Kymco XCiting 300i versus Peugeot Geopolis 250i

Sem môžete písať recenzie prípadne iné články

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Crossbiker

Kymco XCiting 300i versus Peugeot Geopolis 250i

#1 Príspevok od užívateľa Crossbiker » St Jún 11, 2008 1:10 pm

Moje porovnanie skúsenosti s terajším Kymcom XCiting 300i a predchádzajúcim Peugeotom Geopolis 250i.

Peugeot mal koncepčne modernejší motor s kultivovanejším chodom a menej hlučnou zvukovou kulisou. Výtku by som mal ku klepaniu(cvrlikaniu) ventilov pri rýchlosti okolo 60 a 80 km/h, ktoré bolo ešte výraznejšie pri jazde vo dvoch. Nezmizlo ani po nastavení ventilov na predpísané hodnoty a tak si myslím, že problém bol buď v bohatosti zmesi, ktorú dávala pri tomto režime riadiaca jednotka alebo „negatívnej“ dráhe vo variátore pri uvedenej rýchlosti, čo sa prejavovalo nedostatočnou pružnosťou motora v tomto pásme otáčok. Taktiež za studena mal motor, taký zvláštny rapotavý zvuk, ktorý po zohriati zmizol. Ináč spotreba priemerne okolo 3,2l/100km a kultivovaný chod so solídnym záťahom. Podvozok bol slabinou tohto skútra, keďže vpredu bola iba krátka pol vidla uchytená v jednodielnom okuláre, čo bolo dosť cítiť na nerovnostiach. Výkyv v priečnom smere bol cítiť. Zadné uchytenie bolo zas mäkké v zákrutách, čo spôsobovalo „plávanie“ zadnej časti. Predná brzda mala tendenciu húpať pri brzdení akoby bol krivý kotúč, no po prehliadke v servise sme usúdili, že boli zvolené príliš tvrdé brzdové platničky a veľký priemer brzdového kotúča a to spôsobovalo „kĺzanie“ po povrchu s následným efektom húpania. Mäkšie obloženie by to zrejme vyriešilo. Spracovanie a zlícovanie plastov bolo v poriadku. Výtku by som mal k povolenej konzole prednej masky a skrutkám uchytenia plastov, ktoré boli povolené. Úložného priestoru bolo tak stredne - ani málo ani veľa.

XCiting, XCiting. Tu je za tých 900 km čo ho mám pár postrehov. Podvozok jedným slovom krása. Po nastavení zadného tlmiča zvláda väčšie nerovnosti aj vo dvoch, stabilita v náklonoch výborná, brzdy super. Dvojkotúč vpredu a duálny systém brzdenia robia svoje. Dlhá vidla ako u motorky. Hlučnosť motora je výrazne vyššia oproti Peugeotu hlavne v rozbehu variátor dosť reve. Pri cca 90 km/h-cca 5000ot/m taký monotónny vibračný hluk zrejme spôsobený zákmitom remeňa variátora, no možno hádzavosťou niektorého komponentu – variátor/spojka. Uvidím či časom vymizne. Záťah slušný ale Peugeot mi pripadal, že ťahal s väčšou ľahkosťou. Tu je asi tých 20kg navyše cítiť. Spotreba doteraz priemer 3,36l/100km(posledná vyšla 3,06l/100km). Spracovanie/zlícovanie plastov na slušnej úrovni subjektívny dojem lepší ako u Peugeotu. Palubovka pekná, prehľadná, lepšie vybavená, taktiež krajšia a lepšia ako mal Peugeot, tam mi prišla moc hračkárska. Ovládače taktiež viac funkcií. Celkovo „vychytávky“ na XCitingu potešia-piest na sedadle, osvetlenie podsedadlového priestoru, pekný uzáver nádrže, lepšie rozmiestnené schránky, dva kotúče, duálny systém bŕzd atď.. Výhľad v spätných zrkadlách vcelku dobrý. Úložný priestor pod sedadlom o trochu väčší od Peugeotu. Servisné intervaly výmeny oleja po 3 tisíc km Peugeot mal 10 tisíc(čo sa mi zdalo nadhodnotené a menil by som aj tak po 5 tisíc).

