PGO P-MX

Sem môžete písať recenzie prípadne iné články

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

PGO P-MX

#1 Príspevok od užívateľa alcatelko » Št Sep 20, 2007 7:34 pm

Neda mi to tak sa musim podelit o skusenosti s tymto cinanom...(teda taiwancom)... je to taky isty ako niektory videli v rakusku pri kontajnery...
Obrázok

takze...tento kusok je z roku 1997...nabehane x-kilometrov (nezname nakolko uz par rokov nema tacho lanko)
Obrázok
PRVY DOJEM...na prvy pohlad zaujimavy dizajn...trosku pripomina kacku alebo zabu...balonove 10 palcove kolesa s terennym vzorkom (toho casu vymenene za mitas s 09,poloterenne pneumatiky...ale ja by som osobne nahodil mitas s11 (poriadne stuplaky)...neskor zistite preco...)...zdvihnuty blatnik v style enduro...
Obrázok
celkovo nadcasovy dizajn na prvy pohlad ziadne zrejme nedostatky vo vypracovani (hold vznikol v case ked cina este nebola cina v dnesnom zmysle slova...cena aj kvalita rovnaka ako znackove skutre v tej dobe)...

DRUHY DOJEM... velmi dobre spracovanie...motor kvazi minarelli ale uplne prekopany, sanie otocene dozadu ako sa patri a nie systemom ako ma keeway huricane, ze sanie dlhe jak tyzden pred vyplatou ale klapky naklone dotzadu a od tial ide hhlinikove sanie s uchytenim karbu ala peugeot... na vsetkych suciastkach vratane karbu,sania a pod je logo pgo...dokonale opracovane odliatky...ale...cina sa niekde nezaprie a odniesol si to polmesiac nakopavacky...par nakopnuti a strhli sa z nej zuby...a polmesiac atypicky takze je potrebna zakazkova vyroba...
zaujmavostou je nastavitelne cdi (jeho funkciu som este neskusal)

IDEME JAZDIT...kukam na to cudo a volim motokrosovu helmu...nech vyzeram stylovo...snazim sa so svojimi 183cm napratat a nemam problem...jedine co prekaza v rovnom smere je priehradka na doklady pri lavom kolene...nastartujem...prve co prekvapi je razantny odpich az sa dviha na zadne...ale to trva tak do 10km/h...potom je uz zrychlenie vlazne a zarazajuca je maximalka 45-50...to je neblokovany skuter a toci tak 8-9tis ot. valceky su momentalne az moc tazke( 7g)
prudke otacanie je kus problem pokial mate nohy na plosinach, nakolko su chranice ruk polozene nizko a pri prudkom zalomeni riaditiek narazi ten chranic do kolena az ma clovek pocit ze ho ulomi (nastastie je pruzny)

skusam ako taha do kopca...bezne kopce si vobec nevsima ide stale rovnako dalej...vyskusame strmsi...stale rovnako...takze hladam pren vyzvu...kto pozna zvolen a pusty hrad tak asi vie kde som testoval...zaciatok vystupu je kopec s asi 30° stupanim...skuter vysiel bez problemov...potom som nasiel vyjazd co ostal po robotnikoch co stavali stlp vysokeho napetia...cca 400m vyjazdu so sklonom 30-50°!!! neprehanam...enduro by vyslo asi na jednotke...pgo sa tam vystveralo asi 15km/h rychlostou s tym ze mu sem tam hrabalo kolo...ked som vysiel hore tak si ziskalo moj respect...

A KONIEC...take clekove zhrnutie...na denne jazdenie do vecsieho mesta uplne nevhodne...na dedinu uz lepsie...ale idealne vyuzitie na chatu alebo zahradkarovy co jazdi po lese a do kopcov...sice pomaly ale vsade...uplne si ma ziskal...take daco mat na chate tak sa na tom vyblaznim domrtva...
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Užívateľov profilový obrázok
kukolarik
moderátor
moderátor
Príspevky: 2142
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 7:11 pm
Skúter: nemam moto
Bydlisko: BA-Dubravka, 48°19'04.10"N 17°03'50.10"E
Kontaktovať užívateľa:

