Keeway Matrix 50 - Baca

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
Stanleey
motorkár
motorkár
Príspevky: 1037
Dátum registrácie: Ut Sep 11, 2012 4:29 pm
Skúter: Yamaha Aerox R YQ50 & Husqvarna SMR 511
Bydlisko: Okres Skalica

Re: Keeway Matrix 50 - Baca

#101 Príspevok od užívateľa Stanleey » St Dec 16, 2015 12:51 am

Venturi vložky v klapkách by mali zoptimalizovať prúdenie a zlepšovať tak plnenie valca, nie? :unknown:
Yamaha Aerox R YQ50
S6 Sport PRO vario
S6 Sport PRO spojka, S6 R/T zvon
S6 PRO Replica
Dellorto PHVB 22, S6 V-Force3, S6 OF

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Keeway Matrix 50 - Baca

#102 Príspevok od užívateľa alcatelko » St Dec 16, 2015 9:52 am

venturi davas ked pekne licuje s prirubou, tak aby netvorila prekazku v prudeni...potom lepsie rozdeluje prud vzduchu na listky...ale ak je s nou otvor v klapkach mensi ako otvor v prirube a je tam schod tak viac skodi ako pomaha...
stredne predpatie povedzme najtvrdsich pruziniek je ako max. predpetie strednych pruziniek (cca...na skatulke od pruziniek (malossackych) je rozsah tuhosti podla predpatia...tie farebne pasiky s vyznacenymi otackami...cim viac predpata tym vacsiu silu treba na jej natiahnutie (vygoogli si charakteristiku taznej pruziny), a ano ma to za nasledok jej skorsie vymaknutie, ale je to spotrebny material, zavazicka davaj potom co najlahsie a co najblizsie k oske pakne
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Užívateľov profilový obrázok
BacaNR
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 611
Dátum registrácie: St Aug 01, 2012 11:10 pm
Skúter: Keeway Matrix , Malaguti Madison RS250 , Yamaha T-max 500i
Bydlisko: Nitra

Re: Keeway Matrix 50 - Baca

#103 Príspevok od užívateľa BacaNR » Pi Dec 18, 2015 12:14 am

no ale ved to iste som pisal aj ja z toho co som skusal s tymi strunkami. Len stale mi nieje jasne preco pises ze predpatie dat na maximalnu polohu , kedze mam vsetky sady struniek a mozem dat tuhsie strunky predsa :) Inak a tie zavažicka preco dat cim lahsie a najblizsie k oske? Dlho som nad tym premyslal a mne furt pride ze ked je vacia hmotnost zavažicka a cim dalej od osky tak to silnejsie pritlaci paknu k zvonu tj menej presmykne. S mojou teoriu suhlasi aj ten navod co som dal link. Neber to tak ze do teba rypem, kazdy nazor a skusenost ma fakt zaujima :)

inak skusal som aj tak ako si napisal a teda dat najlahsie zavazicka,najvacsie predpatie a skusal som žlte,cervene a modre pruzinky ale chovalo sa to tak isto ako predtym. Furt mi prislo ze je problem inde. Tak som dnes nahodil najtvrdsiu červenu malossi kontru(menil som len kontru, zo spojkou som nerobil nic) a hned sa to zmenilo k lepsiemu a starty boli ostrejsie tak parada :beer: samozrejme este budem muset k nej jemne doladit vario ale nieje to akutne bo motor je stale v dobrych otackach. Skusal som potom na novej kontre asi 5x rozne nastavenie ale ten zvon tak ci tak musim dat druhy bo po par rozbehoch je moc zeravy a uz to je hned citit na zábere :)
Top Due+ 70 LC , Giannelli Shot V4 , MHR overrange , MHR delta clutch , MHR klapky, TC unit , Dellorto 21mm

Užívateľov profilový obrázok
Keejwak
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 838
Dátum registrácie: So Nov 23, 2013 7:39 pm
Skúter: -
Bydlisko: Košice

