Kymco Agility 50 4T 2009 - nehádže iskru

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Andydas
Príspevky: 4
Dátum registrácie: So Apr 25, 2015 12:51 pm
Skúter: Kymco Agility 50 4T
Bydlisko: Považská Bystrica

Kymco Agility 50 4T 2009 - nehádže iskru

#1 Príspevok od užívateľa Andydas » So Apr 25, 2015 1:00 pm

Pekný deň,
mám problém s mojim Kymcom, konkrétne - nehádže iskru. Skúter bol aj u autorizovaného predajcu a ten mi povedal že by musel prekopať celú elektriku. Preto som sa obrátil na vás s tým, či má niekto schémy elektriky tohto skútrika. Ďakujem veľmi pekne za každú odpoveď

Užívateľov profilový obrázok
Dusan
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 595
Dátum registrácie: Pi Feb 21, 2014 2:16 pm
Skúter: TGB Bullet 125 RS
Bydlisko: KE

Re: Kymco Agility 50 4T 2009 - nehádže iskru

#2 Príspevok od užívateľa Dusan » So Apr 25, 2015 8:37 pm

Zobrat merak a za hodinku mas premerane aj bez schemy,odkial,si?

Andydas
Príspevky: 4
Dátum registrácie: So Apr 25, 2015 12:51 pm
Skúter: Kymco Agility 50 4T
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Kymco Agility 50 4T 2009 - nehádže iskru

#3 Príspevok od užívateľa Andydas » Ne Apr 26, 2015 12:19 pm

Som z Považskej Bystrice. No ak by to bolo až také jednoduché, myslím že by to vedel aj on opraviť ale ten expert to tam mal pol roka, naťahoval ma že to spraví a nakoniec mi povie že si ho môžem zobrať lebo sa mu to nechce robiť. Škoda reči .. :(

Užívateľov profilový obrázok
Dusan
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 595
Dátum registrácie: Pi Feb 21, 2014 2:16 pm
Skúter: TGB Bullet 125 RS
Bydlisko: KE

Re: Kymco Agility 50 4T 2009 - nehádže iskru

#4 Príspevok od užívateľa Dusan » Po Apr 27, 2015 6:45 am

Tak ked to nesies do autorizoaku kde len menia dliely tak to je tak

Andydas
Príspevky: 4
Dátum registrácie: So Apr 25, 2015 12:51 pm
Skúter: Kymco Agility 50 4T
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Kymco Agility 50 4T 2009 - nehádže iskru

#5 Príspevok od užívateľa Andydas » Po Apr 27, 2015 9:00 am

No problém je že to je jediný servis v okolí a to si uvedomuje aj on... Čiže ma dosť roboty a keď sa mu s niečím nechce paprať tak to proste neurobí a povie že sa to nedá... Bol som tam s tou vadou už 4x... Vždy to bol nejaký "studený spoj" až dokým to neodišlo úplne... Ale to je mimo topic.. Nepoznáš niekoho kto má tento skútrik alebo tie schémy?

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kymco Agility 50 4T 2009 - nehádže iskru

#6 Príspevok od užívateľa alcatelko » Po Apr 27, 2015 12:14 pm

poznam jedneho co ma tie schemy... ma aj celkom dobru internetovu stranku... skus pozriet... www.google.sk :D
a na zistenie co je zle ani netreba ziadnu schemu...oddeklujes zapalko, zo zapalka ti ide 4-6 kablov...2-3 idu do cdi...najdes si cdi a cievku...zacnes meranim ci z cdi ide stava do cievky...ak ide a dostatocna tak je zla cievka...ak nejde meriame dalej...najdeme kable co idu zo zapalka do cdi...jeden ide so snimaca (ten dava pri pulzoch do 1V...pri startovani by malo len prebliknut nejake napatie striedave, potom ide zo zapalkovej cievky kabel a v tom by malo byt pri startovani okolo 30V striedavych...ak je pod 20 moze byt prerazena cievka alebo demagnetizovany magnet na rotor = vymena, ak ide spravne napatie tak bude zle cdi = vymena treti kabel je kostra tam treba pozriet ci je v spojeni s ramom (merias odpor a mal by byt minimalny...ak ukaze nekonecno alebo velky odpor je seknuty kabel alebo ma zly kontakt...
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Andydas
Príspevky: 4
Dátum registrácie: So Apr 25, 2015 12:51 pm
Skúter: Kymco Agility 50 4T
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Kymco Agility 50 4T 2009 - nehádže iskru

#7 Príspevok od užívateľa Andydas » Po Apr 27, 2015 12:53 pm

Alcatelko díky, skúsim sa s tým pohrať sám .. len mi je divné, že keď je to tak jednoduché čo na tom ten expert nevedel spraviť. Každopádne keď budem mať dostatok času pustím sa do toho postupne ako si to napísal. Medzičasom som prestrúhal ten google a našiel som servisný manuál - dám ho sem ak by mal niekto v budúcnosti tiež podobný problém (http://www.49ccscoot.com/manuals/Kymco_ ... Manual.pdf). Hneď ako prídem na niečo nové tak dám vedieť :)

Napísať odpoveď

Návrat na "Elektro"