Keeway Focus 50 - Jerino (PREDANÉ)

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Jerino
kolobežkár
kolobežkár
Príspevky: 97
Dátum registrácie: So Okt 27, 2012 11:58 am
Skúter: xxx

Keeway Focus 50 - Jerino (PREDANÉ)

#1 Príspevok od užívateľa Jerino » Po Dec 03, 2012 11:52 pm

###################################################################################################################################
Skúter: Keeway Focus 50 rok výroby: 2008

Aktuálny Setup:

Valec: Kit Naraku 50ccm
Kľuka: seria
Výfuk: LeoVince TT
Variátor+valčeky: zatial nezistene predosli majitel ich vraj menil
Zadná remenica: seria
Predná poloremenica: seria
Remeň: seria
Spojka: seria
Kontrastka: seria
Zvon: seria
Karburátor+tryska: seria
Sanie + Klapky: seria
Vzduchový Filter: Malossi Red Sponge
Tlmič seria
Brzdy predna kotuč, zadna bubnova, seria
Priemerná Spotreba: neodskusana L/100km
Maximálka: neodskusana km/h
Najazdené km (celkovo): 9100km
Najazdené km (na aktuálnom setupe): ?? km

###################################################################################################################################



Ahoj som tu noví a je to môj prvý skúter aj keď je od šikmookých dúfam že ma úplne nesklame a neodradí ma od ďalších dvojkolesových tátošov do budúcna.
Keďže ho bývalí majiteľ dosť zanedbával, tak pred sezónou 2013 ma čaká ešte dosť prace na nom. Jeho nákupná cena bola dosť nízka na to aby som sa do toho pustil. Tak my keď tak držte palce nech s toho niečo vybojujem.

Ak som tento príspevok vytvoril nejak zle tak sorry, prerobím ho. :) :)
Naposledy upravil/-a Jerino v So Máj 04, 2013 9:47 pm, upravené celkom 2 krát.

Jerino
kolobežkár
kolobežkár
Príspevky: 97
Dátum registrácie: So Okt 27, 2012 11:58 am
Skúter: xxx

Re: Keeway Focus 50 - Jerino

#2 Príspevok od užívateľa Jerino » Ut Dec 04, 2012 4:13 pm

Ahoj takže skúter rozobratý, valec úplne pohode aj piest žiadne ryhy ani nič podobne ale jedine co ma trosku trápi je ze ojnica ma dost velku volu par milimetru sa kive do strán.
Kedze vonku sneží a do sezóny je ešte ďaleko tak by som najradšej rozpolil motor a dal tam ložiska, kluku novu a pravdepodobne aj sadu valec piest. Zacnem s tim az po vianociach ale aj tak by som bol rad keby my navrhnete nejake dieli. Nema to bit raketa ale skorej spolahlivi setup k tomu valcu by som hned aj nahodil vetší ventilator a nahon vzduchu nech viem ze to bude dobre chladené. Dneska som ešte vyhodil nadopku na olej, budem ho radšej miešať ručne aby som kvôli kravine hneď nezadrel ten novi valec.

Rozmislam nad:
Malossi Sport 50ccm
http://shop.scooter-tuning.sk/product_d ... tem_id=312

Rad by som keby poradite k tomu nejaku kluku pripadne aj ini valec s ktorim mate skusenosti, len nechcem to prerabat na vodnika.

diiik :) :)

Užívateľov profilový obrázok
deltoro5784
motorkár
motorkár
Príspevky: 4450
Dátum registrácie: Ne Júl 20, 2008 12:54 pm
Skúter: Honda VFR 800 V4
Bydlisko: Zlaté Moravce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Keeway Focus 50 - Jerino

#3 Príspevok od užívateľa deltoro5784 » Ut Dec 04, 2012 4:48 pm

Pozri si moju tému ja som tam urobil to čo chceš aj ty a urob si podľa toho názor. Ak ti môžem odporučiť na toho vzducháča choď do hliníkového valca ten sa bude stíhať chladiť, liatina bude mať v lete veľké problémy aj keď by bola lepšia na bežné jazdenie.
Keeway Focus 50@70 2006 - 2010
Honda CBF 125 2009 - 2012
Honda VFR 800 V-Tec 2012 -

scoot159
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ut Dec 04, 2012 6:39 pm
Skúter: Aprilia SR

Re: Keeway Focus 50 - Jerino

#4 Príspevok od užívateľa scoot159 » Ut Dec 04, 2012 6:44 pm

Mal som AC a tiež som volil hlinikovy valec a bol som nadmieru spokojny, teraz somto prekopal na vodníka ale kedže to nechceš robit volil by som nejaky Airsal T6 Racing, možno Motoforce Alu a stačí nejaká základná športová kľuka.... Motoforce Evolution, poprípade osvedčená S6 HPC....alebo možno stačí len vymenit ojnicu a dať to prelisovat,ale za tu cenu čoto robia by som si priplatil a kupil novú :)

