Motorro GTX 50 alias Shandong Pioneer King - dreamwalker

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
dreamwalker
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ne Máj 15, 2011 4:02 pm
Skúter: Yamaha X-Max 250

Re: Motorro GTX 50 alias Shandong Pioneer King - dreamwalker

#26 Príspevok od užívateľa dreamwalker » Pi Sep 02, 2011 10:16 pm

2700 km, zatial vsetko ok.
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
Earny
st. trojkolkár
st. trojkolkár
Príspevky: 70
Dátum registrácie: Ne Sep 19, 2010 2:07 pm
Skúter: longjia bs 50/mottoro tria 50
Bydlisko: L.M

Re: Motorro GTX 50 alias Shandong Pioneer King - dreamwalker

#27 Príspevok od užívateľa Earny » Št Sep 08, 2011 6:33 pm

ja som kupil už ročný skúter ktorý má v profile je to mottoro tria 50 ... mal najazdené asi 2500km a všetko bolo OK... súter vyzeral dobre a aj šiel dobre , no ked som prekročil hranicu 3100km tak to šlo dole vodou , ako prvý sa mi rosipal slimák v ktorom sa plynové lanko zdvojuje a skuter ma nehal v štichu .. musel som ho domov dotlačiť, potom mi povolilo plynové lanko (domov som už netlačil ... lanko som chytil do kombinačiek a šiel som tak domov) ,potom mi odpadla truba tak som sa rozhodol celý ho skontrolovať a dotiahnuť šroby ,možem povedať že všetky boli uvolnené, neskor po roku a pol asi mi začali praskať všetky plasty a uchytky sa poodlamovali...teraz počas letných prázdnin sa mi všetky šróby ktoré držia plasty v plieškoch postrácali alebo sa pliešky poohínali, tak že som to nemohol dotiahnuť a to som doťahoval len jemne ... a najlepšie čo sa mi stalo asi po 3500 km bolo že som počul vpredu dake cinkanie ,tak som zastal a po kontrole som prišiel na to že sa mi uvolnil predný kotúč ...proste ako keby mi ho niekto chcel odobrať počas jazdi :D takže asi tolko :D moja rada Kontroluj si šróby alebo ich vymeň . :good:
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
dreamwalker
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ne Máj 15, 2011 4:02 pm
Skúter: Yamaha X-Max 250

Re: Motorro GTX 50 alias Shandong Pioneer King - dreamwalker

#28 Príspevok od užívateľa dreamwalker » Št Sep 08, 2011 9:16 pm

:lol: no si ma potesil :))) tak ako sroby kontrolujem od zaciatku, teraz uz kontrolujem raz z a500 kma drzia. praskanie plastov sposobuju vybracie kvoli tomu, ze plastu su priamo na plast, to som po kupe vyriesil podlozenim paskou obojstrannou penovou, utlmili sa vybracie a plasty sa prestali drolit o seba a drzi to. No ja jazdim asi tak ze na tachaci mam 70-80, v niektorych pripadoch - na viacpruhovkach kde idu auta rychlejsie jazdim na 90 bcas sa stane ze az nad a opre o kontrolku oleja, pride mi bezpecnejsie ako ked su v autach nervozny a obiehaju ako k....i 0.5 m okolo mna.

Kolega co mal ako ja ho radsej predal za 750 eciek, kupi za 1000 tak a kupi jazdneku peugeot, ale treba do nej tlacit alsie bubaky. tak uvidime. Zatial to slape. Napisem sem ked cosi odide. Zatial je to bez poruch.

Dik, e si napisal, kazda skusenost je odbra pocut. Ale znackovy asi nekupim to uz radsej hyundai i10 :) aj jazdeny :))
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
Earny
st. trojkolkár
st. trojkolkár
Príspevky: 70
Dátum registrácie: Ne Sep 19, 2010 2:07 pm
Skúter: longjia bs 50/mottoro tria 50
Bydlisko: L.M

Re: Motorro GTX 50 alias Shandong Pioneer King - dreamwalker

#29 Príspevok od užívateľa Earny » Ne Sep 11, 2011 12:07 am

ja mám presne taký istý štýl jazdy ako ty .. pretože vodiči berú skutristov ako byciklistov a obchádzaju ich fakt len pol metra daleko .. a nedaj bože že sa chceš preradiť do iného pruhu ,koniec.. kým ta pustia prejdeš aj odbočku na ktoru si sa chcel dostať .

