Gilera Runner 50 - jozat

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
jozat
chodec
chodec
Príspevky: 8
Dátum registrácie: St Nov 16, 2011 8:45 am
Skúter: Gilera Runner 50
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Gilera Runner 50 - jozat

#1 Príspevok od užívateľa jozat » St Máj 15, 2013 12:43 pm

Na zaciatok by som vas chcel vsetkych pozdravit..kupil som si skuter Gilera Runner 50 r.v.99 s TP je tam na nom dost roboty treba novu prednu vydlicu lebo pravdepodobne je ohnuta a neperuje..dalej jeden spetak objednat a packy na brzdenie obe su ulomene v strede..je tam vsetko seriove a nabehane ma 43000km je to dost ale dnes mi maju prist veci 70ccm kit stage6 sport pro,malossi mutivar,klapky stage6 carbon,karburator 17,5 dellorto a nova spojka..teraz ked som sa vozil tak skuter ide 70km/h myslite ze sa zdvihne maximalka ked nahodim to co som pisal??ake valceky by ste mi poradili do varia a aku trisku do karbaca??

PS:vyfuk tam idem dat zatial original z aprilie sr 50 kamarat mi ho dal zadarmo tak ho vyskusam :)
Prílohy
DSC00076.JPG
(347.09 KiB) 25 stiahnutí
DSC00077.JPG
(322.39 KiB) 25 stiahnutí
DSC00078.JPG
(330.1 KiB) 25 stiahnutí
DSC00079.JPG
(245.89 KiB) 25 stiahnutí
DSC00080.JPG
(352.8 KiB) 25 stiahnutí
DSC00081.JPG
(320.28 KiB) 25 stiahnutí
Naposledy upravil/-a jozat v St Máj 15, 2013 1:07 pm, upravené celkom 1 krát.
podpis som si este nenastavil

Rob0
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 379
Dátum registrácie: Po Apr 08, 2013 4:34 pm
Skúter: Piaggio Mp3

Re: Gilera Runner 50

#2 Príspevok od užívateľa Rob0 » St Máj 15, 2013 12:45 pm

Ahoj. Ak sa môžem opýtať, koľko si dal za skúter? Lebo ak nebol fakt za super cenu a keď si narátam, čo všetko si objednal, tak mi vyjde, že si mohol kúpiť oveľa lepší a zachovalejší skúter. Alebo sa mýlim?

jozat
chodec
chodec
Príspevky: 8
Dátum registrácie: St Nov 16, 2011 8:45 am
Skúter: Gilera Runner 50
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Gilera Runner 50

#3 Príspevok od užívateľa jozat » St Máj 15, 2013 12:48 pm

za skuter som dal 250€ aj s TP len TP je svajciarsky ale pytal som sa u nas policajtov tak nemusim mat SPZ ked to ma pisane 49ccm ze to je ako babeta len aby som si zakonnu zaplatil a mozem jazdit :)
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
SnoopyBA
moderátor
moderátor
Príspevky: 2538
Dátum registrácie: St Máj 23, 2012 12:15 pm
Skúter: Honda Vision 110
Bydlisko: Bratislava

Re: Gilera Runner 50 - jozat

#4 Príspevok od užívateľa SnoopyBA » St Máj 15, 2013 12:50 pm

Vitaj na fore. :friends: uprav si prosím prvý príspevok podľa TOHTO VZORU. Vďaka

Užívateľov profilový obrázok
shelbyk
cyklista
cyklista
Príspevky: 160
Dátum registrácie: Ut Apr 09, 2013 10:35 am
Skúter: Gilera
Bydlisko: Bratislava

Re: Gilera Runner 50 - jozat

#5 Príspevok od užívateľa shelbyk » St Máj 15, 2013 12:54 pm

Nechces sportovy vyfuk ? Gianneli record?

jozat
chodec
chodec
Príspevky: 8
Dátum registrácie: St Nov 16, 2011 8:45 am
Skúter: Gilera Runner 50
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Gilera Runner 50 - jozat

#6 Príspevok od užívateľa jozat » St Máj 15, 2013 12:57 pm

zatial nie skusim tento z aprilie a mozno tak za mesiac mozno ano dal som hodne penazi za dieli co som pisal....zatial ti dakujem za ponuku
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
Brutus
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 35
Dátum registrácie: Št Máj 09, 2013 11:09 am
Skúter: Motorro maxx 125
Bydlisko: Oslany

