NITRO

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
aumirek
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 754
Dátum registrácie: Št Nov 02, 2006 11:36 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: Klimkovice Ostravsko

#101 Príspevok od užívateľa aumirek » Po Feb 12, 2007 12:01 pm

scrat napísal:nevieš si predstaviť čo je to v BA zohnať niekoho so sustruhom. A ked už niekoho zoženieš všetci su ochotny jak....proste nikomu sa nechce piplať s p*covinami, každý by chcel iba niečo velké na čom poriadne zarobí :evil:
je to sice trochu z ruky ale pokud budeš potřebovat udělám ti něco problém je že ten soustruh neumí teda lépe řečeno je špatná ta zavitová tyč takže závit musím dělat jen očkem e ty větší nebo jemné blbě sháním ale dá se to obejít sehnat takovou matku a udělat to z ní nebo podobně v nejhorším semtam pomuže kolega.

scrat

#102 Príspevok od užívateľa scrat » Ut Feb 13, 2007 9:37 pm

Bratislava 20.00 9 stupnov, pretrhaná oblačnosť. Tak je rozhodnuté. Do prvého testu ostávajú 2 hodiny :twisted:

G

#103 Príspevok od užívateľa G » Ut Feb 13, 2007 11:40 pm

tak ako si dopadol?

Užívateľov profilový obrázok
lil_b
moderátor
moderátor
Príspevky: 824
Dátum registrácie: So Feb 11, 2006 4:39 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:

#104 Príspevok od užívateľa lil_b » St Feb 14, 2007 12:09 am

G napísal:tak ako si dopadol?
no, hlavne nekdo kukajte večerne spravy.....
vybuchol čajna skúter..... :)
PS to maťo: dobréééééééé
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

#105 Príspevok od užívateľa alcatelko » St Feb 14, 2007 12:25 am

ked sa nehlasi tak je uz asi po nom :lol: odpocivaj v pokoji :sleepy1: :crybaby: :angel7:
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

scrat

#106 Príspevok od užívateľa scrat » St Feb 14, 2007 12:44 am

alcatelko napísal:ked sa nehlasi tak je uz asi po nom :lol: odpocivaj v pokoji :sleepy1: :crybaby: :angel7:
žijem

scrat

#107 Príspevok od užívateľa scrat » St Feb 14, 2007 12:48 am

no, prvý test na hovno.

zhrnme si to:

n2O tlačené do filtra tlakom 6bar cez trysku 0.27
palivo davkované spádovo z nádrže cez trysku 0.35
a výsledok? NIC! Absolútne nič! Ani nárast výkonu, ani pokles. Otáčky sa ani nepohli. Bud je málo plynu alebo vela benzinu, možno oboje. Nedostatok plynu skusim overiť v zajtrajšom druhom teste, s tým, že odpojím dávkovanie benzínu.

scrat

#108 Príspevok od užívateľa scrat » St Feb 14, 2007 10:10 am

ide tam evidentne málo plynu. odpojil som palivový solenoid a vyskušal iba čisté n2o. A zase nič, otáčky sa ani nepohli. A v tom ma to napadlo. Kalkulator totiz prepočitava množstvo dodatočne vstreknuteho plynu k množstvu dodatočne vstreknutemu palivu tak aby nevznikla ani bohata ani chudobná zmes. Lenže v mojom prípade je plyn vstrekovaný pred karburátor takže vlastne vytláča atmosferický vzduch a prechádza karburátorom kde je obohacovaný skrz hlavnu trysku (92) karburatora. Takže som k velkosti trysky dodatočneho paliva priratal ešte velkosť hlavnej trysky karbiku a cele to nahadzal do kalkulatora a hodnoty pre n2o sa zmenili. Zatial čo pôvodne hodnoty boli 0.35 palivova + 0.27 (4bar) plynová, tak nové vyrátané hodnoty su 0.35 palivová + 100 (4bar) plynová. Plynovu trysku som teda zvacsil 1mm vrtakom a večer znova odskušam.

