Minitestík "homemade" vyhrievaného oblečenia pod b

Sem môžete písať recenzie prípadne iné články

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Minitestík "homemade" vyhrievaného oblečenia pod b

#1 Príspevok od užívateľa duky5 » Št Nov 08, 2007 2:02 pm

Pred časom som zháňal nejakú vyhrievanú vložku pod oblečenie, pretože klasické zimné motorkárske oblečenie s termoizolačnými vyberateľnými vložkami už prestáva pri teplotách pod 5°C stačiť. Je to možno aj moja chyba, pretože pod motogaťami mám iba bežné spodné prádlo (žiadne termospodky a podobne) a bod bundou obyčajné tričko, na rukách zimné motorukavice a pod helmou zimnú kuklu z Lidlu.
Babrať sa s vyhrievanými rukoväťami sa mi nechce, vyhrievané rukavice stoja viac ako moja bunda a za vyhrievanú bundu nedám desaťtisíce, keď už bundu mám a nie som cestovateľ.

Našiel som v akcii v Louise vyhrievaný pás (45x10cm) za 30E zlacnený zo 40E, dá sa použiť pod ladviňák, chránič chrbtice alebo len tak pod bundu. Bohužiaľ pri návšteve obchodu bol nedostupný, odišiel som s dlhým nosom.

Prekvapenie sa konalo v Tescu v BA, kde som objavil vyhrievaný poťah sedadla za 249 Sk.
Obrázok

Je tenký, povrchovým materiálom sa podobá vyberateľným termovložkám z motobúnd. Bez váhania kupujem viac kusov na „bastlenie“. Bastlenie ale nie je potrebné, lebo poťah sa dá použiť bez akejkoľvek úpravy a vďaka gumovým úchytom na sedadlo auta drží bez problémov aj na tele :).
Poťah som skúšal najprv doma „nasucho“, najpraktickejší mi prišiel tento BUTCHER štýl, nosiť to ako mäsiarsku zásteru :).

Obrázok
Obrázok

Pod bundou to takmer necítiť a pri jazde na skútri vytŕčajúca časť chráni aspoň kúsok stehien a rozkrok.
Obrázok

Problém by mohol nastať pri daždi (výrobca upozorňuje na zabránenie kontaktu s tekutinami), ale nie je problém poťah zložiť na polovicu a skovať ho celý pod bundu.
Obrázok
Pod bundou je potom síce trošku napratané, ale stále to nie je nepríjemné a poťah neobmedzuje v pohybe, navyše takto je pod bundou dvojnásobná vykurovaná plocha oproti butcher štýlu.
Obrázok

Ďalší spôsob nosenia je mať vyhrievanú plochu na chrbte a pri sedení mať spodok trčiaci spod bundy pod zadkom. Je to výborné, ohrievané sú aj ľadviny a večne odmŕzajúci zadok.
Obrázok

Alternatívu butcher štýl + poťah vzadu som neskúšal, bolo by to pravdepodobne „najteplejšie“ riešenie, ale asi by bol problém so zapnutím bundy a s obmedzeným pohybom.

Keďže materiál je podobný termovložke z motobundy, viem si predstaviť, že niekto šikovnejší ako ja dokáže tento poťah mierne upraviť a všiť do termovložky bundy, prípadne ním úplne nahradiť vyberateľnú termovložku.....hor sa do toho !!!

Drobný testík som vykonal v BA 6.11.2007 o 23:00, keď bola teplota vzduchu okolo 3 °C (podľa „palubného“ teplomeru) a akurát začalo mierne mrholiť. Poťah som zapojil do zásuvky a najprv ho testoval položený na skútri. Nevedel som totiž ako bude hriať. Na moje sklamanie nebol ani po pár minútach poťah veľmi teplý, na dotyk bol iba vlažný. Bez obáv ho teda dávam pod bundu a hneď po zazipsovaní začínam cítiť príjemné teplo z poťahu. Pod bundou mi je stále teplejšie, pri jazde v meste cca 70-80 km/h pocit prehrievania prestáva a cítim iba príjemné jemné zohrievanie, pri státí na križovatke je teplo cítiť viac. Z tohto dôvodu robím neskôr doma jedinú úpravu, montujem na napájaciu šnúru posuvný vypínač (49 Sk), aby som nemusel kvôli vypnutiu zosadať a otvárať sedlo. Vypnutý a vyhriaty poťah naďalej trochu hreje a je zároveň ďalšou neprefúkavou vrstvou bod bundou.