Re: Keeway Matrix 50 - Baca

#104 Príspevok od užívateľa Keejwak » Pi Dec 18, 2015 8:39 am

Mna napadlo ci nemas minarelli spojku a cinsky zvon ... ten cinsky je vacsi oproti zvonu s minarelky co moze mat za nasledok ved vies co :)
Gilera Runner SP 70 - Valec Malossi Sport 70cc ,Tecnigas TREK vyfuk, Malossi multivar 2000 vario + 7,2gr, Malossi MHR klapky, Malossi red sponge filter, Malossi fly clutch spojka ,Stage6 "WingCooler" zvon, Malossi X-special belt lang remen ...

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Keeway Matrix 50 - Baca

#105 Príspevok od užívateľa alcatelko » Pi Dec 18, 2015 8:48 am

ano vacsie zavazicko a dalej od osky znamena vacsi pritlak na zvon.ale rovnako aj ze sa pruzinky spravaju ako maksie...zavazia su na to aby si pomohol spojke neklzat ked si uz na maximalnom krutaku u race motora.ty potrebujes teraz hlavne najst idealne otacky kedy ma zabrat spojka (v najvacsom krutaku), vtedy sa krasne kusne po kratkom preklze a vystreli ta dopredu...kusok pod alebo kusok nad je to uz vlacne a nudne... tuhe pruzinky pre delta spojku je sada cervene, modre a cierne, pouzil by som modre alebo cierne (su to tie kratke pruzinky co nepasuju do seriovej spojky), modre a cierne sa predavaju aj samostatne...
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Užívateľov profilový obrázok
BacaNR
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 611
Dátum registrácie: St Aug 01, 2012 11:10 pm
Skúter: Keeway Matrix , Malaguti Madison RS250 , Yamaha T-max 500i
Bydlisko: Nitra

Re: Keeway Matrix 50 - Baca

#106 Príspevok od užívateľa BacaNR » Pi Dec 18, 2015 12:41 pm

no ved pruzinky mam celu sadu vsetkych 6 stupnov tvrdosti (co pasuju na delty/fly spojku) :) no ja som tam tie modre skusal viackrat ale vzdy to s nimi strasne moc klzalo a zaber to nemalo ...cierne som vobec neskusal bo tie su este tvrdsie. Dal som teraz zavazička tie tazsie a cim viac od osky pakne a predpatie na max tak skusim pomenit strunky co to bude robit ale s tou cervenou kontrou su rozbehy vyrazne lepsie mozno este keby je ten novy zvon bolo by to super :)

keejwak z cinskeho motora nemam pouzite nic ten mam cely odlozeny bokom ako založny motor :wink: meral som aj zvon a vnutorny priemer ma 107mm :wink:
Top Due+ 70 LC , Giannelli Shot V4 , MHR overrange , MHR delta clutch , MHR klapky, TC unit , Dellorto 21mm

Užívateľov profilový obrázok
BacaNR
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 611
Dátum registrácie: St Aug 01, 2012 11:10 pm
Skúter: Keeway Matrix , Malaguti Madison RS250 , Yamaha T-max 500i
Bydlisko: Nitra

Re: Keeway Matrix 50 - Baca

#107 Príspevok od užívateľa BacaNR » St Dec 23, 2015 9:46 pm

dnes nad ranom sa mi "snival" zaujimavy pribeh. Bol som tu v NR na parkovisku na mojom keewayi s dvoma kočkami čo boli tiež na skutroch v ale mali seriovky 50ky(typ si uz nepamatam). Mal som ist kupit Lookovi notebok a jedna bola dcera predajcu a dohodli sme sa ze sa stretneme pri nemocnici a ja zatial odbehnem po peniaze. Tak som odchadzal z parkoviska a dal som plny kotol. Skuter najprv zacalo dusit taky vlažny rozbeh ale potom chytil taky zatah ze som to ledva udrzal na ceste. Živo si to pamatam ako koleso hrabalo na ceste :D a potom som sa zobudil. Konecne aspon raz pred vianocami ten keeway isiel ako poriadny skuter, zeby darček z hora? :D :D
Top Due+ 70 LC , Giannelli Shot V4 , MHR overrange , MHR delta clutch , MHR klapky, TC unit , Dellorto 21mm

