DARK F-Act RACING projekt (100ccm)

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
geetee

DARK F-Act RACING projekt (100ccm)

#1 Príspevok od užívateľa geetee » St Apr 09, 2008 8:58 pm

nakolko nieje o japonsko talianske projekty nudza tak sem hodim aj jeden cinsky :-D nech maju majitelia podobnych strojov inspiraciu pre svoje upravi.
Kde kdo riesi optiku, tak nakolko RACING tak v tomto projekte sa bude riesit hlavne mechanika.

takze prva foto po uspesnom vibaleni :-D

Obrázok

ako prve nasledovalo prezutie na zabehove pneu SCHVABLE RACEMAN 120/70-R12 vpredu aj v zadu.

Obrázok
Obrázok

to uz bolo 18:00 takze uz len drobnosti sa isli riesit no a co vec to problem takze toho mam na dnes dost a nechavam to na zajtra, ale inak som dal zaistovaci drot na srob prevodoveho oleja a inak...

Obrázok

geetee

#2 Príspevok od užívateľa geetee » Št Apr 10, 2008 11:00 am

takze nakolko sa ide len zabehavat (najprv) tak smerovky a kablovanie.... proste este nejde na liposukciu :-D ale co to sa uz zacalo

drziaky veci ktore tam uz niesu a ani nikdy nebudu plus sroby s ekologie a zadneho nosica dohromady tvoria -203g

Obrázok

vyfukova ekologia vzala za svoje :-D a hned je dole dalsich 410,3g

Obrázok

Povodna 5Ah baterka ma 2114g no ja sa uspokojim aj zo slabsou nakolko svetla uz nebudu (casom) tak tam pojde 3,6Ah baterka ktora vazi 1470,9g takze usetrenych 643,1g

no a nakoniec nalachsia cast, nosic kufra padol za vlast a snim aj 1844,2g

Obrázok

takze zatial nikde nic ale scoot je lachsi o 3,1kg co je uz citelny rozdiel aj pri nakitovanych 70ccm motoroch.

geetee

#3 Príspevok od užívateľa geetee » Pi Apr 11, 2008 9:35 am

Obrázok

len tak pre zaujmavost, origo palubovka :D

no a nakolko nepotrebujem vesiak na batozinu tak isiel do prec ale srob co ho drzi je zbitocne dlhy ako tyzden pred vyplatou

Obrázok

takze po vymeneni za kratsi a odstraneni odraziek s predneho blatnika, kritky VIN cisla a vesiacika mame dole dalsich 59,7g (na obrazku som dal na vahu ten srob co som pouzil a vynuloval lebo sa mi nechce pocitat, inak ten new arob ma 5g :) )

Obrázok

no a okrem ineho som trochu upravil ucyty, zmenil sroby a hlavne kotuc a teraz sa maka na adapteri (na obrazku su pouzite provizorne sroby, s imbusmi sa nepretoci koleso vo vydle, a na zameriavanie som potreboval aby sa mi netocilo :-) )

Obrázok

iwinko1

#4 Príspevok od užívateľa iwinko1 » Pi Apr 11, 2008 11:48 am

geetee s tym kotucom to bude paradne, ja sa modlim aby mi taky neska dosiel a cez vykend sa do toho hadam aj pustim :D

geetee

#5 Príspevok od užívateľa geetee » St Apr 16, 2008 11:52 am

aby truck nefrflal tak som poodlamoval dalsich 300g blbosti ktore som teda neodfotil ale miesto tych uchytov som pouzil 5kusov stahovacich pasok :-)

no sice zabehavat ale este predtym som mierne modifikoval piest (nech dlchsie vydrzi) a sacie kanaliky zvecsil cca 20% a vyfukovi o 40% , dalej boli doladene aby sa zatvarali vsetky v jednej chvili a vybrusene do hladka (cca 9hodin prace)

pribudli klapky MHR a cievka co pali 32tis. Voltov a NGKracing svieckovi kabel s fajkou.