Obrázok

Pri jazde po diaľničnom obchvate cca od 80-100 km/h (stále zabehávam, preto som nešiel rýchlejšie) je nápor studeného vzduchu silnejší a trvá dlhšie, začínam cítiť známy chlad na ruky, od lakťov hore po ramená. Táto časť totiž nie je krytá kapotážou a pri bežnej jazde sú ruky a hrudník prvé miesta, kde cítim zimu, ktorá sa potom šíri ďalej po tele. Teraz mám ale pod bundou vyhrievaný poťah, pocit chladu na rukách je iba mierny, zima ďalej nepostupuje a na hrudi cítim slabučké teplo. Pri znížení rýchlosti alebo zastavení je zohrievanie citeľnejšie a telo sa nepodchladzuje.

Od tohto poťahu som nečakal zázraky, no príjemne ma prekvapil – dobre sa nosí a hreje.

Užívateľov profilový obrázok
THeBaNDiT
moderátor
moderátor
Príspevky: 6299
Dátum registrácie: Ut Aug 08, 2006 8:23 am
Skúter: je už minulosť
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať užívateľa:

#2 Príspevok od užívateľa THeBaNDiT » Št Nov 08, 2007 2:07 pm

pekny clanok, pacia sa mi rozne verzie aplikovania... :D
Honda NC750X ------------------- Obrázok
Nezabúdajte na PRAVIDLÁ FÓRA a ďakujte pomocou Obrázok.

Užívateľov profilový obrázok
owwidius
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 594
Dátum registrácie: Po Jún 05, 2006 11:55 pm
Skúter: Suzuki V-Strom 650 ABS 2007
Bydlisko: Bratislava - Petrzalka
Kontaktovať užívateľa:

#3 Príspevok od užívateľa owwidius » Št Nov 08, 2007 2:30 pm

dobra recenzka!!! mas fakt dobry styl pisania :-) pluz nazorne foto su skvele :lol: len uz teraz mam niekedy pocit ze som naobliekany jak cibula, neviem co budem robit az budem utekat na zachod ;)

anyway, za malo penazi asi celkom slusna muzika, ale mne by sa s tym asi nechcelo babrat. navyse nemam ani zasuvku..
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

#4 Príspevok od užívateľa duky5 » Št Nov 08, 2007 3:10 pm

ovi, ako pisem hore, ja si pod motobundu s tepelnou vlozkou davam iba obycajne kratke tricko, nie som vobec naobliekany ako cibula. tato jedna vrstva naviac ma vobec neobtazuje :)

persing - na zasuvke mam maximalnu zataz uvedenu ako 180 W, na tom drahsom potahu z teska je uvedeny prikon 48W, takze teoreticky by mala zasuvka zvladnut aj 3 take potahy :)

Užívateľov profilový obrázok
rspeed
motorkár
motorkár
Príspevky: 1643
Dátum registrácie: So Aug 11, 2007 1:11 pm
Skúter: Hyena(motor minarelli)+ Gilera Runner ST 125+ Suzuki GSR 600
Bydlisko: Čaňa

#5 Príspevok od užívateľa rspeed » Št Nov 08, 2007 3:51 pm

...ja len dodam ku potahu ze som ich mal v aute uz 8 a vecny problem bol nachylnost kabla vo vnutri sa lamat - ten potah nikdy dlho nevydrzal ale nakupoval som to po 180 ,- a tak mi to bolo jedno....

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

#6 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Nov 08, 2007 7:31 pm

Ja to mám v aute pod vrchnými poťahmi na oboch predných sedadlách skoro 5 rokov a ešte furt mi to funguje , ani raz sa nič nepokazilo. Ondris mi síce hovoril že sa mu to už pokazilo ale ja mám asi šťastie alebo len že nechodím na sedadlo kolenom? keď chcem niečo vybrať z auta.... samozrejme zlomený kábel sa dá skoro vždy opraviť horšie ak sa pretrhne dakde v strede ten vyhrievací odporový drôt. Inak pri pozeraní názorných foto som sa dosť nasmial... ale šak ak to pomôže tak kašlať na vzhlad a pod bundou to aj tak nieje vidieť . Vyskúšam to na Mikulášskej jazde...len aby nebolo treba aj vyhrievané kolesá... :D len si myslím že potom na nejaké vážne nosenie by to chcelo šteker dakde vpredu alebo točenú prívodnú šnúru alebo oboje
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
Tao
v podmienke
Príspevky: 403
Dátum registrácie: Ut Júl 24, 2007 3:52 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: Slov. Lupca
Kontaktovať užívateľa:

#7 Príspevok od užívateľa Tao » Št Nov 08, 2007 7:36 pm

babovky, co ste z cukru?
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

#8 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Nov 08, 2007 7:44 pm

šak keď budeš mať 60-70 rokov tak o tom pokecáme.... ludské telo má síce dobrú samoobnovovaciu schopnosť ale na druhej strane si všetko zlé zapamätá a na staré kolená Ti to dá najavo....Ale ja aj pravda že každý sme iný a každý znášame inak teplo zimu a pod.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

#9 Príspevok od užívateľa duky5 » Št Nov 08, 2007 8:23 pm

vlady - vyrobca na letaku pise, ze pri beznom pouzivani je zivotnost potahu viac ako 2 roky. ked mi ten potah vydrzi aspon celu sezonu, budem rad, 250 Sk rocne na vyhrievanie ma nezabije, aspon to nebudem musiet cistit a dam rovno nove :)

co sa tuka napajania, pod sedlom ho mam uplne vzadu. samotny kabel je sice dlhy dost, ale aj tak pouzivam roztrojku zaroven ako predlzovacku a mozem v pohode behat okolo skutra s pupocnou snurou :)

inak som rozmyslal aj na nejakym vodotesnym konektorom podobnym ako jack na mikrofone a potom by uz na odpojenie a zapojenie netrebalo vobec otvarat sedlo....
jeden potah mam na pitvanie, chcem pozriet ako to vypada vnutri a nejak to presit, aby boli vyhrievane aj rukavy v bunde....ale to si necham na krutu zasnezenu zimu, ked sa nebude dat jazdit :)

BAJO1977

#10 Príspevok od užívateľa BAJO1977 » Št Nov 08, 2007 11:20 pm

no,kolko ludi tolko chuti,ja radsej hodim mikinu pod bundu a ladvinak,inak pod3-5C uz nejazdim,nie ze by mi bola zima,ale pneu uz nedrzi stopu ako v lete,a dat si rande s asfaltom telo-na telo nemam chut :) ,ale inak zaujimavy napad :thumbright:

Užívateľov profilový obrázok
kukolarik
moderátor
moderátor
Príspevky: 2142
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 7:11 pm
Skúter: nemam moto
Bydlisko: BA-Dubravka, 48°19'04.10"N 17°03'50.10"E
Kontaktovať užívateľa:

#11 Príspevok od užívateľa kukolarik » Pi Nov 09, 2007 8:09 am

Duky, ja uz dlho rozmyslam nad takymto cosi, mam to v aute, uz mesiac a drzi, no pocul som o kazivosti aj ja...

Ja skor rozmysla,, ze by som dal dole kozu zo sedadla, aplikoval tento potah a dal kozu nas5. Tym padom by som mal vyhrievane sedadlo a plexi mi chrani hrud, teplo by slo na riťku z dola, co by mohlo byt prijemne a mal by som to napevno, proste nastartujem a ide to, ziadne napajanie... najviac totiz, co ma na skutri nebavy, je to vecne obliekanie sa...
podpis som si este nenastavil

Crossbiker

#12 Príspevok od užívateľa Crossbiker » Pi Nov 09, 2007 8:16 am

dobre si to vykoumal ja mám našťastie trojštvrťovú moto bundu, ktorá stíha aj teraz ochrániť. k tomu vyhrievaniu: ešte sa dá použiť aj verzia "plienka", keď si ho nainštaluješ do spodných partií a potom ti neodmrzne ani pinďurák :DObrázok
Naposledy upravil/-a Crossbiker v Pi Nov 09, 2007 9:41 am, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
dr.snake
motorkár
motorkár
Príspevky: 3092
Dátum registrácie: Pi Jan 27, 2006 11:06 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: KE
Kontaktovať užívateľa:

#13 Príspevok od užívateľa dr.snake » Pi Nov 09, 2007 8:35 am

abo noviny
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

#14 Príspevok od užívateľa duky5 » Pi Nov 09, 2007 10:43 am

vyhrievane sedadlo by bolo fajn, ale tam by som pouzil uz nieco kvalitnejsie a hlavne na mna by to bolo vela roboty a ja som nesikovny :)

pre mna je dolezite chranit hrud a ruky, tam citim najskor zimu, preto mi tento potah celkom vyhovuje....dufam ze vydrzi aspon sezonu :)

inak mam dobru bundu aj gate, s termovlozkou je to pohoda aj pod 10 °C ale pri dlhsej jazde mi ide zima aj pod to - a obliekat sa ako cibuliak sa nemienim - pretoze vacsinou niekam idem, malokedy sa idem len tak vozit...