Užívateľov profilový obrázok
raplik
motorkár
motorkár
Príspevky: 1921
Dátum registrácie: Št Aug 14, 2008 1:54 pm
Skúter: PIAGGIO X9 EVO 500
Bydlisko: Veľká Lehôtka (časť Prievidza)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Keeway Matrix 50 - Baca

#108 Príspevok od užívateľa raplik » Št Dec 24, 2015 1:56 am

posli mi prosim ta cislo na tvojho dilera :D

Užívateľov profilový obrázok
Jano
skútrista
skútrista
Príspevky: 296
Dátum registrácie: Št Jún 28, 2012 6:55 pm
Skúter: keeway f-act
Bydlisko: Zvolen

Re: Keeway Matrix 50 - Baca

#109 Príspevok od užívateľa Jano » Št Dec 24, 2015 3:00 pm

BacaNR napísal:dnes nad ranom sa mi "snival" zaujimavy pribeh. Bol som tu v NR na parkovisku na mojom keewayi s dvoma kočkami čo boli tiež na skutroch v ale mali seriovky 50ky(typ si uz nepamatam). Mal som ist kupit Lookovi notebok a jedna bola dcera predajcu a dohodli sme sa ze sa stretneme pri nemocnici a ja zatial odbehnem po peniaze. Tak som odchadzal z parkoviska a dal som plny kotol. Skuter najprv zacalo dusit taky vlažny rozbeh ale potom chytil taky zatah ze som to ledva udrzal na ceste. Živo si to pamatam ako koleso hrabalo na ceste :D a potom som sa zobudil. Konecne aspon raz pred vianocami ten keeway isiel ako poriadny skuter, zeby darček z hora? :D :D
hmm kvalitny matroš :D
Keeway f-act 100ccm 2T LC - valec liatina 100ccm, karb Motoforce 21, variator MHR, valčeky 5.7 g, kontra malossi červená, fuk Yasuni C16, klapky Malossi MHR, OF...

Užívateľov profilový obrázok
BacaNR
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 611
Dátum registrácie: St Aug 01, 2012 11:10 pm
Skúter: Keeway Matrix , Malaguti Madison RS250 , Yamaha T-max 500i
Bydlisko: Nitra

Re: Keeway Matrix 50 - Baca

#110 Príspevok od užívateľa BacaNR » Ne Mar 20, 2016 10:11 pm

Tak mam zas neake novinky. Sice som dlho nic nepisal ale na skutri jazdim a vrtam sa v tom celu zimu od januara :) Mam nahodeny spokovy zvon Naraku V.2 s ktorym sa konecne podarilo schopne naladit tu spojku. Je z jedneho kusu, važi 504g a ani po zatazi nieje taky rozpaleny a nesmyka ako ten stary zvon. Stary zvon bol vsak o 100g lahsi asi to teda nebol seriovy i ked tak vyzeral :) http://www.scooter-tuning.sk/product_de ... em_id=2024

Zo zaujimavosti pribudla aj ta oranžova vysokonapatova cievka. Ak ma niekto typ ako to jednoducho premerat oproti klasickej ci je tam neaky rozdiel tak sem s nim :)

Po dlhom laborovani a skusani asi 6 druhov remenov mam konecne ten spravny - dlžka 770 , širka 17,5
Zadnu piaggio remenicu som trocha vylepsil aby viacej chodila hore aj dole (na fotke červenym som uberal material, potom som vsak ubral aj opacnu stranu) :)
Klasicky multivar spravne vypodložkovany sa vsak nedokaze viac otvorit a moc nechce tahat nad 10 000 tak v strede tyzdna by mal dorazit MHR multivar tak potom dam vediet ako funguje a kam leze remen + neake merania 8) http://www.scooter-tuning.sk/product_de ... em_id=1756


