Piaggio Zip 50 4T

Sem môžete písať recenzie prípadne iné články

Moderátor: Moderators

Co si myslite?

Moze byt...
10
59%
Snaha sa ceni...
7
41%
 
Celkom hlasov: 17

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
Sonka26
cyklista
cyklista
Príspevky: 170
Dátum registrácie: St Aug 20, 2008 10:33 pm
Skúter: Yamaha Neos 50
Bydlisko: Prievidza (blízke okolie)
Kontaktovať užívateľa:

Piaggio Zip 50 4T

#1 Príspevok od užívateľa Sonka26 » Št Aug 21, 2008 1:20 pm

Kedze na slovenskych strankach je toho zalostne malo pisane o skutri Piaggio Zip 50 4T (nieto este skusenosti z jazdy na tomto skutri), rozhodla som sa prelozit jednu (myslim ze celkom slusnu) vypoved majitela tohto skutru. Text je zo stranky:
http://www.ciao.de/Piaggio_Zip_II_50__Test_3120370 , preklada Sonka26 ;)

Kompletna sprava o skusenostiach
Chceli sme si kupit mestsky skuter na kratsie trate, ktory podla moznosti stoji do 2.000,- € (konverzny kurz 30,1260-pozn.preklad.). Porovnavali sme rozne skutre v tomto cenovom segmente a rozhodli sme sa pre 2006ku Piaggio Zip 4-Takt. Preco? Jednoducho citajte dalej...

Co bolo okrem popri cene pre nas obzvlast dolezite, bola bezpecnost. Radsej nie celkom sportovy dizajn, ale zato rozumne brzdy, dobry podvozok a dobre spracovanie.

Cena:
Skuter stal 1.299,- EUR
Kto chcel k tomu aj kufor (velmi odporucany w/TopCase), musel si priplatit 49,- EUR.
Skuter je v ,, Lakomstvo je super-segmente“ nie prave najvyhodnejsi, ponuka ale za tie peniaze velmi vela.
Stranka gilera.sk uvadza cenu 44.990,- ; na stranke autobazar.sk som ho vsak videla za 39,990,- (pozn.preklad.)

Dizajn
Co sa tyka dizajnu tohto skutra, musi posudit kazdy sam. Ja osobne si myslim, ze tento skuter odraza tradicny taliansky dizajn- vsetko posobi ako jednoliate s laskyplnymi detailami.

Kokpit
Kokpit je velmi jednoduchy. Vedla tachometra s integrovanym kilometrovnikom sa nachadza len svetielko, ktore blika, ked je zapnuty blinker, ktore zaziari, ked je zapnute diakove svetlo a ked je nadrz skoro prazdna. Svieti celkom vyrazne, takze je pocas dna dobre rozoznatelne. Toto svetlo sa neda zapnut ani vypnut. Ked sa motor sam nastartuje, tu u nas je svietenie pocas dna povinne, neukazuje sa ziadny problem. Stretavacie svetlo sa da zosilnit na dialkove. Na tomto mieste chcem spomenut, ze stretavacie svetlo je velmi vyrazne- vyzera dobre a predovsetkym, je velmi dobre viditelne.

Odkladacie priestory
Pod kokpitom je uzamykatelne miesto na rukavice, kde ale dostatocne zmesti aj kluce od garaze, mobil, penazenka, hreben... Pod sedadlom sa nachadza miesto na prilbu- skor nejaku mensiu helmu, pretoze integralka sa sem zial nevmesti (ja by som ju tam napchala- pozn. preklad.). Preto mi aj odporucili kupit si kufrik. Aj s niektorym vybavenim vsak skuter
ponuka dostatok odkladacich priehradok a moze byt pouzivany aj na male nakupy.

