Feb 14, 2013 1:38 pm

ja som zase na oplátku nezapajal ten dialkovy štart ... (modrý kablik umňa) ... nemam jednak el.starter a jednak mi to je na dve veci ... no ked stlacim ten "blesk" na DO zacne tomu riadne hrabat (tej ciernej krabicke) ...nvm preco :)
Yamaha AEROX - r-*projekt*polini corsa 0,7deci,21DO,multivar,elektr.vodna pumpa,Xkevlar...+++najmenej kazivý scooter z fóra

Užívateľov profilový obrázok
SnoopyBA
moderátor
moderátor
Príspevky: 2538
Dátum registrácie: St Máj 23, 2012 12:15 pm
Skúter: Honda Vision 110
Bydlisko: Bratislava

Re: Motolarm z dealextreme

#11 Príspevok od užívateľa SnoopyBA » Št Feb 14, 2013 1:40 pm

Ten dialkovy start urcite riesit nebudem. (Neviem ci je to vobec funkcne) Imobilizer v kluci nemam a spinacku asi tiez obidem.. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Naposledy upravil/-a SnoopyBA v Št Feb 14, 2013 2:28 pm, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
modreOKO
motorkár
motorkár
Príspevky: 2472
Dátum registrácie: Po Aug 31, 2009 8:12 pm
Skúter: Yamaha AEROX - Modroocko :)
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Motolarm z dealextreme

#12 Príspevok od užívateľa modreOKO » Št Feb 14, 2013 1:44 pm

spinacku by si nemal ..............
Yamaha AEROX - r-*projekt*polini corsa 0,7deci,21DO,multivar,elektr.vodna pumpa,Xkevlar...+++najmenej kazivý scooter z fóra

Zamknuté

Návrat na "Články a recenzie"