Piaggio x8 200 - speedway

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
speedway
cyklista
cyklista
Príspevky: 162
Dátum registrácie: Ut Máj 15, 2012 6:40 pm
Skúter: piaggio x8 200
Bydlisko: Malacky

Re: Piaggio x8 200 - speedway

#26 Príspevok od užívateľa speedway » Ut Júl 15, 2014 1:07 pm

No ja by som tak na predlzeny vikend.Tak nejaku batozinu neriesim.Dlhe nepremokave na sebe a plavko kratasi vhodim aj do priestoru na mobil k zasuvke.Mam v plane ist niekde hore do crikvenice asi 1200 km horedolu.Ked sa vstetko vydari tak dam nejake foto.drzte palce.Este otazka:kolko stoji rakuska znamka a ci je treba aj v slovinsku platit mito?Ak ano tak to dadsej zoberem cez Hungariu.
driver

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Piaggio x8 200 - speedway

#27 Príspevok od užívateľa VLADY » Ut Júl 15, 2014 3:45 pm

Rakúska známka 10 dňová tuším bola minulý rok za 7,50E....presne netuším zistíš cez Googla, ale cez SLO treba platiť tak isto a oni hajzli majú len 7 dňovú, tak to nám nikdy nepasovalo lebo sme boli vždy na tých 10 dní. Bol som ja osobne 3x na scootri, a vždy cez SLO sme išli po normálnej ceste, nieje to až taká diaľka to SLO že by to nejak výrazne zdržalo. Išli sme 2 krát dialnicou až po odbočku na MURECK . kde je most a bývalá hranica do SLO. A odtiaľ smerom na mestá Lenart a Ptuj . Ale posledný krát sme dali výjazd z rakúskej dialnice už v meste ILZ a odtiaľ pekne do Mureck-u z opačnej strany . Miestami mi to pripomínalo naše Myjavské kopanice, takže sme si krásne pojazdili. To bola super trasa a rozptýlenie od monotónnej dialničnej jazdy .
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
speedway
cyklista
cyklista
Príspevky: 162
Dátum registrácie: Ut Máj 15, 2012 6:40 pm
Skúter: piaggio x8 200
Bydlisko: Malacky

Re: Piaggio x8 200 - speedway

#28 Príspevok od užívateľa speedway » St Sep 10, 2014 2:14 pm

Ahojte ,tak z Chorvátska nebolo nič,ponevač som si nato nenašiel čas.Tak som tocil kilometre len okolo domu a blízkom okolí.Najazdil som asi 2000 km. Ale minulí týždeň mi začal akosi chrapčať vo variátore ale len pri nízkych otáčkach.Predtým som to nepostrehol až teraz keď som to nakopol.Neviete čo by to mohlo bit? Alebo poradiť nejakého mechanika v okolí Malaciek alebo Stupavy? Podla mňa by bolo najlepšie keby si to mohol vypočuť a potom skonštatovať čo to je. Vymenený remeň valčeky pružina je.
driver

Užívateľov profilový obrázok
speedway
cyklista
cyklista
Príspevky: 162
Dátum registrácie: Ut Máj 15, 2012 6:40 pm
Skúter: piaggio x8 200
Bydlisko: Malacky

Re: Piaggio x8 200 - speedway

#29 Príspevok od užívateľa speedway » So Okt 04, 2014 3:11 pm

Caute,mam otazku ako casto treba stelovat ventily na tomto stroji.Myslim ze za jej kariery este takuto proceduru neabsolvovala.Tak neviem ci je to treba nastavovat pravidelne,alebo len ked je to treba.Najazdene cca 17000 km.
driver

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Piaggio x8 200 - speedway

#30 Príspevok od užívateľa alcatelko » So Okt 04, 2014 9:40 pm

moc sa nerozstelovavaju ale malo by sa myslim ze po 5-10tis prvy krat a potom myslim ze to bolo kazdych 10-20tis (kazdy model to mal inac)...na vacsine nebolo treba dostelovavat ani po 30tis km (este bolo v norme)...najdes v servisnom manuale alebo aj v servisnej knizke
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Užívateľov profilový obrázok
speedway
cyklista
cyklista
Príspevky: 162
Dátum registrácie: Ut Máj 15, 2012 6:40 pm
Skúter: piaggio x8 200
Bydlisko: Malacky

Re: Piaggio x8 200 - speedway

#31 Príspevok od užívateľa speedway » Ne Okt 05, 2014 5:53 pm

Dakujem za odpoved,len nikdo nevie kde je servisna knizka po 10_ich rokoch.A podla coho zistim ze bybolo treba tie ventily stelovat?Nejake priznaky ktore si treba vsimat?
driver