#2 Príspevok od užívateľa kukolarik » Pi Sep 21, 2007 7:41 am

Prijal by som technicke parametre

A hovadsky by ma zaujimalo, pocet najazdenych km. Viem ze presne to neide, no aspon odchadom v tisicoch.
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

#3 Príspevok od užívateľa alcatelko » Pi Sep 21, 2007 10:56 am

ake chces parametre? vykon motora ako vsetky...cize cca 3.2kw pri asi 8000tis otackach, rozmery cca totozne s yamahou bws...na tachaci to ma 5000km odhadom je nabehane 15-20tis, repasovany motor (po repasacii cca 20km nabehane (loziska,oprava tisichranu na kluke,vymena oleja,zrusene olejove cerpadlo,nove valceky remen,atd...)
motor krizenec minarelli horizontal a vertical a taiwansky vyvoj...
je to lezaty valec s olejovim cerpadlom ala peugeot (umiestnene zhora),sanie otocene dozadu,klapky sa tvaria ako z minarelli vertical,karb klasika 12mm,karb PGO...robeny asi podla mikuni...kolesa 10palcove balonove v predu 120 vzadu 130...vpredu kotucova brzda asi 150mm jednopiestikovy plavajuci strmen,vzadu bubon... fotky daneho kuska nemam nakolko fotak v prdeli...jedine ze by dakto pofotil :) ale mam ho len asi do soboty
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

BAJO1977

#4 Príspevok od užívateľa BAJO1977 » Pi Sep 21, 2007 11:17 am

alkatelko,ja som mal nieco podobne BETA QUADRA,tiez to malo podobny terenny styl,aj prednu masku,kolesa 10-balony ,bol to vzduchac a vykon tiez zhodny 3,2kw,sikovna,obratna vecicka to bola,vela srandy.

geetee

#5 Príspevok od užívateľa geetee » Ne Sep 23, 2007 9:48 am

klapky podla vertikalu niesu ziadna vyhra, a sanie dozadu tiez neznamena hned extra vykon, ked si pokukas zavodne stroje, tak nie kazdy to ma na minareli prehodene dozadu, ani v talianskom sampionate, a aj Stage6 team ma ten stage6 kit sania a nie dozadu a pritom na ich strojoch su veci co sa ani kupit nedaju, majutam vsetko co sa len da dat.
a co je na olejovom cerpadle dohora take sqele? pridalo to na krutiacom momente? a karb, robeni asi podla mikuni, ta bud je to PGO alebo mikuni, ak je to robene podla mikuni tak to neni mikuni.

inak pgo je na scene par rokov, ale je to maximalne neuznavana znacka kvloli tomu ze chodi pomali a s dielmy su problemi kvoli tomu ze je to taky misung a nicomu sa to nepodoba. Proste je to take pre ludi ktorim je vlastne jedno co kupuju a nemaju stym ziadny zamer dalej nieco robit alebo tak.
a cena noweho ze by bola nejaka super, sa ani nahodou neda povedat

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

#6 Príspevok od užívateľa alcatelko » Ne Sep 23, 2007 11:50 am

stage 6 ma tiez karby v licencii dell orta a mikuni...a nie su to mikuni,ani dell orto...
a sanie dozadu je predpoklad maximalneho vykonu...zaklady dynamiky a prudenia tekutin...
inac som sa dopatral na co je to stelovatko na cdi...ma konstantny bod zapalu a steluje sa tym predstih...v dost velkom rozmedzi...od nestartujem motor cez ideal a rozne obmedzenia otacok az po ani sa nepohnem :lol:
vcera som zas na tom pobehal a santil na nezmyselnych stupaniach :lol: keby som na tom nesedel neverim ze skuter moze vyjst take stupanie...jedine co ho brzdi v stupani su gumy...a este sa potom dostat dole :lol:

a k znacke...na scene je uz dost dlho ked tento konkretny je z roku 1997...vymen prevody za normalne a da 70-80v pohode...teraz je vylozene robeny na stveranie sa do kopcov...pasuju do toho bezne dostupne veci...len jediny problem je najst ktore lebo pgo a zvlast tento model nie je skoro v ziadnom katalogu...
a k tej cene...povedal by som primerana pouzitym komponentom (no trosku nadnesena ako u vsetkych skutrov ale ked porovnas s nejakym podobnym china... (tento konkretny))