geetee

#6 Príspevok od užívateľa geetee » St Apr 16, 2008 9:28 pm

takze dneska som si vyrobil 6mm podlozku pod sanie, a okrem MHR klapiek a zasahu do valca je to zatial seria s katalizatorom, airboxom, CDI origo, vario bez zmeny, proste bieda :-D
ale 6,8PS na zadnom kolese potesi :-)
ta podlozka dost pomohla na tom uplnom spodku, som sa sam cudoval co spravi taka kravina :-)

Obrázok

jo a Vmax tlaci aj viac ale sa mi to furt nechcelo lebo uz vela hodin a susedia by nas asi zabili :-D

geetee

#7 Príspevok od užívateľa geetee » Pi Apr 18, 2008 4:04 pm

takze po dalsich upravach motora a rotora :-D sa na seriovom scoot (okrem klapiek MHR) udialo asi toto :-D aj CDI je zatial seriove :-) ale asi neblokovane
Obrázok
no a ta podlozka ktoru som si spravil a dovolil si nenafotit urobila pre vasu predstavu asi tolkoto (graf je po jej odstraneni a zabudol som napojit kabel na fajku tak si tie otacky nevsimajte :-D )
Obrázok

upravuj prispevky svojej babky veduci
Naposledy upravil/-a geetee v Pi Apr 18, 2008 5:41 pm, upravené celkom 1 krát.

geetee

#8 Príspevok od užívateľa geetee » Pi Apr 18, 2008 5:50 pm

Obrázok
modre s podlozkou, cervene bez podlozky.

pre therucka a podobnych poozerov sa jedna o takuto podlozku http://www.scooter-tuning.cz/forum/view ... =11&t=7868


a este jedna debilna pripomienka od therucka v tejto teme alebo mi zase zmeni prispevok prestanem sem davat grafi co a ako pomohlo(respektive nepomohlo)!!!!

geetee

#9 Príspevok od užívateľa geetee » Pi Apr 18, 2008 7:14 pm

no riskol som to ze budem muset jazdit na 100oktanovy benzin :-D a dohnal som kompresiu az na sami kraj, ale uz aj s 98 je to na hrane a nemozem si ist natankovat na neznackovu pumpu :-D

zelena krivka s hlavou na 95oktanov, cervena na 98oktanovi benal
takze tuneri oplati sa priplatit do beznej premavky za 98micku pre takyto rozdiel?

Obrázok

FastHaly

#10 Príspevok od užívateľa FastHaly » Pi Apr 18, 2008 8:17 pm

omg to taka podlozka a 98micka da 0,5hp navyse a 10km/h pridá??? to pokazena brzda

Užívateľov profilový obrázok
chudar
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 563
Dátum registrácie: Št Nov 15, 2007 9:06 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: krnov
Kontaktovať užívateľa:

#11 Príspevok od užívateľa chudar » Pi Apr 18, 2008 9:15 pm

FastHaly napísal:omg to taka podlozka a 98micka da 0,5hp navyse a 10km/h pridá??? to pokazena brzda
neprijde mi to jako blbost, protoze valec se daleko lepe plni, jde to tam skoro primo..asi to taky poridim :)

4geegee: graf vypada v pohode :) jsem zvedavy co z toho vymacknes uplne :)
podpis som si este nenastavil

geetee

#12 Príspevok od užívateľa geetee » Pi Apr 18, 2008 9:50 pm

chudar napísal:4geegee: graf vypada v pohode :) jsem zvedavy co z toho vymacknes uplne :)
aj ja, teraz cez vykend idem este viacej povrtat kanaliky vo valci a budem sa snazit vymacknut maximum zo seriovych veci bez pridavania vyfuku, varia... atak podobne.

