Super 8 125 rozjazd

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Gabuldo
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Št Sep 18, 2014 9:08 am
Skúter: neuvedený

Super 8 125 rozjazd

#1 Príspevok od užívateľa Gabuldo » Št Sep 18, 2014 9:50 am

Ahojte som tu nový a potreboval by som poradiť. Mám Kymco super 8 125 a pri rozbiehaní ma začal tak ako by som to opísal nakopnúť. A potom ide ok. Len je to nepríjemné. Spojka ťahá, je ok. Neviete niekto čo to môže spôsobovať? Dík
Naposledy upravil/-a Gabuldo v Št Sep 18, 2014 1:00 pm, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Super 8 125 rozjazd

#2 Príspevok od užívateľa theruck » Št Sep 18, 2014 12:32 pm

naspat do zakladnej skoly na hodiny slovenskeho jazyka...
kazdopadne ak to mas pokazene tak chod do servisu lebo z toho ze "spojka netaha" usudzujem ze by si nevedel opravit ani skuter z lega nie to este nieco ozajstne.
pozri sa hlavne sem
http://forum.scooter-tuning.sk/viewtopi ... 14&p=70643

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Super 8 125 rozjazd

#3 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Sep 18, 2014 12:50 pm

A možno ozaj to bude spojka...zodratá...spálená...omastená.Takže ja Ti poradím (aby si nemyslel že Tu nových nemáme radi...) :beer:
Zeber vercajch, daj dole dekel a kukni spojku. :unknown:
Bez rozobratia a pozretia veci málokedy opravíš A je jedno či to je scooter alebo mobil.... :unknown:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Gabuldo
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Št Sep 18, 2014 9:08 am
Skúter: neuvedený

Re: Super 8 125 rozjazd

#4 Príspevok od užívateľa Gabuldo » Št Sep 18, 2014 1:26 pm

Nerozumiem odpovediam ale dík. Ja som myslel, že to môžu spôsobovať tie strunky. No dám to kuknúť radšej odborníkovi. PS: theruck mňa neurazíš!

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Super 8 125 rozjazd

#5 Príspevok od užívateľa alcatelko » Št Sep 18, 2014 1:47 pm

z toho popisu ani len netusim co tym myslis...co myslis pod tym nakopnut? dvih na zadne? ze zrazu vyrazi? alebo to skus trosku rozviest co myslis...

a nik sa ta nepokusa urazit len z toho co si napisal nikto ani len netusi o com pises...cize trosku si skus premysliet co pises, aby aj niekto iny, okrem teba vedel na co sa pytas...
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Gabuldo
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Št Sep 18, 2014 9:08 am
Skúter: neuvedený

Re: Super 8 125 rozjazd

#6 Príspevok od užívateľa Gabuldo » Št Sep 18, 2014 2:09 pm

Pri rozjazde to trhne ( poskočí, nakopne, šklbne, mykne a pod. ......) proste to už nieje taký plynulý rozjazd. Inak ide dobre.

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Super 8 125 rozjazd

#7 Príspevok od užívateľa theruck » Št Sep 18, 2014 2:13 pm

takze volakedy davnejsie to islo tak ako to malo a bez toho aby sa s tym nieco stalo tak to zacalo sklbat? zhorsovalo sa to casom alebo to bolo zo dna na den? ked ti poviem ze to bude spojka dokazes si to opravit alebo tu len tak mlatime prazdnu slamu ?

Gabuldo
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Št Sep 18, 2014 9:08 am
Skúter: neuvedený

Re: Super 8 125 rozjazd

#8 Príspevok od užívateľa Gabuldo » Št Sep 18, 2014 2:35 pm

Však samozrejme, že to išlo pekne plynulo inak ani nepíšem. Tak týždeň to pozorujem. Začalo to odrazu a ostalo to tak. Ani lepšie ani horšie. Ono ide o to či to môže byť niečo vážne a nemám s tým radšej vôbec jazdiť. Totiž každý mi povie čosi iné, že asi spojka, remeň, čeľuste, strunky, špina,... a kludne jazdi a druhý zase nejazdi. Či to počká ešte kým sa dá ešte behať a potom na to kuknem v zime. Mám prvý krát skútra a zatiaľ sa nevyznám či je to vážne alebo to počká. Toť vsjo. A vopred Ď.