scrat

#109 Príspevok od užívateľa scrat » Št Feb 15, 2007 1:48 am

:blob2: :blob3: :blob4: :blob5: :blob7: :blob8: FUNGUJE TOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO :blob2: :blob3: :blob4: :blob5: :blob7: :blob8:

nárast výkonu odhadom 2-3PS. chce to este možno väčšiu palivovu trysku, zvýšiť tlak plynu a bude to dokonalé. Som proste geroj :headbang:

G

#110 Príspevok od užívateľa G » Št Feb 15, 2007 10:37 am

blahozelam...a natoc aj video

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

#111 Príspevok od užívateľa theruck » Št Feb 15, 2007 12:05 pm

ty vogo parada :)

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

#112 Príspevok od užívateľa alcatelko » Št Feb 15, 2007 1:12 pm

kolko ti to toci s nitrom? nebojis sa ze pretocis motor? a aky je narast top speed? a akceleracie...
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Užívateľov profilový obrázok
Tomek
skútrista
skútrista
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Ut Sep 05, 2006 6:18 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: Hokovce
Kontaktovať užívateľa:

#113 Príspevok od užívateľa Tomek » Št Feb 15, 2007 1:40 pm

Gratulujem scrat :thumbleft:
podpis som si este nenastavil

scrat

#114 Príspevok od užívateľa scrat » Št Feb 15, 2007 1:56 pm

alcatelko napísal:kolko ti to toci s nitrom? nebojis sa ze pretocis motor? a aky je narast top speed? a akceleracie...
otáčky vzrástli cca. o 400rpm, top speed som neskušal ale pochybujem, že nejako výrazne lebo to je vecou dlhších prevodov a ovela vacsich otáčiek, no a akcelerácia je skoro porovnatelná ako ked som vymenil valec a to je tých cca. 2PS. Najlepšie by to ukazala brzda. Vies, že platí čím vacsí obsah, tým viac sa dá z toho vymačknuť. Nitro by malo pridavat 30-50%, no a ked si zobereš, že bez nitra ma motor cca. 5PS a nitro pridá 2PS, tak to je tak akurát lebo potom fakt asi hrozí, že niečo prdne. Dám tam este tu 0.40 trysku pre palivo, vyladím plyn a nechám to tak. Predsa je to len "bambusový" motor :)

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

#115 Príspevok od užívateľa alcatelko » Št Feb 15, 2007 2:09 pm

no takze prinos minimalny? cakal som viac...btw. nitro pridava od 10 do 400% vykonu podla systemu... :D
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

geetee

#116 Príspevok od užívateľa geetee » Št Feb 15, 2007 2:12 pm

alcatelko napísal:no takze prinos minimalny? cakal som viac...btw. nitro pridava od 10 do 400% vykonu podla systemu... :D
no sak 2PS je 400% narast :gt1: :gt2:

ale nie vazne, gratulujem, mne sa konecne podarilo spojazdnit nastavitelne CDI, takze sa uz tesim aj ja na ladenie :roll:

scrat

#117 Príspevok od užívateľa scrat » Št Feb 15, 2007 2:32 pm

alcatelko napísal:no takze prinos minimalny? cakal som viac...btw. nitro pridava od 10 do 400% vykonu podla systemu... :D
neni problem, brkačka, dáme 80 trysku palivovu, 1.5 plynovu, pustíme 20bar a letíš.....................aj s motorom

skusim to teda napisať inak. Nitro mi pridalo cca. 40% výkonu. Ak sa ti zdá +2PS na motore s výkonom 5PS málo tak prosím. Nie je to problém hnať vyššie ale ja to skušať nebudem. Nie som ochotný si odj*bať motor len pre niekoho zvedavosť. Učelom bolo postaviť funkčný systém s možnosťou lubovolného zvýšenia výkonu a to sa aj podarilo. Experimenty nech si už každý robí na vlastnom stroji. Tuneniu zdar :)

Bacil-BA
motorkár
motorkár
Príspevky: 1835
Dátum registrácie: So Jan 28, 2006 12:59 am
Skúter: Už zasa žiadny
Bydlisko: BA- Ružinov, Hotel Bratislava

#118 Príspevok od užívateľa Bacil-BA » Št Feb 15, 2007 7:36 pm

Gratulíren.. :cheers: :cheers: :cheers:
Konečne poriadny tuner na fóre o tuningu :!: :wink:
Tak už zasa nič.