A máš pravdu že za tie peniaze je rozumnejšie si kupiť auto .. predca auto je len auto ,či už bezpečnosť alebo pohodlie a odvoz viac ludí .. ale na druhej strane ked potrebuješ rýchlo niekam skočiť na krátku vzdialenosť tak radšej zdrapíš toho skutra ako auto.
A kým ho človek potrebuje len na bežné chodenie tak uplne stačí aj tá čína ,si myslím .. tie drahšie sú už skutre pre takých ktorý si radšej priplatia za kvalitu a skuter vlastnia dosť dlho a potom ho nehaju deťom keď dorastú a tak..alebo pre takých ktorý to majú ako hobby a vylepšuju ich čo to dá .. radšej si porobí dáku apriliu ako keeway na ktorom sa bojí ,že sa mu pri večej rýchlosti rozsype pod riťou :D
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
dreamwalker
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ne Máj 15, 2011 4:02 pm
Skúter: Yamaha X-Max 250

Re: Motorro GTX 50 alias Shandong Pioneer King - dreamwalker

#30 Príspevok od užívateľa dreamwalker » Ne Sep 11, 2011 10:27 pm

To tvoje motorro vyzera dobre. Co vsetko si na nom menil? Mne sa zda ze ako prve sa zoderu valceky vo variatore asi :)) ale je to len taky feeling. Dnes som urobil 50 km na nom. Myslis, ze ked sa nieco po.. tak radsej kupit uz znackove diely co pasuju ci radsej zase cinske co su nato? Divam sa na to tak racionalne, ze ak to vydrzi peknych par tisic s cinskymi tak preco nedat zase....

Servisujes si sam, ci chodis do servisu?
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
Earny
st. trojkolkár
st. trojkolkár
Príspevky: 70
Dátum registrácie: Ne Sep 19, 2010 2:07 pm
Skúter: longjia bs 50/mottoro tria 50
Bydlisko: L.M

Re: Motorro GTX 50 alias Shandong Pioneer King - dreamwalker

#31 Príspevok od užívateľa Earny » Po Sep 12, 2011 3:32 pm

prvých 3500km som nanom nemenil vobec nič pretože som ho mal ešte v záruke a bolo mi treba sním ísť na prehliadku do predajne kde som ho kupil ..bola to už 3 a 4 prehliakda naraz lebo som nemal čas ho tam ísť zaniesť (prvé 2 boly spravené ešte pri prvom majitelovi ) po prehliadke som si povedal "bol som tam prvý a posledný raz" pretože servisák odomna pýtal 60€ za prehliadku a to vymenil len palivový filter,klinový remen,a odvzdušnil brzdu ... dopadlo to tak že klinový vobec nemusel meniť pretože nebol vobec poškodený ani obdratý,a palivový filter stojí 2,70€ a ešte mi založil aj plasty zle , takže som prešiel po 4 hrboch a praskla mi prístrojovka,maska,zadne plasty pod sedlom .... odvtedy si ho servisujem sám doma a ked niečo neviem opýtam sa tu na fóre a chalani mi poradia .. takto aspoň mám či už finančnu alebo technicku istotu ..

Tu je moja prestavba čo sa na nom menilo http://forum.scooter-tuning.sk/viewtopi ... 12&t=10511 chcem už len doladiť spojku a kupiť lepšie klapky pretože tie seriove rezonuju a dobre nezatváraju .. ale so skutrom som spokojný .. predtým som chodil hore kopcom max.40km/h a teraz tým istým chodím max.60-65 km/h .. a to som menil len vyfuk(knemu boli valčeky 3,5g a pružinky do spojky) a sviečku za iridiovu .. ostatok je všetko čínske (povodne)
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
dreamwalker
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ne Máj 15, 2011 4:02 pm
Skúter: Yamaha X-Max 250