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Piaggio x8 200 - speedway

#32 Príspevok od užívateľa alcatelko » Po Okt 06, 2014 8:06 am

klepotanie od ventilov, tazko startuje, kolise volnobeh...
a servisna knizka aj servisny manual...vsetko je na nete...staci 5 minut googlit
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Užívateľov profilový obrázok
speedway
cyklista
cyklista
Príspevky: 162
Dátum registrácie: Ut Máj 15, 2012 6:40 pm
Skúter: piaggio x8 200
Bydlisko: Malacky

Re: Piaggio x8 200 - speedway

#33 Príspevok od užívateľa speedway » Po Okt 06, 2014 5:59 pm

Startuje v pohode a volnobeh drzi pekne,ale ci su ventyli hrkocu neviem posudit lebo nieco hrkoce od variatora.Mozno voditka lebo ked sa menili valceky tak mi bolo povedane ze voditka nieje treba menit ze su este v pohode.A manual na piaggio x8 200 som este nenasiel na nete.Mozno zle hladam.
driver

Užívateľov profilový obrázok
speedway
cyklista
cyklista
Príspevky: 162
Dátum registrácie: Ut Máj 15, 2012 6:40 pm
Skúter: piaggio x8 200
Bydlisko: Malacky

Re: Piaggio x8 200 - speedway

#34 Príspevok od užívateľa speedway » St Okt 29, 2014 6:49 pm

Cau chlapy,mam otazku ako vymenit brzdovu kvapalinu?Pocul som ze je to dost narocne na odvzdusnenie.Poradite niekdo?Dakjem.
driver

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Piaggio x8 200 - speedway

#35 Príspevok od užívateľa VLADY » St Okt 29, 2014 8:17 pm

Ak si šikovný a pri zmysloch, tak sa dá že vymeníš a nezavzdušníš, a následne nemusíš odvzdušniť.Ja som to robil tak jednoducho na odvzdušňovák hadičku a strčiť do nejakej nádobky, stačí nejaká malá PET flaška 0,3 - 0,5L ,do štupla dieru a cez dieru hadička dnu do flašky. Potom povolíš odvzdušňovák na brzdiči ale predtým ešte odkrútiš deklík na nádobke na pumpe-brzdovej páčke a sleduješ ako krásne stará kvapavka vyteká do nádobky a potom do nej len dolievaš novú aby Ti nechytilo vzduch. Na predku to takto krásne ide s tým že možno je dobré predtým ešte stlačiť celkom dnu valčeky na brzdiči, aby si tam mal čo najmenej starej kvapaliny a nemiešala sa Ti s čistou . Ale nevyhnutné to nieje. Zadná býva horšie lebo samospádom asi možno nebude chcieť vytekať a treba jej pomáhať pumpovaním . Základ je aby si tam cez pumpu nedostal vzduch.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
speedway
cyklista
cyklista
Príspevky: 162
Dátum registrácie: Ut Máj 15, 2012 6:40 pm
Skúter: piaggio x8 200
Bydlisko: Malacky

Re: Piaggio x8 200 - speedway

#36 Príspevok od užívateľa speedway » Št Okt 30, 2014 10:22 am

Ok dakujem za radu.Este by som potreboval poradit aku brzdovku je dobre tam dat.
driver

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Piaggio x8 200 - speedway

#37 Príspevok od užívateľa alcatelko » Št Okt 30, 2014 11:56 am

DOT 4...aby si vedel pouzit 5.1 by si musel dokonale odstranit 4ku lebo su spolu nemiesatelne (moze sa to zrazit...)
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Užívateľov profilový obrázok
Petom
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 518
Dátum registrácie: St Máj 06, 2009 1:58 pm
Skúter: BMW K1200 LT
Bydlisko: Bratislava N48 09.642 E17 07.281