Re: Gilera Runner 50

#7 Príspevok od užívateľa Brutus » St Máj 15, 2013 1:26 pm

jozat napísal:za skuter som dal 250€ aj s TP len TP je svajciarsky ale pytal som sa u nas policajtov tak nemusim mat SPZ ked to ma pisane 49ccm ze to je ako babeta len aby som si zakonnu zaplatil a mozem jazdit :)
ked myslis :)

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Gilera Runner 50 - jozat

#8 Príspevok od užívateľa VLADY » St Máj 15, 2013 1:31 pm

Základ je, aby Ťa v budúcnosti aj zastavili a kontrolovali len týto dvaja oslovení muži zákona...Lebo niektorí môžu mať na to zas aj opačný názor. :pardon:
jozat napísal:...... tak nemusim mat SPZ ked to ma pisane 49ccm ze to je ako babeta len aby som si zakonnu zaplatil a mozem jazdit :)
Aj tam máš pedále jak na Babette ? Lebo to je tá vec ktorá rozlišuje moped od motocykla...tie pedále. Ale inak OK,ich prístup sa mi zdá taký-ľudský, ja by som bol za to aby na pldeca nebolo vôbec treba EČ....zaplatíš si PZP a vozíš sa.
Akurát je problém preukázať pôvod scootra, ak Ťa zastavia, Že preukážeš sa nejakým zdrapom papiera čo si kdekto vytlačí doma na tlačke a že nejaká zlodejina... kradnuté scootre?To na Sk nehrozí.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Gilera Runner 50 - jozat

#9 Príspevok od užívateľa alcatelko » St Máj 15, 2013 2:15 pm

svajciarsky tp plati vo svajciarsku (ak tam mas aj poistku a stk) u nas plati iba ak si svajciar a zdrziavas sa tu menej ako 90dni (vid zakony)...a jedine co nemusi mat spz su mopedy ktore nemaju pridelene VIN cislo, su starsie ako 2000 a maju SK technicak (ktory kedysi vydaval obvodny urad, do roku 2003)...ale ved o tom je tu XY tem...skoda reci...

a prihlasit nieco zo svajciarska je dost problem kedze to nie je krajina z EU :)
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Užívateľov profilový obrázok
Stanleey
motorkár
motorkár
Príspevky: 1037
Dátum registrácie: Ut Sep 11, 2012 4:29 pm
Skúter: Yamaha Aerox R YQ50 & Husqvarna SMR 511
Bydlisko: Okres Skalica

Re: Gilera Runner 50 - jozat

#10 Príspevok od užívateľa Stanleey » St Máj 15, 2013 3:41 pm

Až tak zložité to nieje. Len musí mať ešte doklad o preclení + náležitú dokumentáciu ako pri dovoze v rámci EU! Ak ho nemá, dá sa precliť dodatočne, ale rátaj s pokutou.
Yamaha Aerox R YQ50
S6 Sport PRO vario
S6 Sport PRO spojka, S6 R/T zvon
S6 PRO Replica
Dellorto PHVB 22, S6 V-Force3, S6 OF

Mitko
motorkár
motorkár
Príspevky: 1321
Dátum registrácie: Št Mar 05, 2009 12:14 pm
Skúter: Aprilia sr street
Bydlisko: Sliač

Re: Gilera Runner 50 - jozat

#11 Príspevok od užívateľa Mitko » St Máj 15, 2013 4:34 pm

V tych Tvojich dieloch co chces menit nevidim jednu zasadnu polozku a tou je kluka nova na ten 70ccm valec?
alebo ides skusit co vydrzi kluka co ma nabehane 40 000km?
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
gianmarco1
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 922
Dátum registrácie: So Dec 27, 2008 3:28 am
Skúter: Bianchi
Bydlisko: Košice - Staré Mesto

Re: Gilera Runner 50 - jozat

#12 Príspevok od užívateľa gianmarco1 » St Máj 15, 2013 4:49 pm

Shit, toto mi je ale dalsia spešl téma. Prvý policajt ta posexuje, kluka ti vybije zuby ... Škoda reči hlavne že si lacno kúpil...
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Luthar
motorkár
motorkár
Príspevky: 1992
Dátum registrácie: Ut Aug 03, 2010 11:11 pm
Skúter: Derbi GP1i 250
Bydlisko: Bratislava

Re: Gilera Runner 50 - jozat

#13 Príspevok od užívateľa Luthar » St Máj 15, 2013 5:12 pm

Ten skuter je bez papierov, z tym co mas mozes akorat prikurit. ECV musis mat! Si sa dal pekne oblbnut
Moja rada pre teba je zbav sa toho predaj to na diely a to co si objednal tak predaj, alebo namontuj do skutra ktory ma papiere