Dnes mi to vsak nedalo a stale mi nieco navravalo ze mam skontrolovat rotor ktory som v lete opravoval ked sa rozpadol a potom ked sa zlomil klinok zapalovania a nahradil som ho kuskom obrusenej podložky kedze nebol cas a skuter musel byt za kazdu cenu pojazdny do chorvatska. Kedže som mal novy klinok pripraveny tak som zhodil pumpu , stiahol rotor. Bolo tam slusne obruseneho bordelu asi este z cias ked sa rozpadol rotor a brusil do statoru i ked vtedy som to tiez cistil a nikde nič nešucha. Skontorloval som nerezove nity ktore riadne držia, nahodil som novy klinok a založil rotor. Nastartoval som a skusil som jeden rozbeh po garazi - skoro som neubrzdil :) neviem co tomu pomohlo ci tam robil zlotu ten bordel alebo bol v zlej polohe rotor ale drzal tam pevne. Skuter riadne ožil parada konecne to ide ako dakedy a asi pol hodinu som sa este dnes vecer vozil a skusal uzival si rozbehy. Tato lenivost motora ma zacala trapit po ceste domov zo scooter campu hronec a najviac som to pocitil pri jazde do chorvatska ked aj spotreba bola dost vysoka ale pripisoval som to ze som si len zvykol na vykon a zda sa mi to slabe.

Viac info a foto pripadne video pridam koncom tyždna po nahodeni MHR varia ktore pravdepodobne skombinujem s DR.pulley :)

v plane je este dat podlozky do prednej vidlice pod strunu aby bol predok pevnejsi a vyskusat este raz priame porovnanie vyfukov stage6 Pro VS Top performances Nardo replica(gianelli shot) :)
Prílohy
Fotografia0793.jpg
Top Due+ 70 LC , Giannelli Shot V4 , MHR overrange , MHR delta clutch , MHR klapky, TC unit , Dellorto 21mm

Užívateľov profilový obrázok
Wasi
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 540
Dátum registrácie: Po Mar 05, 2012 6:10 am
Skúter: Jawa 353, Vespa GTS300
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Keeway Matrix 50 - Baca

#111 Príspevok od užívateľa Wasi » Po Mar 21, 2016 8:15 am

Takze hovoris, ze ma Aprilka vaznu konkurenciu? 8)
Chystam sa ju dneska prekopnut...Som zvedavy po 5 mesiacoch

Užívateľov profilový obrázok
BacaNR
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 611
Dátum registrácie: St Aug 01, 2012 11:10 pm
Skúter: Keeway Matrix , Malaguti Madison RS250 , Yamaha T-max 500i
Bydlisko: Nitra

Re: Keeway Matrix 50 - Baca

#112 Príspevok od užívateľa BacaNR » Po Mar 21, 2016 7:39 pm

tak ju nepredaj a porovname :D

Dnes som mal chvilu čas tak som vypodložil pružiny v prednych tlmičoch dvoma 2mm podložkami teda spolu o 4mm na kazdu stranu. Pružiny uz niesu take makke a pri brzdeni sa skuter neponara tak moc ako predtym. Skusal som to aj v teréne a na ceste a parada odporucam :wink:
Prílohy
IMG00034.jpg
Top Due+ 70 LC , Giannelli Shot V4 , MHR overrange , MHR delta clutch , MHR klapky, TC unit , Dellorto 21mm

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Keeway Matrix 50 - Baca

#113 Príspevok od užívateľa theruck » Ut Mar 22, 2016 8:57 am

4mm? to si si mohol dat 5 kilovy ruksak na chrbet a mal by si to to iste :)