nic to nemeni na tom ze chinu nemusim :lol: denne jazdit by som na tomto nechcel...ale vravim na zabavu je to genialne...hodit riadne stuplaky gumy,troku obrnit vyfuk (ako na kazdej minarelke co chce ist do terenu) a nekonecna zabava je na svete :wink:
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

geetee

#7 Príspevok od užívateľa geetee » Ne Sep 23, 2007 8:23 pm

alcatelko napísal:stage 6 ma tiez karby v licencii dell orta a mikuni...a nie su to mikuni,ani dell orto...
a sanie dozadu je predpoklad maximalneho vykonu...zaklady dynamiky a prudenia tekutin...
inac som sa dopatral na co je to stelovatko na cdi...ma konstantny bod zapalu a steluje sa tym predstih...v dost velkom rozmedzi...od nestartujem motor cez ideal a rozne obmedzenia otacok az po ani sa nepohnem :lol:
vcera som zas na tom pobehal a santil na nezmyselnych stupaniach :lol: keby som na tom nesedel neverim ze skuter moze vyjst take stupanie...jedine co ho brzdi v stupani su gumy...a este sa potom dostat dole :lol:

a k znacke...na scene je uz dost dlho ked tento konkretny je z roku 1997...vymen prevody za normalne a da 70-80v pohode...teraz je vylozene robeny na stveranie sa do kopcov...pasuju do toho bezne dostupne veci...len jediny problem je najst ktore lebo pgo a zvlast tento model nie je skoro v ziadnom katalogu...
a k tej cene...povedal by som primerana pouzitym komponentom (no trosku nadnesena ako u vsetkych skutrov ale ked porovnas s nejakym podobnym china... (tento konkretny))

nic to nemeni na tom ze chinu nemusim :lol: denne jazdit by som na tomto nechcel...ale vravim na zabavu je to genialne...hodit riadne stuplaky gumy,troku obrnit vyfuk (ako na kazdej minarelke co chce ist do terenu) a nekonecna zabava je na svete :wink:
tak mi najdi link kde sa daju kupit tie normalne prevody s ktorimi da 70-80, a ci potom vide ten isty kopec, a bude snim taka ista zabava.
co su bezne dostupne veci? simeringy? remen? listky do klapiek? vymenuj ich prosimta. u tochto scoot je mega problem ze ho treba predat kym sa pokazi nieco co nezozenies, alebo ak tak to bude stat 20krat tolko jak na hocijaky iny scoot

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

#8 Príspevok od užívateľa alcatelko » Ne Sep 23, 2007 8:49 pm

remen (klasika minarelli,klapky mina vertical,gufera (neviem tie uz boli nahodene),valceky (16x13),brzdove platnicky bezne k dostaniu (tiez z yamahy,asi bws)...no problemo...(trochu uz problem najst tacho lanko)jasne ze z pervodmi to nepojde do takeho kopca tak ako kazdy skuter co da 80 nevyjde do takeho kopca (ani taky co da 60...teda neverim ze nejaky iny seriovy skuter ma taku stupavost)...

a co mas proti nemu ze ho tak zhadzujes? :lol:
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

geetee

#9 Príspevok od užívateľa geetee » Ne Sep 23, 2007 8:57 pm

preco zase to asi

zhadzujem to preto lebo si to nejaky menej znaly vdaka tebe kupi a potom si bude vlasi trhat, asi len tolko.

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

#10 Príspevok od užívateľa alcatelko » Ne Sep 23, 2007 10:10 pm

geetee napísal:preco zase to asi

zhadzujem to preto lebo si to nejaky menej znaly vdaka tebe kupi a potom si bude vlasi trhat, asi len tolko.
asi si to tazko kupi ked sa to uz peknych par rokov nevyraba...a napisal som ze je to vhodne tak na chatu na vyblaznenie sa...a pokial viem tak sa uz nas nepredava...neboj keewayu to predaje neuberie...
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

geetee

#11 Príspevok od užívateľa geetee » Po Sep 24, 2007 12:14 am

alcatelko napísal:
geetee napísal:preco zase to asi

zhadzujem to preto lebo si to nejaky menej znaly vdaka tebe kupi a potom si bude vlasi trhat, asi len tolko.
asi si to tazko kupi ked sa to uz peknych par rokov nevyraba...a napisal som ze je to vhodne tak na chatu na vyblaznenie sa...a pokial viem tak sa uz nas nepredava...neboj keewayu to predaje neuberie...
a pouzite nepoznas? ty si runnera kupi noweho? ved ten stari model sa uz neviraba, jak si sa knemu dostal? to musis mat bomba kontakty :gt1:

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

#12 Príspevok od užívateľa alcatelko » Po Sep 24, 2007 9:40 am

ja som sa k nemu dostal tak ze zazvonil telefon ze ho ma chlapik po skatuliach a reba mu ho poskladat...inac bol pred x rokmi dovezeny z vonka...a kto kupuje jazdene zvycajne sa na tom prevezie...takze po 10sec zisti ze to ide 45...(teda aj skor lebo maximalku to ma tak za 3sec :lol: )
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

geetee

#13 Príspevok od užívateľa geetee » Po Sep 24, 2007 11:22 am

alcatelko napísal:ja som sa k nemu dostal tak ze zazvonil telefon ze ho ma chlapik po skatuliach a reba mu ho poskladat...inac bol pred x rokmi dovezeny z vonka...a kto kupuje jazdene zvycajne sa na tom prevezie...takze po 10sec zisti ze to ide 45...(teda aj skor lebo maximalku to ma tak za 3sec :lol: )
to je dost pomali tri sekundy na 45km/h.
a ked si pojde tu jazdenku vyskusat z BA do LM tak bude trosku nasrany ze celi den zabil kvloli crepu a este nabehol milion km.
na xreyovi idem 40 hned jak pustim spojku a udrzim to aby sa to nepostavilo a je to tiez 50ccm cina seriovka, a ja plus pasazier 80-85 bez problemov

geetee

#14 Príspevok od užívateľa geetee » Po Sep 24, 2007 1:32 pm

mPershing napísal:OT: GT, ja ta spravim na tej 150tke mojou 50tkou ojazdenou... :D
ARN neni Xray

Užívateľov profilový obrázok
dr.snake
motorkár
motorkár
Príspevky: 3092
Dátum registrácie: Pi Jan 27, 2006 11:06 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: KE
Kontaktovať užívateľa:

#15 Príspevok od užívateľa dr.snake » Po Sep 24, 2007 2:08 pm

mame tu jedneho pocisnsteneho slovaka som zistil :D ..sak ked pol slovenska pomadarcene coby ich par pocinstenych nemohlo byt :D
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
gogo
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Ut Mar 20, 2007 6:38 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: Rim.Sobota
Kontaktovať užívateľa:

#16 Príspevok od užívateľa gogo » Po Sep 24, 2007 2:24 pm

predok to ma ako moja Beta ark
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
dr.snake
motorkár
motorkár
Príspevky: 3092
Dátum registrácie: Pi Jan 27, 2006 11:06 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: KE
Kontaktovať užívateľa:

#17 Príspevok od užívateľa dr.snake » Po Sep 24, 2007 2:48 pm

vyzera to otrasne presne ako bws ..ala typhonn strasidla :D

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

#18 Príspevok od užívateľa alcatelko » Po Sep 24, 2007 10:29 pm

geetee napísal:
alcatelko napísal:ja som sa k nemu dostal tak ze zazvonil telefon ze ho ma chlapik po skatuliach a reba mu ho poskladat...inac bol pred x rokmi dovezeny z vonka...a kto kupuje jazdene zvycajne sa na tom prevezie...takze po 10sec zisti ze to ide 45...(teda aj skor lebo maximalku to ma tak za 3sec :lol: )
to je dost pomali tri sekundy na 45km/h.
a ked si pojde tu jazdenku vyskusat z BA do LM tak bude trosku nasrany ze celi den zabil kvloli crepu a este nabehol milion km.
na xreyovi idem 40 hned jak pustim spojku a udrzim to aby sa to nepostavilo a je to tiez 50ccm cina seriovka, a ja plus pasazier 80-85 bez problemov
cital si cele aspon daco co som napisal??? DO MESTA BY SOM TO NEVZAL ANI ZA NIC... JE TO TAK NA CHATU ALEBO ZAHRADU AKO SKUTRIK NA VYBLAZNENIE...CITUJ MA DAKDE KDE HO ODPORUCAM NIEKOMU KUPIT...
a na 45 za 3 sek je sakra dlho ale je to len seriovka z tazkymi valcekmi...