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Užívateľov profilový obrázok
shelbyk
cyklista
cyklista
Príspevky: 160
Dátum registrácie: Ut Apr 09, 2013 10:35 am
Skúter: Gilera
Bydlisko: Bratislava

Re: Gilera Runner 50 - jozat

#14 Príspevok od užívateľa shelbyk » St Máj 15, 2013 5:24 pm

Dobre hovori luthar niekto ta pekne okakal

Jerino
kolobežkár
kolobežkár
Príspevky: 97
Dátum registrácie: So Okt 27, 2012 11:58 am
Skúter: xxx

Re: Gilera Runner 50 - jozat

#15 Príspevok od užívateľa Jerino » St Máj 15, 2013 7:00 pm

Ten kto ti ho predal dobre vedel prečo sa ho zbavuje snaž sa čim skorej predať a račej kúp slušnú novšiu sériu ktorá pôjde dobre aj bez 70cc valca a bude mat tp a značky.

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Gilera Runner 50

#16 Príspevok od užívateľa VLADY » St Máj 15, 2013 9:38 pm

jozat napísal:za skuter som dal 250€ aj s TP ....
Myslím že si ho troška preplatil za takú vyhonenú hajtru zo zadretou vidlou .... Ale zas keby si sa najprv poinformoval tu na fóre...tak by to kupovanie nebolo také vzrušo a adrenalín... :ROFL:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Gilera Runner 50 - jozat

#17 Príspevok od užívateľa alcatelko » Št Máj 16, 2013 9:39 am

a len take info...runner prvej serie siel okolo 105 tacho, 99 ak ma vyfuk s katalyzatorom tak by mal ist 85 tacho, ak vyfuk bez katalyzatora tak tiez tych 105...ak ide len tych 70 uz bude riadne vylagrovany motor...
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

jozat
chodec
chodec
Príspevky: 8
Dátum registrácie: St Nov 16, 2011 8:45 am
Skúter: Gilera Runner 50
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Gilera Runner 50 - jozat

#18 Príspevok od užívateľa jozat » Št Máj 16, 2013 8:57 pm

hosi ste ma zle asi pochopili alebo som to zle ja napisal...tak poporiadku pani neprajnici pracujem v CH mam platne pracovne povolenie skupiny B kupil som skuter priamo v CH za 300fr zhruba 250€ skuter je odhlaseny na mna a aj precleny kedy kolvek si ho mozem prepisat len sa mi nechce behat po policajtoch..opytal som sa na to ci ho musim prepisat a povedali mi toto tak potom aj policajti su na hlavu ked mi povedali toto..na Bazosi som nasiel takyto inzerat a pocitam ze tento predavajuci nevie co pise podla vasich slov http://motocykle.bazos.sk/inzerat/25591 ... PONUKA.php ale serme na to..skuste mi radsej poradit ako odsudzovat hned..
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Gilera Runner 50 - jozat

#19 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Máj 16, 2013 10:32 pm

A čo vlastne chceš poradiť? že či môžeš jazdiť bez tabúl??? Samozrejme môžeš..... tak isto ako môžeš jazdiť aj našlahaný alebo ožratý alebo len po zadnom kolese alebo bez zapnutého svetla ...je to vždy o odvahe a zodpovednosti... Ak samozrejme máš od toho scotra úradne preložený papier ktorým dokážeš , že je to tvoj majetok tak to potom troška mení situáciu.Ale to si mohol napísať hneď .
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
Stanleey
motorkár
motorkár
Príspevky: 1037
Dátum registrácie: Ut Sep 11, 2012 4:29 pm
Skúter: Yamaha Aerox R YQ50 & Husqvarna SMR 511
Bydlisko: Okres Skalica

Re: Gilera Runner 50 - jozat

#20 Príspevok od užívateľa Stanleey » Št Máj 16, 2013 10:47 pm

Ak ale skúter nemá pridelenú SPZ-ku, koleduje si o pokutu.
Yamaha Aerox R YQ50
S6 Sport PRO vario
S6 Sport PRO spojka, S6 R/T zvon
S6 PRO Replica
Dellorto PHVB 22, S6 V-Force3, S6 OF

Mitko
motorkár
motorkár
Príspevky: 1321
Dátum registrácie: Št Mar 05, 2009 12:14 pm
Skúter: Aprilia sr street
Bydlisko: Sliač