Užívateľov profilový obrázok
Scarp
motorkár
motorkár
Príspevky: 1412
Dátum registrácie: Po Aug 28, 2006 4:39 pm
Skúter: neuvedený

#119 Príspevok od užívateľa Scarp » Št Feb 15, 2007 8:11 pm

Mna by zaujimalo co ta to dokopy vyslo cele nitro ? resp co by to vyslo obycajneho cloveka co ba nemal veci doma a musel vsetko kupit
podpis som si este nenastavil

geetee

#120 Príspevok od užívateľa geetee » Št Feb 15, 2007 8:17 pm

Scarp napísal:Mna by zaujimalo co ta to dokopy vyslo cele nitro ? resp co by to vyslo obycajneho cloveka co ba nemal veci doma a musel vsetko kupit
urcite nie 699 euro :D

scrat

#121 Príspevok od užívateľa scrat » Št Feb 15, 2007 8:24 pm

Scarp napísal:Mna by zaujimalo co ta to dokopy vyslo cele nitro ? resp co by to vyslo obycajneho cloveka co ba nemal veci doma a musel vsetko kupit
tlaková flaša na 400g CO2/N2O + redukčný ventil s manomentrom = 1545,-
2x elektromagnetický ventil (solenoid) á 465,- = 930,-
nátrubky, hadičky, spojky a iný elektro. materiál = cca. 200,-

Spolu zaokruhlene 2680,-

najvacsia položka je flaša s ventilom. Rozumný ekvivalent ponukol Alci.
Potom by sa človek mal zmestiť do 1500,-

Užívateľov profilový obrázok
Scarp
motorkár
motorkár
Príspevky: 1412
Dátum registrácie: Po Aug 28, 2006 4:39 pm
Skúter: neuvedený

#122 Príspevok od užívateľa Scarp » Št Feb 15, 2007 8:27 pm

:D to je pecka nitro za 1500 by som chcel vydiet ako to odpali niekto na tom cinskom skutri za par tisic cp tu aj bola diskusia o nom
podpis som si este nenastavil

scrat

#123 Príspevok od užívateľa scrat » So Feb 17, 2007 2:47 am


scrat

#124 Príspevok od užívateľa scrat » Ne Máj 27, 2007 9:08 pm

Po dlhšej dobe si tu listujem fórum a zbadal som svoju tému. Myslím, že je korektné upozorniť na to, že po cca. 10tich odpáleniach nitra povolili ložiská klukovky, tá zavybrovala a rotor zapalka odfajčil vynutie. Kedže na čine sa ložiská vymeniť nedaju, jedine celá kluka a momentálne je dostupná iba seriovka, celý nitro systém bol demontovaný a pochovaný. Náklady na opravu sa šplhajú k 5litrom ale za tu srandu to stálo. Vedomie, že som bol na slovensku pravdepodobne prvý mi už nik nezoberie. Dakujem GeeTee(mu) Alcimu a všetkým kt. k pomohli dotiahnuť projek do uspešneho konca a dovidenia pri dalsom sialenom projekte. :salute:

Bacil-BA
motorkár
motorkár
Príspevky: 1835
Dátum registrácie: So Jan 28, 2006 12:59 am
Skúter: Už zasa žiadny
Bydlisko: BA- Ružinov, Hotel Bratislava

#125 Príspevok od užívateľa Bacil-BA » Ne Máj 27, 2007 10:06 pm

Ložiská sem, kluka tam, aj tak si frajer !!!
:cheers: :cheers: :cheers:
Tak už zasa nič.

Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné otázky a odpovede"