Užívateľov profilový obrázok
Wasi
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 540
Dátum registrácie: Po Mar 05, 2012 6:10 am
Skúter: Jawa 353, Vespa GTS300
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Keeway Matrix 50 - Baca

#114 Príspevok od užívateľa Wasi » Ut Mar 22, 2016 8:33 pm

4mm a citis rozdiel? Nieje to len placebo? 2cm - 4cm ok, ale 4 mm... :oops:

Užívateľov profilový obrázok
BacaNR
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 611
Dátum registrácie: St Aug 01, 2012 11:10 pm
Skúter: Keeway Matrix , Malaguti Madison RS250 , Yamaha T-max 500i
Bydlisko: Nitra

Re: Keeway Matrix 50 - Baca

#115 Príspevok od užívateľa BacaNR » Ut Mar 22, 2016 8:39 pm

ja som nezvysoval svetlu vysku skutra ale predpete pruziny. Vyšku to ma rovnaku ale tuhšie to je , neponara sa to tak ako dakedy ked prudko brzdim :) jasne mozem tam dat aj 1cm ale s tymto stavom som zatial uplne spokojny :)
Top Due+ 70 LC , Giannelli Shot V4 , MHR overrange , MHR delta clutch , MHR klapky, TC unit , Dellorto 21mm

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Keeway Matrix 50 - Baca

#116 Príspevok od užívateľa alcatelko » St Mar 23, 2016 12:24 am

najskor by som skusil tuhsi olej...15w alebo 20w...ten dost pomaha...tiez som daval podlozky aj tuhsi olej ale nakoniec idealne jazdne vlastnosti boli len z tuhsim olejom (20w)...tlmice by sa mali po sadnuti na skuter ponorit o cca 30%...ked je to viac tak davat podlozky...ked je to akurat ale utlm je mdly tak laborovat s olejom...alebo dat kvalitnejsie cartrige napr. od bituba
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Užívateľov profilový obrázok
BacaNR
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 611
Dátum registrácie: St Aug 01, 2012 11:10 pm
Skúter: Keeway Matrix , Malaguti Madison RS250 , Yamaha T-max 500i
Bydlisko: Nitra

Re: Keeway Matrix 50 - Baca

#117 Príspevok od užívateľa BacaNR » St Mar 23, 2016 1:06 am

no mal som v plane pridavat podlozky az kym nebudem spokojny ale zatial sa mi to pači ako to je. Ale ak sa mi niekedy zvysi 20w olej vyskusam ho tam dat tak ako pises , zo zvedavosti že co to urobi :)

Inak Alcatelko nevies o kolko stupnov je malossi TC unit schopne posuvat predzapal?Neviem najst nikde graf ani nic. Rozmyslal som ze skusit prevrtat diery na statore a skusit ho pootočit ho len neviem nakolko to ma zmysel kedze uz tam mam TC unit nahodeny . Je mi jasne ze asi by to bolo slabsie v spodnych otačkach ale to vobec nevadi chodim na tom len brzda plyn :)
Top Due+ 70 LC , Giannelli Shot V4 , MHR overrange , MHR delta clutch , MHR klapky, TC unit , Dellorto 21mm

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Keeway Matrix 50 - Baca

#118 Príspevok od užívateľa alcatelko » St Mar 23, 2016 10:50 am

kde este pouzivas tlmicovy olej aby ti zvysil? :)
TC unit neviem aku ma mapu...mam len mapu z inerotoroveho zapalka...zakladny predstih byva okolo 20°, volnobeh okolo 30° a postupne klesa s otackami niekam k 8-9°
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Užívateľov profilový obrázok
BacaNR
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 611
Dátum registrácie: St Aug 01, 2012 11:10 pm
Skúter: Keeway Matrix , Malaguti Madison RS250 , Yamaha T-max 500i
Bydlisko: Nitra

Re: Keeway Matrix 50 - Baca

#119 Príspevok od užívateľa BacaNR » St Mar 23, 2016 11:23 am

ked sa menia gufera a olej v prednych tlmicoch a majitel nechce zbytok oleja si zobrat :)