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Super 8 125 rozjazd

#9 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Sep 18, 2014 3:34 pm

Na opravu hocičoho treba mať ako prvoradú teoretickú vedomosť ako daná vec má fungovať a následne aj nejakú praktickú aby si vedel posúdiť čo je ešte v norme a čo už nie. Samozrejme tieto veci sa dajú naučiť ale nejaký taký základ a technické myslenie treba mať už vrodené. Že ak dačo rozoberiem prvý krát v živote tak zistím za pár minút ako to funguje aj bez zložitého čítania nejakých manuálov. Alebo párhodinového rozmýšlania. Na Youtube sú videá alebo animácie skoro na všetko. Ak netušíš čo a ako funguje tam to nájdeš . Scooter je zmes pomerne jednoduchých komponentov ....Motor-variátor -odstredivá spojka sekundárny prevod- zadné koleso. Tam nieje nič moc na špekulovanie. Ale ako som písal, prvoradé je vždy pozretie a vizuálna kontrola.
Ak pozriem čeluste na spojke tak predsa aj voľným okom musím vidieť či sú dobré alebo zlé .Nebavíme sa teraz o tom či je minimum hrúbka obloženia 2 alebo 3 mm podľa manuálu.
Pružinkám v spojke ( ak sú na svojom mieste že nieje niektorá zlomená) sa z ničoho nič nezmenia charakteristiky tak, že bude spojka inak zaberať ....môže byť že je zodraté obloženie pod hranicu alebo že je omastené alebo zhoreté a teda na zopnutie bez preklzu mu treba oveľa vyššie otáčky ako predtým ak boli čisté suché. Ak nič nebuchoce a nevydáva divné zvuky tak s tým jazdi ale ja osobne takéto nezvyklé veci radím riešiť radšej skorej ako neskoro. Nezvyklá vec je vždy ak dačo jeden deň funguje obvykle a na ďalší už úplne inak. Inak odstredivá spojka a jej charakteristika zopnutia dosť záleží aj od vlhkosti vzduchu . Aspoň ja mám takú skúsenosť na mojom scootri. Niekedy zopne brutálne skoro bez preklzu a inokedy je rozbeh taký nemastný neslaný...
Ale inak, čo ak s tým spojka nemá nič spoločné a skrátka sa takto chová samotný motor, že potiahneš za plyn a nič . Preto by som sa skrátka snažil zistiť a vylúčiť veci jednoducho skontrolovateľné .
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Super 8 125 rozjazd

#10 Príspevok od užívateľa theruck » Št Sep 18, 2014 3:54 pm

no to je to ze kazdy ti povie nieco ine tak je to zas len rozhodnutie na tebe. ked sa bojis chod do servisu. ked sa nebojis tak jazdi dalej. co ti mam ine poradit ? :) kym to niekto nerozoberie a nepozrie mozes precitat cely internet a ajtak ti to nepomoze

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Super 8 125 rozjazd

#11 Príspevok od užívateľa alcatelko » Pi Sep 19, 2014 8:56 am

z toho co sa tu popisalo ma napada ze sa mohol prehriat spojkovy zvon a zvlnil sa...tym padom sa spojka zykne skokovo kusnut alebo pri rozjazde to vibruje kym sa nekusne spojka...vizualne napovie z vvonkajsej strany fialovy zvon a z nepravidelne olestena/obrusena pracovna plocha zvonu...ak je to moc vymena ak je to malo moznost stiahnut na sustruhu ale dlhodobo to nebude dobre...ideal je vymenit za kvalitnejsi
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Napísať odpoveď

Návrat na "Variátor spojka a prevody"