Re: Motorro GTX 50 alias Shandong Pioneer King - dreamwalker

#32 Príspevok od užívateľa dreamwalker » So Okt 22, 2011 8:39 pm

:) 3540 km, po prehliadke. Funguje dalej. Uz v garazi. Bateriu na zimu odpojim. Treba aj palivo vypustat? ZNamy to nechava tak a v pohode mu to naskocilo aj tento rok.
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
m4rk0
motorkár
motorkár
Príspevky: 2579
Dátum registrácie: Ut Jún 02, 2009 9:21 pm
Skúter: Gilera Runner 70 SP Replica Simoncelli
Bydlisko: BA lll
Kontaktovať užívateľa:

Re: Motorro GTX 50 alias Shandong Pioneer King - dreamwalker

#33 Príspevok od užívateľa m4rk0 » Ne Okt 23, 2011 1:59 am

ak mas plechovu nadrz daj do plna aby nezhrdzavela
Runner 70 sp simoncelli
viac tu --- >http://forum.scooter-tuning.sk/viewtopi ... =42&t=8232

Užívateľov profilový obrázok
dreamwalker
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ne Máj 15, 2011 4:02 pm
Skúter: Yamaha X-Max 250

Re: Motorro GTX 50 alias Shandong Pioneer King - dreamwalker

#34 Príspevok od užívateľa dreamwalker » Ne Mar 18, 2012 8:39 pm

Ahojte, dnes som odprasil skuter, a nahodil bateriu. Vsetko chytilo jak hodinky na prvykrat. No vsimol som si, ze hadicky co mi dali v servise, cez ktore ide benzin, su stvrdnute. Vymenit, ci to je ok? Su to take zelene. Ked boli nove boli makke pruzne. Rozmyslam tam dat neoprenove cierne na benzin.
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
dreamwalker
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ne Máj 15, 2011 4:02 pm
Skúter: Yamaha X-Max 250

Re: Motorro GTX 50 alias Shandong Pioneer King - dreamwalker

#35 Príspevok od užívateľa dreamwalker » Ne Máj 20, 2012 5:09 pm

4000 km :) a stale ide :) hadicky som vymenil sam nakoniec som to proste rozobral a urobil. Proste neam kam chodit do servisu. Nie som spokojny ani s jednym tu v ZA.ZAujimave je, ze ked som si hadicky vymenil sam ako laik, tak netvrdnu a drzia a nemam problemy, to by mal predsa vediet fachman zo servisu si myslim.... :)
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
dreamwalker
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ne Máj 15, 2011 4:02 pm
Skúter: Yamaha X-Max 250

Re: Motorro GTX 50 alias Shandong Pioneer King - dreamwalker

#36 Príspevok od užívateľa dreamwalker » Po Máj 27, 2013 9:42 pm

5500 km po zime nakopnutie nohou v pohode. Dal som spravit komplet servis, navstivil som 3. :D no dal som pozriet vsetko. Takze:

1. Prasknuty vyfuk - mala prasklinka uz zavarene
2. Pri rozobrati sa zistilo, ze ti tutamci, co mi to predali povylamovali plastove uchyty, tak sa zvarali plasty, teraz vsetko pekne licuje a plasty nedrncia uz vobec. Zda sa, ze vela zalezi od toho, ako to odflaknu :)) Prvy servis pytal za servis 20 eur, druhy 60, ale ten bol rovnako "kvalitny" ako ten prvy. Teraz som dal za to 150, ale pozrelo sa vsetko a sucho pod motorkou, naladenie ako ma byt. Na rovinke v bezvetri opiera rucicku o olejovy indikator.
3. Vymena zdruzeneho vypnaca, cosi tam vyhorelo uz ide. Nesli zapinat dialkove svetla.

Vsetko inak ok.

Kto vie poradit aka ziarovka ide dozadu LEDkova? BA15s? Taka co sa zatlaci a otoci len. Skuter v podstate mozem odporucat. 2 roky bez servisu = samoservis a nikdy ma nesklamal. Tu LED chcem leo sme to skusali na kamosovom, a tam ked ju dal predne svetla idu omnoho jasnejsie aj na volnobeh. Nizsi odber prudu zrejme.
podpis som si este nenastavil

Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše skútre"