Re: Piaggio x8 200 - speedway

#38 Príspevok od užívateľa Petom » Pi Okt 31, 2014 9:15 am

Vlady to pekne opisal, ale neviem, ci to potecie samo, hlavne zadna brzda. Ja som si spravil odsavanie brzdovky(da sa aj kupit) Zavaraci pohar so zavitovym deklom, do dekla dva otvory na hadicky, mensie ako priemer hadicky, aby to tesnilo, napchas dve hadicky, jedna ide na odvzdusnovaci ventil na ktorom uz mas nasadeny ockovy kluc na povolenie, druha hadicka (je len prestrcena cez dekel zavaracieho pohara a pod nim je kratka (aby nenasala staru kvapalinu) na druhy koniec tejto hadicky nasadis taku pumpu, co vie urobit aj podtlak (napr. ja pouzivam synovu pumpu na nafukovanie kitu (kitesurfing) ale su take aj trebars k nafukovacim posteliam..) Pumpou urobis podtlak, povolis odvzdusnovak a kvapalina tecie, pumpujes a stale dolievas kvapalinu do hornej nadrzky (nesmie tam nasat vzduch) az kym nevymenis celu a bez zavzdusnenia. Vyhoda je, ze nemusis 100x pumpovat packou (pedalom) a neopotrebuva sa tesnenie v piestiku.
Mne sa stratil podpis, aj vám?

Užívateľov profilový obrázok
speedway
cyklista
cyklista
Príspevky: 162
Dátum registrácie: Ut Máj 15, 2012 6:40 pm
Skúter: piaggio x8 200
Bydlisko: Malacky

Re: Piaggio x8 200 - speedway

#39 Príspevok od užívateľa speedway » Pi Okt 31, 2014 9:41 am

Ked tomu dobre rozumiem,tak zozeniem dobreh okamarata ,ktory bude cez tu druhu hadicku do seba nasavat vzduch a ja budem pomali dolievat brzdovku.Este niekoho nahovorit aby tu hadicku do pusi dal..Cez vikend sa do toho pustim.
driver

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Piaggio x8 200 - speedway

#40 Príspevok od užívateľa VLADY » Pi Okt 31, 2014 10:02 am

S vákuovou pumpou mám svoje skúsenosti..... :oops: A do úst by som nič nedával. :D
Ja som mal spravený takýto prípravok z veľkej injekčnej striekačky 50mL a k tomu kúsky hadičiek a akvaristická rozbočka a dva spätné ventilčeky z ostrekovačov. Pohár od detskej výživy alebo podobný na zakrúcanie a do deklíka naletované dve trubičky na napojenie tých hadičiek. A zapojí sa to hadička od odvzdušňováku do nádobky a druhá z nádobky do spätného ventilu ktorý je ako sací a teda otvára sa smerom od nádobky , a za neho rozbočka a za rozbočku striekačka. No a z boku rozbočky další spätný ventil ako výfukový a teda otvára sa smerom od rozbočky. Pospájané som to mal kúskami akvahadičiek, síce to bolo nevzhľadné a ba priam odpudzujúce a prekvapivo funkčné....
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
Petom
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 518
Dátum registrácie: St Máj 06, 2009 1:58 pm
Skúter: BMW K1200 LT
Bydlisko: Bratislava N48 09.642 E17 07.281

Re: Piaggio x8 200 - speedway

#41 Príspevok od užívateľa Petom » Pi Okt 31, 2014 2:16 pm

2speedway
Ak to dobre urobis, teda hadicka, ktora privadza do pohara staru brzdovku bude koncit hlbsie v pohari a ta na odsavanie vzduch bude kratka koncit tesne pod vrchnakom pohara, nemalo by dojst k nasatiu brzdovky, ale bude citit jej pach v ustach. Neskusal som ustami (na to su u nas v rodine ini), ale ten podtlak pumpou bol dost velky, neviem ako saveho mas toho kamarata :D
2vlady:
na co ty hned myslis :oops:
Mne sa stratil podpis, aj vám?

Užívateľov profilový obrázok
speedway
cyklista
cyklista
Príspevky: 162
Dátum registrácie: Ut Máj 15, 2012 6:40 pm
Skúter: piaggio x8 200
Bydlisko: Malacky

Re: Piaggio x8 200 - speedway

#42 Príspevok od užívateľa speedway » Št Jan 01, 2015 11:21 am

Ahoj chlapy.Najprv vsetko dobre v roku2015 a pevnu ruku na riadidlach.A teraz otazka ako a ci vobec je mozne namontovat otackomer na moj skuter.Poprosil by som radu aky otackomer,po vasich slusenostiach.Pozeral som po nejakych digitaloch
driver

Užívateľov profilový obrázok
Keejwak
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 838
Dátum registrácie: So Nov 23, 2013 7:39 pm
Skúter: -
Bydlisko: Košice

Re: Piaggio x8 200 - speedway

#43 Príspevok od užívateľa Keejwak » Št Jan 01, 2015 1:49 pm

Ja mam z bazosa digitalny za 15€ a funguje :) ukazuje aj moto hodiny a je na 2takt aj na 4takt, no samozrejme su aj drahsie inych znaciek ... s otackomera ti ide len kabel ktory otocis okolo svieckoveho kabla :)
Gilera Runner SP 70 - Valec Malossi Sport 70cc ,Tecnigas TREK vyfuk, Malossi multivar 2000 vario + 7,2gr, Malossi MHR klapky, Malossi red sponge filter, Malossi fly clutch spojka ,Stage6 "WingCooler" zvon, Malossi X-special belt lang remen ...