Motor
Motor ma 2,6kW a pre je bajecne, ze je 4-Takt. Je prijemne pokojny, tichy, co nasi susedia ocenuju.. a navyse- nesmrdi ako kosacka!!! Ma to vsak aj svoju tienistu stranku, ako nenapadny je zvuk, tak nenapadny je aj jeho tah. Jednoducho povedane- nedosiahne sa nim skoro ziadne zrychlenie. Je to v povahe 4-taktov. Zato vsak do kopca dosahuje rychlost aj 50km/hod. Okrem ineho nepotrebuje stale drahy a zivotnemu prostrediu skodiaci 2Takt-olej. Uspokoji sa s 3L Super benzinu na 100km. Kazdemu, komu zalezi na ochrane zivotneho prostredia, vzdajte sa 2-Taktov! Tak ako je nenapadny zvuk motora, tak su nenapadne aj brzdy. Nepochopte to zle: vykon brzd je super prave tak ako brzdiaca rovnovaha- sam nevycvicene predvedie intuitivne brzdenie naplno (:D-pozn.preklad.). Sotva verim, ze toto existuje v tejto cenovej kategorii.

Podvozok
Podvozok je relativne pevny, v dosledku coho sa vsak daju zvladnut aj haklive situacie. Vymole by som kvoli malemu priemru kolies odporucil obchadzat.

Suhrn
Sotva si myslim, ze za tu cenu je lepsi skuter. Piaggio je posledny rok vystavene velkemu tlaku lacnej konkurencie. Piaggio vyvinul a dizajnoval novy Zip. Hned po tom zacali spolupracovat s cinskymi vyrobcami. Tento skuter sa vyraba v Cine- na skodu zamestnancov v talianskych tovarnach.

(kusok som preskocila-nepodstatne)
Napriek tomu nehodnotim Piaggio velmi dobre,ale len dobre. Mal som odjazdneych presne 36km a skuter stale pred domom. Ked chcela ist moja manzelka so skutrom na nakupy,nesiel nastartovat. Celkom nic nefungovalo- elek. problemy. Opravar hned vsetko opravil a povedal len: ,,toto sa mi pri tomto modeli este nikdy nestalo...“ To je ale slaba utecha, ked v ocakavani kvality kupujete skuter Piaggio. Odvtedy som s nim nemal ziadne problemy, ale moj velmi pozitivny pohlad na tento skuter ostal trochu nastrbeny.
(koniec preskoceny-nepodstatne)

Tu mate zakladne udaje o motocykle:
http://piaggio.katalog-motocyklov.sk/mo ... zip-50-4t/

Prosim vas, zdrzte sa komentarov typu: ,,vychvalil svoj skuter do nebies“ ,,pch, poldecak“ ,,pch, aj tak je vyrabany v Cine“....musite si uvedomit,ze tento pan nehladal sportovca typu Aprilie,ale skuter s dobrymi jazdnymi vlastnostami a zaujimavym dizajnom. Myslim, ze pomoze len ozivit toto forum, kedze su tu vacsinou recenzie o sportovejsich modeloch. Tento preklad mi zabral jedno doobedie, tak prosim, nezatracujte ho:D
Naposledy upravil/-a Sonka26 v Pi Aug 22, 2008 10:46 am, upravené celkom 2 krát.
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
palo1128
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 581
Dátum registrácie: St Mar 26, 2008 10:09 pm
Skúter: Honda SW-T 400
Bydlisko: Nitrianske Pravno
Kontaktovať užívateľa:

#2 Príspevok od užívateľa palo1128 » Št Aug 21, 2008 3:29 pm

u nás v obci ho jeden človek ma . jazdi si na ňom pohodovo bez akých koľvek stresov a naháňani
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

#3 Príspevok od užívateľa VLADY » Pi Aug 22, 2008 8:54 am

Tá spotreba sa mi zdá dosť brutálna 3L ??? :shock: :shock: Ak samozrejme rátam že to jazdí porovnatelne ako Babeta ....Z toho opisu mi to tak nejak vychádza a má to 4takt motor tak buď je dakde chyba alebo to ešte nieje zabehnuté.... :cry: A sorry ale poldecák 4T sa ani do kosačiek na trávu nedáva lebo je na ten účel príliš slabučký.Skrátka môj názor je možno staromódny alebo spiatočnícky ale poldecák 2Takt ničím nenahradíš jeho pozitíva budú vždy prevládať nad negatívami a nejaká ekológia..to je len niekoho biznis , Ak by človek zrátal všetky náklady na výrobu 2T a 4T a porovnal tak sme zas dakde inde o kolko viac energie treba na výrobu pomerne zložitého 4T oproti 2T a tak celkovo ....Konečne by sa mali zmeniť podmienky a zrušiť to starodávne obmedzenie že AM je do 50ccm, to bolo dobré možno volakedy dávno keď boli len 2Takty ktoré mali určite väčší výkon aspoň o 1/3 už vtedy dávno ....A celkom presne som nepochopil to hlasovanie...to je otázka na ten článok alebo na scooter???
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
Mayulik
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 405
Dátum registrácie: Ne Júl 06, 2008 9:39 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: Revuca/Bratislava