Bacil-BA
motorkár
motorkár
Príspevky: 1835
Dátum registrácie: So Jan 28, 2006 12:59 am
Skúter: Už zasa žiadny
Bydlisko: BA- Ružinov, Hotel Bratislava

#15 Príspevok od užívateľa Bacil-BA » Pi Nov 09, 2007 2:26 pm

kukolarik napísal:... teplo by slo na riťku z dola, co by mohlo byt prijemne ....
To možno hej, ale "pytlíku" prehrievanie neprospieva... :D :D :D
Tak už zasa nič.

Užívateľov profilový obrázok
dr.snake
motorkár
motorkár
Príspevky: 3092
Dátum registrácie: Pi Jan 27, 2006 11:06 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: KE
Kontaktovať užívateľa:

#16 Príspevok od užívateľa dr.snake » Pi Nov 09, 2007 3:18 pm

Bacil-BA napísal:
kukolarik napísal:... teplo by slo na riťku z dola, co by mohlo byt prijemne ....
To možno hej, ale "pytlíku" prehrievanie neprospieva... :D :D :D
hodinu pojazdis a mozes ist naplno s mrtvolkami potom :D
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

#17 Príspevok od užívateľa VLADY » Pi Nov 09, 2007 5:12 pm

A ozaj upečú sa celé alebo len bičíky :roll: :D :D
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

BAJO1977

#18 Príspevok od užívateľa BAJO1977 » Pi Nov 09, 2007 10:28 pm

chlapy neblbnite,lebo to premazu :D ,ale ja si myslim,ze tie biciky im sluzia ako vejare na ochladzovanie(pud sebazachovy) :sign10: :D

Užívateľov profilový obrázok
optik
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 854
Dátum registrácie: Ne Máj 06, 2007 4:34 pm
Skúter: Keeway Focus - custom tuned, Gilera Ice - racing scooter
Bydlisko: L.M.
Kontaktovať užívateľa:

#19 Príspevok od užívateľa optik » Ne Nov 11, 2007 12:54 am

podla mna biciky funguju ako motor... :D preto :sign10: bez bicika je ako moto bez motoru :D
Sorry za OT, ale nedalo mi :D

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

#20 Príspevok od užívateľa duky5 » St Nov 21, 2007 12:34 am

trochu pitvam ten potah, vedel by mi niekto povedat co je toto za suciastku? predpokladam ze by to mohol byt nejaky termostat co strazi teplotu? alebo si fandim? :)
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Tao
v podmienke
Príspevky: 403
Dátum registrácie: Ut Júl 24, 2007 3:52 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: Slov. Lupca
Kontaktovať užívateľa:

#21 Príspevok od užívateľa Tao » St Nov 21, 2007 10:48 am

Tepelna ochrana proti prehriatiu.
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

#22 Príspevok od užívateľa duky5 » St Nov 21, 2007 11:02 am

diik :)

Crossbiker

#23 Príspevok od užívateľa Crossbiker » St Nov 21, 2007 4:53 pm

načo to pitváš? chceš si spraviť vyhrievané termo vložky do topánok?

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

#24 Príspevok od užívateľa VLADY » St Nov 21, 2007 6:45 pm

Už Ti poradili...je to na to aby nemzhorel riť.....ale neviem neviem..podla mna to ani neslúži ako klasický trermostat skorej ako tepelná poistka...lebo ja keď som to mal pustené aj polhodinu tak to bralo šťavu furt a nerozoplo to.... :twisted:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
Tao
v podmienke
Príspevky: 403
Dátum registrácie: Ut Júl 24, 2007 3:52 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: Slov. Lupca
Kontaktovať užívateľa:

#25 Príspevok od užívateľa Tao » St Nov 21, 2007 6:48 pm

jj ved pisem ze je to "Tepelna ochrana proti prehriatiu" nie termostat a btw neni lahsie dat do googlu tie 4 pismena ako fotit a uploadovat fotky? :twisted: :lol: :lol:
podpis som si este nenastavil

Zamknuté

Návrat na "Články a recenzie"