Zhrnutie: Peugeot obratnejší, ľahší, s menším komfortom a horšou stabilitou a brzdami. XCiting ťažší, pohodlnejší s kvalitným podvozkom a brzdami, krajšieho vzhľadu(subjektívny dojem) a hlučnejším menej kultivovaným motorom.
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
THeBaNDiT
moderátor
moderátor
Príspevky: 6299
Dátum registrácie: Ut Aug 08, 2006 8:23 am
Skúter: je už minulosť
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať užívateľa:

#2 Príspevok od užívateľa THeBaNDiT » St Jún 11, 2008 2:19 pm

pekne porovnanie, vidno, ze sa celkom vyznas... ja som teraz kupil jazdenu Apriliu Atlantic, a nieco take, ze cvrlikanie ventilov (ci motora), to vobec neviem posudit, lebo neviem, ako to znie... A spotrebu mam 3.88 (zatial merana len raz), co spada do intervalu 3.5-3.9, ktory namerali v jednej recenzii... dost davam scootru zabrat, nezriedka jazda vo dvoch a v kopcovitej krajine, preto myslim, ze 3.88 na 100 je vyborna hodnota... ale ked tak pozeram, ake spotreby si sem napisal Ty... :roll: Nevadi, ja som aj tak nadmieru spokojny... :)

Este si mohol spomenut trebars maximalky, aspon tachometrove, ked uz nie podla GPS. A ak sa da porovnat, tak kvalita svetiel...
Honda NC750X ------------------- Obrázok
Nezabúdajte na PRAVIDLÁ FÓRA a ďakujte pomocou Obrázok.

Crossbiker

#3 Príspevok od užívateľa Crossbiker » St Jún 11, 2008 3:19 pm

maximálka Geopolis 130 podla GPS 140 podla tacho
XCiting som ešte nedával maximálku má 900km tak neskôr ale ondris tuším písal, že reál 140 podla tacho 150. svetlá - zatial som na XC nešiel v noci tak neviem ale asi Pežót bude na tom lepšie keďže mal 2xH7 žiarovky a optiku v svetle(ako premietačka)

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

#4 Príspevok od užívateľa VLADY » St Jún 11, 2008 3:22 pm

lepšie to sedí na ceste asi aj kvôli väčšiemu rázvoru kolies a aj ten rám je mohutnejší a asi sa menej krúti...A aj tá vyššia hmotnosť tomu asi pomáha..to je jak s autami... :lol:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Bacil-BA
motorkár
motorkár
Príspevky: 1835
Dátum registrácie: So Jan 28, 2006 12:59 am
Skúter: Už zasa žiadny
Bydlisko: BA- Ružinov, Hotel Bratislava

#5 Príspevok od užívateľa Bacil-BA » St Jún 11, 2008 4:22 pm

Pekne si sa tým pohral. :wink:
A tu vidno, že väčšie kolesá (priemer) nemusia vždy znamenať lepší pocit z jazdy. :(
Tak už zasa nič.

Užívateľov profilový obrázok
Tao
v podmienke
Príspevky: 403
Dátum registrácie: Ut Júl 24, 2007 3:52 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: Slov. Lupca
Kontaktovať užívateľa:

#6 Príspevok od užívateľa Tao » St Jún 11, 2008 4:27 pm

neverim ze da 140real 8)
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

#7 Príspevok od užívateľa alcatelko » St Jún 11, 2008 4:30 pm

ked pises o vybave a tak je dost blbe porovnavat mestsky skuter (pezot) a maxi skuter (kymco) ale beriem ze porovnavas predtym a teraz :)
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Crossbiker

#8 Príspevok od užívateľa Crossbiker » St Jún 11, 2008 5:33 pm

Tao napísal:neverim ze da 140real 8)
nič iné ti pre vlastnú útechu ani neostáva :D

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

#9 Príspevok od užívateľa VLADY » St Jún 11, 2008 5:38 pm

Je aj tak jedno či dá real 140alebo 135.... aj tak sa s tým dá dobre jazdiť a aj po dialnici..... :P ale aj tak mi k nemu viac pasuje tá 500vka...keď už.... :twisted:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Zamknuté

Návrat na "Články a recenzie"