Re: Piaggio Zip 50 4T

#4 Príspevok od užívateľa Mayulik » Pi Aug 22, 2008 10:08 am

Sonka26 napísal: Je to v povahe 4-taktov. Zato vsak do kopca dosahuje rychlost aj 50km/hod. ( to si ho dotycny asi este neodblokoval-pozn,preklad.
Sonka nechcem ta sklamat, ale pokial viem, tak poldecaky 4-takty sa nedaju odblokovat. Ak trepem kravinu tak sorry, opravte ma.
Ja sa kazdopadne priklanam k Vladynkovmu nazoru, ze ked 50-ka, tak jednoznacne 2-takt.
Kawasaki ER-6f
Obrázok

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
doktor
motorkár
motorkár
Príspevky: 1376
Dátum registrácie: St Júl 25, 2007 3:53 pm
Skúter: Kawasaki W 650
Bydlisko: PK

#5 Príspevok od užívateľa doktor » Pi Aug 22, 2008 10:35 am

Sonka ver tomu co hovori Vladynko, Ja som mal poldecacik 4T, nebolo tozle lebo som mal extra vydareny kus z cinskej topvarne ale pri poldecaciku by som asi uz aj ja uprednostnil 2T. A neda sa odblok.
Co?Jaky podpis zase?Uz nejsom chlouba wehrmachtu....ale teraz ho mam leskly motorka

Užívateľov profilový obrázok
Sonka26
cyklista
cyklista
Príspevky: 170
Dátum registrácie: St Aug 20, 2008 10:33 pm
Skúter: Yamaha Neos 50
Bydlisko: Prievidza (blízke okolie)
Kontaktovať užívateľa:

#6 Príspevok od užívateľa Sonka26 » Pi Aug 22, 2008 10:46 am

Ok,to odblokovanie vymazem, ale zvysok ze nekupujte si 2-takty,to som prelozila,to som si nevymyslela...
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
doktor
motorkár
motorkár
Príspevky: 1376
Dátum registrácie: St Júl 25, 2007 3:53 pm
Skúter: Kawasaki W 650
Bydlisko: PK

#7 Príspevok od užívateľa doktor » Pi Aug 22, 2008 10:53 am

Vies co, to je tak kolko ludi tolko chuti, ked som si vyberal skuter a este som nepoznal toto forum pytal som sa na inom fore kde sa tiez vyskytuju motorkari a tam mi bolo poradene ze 2T urcite nie tak som sa toho drzal, teraz by som na to az tak striktne nepozeral, podla mna treba riesit ten vykon, vzhlad samozrejme a potom teda pozret ci je alebo neni 4T...........ale v kazdom pripade si vyberas TY, takze hlavne je aby to tebe sedelo :)
Co?Jaky podpis zase?Uz nejsom chlouba wehrmachtu....ale teraz ho mam leskly motorka

Užívateľov profilový obrázok
Sonka26
cyklista
cyklista
Príspevky: 170
Dátum registrácie: St Aug 20, 2008 10:33 pm
Skúter: Yamaha Neos 50
Bydlisko: Prievidza (blízke okolie)
Kontaktovať užívateľa:

#8 Príspevok od užívateľa Sonka26 » Pi Aug 22, 2008 10:57 am

Aj by som ti zdvihla karmu ale nemozem :wink:
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
Mayulik
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 405
Dátum registrácie: Ne Júl 06, 2008 9:39 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: Revuca/Bratislava

#9 Príspevok od užívateľa Mayulik » Pi Aug 22, 2008 11:01 am

Daj este jeden prispevok a budes moct. Ale neboj, ako poznam doktorka, tak mu dvihas nieco ine :lol:
Kawasaki ER-6f
Obrázok