Užívateľov profilový obrázok
Quiksilver
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 921
Dátum registrácie: Ne Jan 13, 2008 11:02 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: Presov

keway

#13 Príspevok od užívateľa Quiksilver » So Apr 19, 2008 11:34 pm

uff tak to je moc huste....tak na to sa tesim co to dokaze...
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
yukirally
skútrista
skútrista
Príspevky: 270
Dátum registrácie: St Jún 27, 2007 6:35 am
Skúter: YUKI RALLY II
Bydlisko: Partizánske_LuHy B_A_T_O_V_K_A
Kontaktovať užívateľa:

#14 Príspevok od užívateľa yukirally » Ne Apr 20, 2008 7:28 pm

mne sa skuter zrychlil o 10 km/h ked som nafukal kolesa :D
podpis som si este nenastavil

geetee

#15 Príspevok od užívateľa geetee » Po Apr 21, 2008 12:54 am

theruck napísal:geetee zase si mimo misu. podstatne na tych obrazkoch je to ze tie dva co si poslal su skoro identicke vid moj obrazok. potom si poslal dasi obrazok kde je ten graf uplne iny. nejde o mierku ale o tvar. je mi jedno ci mas corel alebo si ukradol nejaky iny software ktorym to sem davas.
ked tu budes nadavat tak dostanes ban takze toto ber ako poslednu vystrahu. myslim ze na to kolko si tu robis/mozes robit reklamy by ti to az tak jedno nemuselo byt
ale ja na tom tvare nevidim nic zvlastne len akurat ze na tom kde su dva grafi je to natlacene lebo to natiahlo od 5 do 120 a te samostatne grafi su od 5 do 110.

a co robi niekto iny? ked fakt niekto nevie nieco tak je asi samozrejme ze mu druhy pomoze, viacmenej preto mam kadu zmenu na brzde obehnutu lebo mame este jedneho takehoto Facta na racing a sme sa stavili ze kto to spravi lepsie, oni tam akurat nahadzali tuning veci za kufor a este neviem kolko maju koni lebo jeden vravi 13 druhy 16 :-D takze sa snazim stavku vyhrat a vymacknut co najviac koni este bez pouzitia tuning veci, a az sa mi ich podari tromfnut aspon o dva kone budem spokojny


inak k uprave dnes som dal docasne 19mm Dellorto a 0-80 ide jak salene tak som zvedavi kolko to spravilo (inak som sa pohral s posunutim zatvarania kanalikov a doladenia virenia vo valci)
stredu stvrtok by som rad rozpolil motor a nasiel aj tam dake koniky :wink:

geetee

#16 Príspevok od užívateľa geetee » Po Apr 21, 2008 1:08 am

viinimocne musim theruckovi dat za pravdu, len ten prvyprvy graf ten bol namerany hned jak som dosiel z BA a skocil na brzdu lebo som bol nedockavi ako male decko na to ze co sa stalo, no a potom som este sviecku menil za inu a motor vychladol a to su tie vsetky ostatne grafy, tam jak su tie dva je fakt rovny nabeh, no pohladam to a dam aj ten do porovnania s tymi dvoma na jednom grafe
este neovladam tu brzdu nejako super, furt sa ucim a este mi nejde meranie krutaku :oops: , nekedy to ide ale vecsinou to netrafim a otacky u potom nerealne a tym padom aj hodnoty krutiaceho
ten graf s tymi dvoma krivkami to bol uplne prvi kde sa mi podarilo napucit dve krivky do jedneho grafu :-D

Užívateľov profilový obrázok
optik
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 854
Dátum registrácie: Ne Máj 06, 2007 4:34 pm
Skúter: Keeway Focus - custom tuned, Gilera Ice - racing scooter
Bydlisko: L.M.
Kontaktovať užívateľa:

#17 Príspevok od užívateľa optik » So Máj 10, 2008 12:13 am

tak projekt sa nam posunul o kusok dalej... posudte sami...

Obrázok

a prve gumovanie...