Užívateľov profilový obrázok
speedway
cyklista
cyklista
Príspevky: 162
Dátum registrácie: Ut Máj 15, 2012 6:40 pm
Skúter: piaggio x8 200
Bydlisko: Malacky

Re: Piaggio x8 200 - speedway

#44 Príspevok od užívateľa speedway » Št Jan 01, 2015 2:09 pm

To znamena ze zaznamenava len elektricky impulz ked dava sviecka iskru?Tak to je potom jednoducha montaz.Myslel som ze to je komplikovanejsia montaz.
driver

Užívateľov profilový obrázok
Stanleey
motorkár
motorkár
Príspevky: 1037
Dátum registrácie: Ut Sep 11, 2012 4:29 pm
Skúter: Yamaha Aerox R YQ50 & Husqvarna SMR 511
Bydlisko: Okres Skalica

Re: Piaggio x8 200 - speedway

#45 Príspevok od užívateľa Stanleey » Št Jan 01, 2015 2:35 pm

Aj tebe Speedway... :friends:

Otáčkomerov je až až. Stačí si len vybrať vhodné prevedenie a priemer... :Search:

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

http://www.aliexpress.com/wholesale?cat ... =RPM+gauge

Inštalácia je tiež jednoduchá.
Ako už spomenul Keejwak, impulz je snímaný zo zapaľovacieho kábla alebo cievky (sviečka musí byť odrušená, inak Ti to bude ukazovať blbosti), pripojíš na zdroj, nastavíš východzie hodnoty (parametre motora) a otáčkomer je na svete. :Yahoo!:
Yamaha Aerox R YQ50
S6 Sport PRO vario
S6 Sport PRO spojka, S6 R/T zvon
S6 PRO Replica
Dellorto PHVB 22, S6 V-Force3, S6 OF

Užívateľov profilový obrázok
speedway
cyklista
cyklista
Príspevky: 162
Dátum registrácie: Ut Máj 15, 2012 6:40 pm
Skúter: piaggio x8 200
Bydlisko: Malacky

Re: Piaggio x8 200 - speedway

#46 Príspevok od užívateľa speedway » Št Jan 01, 2015 4:06 pm

Super uz len vybrat aky objednat a namontovat.Tie digi su na slnku dobre viditelne?
driver

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Piaggio x8 200 - speedway

#47 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Jan 01, 2015 9:31 pm

LED na slnku nič moc....Ak displej tak LCD ak je v ponuke. Ak nie tak asi analog by som volil ja. Alebo potom ak silou mocou LED tak niečo čo najviac kontrastné, Mne sa sa najviac kontrastný zdá klasika červený displej na čiernom podklade...modrý je na slnku slabo vidieť . Zelený alebo žltý neviem to som nemal... Aspoň teda moja skúsenosť s LED panelovými voltmetrami je taká.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
speedway
cyklista
cyklista
Príspevky: 162
Dátum registrácie: Ut Máj 15, 2012 6:40 pm
Skúter: piaggio x8 200
Bydlisko: Malacky

Re: Piaggio x8 200 - speedway

#48 Príspevok od užívateľa speedway » Pi Jan 02, 2015 9:43 am

Tak vybrany ten rucickovy(analogovy).A chcel by so vediet naco z toho idu tri kable.
driver

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Piaggio x8 200 - speedway

#49 Príspevok od užívateľa alcatelko » Pi Jan 02, 2015 11:15 am

plus minus a snimac otacok pripadne ak je vratane snimaca otacok 4 kable tak jeden je plus zo spinacky, druhy je plus z baterky koli udrzaniu pamete (ak je to len cisto otackomer tak najskor asi to mat nebude) a minus...a zvlast kabel na snimanie otacok
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Piaggio x8 200 - speedway

#50 Príspevok od užívateľa theruck » Pi Jan 02, 2015 5:42 pm

a naco ti je otackomer na 4t skuter? co budes pozerat jak ti to stale toci rovnakych 7000? :)

Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše skútre"