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
doktor
motorkár
motorkár
Príspevky: 1376
Dátum registrácie: St Júl 25, 2007 3:53 pm
Skúter: Kawasaki W 650
Bydlisko: PK

#10 Príspevok od užívateľa doktor » Pi Aug 22, 2008 11:05 am

Majka nespamuj lebo si ma v tom justicaku rovno nechaju :D :D
Co?Jaky podpis zase?Uz nejsom chlouba wehrmachtu....ale teraz ho mam leskly motorka

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

#11 Príspevok od užívateľa VLADY » Pi Aug 22, 2008 11:16 am

Že by za Pedofíliu???? :D :D Ale šak ...... :P
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
Sonka26
cyklista
cyklista
Príspevky: 170
Dátum registrácie: St Aug 20, 2008 10:33 pm
Skúter: Yamaha Neos 50
Bydlisko: Prievidza (blízke okolie)
Kontaktovať užívateľa:

#12 Príspevok od užívateľa Sonka26 » Pi Aug 22, 2008 11:16 am

Tak pridavam ten 30.. Inak nalepka chodec sa mi pacila ovela viac ako trojkolkar... :(
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
doktor
motorkár
motorkár
Príspevky: 1376
Dátum registrácie: St Júl 25, 2007 3:53 pm
Skúter: Kawasaki W 650
Bydlisko: PK

#13 Príspevok od užívateľa doktor » Pi Aug 22, 2008 11:25 am

Preco ved aj Gilera robi ten super skuter ktory je vlastne trojkolka, mozes to brat tak si dalej ako bezny skutrista :D
Co?Jaky podpis zase?Uz nejsom chlouba wehrmachtu....ale teraz ho mam leskly motorka

Užívateľov profilový obrázok
Sonka26
cyklista
cyklista
Príspevky: 170
Dátum registrácie: St Aug 20, 2008 10:33 pm
Skúter: Yamaha Neos 50
Bydlisko: Prievidza (blízke okolie)
Kontaktovať užívateľa:

#14 Príspevok od užívateľa Sonka26 » Pi Aug 22, 2008 11:28 am

Mne sa zda, ze to robi Piaggio (sice to je jedno)... take monstrum, ma to aj Flasik sa mi zda.. :)
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
doktor
motorkár
motorkár
Príspevky: 1376
Dátum registrácie: St Júl 25, 2007 3:53 pm
Skúter: Kawasaki W 650
Bydlisko: PK

#15 Príspevok od užívateľa doktor » Pi Aug 22, 2008 11:47 am

Ano aj ten ony su dva velmi podobne, nazivo to nevyzera take brut, a nepozerala sisi nejake vespy take tie retro skutriky to by sa velmi hodilo takej slecne :)
Co?Jaky podpis zase?Uz nejsom chlouba wehrmachtu....ale teraz ho mam leskly motorka

Užívateľov profilový obrázok
Sonka26
cyklista
cyklista
Príspevky: 170
Dátum registrácie: St Aug 20, 2008 10:33 pm
Skúter: Yamaha Neos 50
Bydlisko: Prievidza (blízke okolie)
Kontaktovať užívateľa:

#16 Príspevok od užívateľa Sonka26 » Pi Aug 22, 2008 11:55 am

Viem co myslis, ale to aj nieco stoji :cry: ...
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
doktor
motorkár
motorkár
Príspevky: 1376
Dátum registrácie: St Júl 25, 2007 3:53 pm
Skúter: Kawasaki W 650
Bydlisko: PK

#17 Príspevok od užívateľa doktor » Pi Aug 22, 2008 1:51 pm

No to je bohuzial pravda............. :(
Co?Jaky podpis zase?Uz nejsom chlouba wehrmachtu....ale teraz ho mam leskly motorka

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

#18 Príspevok od užívateľa VLADY » Pi Aug 22, 2008 3:50 pm

Musíš si nájsť bohatého frajera.... :lol: :D
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

#19 Príspevok od užívateľa alcatelko » Pi Aug 22, 2008 4:55 pm

piaggio zip 4t ide viac ako tych 50...podla videli na youtube do cca 80 tacho rozpravkovych
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