Jerino
kolobežkár
kolobežkár
Príspevky: 97
Dátum registrácie: So Okt 27, 2012 11:58 am
Skúter: xxx

Re: Keeway Focus 50 - Jerino

#5 Príspevok od užívateľa Jerino » St Dec 05, 2012 8:28 pm

Dakujem za rady otazocka jedna a co kluka co maju tu v e shope top racing ?

scoot159
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ut Dec 04, 2012 6:39 pm
Skúter: Aprilia SR

Re: Keeway Focus 50 - Jerino

#6 Príspevok od užívateľa scoot159 » St Dec 05, 2012 10:40 pm

hej hej ale možno by som šiel do dačovo ešte viac overeného...a to asi fakt tá S6 HPC je naistejšia voľba

Užívateľov profilový obrázok
Look
moderátor
moderátor
Príspevky: 1161
Dátum registrácie: Ut Jan 10, 2006 12:12 am
Skúter: -TUNING.SK
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Keeway Focus 50 - Jerino

#7 Príspevok od užívateľa Look » St Dec 05, 2012 11:57 pm

Smejem sa, Stage6 je dačo isté? Zato že to niekto dovezie a prebali v nemecku a da k tomu nalepky S6 a par hviezdiciek tak sa jedna o kvalitu? Och, TOP robí uz 50rokov...slovom päťdesiat, prevody a kľuky, a ty tu vypustíš taký blud. Nevadí naučíš sa. K tým kľukám niesu všetky nahodené v shope no verím že do konca roka bude update všetkeho, da sa objednať TOP RACING, Malossi, Stage6 HPC, Naraku, No name, čo len chceš, treba mi napísať na email lukas@scooter-tuning.sk pripadne cez chat v eshope, teraz je do konca decembra akcia -15% takže to pri takej kľuke spraví dosť. Btw HPC S6 je 156e po zľave 132,60e

Užívateľov profilový obrázok
wilili
skútrista
skútrista
Príspevky: 279
Dátum registrácie: Pi Júl 27, 2007 1:09 pm
Skúter: keeway focus , piaggio beverly 500
Bydlisko: košice kvp

Re: Keeway Focus 50 - Jerino

#8 Príspevok od užívateľa wilili » Št Dec 06, 2012 6:21 pm

ja svoju temu nikde nemam ale po tom čo som si prešiel ti radim kupiť nejaky 70 valec naj hlinik a nejaké lepšie vario.No a uživať si pokial to pojde. PS inak ak ma kluka volu do stran to je normalne nesmie sa kyvať napr. v hornej uvrati dopredu - dozadu. dufam že si ma pochopil .
Piagio Beverlly 500

scoot159
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ut Dec 04, 2012 6:39 pm
Skúter: Aprilia SR

Re: Keeway Focus 50 - Jerino

#9 Príspevok od užívateľa scoot159 » Št Dec 06, 2012 7:01 pm

Podla mna kyvanie ojnice nie v uplnom poriadku...a k tym klukam moj nazor je taky ze sa mam top racing ale ovela viac sa docitas na inych forach a asi aj tu ze a naskutne chyba materialu a osobne som pri stage6 nasiel len 2x daco podobne...ale ked chces najvyssiu kvalitu tak jasna volba je malossi ale ked ides davat sport valec ci uz 70 cc alebo 50cc tak je to jedno ci stage alebo top racing

Jerino
kolobežkár
kolobežkár
Príspevky: 97
Dátum registrácie: So Okt 27, 2012 11:58 am
Skúter: xxx

Re: Keeway Focus 50 - Jerino

#10 Príspevok od užívateľa Jerino » Št Dec 06, 2012 9:25 pm

Chvilku som tu neni a skoro ste sa postrielali, kazdi mate ine skusenosti s inou znackou pochopitelne kazdi háji to co pouziva. Zajtra ked by nebola poladovica dojde my to kamarad pozret ci to je OK alebo ne podla mna ani ne ale tak ja som robil iba auta vzdicky a tam sa vola na ojnici netoleruje vobec. Vsetkim dakujem za nazor aj za ponuku dielov :angel:

Užívateľov profilový obrázok
jardo181
kolobežkár
kolobežkár
Príspevky: 79
Dátum registrácie: Ut Sep 18, 2012 7:33 pm
Skúter: ninčen....
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Keeway Focus 50 - Jerino

#11 Príspevok od užívateľa jardo181 » Št Dec 06, 2012 9:44 pm

Chcelo by to zalozit forum pre cinske skutre a skutre pre tych co su radi ze aspon daco maju.
Aj Čína je krajina tesne nad Slovenskom.