a teda aby si netvrdil ze hho ospevujem...este jedno minus konkretneho kuska...zamok sedadla je z masla a tak sa vydral ze sa sedadlo neda zavriet...jedine riesenie zvaracka a vdrate drazky zazvarat...a strasne klzky potah sedadla z kozenky ako na kope inych ci uz china lebo znackovych skutroch...
postav xray s prevodovkou a tento zazrak vedla seba pred kopec a co sa vystvera vyssie...fasa porovnavat skuter s motorkou...
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

geetee

#19 Príspevok od užívateľa geetee » Ut Sep 25, 2007 9:15 am

alcatelko napísal:postav xray s prevodovkou a tento zazrak vedla seba pred kopec a co sa vystvera vyssie...fasa porovnavat skuter s motorkou...
ja porovnavam 50ccm s 50ccm, ty si sa tu rozplival ako to strasne sprintuje
a co myslis kto sa vystvera vysie? stroj s odstredivou alebo stroj s normalnou spojkou? aj v pretlacani nema scoot ziadnu sancu ak ten na motorke neni pako :D
na kamoci som sa v piesku nahanal s typkom na YZ450 a nemal sancu :D neviem ci to bolo tym ze bol blby ale on sa akurat zahrabaval a ja som letel vpred :-)

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

#20 Príspevok od užívateľa theruck » Ut Sep 25, 2007 9:58 am

gt ty vies tak krasne pisat odveci ze tu nemas konkurenciu
niekto napise clanok o skutri a ty tu vypisujes somariny o yz450 a o keewayoch. ked budes chcet robit zrovnavaci test keeway s niecim inym tak zaloz novu temu. je mi s teba na :pukeright: jak vsetko otocis na to jaky je keeway vlastne najsuper skuter na svete

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

#21 Príspevok od užívateľa alcatelko » Ut Sep 25, 2007 12:42 pm

geetee napísal:
alcatelko napísal:postav xray s prevodovkou a tento zazrak vedla seba pred kopec a co sa vystvera vyssie...fasa porovnavat skuter s motorkou...
ja porovnavam 50ccm s 50ccm, ty si sa tu rozplival ako to strasne sprintuje
a co myslis kto sa vystvera vysie? stroj s odstredivou alebo stroj s normalnou spojkou? aj v pretlacani nema scoot ziadnu sancu ak ten na motorke neni pako :D
na kamoci som sa v piesku nahanal s typkom na YZ450 a nemal sancu :D neviem ci to bolo tym ze bol blby ale on sa akurat zahrabaval a ja som letel vpred :-)
myslim ze vyssie vyjde ten crep...ja som z runnerom v serii stacil ktm 525 na pooranom poli...a co...
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

ripper

#22 Príspevok od užívateľa ripper » Ut Sep 25, 2007 5:15 pm

sa hadate kvoli recenzii. mi to pripada ako cisty slovensky narod kuko napise nieco o honde a je diskusia na 5 stran ze honda je nahovno alci napise o pgo tiez hadky keby radsej niekto napisal ze super recenzia a pod

geetee

#23 Príspevok od užívateľa geetee » Ut Sep 25, 2007 6:17 pm

ripper napísal:sa hadate kvoli recenzii. mi to pripada ako cisty slovensky narod kuko napise nieco o honde a je diskusia na 5 stran ze honda je nahovno alci napise o pgo tiez hadky keby radsej niekto napisal ze super recenzia a pod
lenze neni super a v tom je problem

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

#24 Príspevok od užívateľa theruck » Ut Sep 25, 2007 6:25 pm

zato tvoje recenzie na keeway su uplne super lebo je v nich napisane akurat ze ten skuter ma kolesa motor kufor a tachometer

Užívateľov profilový obrázok
dr.snake
motorkár
motorkár
Príspevky: 3092
Dátum registrácie: Pi Jan 27, 2006 11:06 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: KE
Kontaktovať užívateľa:

#25 Príspevok od užívateľa dr.snake » Ut Sep 25, 2007 7:53 pm

a je lacny a sa nekazi ne? :D

Zamknuté

Návrat na "Články a recenzie"