#20 Príspevok od užívateľa VLADY » Pi Aug 22, 2008 5:24 pm

to je možné...ak je dostatočne rozbehnutý, dolu miernym kopčekom alebo je malá váha jazdca a fúka od chrbta... :lol: Ale šak scootrovanie nieje len o rýchlosti. :twisted:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
dr.snake
motorkár
motorkár
Príspevky: 3092
Dátum registrácie: Pi Jan 27, 2006 11:06 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: KE
Kontaktovať užívateľa:

#21 Príspevok od užívateľa dr.snake » Pi Aug 22, 2008 5:44 pm

male -slabe-dizajnovo zase nic moc
ale staci na povozenie
urcite nove by som nic take nekupil
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
Sonka26
cyklista
cyklista
Príspevky: 170
Dátum registrácie: St Aug 20, 2008 10:33 pm
Skúter: Yamaha Neos 50
Bydlisko: Prievidza (blízke okolie)
Kontaktovať užívateľa:

#22 Príspevok od užívateľa Sonka26 » Pi Aug 22, 2008 7:08 pm

Hej, tak nove urcite nie, za tu cenu si kupim ojazdeny peugeot speedfight... Ale ojazdeny nejaky okolo 23 nemusi byt zly ;)
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
miiireeec
motorkár
motorkár
Príspevky: 1155
Dátum registrácie: Po Máj 26, 2008 12:13 pm
Skúter: Yamaha XT 660 X
Bydlisko: Detva

#23 Príspevok od užívateľa miiireeec » Pi Aug 22, 2008 8:14 pm

VLADY napísal:Tá spotreba sa mi zdá dosť brutálna 3L ??? :shock: :shock: Ak samozrejme rátam že to jazdí porovnatelne ako Babeta ....Z toho opisu mi to tak nejak vychádza a má to 4takt motor tak buď je dakde chyba alebo to ešte nieje zabehnuté.... :cry: A sorry ale poldecák 4T sa ani do kosačiek na trávu nedáva lebo je na ten účel príliš slabučký.Skrátka môj názor je možno staromódny alebo spiatočnícky ale poldecák 2Takt ničím nenahradíš jeho pozitíva budú vždy prevládať nad negatívami a nejaká ekológia..to je len niekoho biznis , Ak by človek zrátal všetky náklady na výrobu 2T a 4T a porovnal tak sme zas dakde inde o kolko viac energie treba na výrobu pomerne zložitého 4T oproti 2T a tak celkovo ....Konečne by sa mali zmeniť podmienky a zrušiť to starodávne obmedzenie že AM je do 50ccm, to bolo dobré možno volakedy dávno keď boli len 2Takty ktoré mali určite väčší výkon aspoň o 1/3 už vtedy dávno ....A celkom presne som nepochopil to hlasovanie...to je otázka na ten článok alebo na scooter???
moj peugeot papka 5-6....este nieco..?? :D
Yamaha - ride the right bikes

Užívateľov profilový obrázok
miiireeec
motorkár
motorkár
Príspevky: 1155
Dátum registrácie: Po Máj 26, 2008 12:13 pm
Skúter: Yamaha XT 660 X
Bydlisko: Detva

#24 Príspevok od užívateľa miiireeec » Pi Aug 22, 2008 8:15 pm

Sonka26 napísal:Hej, tak nove urcite nie, za tu cenu si kupim ojazdeny peugeot speedfight... Ale ojazdeny nejaky okolo 23 nemusi byt zly ;)
sonka pochybujem ze za taky maly peniaz zozenies speedfighta...
Yamaha - ride the right bikes

Užívateľov profilový obrázok
Sonka26
cyklista
cyklista
Príspevky: 170
Dátum registrácie: St Aug 20, 2008 10:33 pm
Skúter: Yamaha Neos 50
Bydlisko: Prievidza (blízke okolie)
Kontaktovať užívateľa:

#25 Príspevok od užívateľa Sonka26 » Pi Aug 22, 2008 8:25 pm

Myslela som porovnanie- novy piaggio s ojazdenym speedfight... speedfight za 40 zozenies pohode... tych 23 patril ojazdenemu Piaggiu.. dufam ze je to uz jasne...tu spravu treba viackrat precitat,je trochu zlozito napisana...
podpis som si este nenastavil

Zamknuté

Návrat na "Články a recenzie"