Obrázok

:D
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
Quiksilver
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 921
Dátum registrácie: Ne Jan 13, 2008 11:02 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: Presov

#18 Príspevok od užívateľa Quiksilver » So Máj 10, 2008 12:19 am

prekrasne foto sa mi to paci :D
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
FoXiK
motorkár
motorkár
Príspevky: 1890
Dátum registrácie: Pi Apr 27, 2007 3:31 pm
Skúter: Yamaha Slider
Bydlisko: Piestany
Kontaktovať užívateľa:

#19 Príspevok od užívateľa FoXiK » So Máj 10, 2008 11:01 am

Co stoji inak taky pekny kotuc s tym adapterom a prasiatkom :?: :wink: :D
ZVL Babetta 210 ---> ATV semi-auto 110ccm ---> Jawa 175 ---> Yamaha Slider 70cc 10PS full tuning ---> Aprilia Shiver 750

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

#20 Príspevok od užívateľa alcatelko » So Máj 10, 2008 1:22 pm

okolo 8000
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Užívateľov profilový obrázok
chudar
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 563
Dátum registrácie: Št Nov 15, 2007 9:06 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: krnov
Kontaktovať užívateľa:

#21 Príspevok od užívateľa chudar » So Máj 10, 2008 4:10 pm

u nas teda vyjde asi na 4500kč :lol:
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
Quiksilver
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 921
Dátum registrácie: Ne Jan 13, 2008 11:02 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: Presov

#22 Príspevok od užívateľa Quiksilver » Ne Máj 11, 2008 12:33 am

akurat mi bolo cudne kde zmyzol ten chalan co tu sa do toho tak asi najviac rozumie..volal som aj Gabovi a teraz pozeram ze tu na novo sa registroval....ako nevem kde bola chyba ci fakt ta zrusil admin,ale ako som uz raz pisal preco sa hadat...necem do nikoho ... ani nic podobne,ale GT mas tam bodi + na tej karme a stale jak sa bude dat ti pridam dalsi bo ako to tu tak pozeram ty a Alci sa do toho fakt rozumiete.. 8)
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
ArMoR
v podmienke
Príspevky: 185
Dátum registrácie: Po Aug 20, 2007 1:57 am
Skúter: neuvedený
Kontaktovať užívateľa:

#23 Príspevok od užívateľa ArMoR » Ne Máj 11, 2008 1:46 am

Zatial ti to vyzerá dobre, 7 koní je pekný výsledok!
Inak nevedel by si niekde zhrnúť čo vlastne ešte chystáš vymieňať a rabiť, zaujímalo by ma to, dík!
podpis som si este nenastavil

iwinko1

#24 Príspevok od užívateľa iwinko1 » Ne Máj 11, 2008 9:01 am

chudar napísal:u nas teda vyjde asi na 4500kč :lol:
ano lenze len kotuc a adapter bez toho prasiatka, sak

GT

#25 Príspevok od užívateľa GT » Ne Máj 11, 2008 9:14 am

do trencia na tom dufam ze bude R1200, S6spojka, MHRwingbell zvon, 19mm DellOrto a programovatelne CDI, vyfuk bi mal dojst v stvrtok tak sa silno modlim
inak ciel je sa dopracovat na +20HP takze na tuto sezonu zatial dam len polini valec a iba bude upravovat ram, nadrz, sanie, vidly (cakam kedy budu cervene dostupne) a tak v podstate priprava na buducu sezonu, a na buducu sezonu tam dat 92ccm kit od christofoliny (hlavne je to uz LC) a innerotorove zapalko.
ale uvidime ako to dopadne za pochodu sa vsetko meni, napr predna brzda mala uz vimeneny packy s piestiom za to co je na aeroxovi no nejak sa to sere tak tam pojde s runnera, no ale v lete na to pojdu radialne packy od Performance Technologi, lebo sme ich dali na aeroxa a brzdenie snimy to je jedna baasen, jak keby to malo len digital snimac a daky motor za mna stlacal kvapalinu, proste parada.
jo a inak , gumy dunlop tt92 ale do trencina dam na druhy disk aj dake zjazdene savy mekke nech bude trochu hmla :-D

Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše skútre"