Skusim niekde zohnat založny stator alebo kupim novy a stary prevrtam zvacsim tu dražk na skusku ab sa dal natačat , ze čo to spravi , zo zvedavosti :)
Top Due+ 70 LC , Giannelli Shot V4 , MHR overrange , MHR delta clutch , MHR klapky, TC unit , Dellorto 21mm

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Keeway Matrix 50 - Baca

#120 Príspevok od užívateľa VLADY » St Mar 23, 2016 10:01 pm

Opýtam sa nech nie som za blbého, takže zapalko na scootri je tak riešené že impulzná cievka dáva impulz dakde tam pri 20° pred HU a RJ alebo teda CDI čas preskoku a iskru potom len časovo oneskoruje a tým predzápal zmenšuje? Alebo impulzná cievka dáva impulz ak je piest presne v HU a RJ alebo CDI to potom dopočítava na ďlaší zápal ...?
Či to je asi blbosť kvôli presnosti ...nikdy som to neštudoval a už pár krát som sa nad tým zamyslel že musím sa dakoho skúsenejšieho opýtať.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Keeway Matrix 50 - Baca

#121 Príspevok od užívateľa alcatelko » Št Mar 24, 2016 7:47 pm

standardne cdi len dava stavu cievke... o tom kedy rozhoduje snimac (pick up)...vybezok je na rotore posunuty o danu hodnotu (u piaggia myslim ze 20°)... u digitalnych cdi je naprogramovana urcita mapa kde podla otacok sa meni predstih...(pripadne ak je TPS snimac tak je trojrozmerna mapa aj podla otvorenia plynu).
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Keeway Matrix 50 - Baca

#122 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Mar 24, 2016 11:49 pm

Dik za info.... :beer:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
BacaNR
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 611
Dátum registrácie: St Aug 01, 2012 11:10 pm
Skúter: Keeway Matrix , Malaguti Madison RS250 , Yamaha T-max 500i
Bydlisko: Nitra

Re: Keeway Matrix 50 - Baca

#123 Príspevok od užívateľa BacaNR » Po Mar 28, 2016 8:13 pm

Tak dnes som velkonocne popoludnie stravil tak ako sa patri - na skutri :) MHR multivar nahodeny. Toto vario si pytalo o 1g tazsie valceky ako obycajny multivar pri priamom prehodeni ak chcem zachovat rovnake otačky. Inak po doladeni v rozbehu neaku citelnu zmenu som nepostrehol ale kedze je to vlastne overrange vario akurat použiva klasicke 16x13 valceky teraz mi remen ide až uplne hore na maximum. Na Ventilvare ide doslova nadoraz a na variu ma este asi 1mm rezervu takze za mna spokojnost splnilo to to čo som od neho chcel a konecne mozem využivat benefit velkej zadnej remenice a dlheho remena :)
len pre info klasicky multivar priemer 97mm , MHR multivar 99,5mm , MHR overrange tak isto 99,5mm

Celkovy prevod je teraz v kombinacii s 21% sekundarnym prevodom tak dlhy že kedykolvek ked dam plny plyn otačky idu na 10 000 (rozbeh 10200) a až do maximalky sa nemenia takze mam vzdy po ruke maximalny možny vykon co z toho viem dostat,viac z toho už vyžmykat neviem beznym sposobom. Mam tam nahodene aj DR.pulley valčeky.