Jerino
kolobežkár
kolobežkár
Príspevky: 97
Dátum registrácie: So Okt 27, 2012 11:58 am
Skúter: xxx

Re: Keeway Focus 50 - Jerino

#12 Príspevok od užívateľa Jerino » Št Dec 06, 2012 9:57 pm

Toto forum je super a chapem kazdeho co povie ze čina sa neoplati ja vidim ked som to rozobral ze je to strasna bieda ohladne materialov ale hold niekde treba zacat a nie kazdi ma moznosti kupit znacku a zase nemozme mat vsetci len SRky a ROXov to by bola nuda xD Čiiinam zdar :Yahoo!: :Yahoo!:

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Keeway Focus 50 - Jerino

#13 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Dec 06, 2012 11:38 pm

Ojnica na 2T kde je ihlové ložisko je o inom ako klzné tlakové mazané olejom na 4T...vôla na 2T nejaká bude vždy ak berieme kývanie z boka na bok v smere piestneho čapu. Samozrejme má byť čo najmenej.
A hlavne to nezamienať s bočným suvným pohybom po ojničnom čape v rámci šírky medzi vnútrom zotrvačníkov a šírkou ojničného oka .
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Jerino
kolobežkár
kolobežkár
Príspevky: 97
Dátum registrácie: So Okt 27, 2012 11:58 am
Skúter: xxx

Re: Keeway Focus 50 - Jerino

#14 Príspevok od užívateľa Jerino » Po Dec 10, 2012 7:41 pm

Takže bol u mňa kamarát co sa do tích 2T pomerne vyzná a zhrnul to nejak tak že keď to chcem mat dlhšie tak to mam spraviť poriadne a keď to chcem predať že mi to spojazdni za par korún a teraz sa neviem rozhodnúť , Po prečítaní PORKYYYho prestavby Focusa by som mal chuť do toho ísť ale keďže my ide o praktickosť a ne o 6L spotrebu tak fakt neviem :(

Dneska my prišiel prvý balík dielov sú to iba drobnosti (keď už som si mal niečo vybrať pod STROMček) ale potešia hlavne by som ich tam dal určite či by som tunil alebo nie.Je to náhon vzduchu, veľký ventilátor chladenia , fľaška stage6 na 2T olej keďže som nádobku hneď vytiahol takisto ako celí systém.

Len jeden dohad ešte Valec kit Airsal T6-Racing 70ccm stage 6 alebo top racing kluka samozrejme k nej ložiská , čo všetko je nutne ešte na zladenie toho dohromady ten Leovince tt je na to asi bieda ale zatiaľ musí stačiť bol my doporučení 21kovi karburátor , asi aj niečo spraviť s Airboxom , asi aj klapky. Bude treba menit aj zapaľovanie ?? A robili by ste to keby viete že ten skúter s vami nebude dlhšie ako 2 roky ??

Užívateľov profilový obrázok
Look
moderátor
moderátor
Príspevky: 1161
Dátum registrácie: Ut Jan 10, 2006 12:12 am
Skúter: -TUNING.SK
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Keeway Focus 50 - Jerino

#15 Príspevok od užívateľa Look » Po Dec 10, 2012 9:08 pm

otazne je co cakas od toho, ak chces aby ti skuter chodil 100 tak cakaj aj spotrebu min 5L. To je dan za maly objem - velky vykon. Ak na spotrebu nehladis tak potom co opisujes je ok akurat ze by som az 21karb nedaval, skor 19. Airbox staci dat otvor navyse a vzduchovu vlozku novu. Zapalko moze ostat ake je.

Jerino
kolobežkár
kolobežkár
Príspevky: 97
Dátum registrácie: So Okt 27, 2012 11:58 am
Skúter: xxx

Re: Keeway Focus 50 - Jerino

#16 Príspevok od užívateľa Jerino » Po Dec 10, 2012 9:34 pm

Chcem konkrétne niečo spoľahlivé nechcem chodiť 100 stačí keď to pôjde aspoň real 65-70 chcem na tom chodiť každí deň do roboty občas v lete s priateľkou na kebab / zmrzku alebo len tak výjazdy nejaké dlhé neplánujem skorej tak max jedna cesta 30 KM (keby ideme k mladej v lete na otočku). Ked pôjdeme dvaja plus nejaké drobnosti v kufri vzadu tak to bude chcet niečo lepšie ako sériu na to aby som to rozkotúľal na 60-70KM/h rýchlejšie ani nechcem ist lebo ten rám vypadá jak zo skladačky bicykla. :D