Re: Gilera Runner 50 - jozat

#21 Príspevok od užívateľa Mitko » Pi Máj 17, 2013 4:35 am

Jemu skor ide asi o radu ci to ma vyznam prerabat motorovo.
Rada znie ze to prerobit musis ak chces normalne jazdit. Ten motor podla vsetkeho potrebuje
Uplnu generalku na komplet. Cize uplne rozhodit motor popozerat v akom stave su kartre a ak
su v pohjode zacat s vymenou dielov. Uplny zaklad je samozrejme nova kluka,loziska,valec to uz je na tvojich
financnych moznostiach. No a potom samozrejme vario, spojka,zvon na spojku,remen a podla stavu karbu aj
karburator. V tvojom pripade tam nie je nejak co premyslat. Prednu vidlu bud zrepasovat alebo ak je kus ohnuta
kupit bud novu na eshope alebo nejaku zanovnu v dobrom stave. Po tejto generalke budes mat v podstate motoricky
Novy skuter. Potom je uz len na tebe co si tam doplnis ci dokupis aj zadny tlmic novy, alebo zrkadla ine. Proste
pre teba je momentalne priorita dat do poriadku motor. Ale baz novej kluky tam ten valec ani nepchaj.
neviem ci ti staci takto poradit. Je to len a len na tvojej penazenke co bude dalej a co ocakavas od skutra.
v podstate v prvom prispevku mas uz takmer vsetko objednane okrem kluky tak este doobjednaj kluku
a si v klude. Ohladom velkosti trysiek tazko nieco radit treba to odladit na konkretnej zostave podla komponentov.
s takym zakladnym nastavenim pribliznym by ti mohol aj alci poradit ked mu napises spravu ohladom karbu.
inak moj nazor ked uz ist do tuningu tak pouzit malossi veci. Ale ak uz mas objednane napevno s tym nenarobis uz nic.
mal som skuter mal som len malossi veci v nom a ten skuter ako ho alci naladil tak len behal a behal bez toho aby
som sa v tom musel sprtat. Ja na malossi musim povedat kvalita na dlhu dobu.mohol si trosku skor napisat
ako si objednal diely. Ja by som podla tvojich dielov co si pisal siel do tychto veci
1 valec malossi mhr replika, klapky malossi tiez kevlar.
2 kluka malossi rhq alebo tak nejak oznacenie ma, loziska NTN, alebo KOYO
3 malossi vario
4 spojka S6 R/T + zvon R/T len koli tomu ze sa dobre ladi a je overena casom
5 remen malossi kevlar
6 karb ten je jasny delorto ale asi by som siel do 21 ky
5 filter vzduchovy malossi bud vlozka alebo open podla potreby ladenia
Vyfuk malossi mhr a lietalo by to vo velkom klude 110 km/h
To je ale moj nazor jasne ze nie je smerodatny pre teba. Som vychadzal z valca co si pisal v tvojom prisp.
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Gilera Runner 50 - jozat

#22 Príspevok od užívateľa alcatelko » Pi Máj 17, 2013 8:59 am

jozat napísal:hosi ste ma zle asi pochopili alebo som to zle ja napisal...tak poporiadku pani neprajnici pracujem v CH mam platne pracovne povolenie skupiny B kupil som skuter priamo v CH za 300fr zhruba 250€ skuter je odhlaseny na mna a aj precleny kedy kolvek si ho mozem prepisat len sa mi nechce behat po policajtoch..opytal som sa na to ci ho musim prepisat a povedali mi toto tak potom aj policajti su na hlavu ked mi povedali toto..na Bazosi som nasiel takyto inzerat a pocitam ze tento predavajuci nevie co pise podla vasich slov http://motocykle.bazos.sk/inzerat/25591 ... PONUKA.php ale serme na to..skuste mi radsej poradit ako odsudzovat hned..
ked sa budes nudit trosku: http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=% ... ms&cad=rja

najskor treba skuter zdiagnostikovat co mas vsetko zle a az potom planovat tuning (aby nakoniec nebolo vsetko drahsie ako si kupit novy skuter a aj tak pojde rovnako)...ked das 70ku valec na vylagrovanu kluku to ho tam ani nedavaj...aj tak nepojazids na nom...a nie sme neprajnici len je to bezna realita...mozem jazdit bez tabul lebo mi to povedala babka na ulici...co kto povie je nepodstatne...zalezi co sa pise v zakonoch...postihy za jazdy bez tp a tabul su astronomicke vratane zakazu cinnosti, takze ti nechce nikto nic zle...
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Gilera Runner 50 - jozat

#23 Príspevok od užívateľa VLADY » Pi Máj 17, 2013 12:17 pm

Vrážať peniaze do rárohy ktorú nemôžeš legálne používať na ceste sa mi zdá ako celkom dobrá investícia... :good: :ROFL:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše skútre"