Inak skusal som dnes maximalku. Prvy smer rovinka 102gps , opačnym smerom 97gps. Zdalo sa mi ze je jemny vietor preto som skusal tu istu cestu oboma smermi. Myslim ze slusne nato že mam 92kg :D

Potom mi to nedalo a nahodil som este raz na skusku Top Perforamnces Nardo vyfuk. V minulosti mi to s nim moc nechcelo ist tak som mu dal este poslednu sanču. Vymenil som len kus za kus( povodny vyfuk som mal nahodeny stage6 PRO) nic ine som nemenil. Cakal som ze to pojde horsie ale opak bol pravdou. Skuter ma subjektivne este o niečo mohutnejsi zatah. Skusal som aj znova ten isty usek vyskusat maximalku ale vysledok som nameral rovnaky. Potom som este odlahcil valceky o 0,6g , tocilo to viac ale zatah sa mi lepsi nezdal a maximalka podobna. Tak tam teraz definitivne nechavam Nardo vyfuk s Dr. pulley valcekmi. Este jemne doladit spojku a chvilu len jazdit :D dnes som sa riadne vyblaznil asi 50km po meste , urcite je to zabavnejsie ako 4T :wink:

Inak spotreba je okolo 6L po meste štyl brzda plyn :D

Ak ma nahodou niekto zadny blatnik na minarelli motor nech sa ozve :)
Prílohy
IMG00037.jpg
IMG00038.jpg
Top Due+ 70 LC , Giannelli Shot V4 , MHR overrange , MHR delta clutch , MHR klapky, TC unit , Dellorto 21mm

Užívateľov profilový obrázok
BacaNR
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 611
Dátum registrácie: St Aug 01, 2012 11:10 pm
Skúter: Keeway Matrix , Malaguti Madison RS250 , Yamaha T-max 500i
Bydlisko: Nitra

Re: Keeway Matrix 50 - Baca

#124 Príspevok od užívateľa BacaNR » So Apr 02, 2016 12:48 am

dnes som odmeral spotrebu. Skuter je konečne vyladeny k mojej spokojnosti , zatial :D . Jazdil som vyslovene mesto štyl brzda plyn, brnkanie do plynu, meranie maximalky na vypadovkach, blaznenie na parkovisku a podobne proste žiadne šetrenie a vysledok ma prekvapil - 5.3 litra :) čakal som niečo medzi 6-7L ako som maval dakedy :D
Myslim že mimo mesto by to šlo pod 4 litre niekedy vyskusam, ale na spotrebe tu vobec nezaleži :)

Momentalny setup :
Karter: malaguti F12/origo minarelli
Valec: Polini Corsa 70cc LC
Kľuka: DR racing
Výfuk: Top performances nardo replica
Variátor+valčeky: MHR multivar overrange 16x13 , Dr. pulley valčeky
Zadná remenica: Piaggio do roku 98 - 128mm
Predná poloremenica: malossi ventilvar
Prevody: primarny predlženy +21% top racing
Remeň: Dayco 770/17,5/8
Spojka: Malossi MHR Delta clutch
Kontrastka: Malossi - žlta
Zvon: Naraku V.2 CNC
CDI : Malossi TC unit
Karburátor+tryska: Dellorto 21mm , tryska 84/48
Sanie + Klapky: malossi MHR VL14
Vzduchový Filter: origo yamaha airbox + vybrate kolienko
Tlmič z malaguti F12
Brzdy v predu sériakotuč, vzadu kotuc z malaguti F12
Priemerná Spotreba: okolo 5 L/100km
Maximálka: +-100gps

Už by som mal po zime skuter aj umyt od blata a vidime sa niekde na zraze :wink:
Top Due+ 70 LC , Giannelli Shot V4 , MHR overrange , MHR delta clutch , MHR klapky, TC unit , Dellorto 21mm

Užívateľov profilový obrázok
Wasi
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 540
Dátum registrácie: Po Mar 05, 2012 6:10 am
Skúter: Jawa 353, Vespa GTS300
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Keeway Matrix 50 - Baca

#125 Príspevok od užívateľa Wasi » So Apr 02, 2016 2:04 am

5,3 :%) ...namiesto trysky zahradny ostrekovac? :D ja tomu nechapem ako dosahujete tieto spotreby.
Vies ako ide Srka, + ma open a nad 4L nikdy nesla..klop, klop chvalabohu

Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše skútre"