Užívateľov profilový obrázok
Area51
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 686
Dátum registrácie: Pi Máj 27, 2011 4:37 pm
Skúter: Honda CBR 125
Bydlisko: Prievidza

Re: Keeway Focus 50 - Jerino

#17 Príspevok od užívateľa Area51 » Po Dec 10, 2012 9:53 pm

Valec malossi sport a kluku aj stage6 HPC
Honda CBR 125

Jerino
kolobežkár
kolobežkár
Príspevky: 97
Dátum registrácie: So Okt 27, 2012 11:58 am
Skúter: xxx

Re: Keeway Focus 50 - Jerino

#18 Príspevok od užívateľa Jerino » Po Dec 10, 2012 10:01 pm

Malossi sport som aj chcel len som dostal radu o tom že to v lete neuchladim, to my potvrdil aj ten kamarát čo my to bol mrknut že keď ne origo bez výkonu tak výkonový jedine Hlinik s nikasilom

Užívateľov profilový obrázok
Area51
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 686
Dátum registrácie: Pi Máj 27, 2011 4:37 pm
Skúter: Honda CBR 125
Bydlisko: Prievidza

Re: Keeway Focus 50 - Jerino

#19 Príspevok od užívateľa Area51 » Po Dec 10, 2012 10:05 pm

SorrY ze to pisem ale ja byt tebou to prerobim na vodnika to zas nieje tolko vela roboty...
Honda CBR 125

Jerino
kolobežkár
kolobežkár
Príspevky: 97
Dátum registrácie: So Okt 27, 2012 11:58 am
Skúter: xxx

Re: Keeway Focus 50 - Jerino

#20 Príspevok od užívateľa Jerino » Po Dec 10, 2012 10:13 pm

Dobre hovoríš ale keď som obehal bazoš tak som tam našiel nejaké stroje tipu Runner 200 a podobne keby bol vodičak na Ačko tak to hneď strelím určite nechcem zostať u 50ky.

Užívateľov profilový obrázok
Area51
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 686
Dátum registrácie: Pi Máj 27, 2011 4:37 pm
Skúter: Honda CBR 125
Bydlisko: Prievidza

Re: Keeway Focus 50 - Jerino

#21 Príspevok od užívateľa Area51 » Po Dec 10, 2012 10:16 pm

Jaj tak ale ja neviem kupis hadice chladic expansku vodnu pumpu a mas
Honda CBR 125

Jerino
kolobežkár
kolobežkár
Príspevky: 97
Dátum registrácie: So Okt 27, 2012 11:58 am
Skúter: xxx

Re: Keeway Focus 50 - Jerino

#22 Príspevok od užívateľa Jerino » Po Dec 10, 2012 10:26 pm

Ja to ten rok vidržim aj na vzduchači, keby viem že nepôjdem v lete na vodičak ačkovi a že si ho nechám tak by som to rad poriešil všetko aj LC aj všetky serepetičky čo treba aby to bola raketa. Ale tak preto som aj nakoniec riešil činanca za 150 euri a ne pajdu za 1500 euri. Redšej dam 1500-2500 za kubaturu okolo 250CCM

Užívateľov profilový obrázok
Area51
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 686
Dátum registrácie: Pi Máj 27, 2011 4:37 pm
Skúter: Honda CBR 125
Bydlisko: Prievidza

Re: Keeway Focus 50 - Jerino

#23 Príspevok od užívateľa Area51 » Po Dec 10, 2012 10:30 pm

Ved je to na tebe ale zase ked to je len docastne riesenie dal by som tam niaks seriovy valec a seriovu kluku
Honda CBR 125

Jerino
kolobežkár
kolobežkár
Príspevky: 97
Dátum registrácie: So Okt 27, 2012 11:58 am
Skúter: xxx

Re: Keeway Focus 50 - Jerino

#24 Príspevok od užívateľa Jerino » Po Dec 10, 2012 10:40 pm

Na seriovi valec stačí ta kľuka čo tam je ta vola čo som myslel nebola taka ako som si myslel. ja to asi poskladám zo starými vecami a skúsim pobehať na tom. Do roboty by to mohlo stačiť a radšej hodím prachy do (prasiatka) na niečo lepšie značkové. Na dlhé cesty mam aj tak auto.

Užívateľov profilový obrázok
Area51
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 686
Dátum registrácie: Pi Máj 27, 2011 4:37 pm
Skúter: Honda CBR 125
Bydlisko: Prievidza

Re: Keeway Focus 50 - Jerino

#25 Príspevok od užívateľa Area51 » Po Dec 10, 2012 10:41 pm

Najlepsie spravis
Honda CBR 125

Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše skútre"