Piaggio zip, racing scoot

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
kreyo
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 36
Dátum registrácie: So Nov 19, 2011 8:05 pm
Skúter: jog RR

Re: Piaggio zip, racing scoot

#251 Príspevok od užívateľa kreyo » Št Nov 01, 2012 12:04 pm

ale spravil 2008 malag.f12 a pametam si ako mi komentovali co som tam dal za filter a pod.veci.
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
Martin_Atlantic
motorkár
motorkár
Príspevky: 1486
Dátum registrácie: Ut Nov 15, 2011 10:59 pm
Skúter: Aprilia Atlantic
Bydlisko: Bratislava, Slovakia

Re: Piaggio zip, racing scoot

#252 Príspevok od užívateľa Martin_Atlantic » Št Nov 01, 2012 6:59 pm

kreyo: :good:

Užívateľov profilový obrázok
PeterZ
motorkár
motorkár
Príspevky: 1727
Dátum registrácie: Ut Júl 17, 2007 10:31 am
Skúter: Peugeot Vivacity Silversport
Bydlisko: ZH
Kontaktovať užívateľa:

Re: Piaggio zip, racing scoot

#253 Príspevok od užívateľa PeterZ » Št Nov 01, 2012 10:30 pm

Návod ako ísť "na plné gule" v zahrievaciom kole... Číslo 50 ma drží vždy v strehu a vždy niečo cool nafotím... Ale chalani treba vychladnúť a tu nie sme pre to aby sme si niečo dokazovali ale pre to aby sme si tu pomohli.
Prílohy
1.jpg
(90.96 KiB) 445 stiahnutí
2.jpg
(92.45 KiB) 445 stiahnutí
3.jpg
(113.05 KiB) 445 stiahnutí
4.jpg
(110.68 KiB) 445 stiahnutí
5.jpg
(126.85 KiB) 445 stiahnutí
6.jpg
(98.57 KiB) 445 stiahnutí
7.jpg
(94.92 KiB) 445 stiahnutí

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Piaggio zip, racing scoot

#254 Príspevok od užívateľa alcatelko » Pi Nov 02, 2012 9:10 am

este si tu chvilku popiste a potom si to tu zmoderujem nakolko sa to tu dost zvrhava...

to kreyo...dockaj casu jak hus klasu... :D bude aj brutalita na ktorej sa uz tri roky pilne pracuje...najskor vo verzii 50ccm a neskor aj 70ccm...vsetky tieto omyly a pokazene motory su testovanim najlepsieho riesenia...keby bolo viac casu a moznosti testovania tak je to uz davno hotove...
inac ak chces tak ti mozem pozicat klapky (len si musis vyrobit adapter na ne) a uvidis co dokazu, mozes si ich aj nabrzdit a porovnat s cim chces...na minarelku by mali pasovat bez uprav kartra len s montazou adaptera
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

kreyo
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 36
Dátum registrácie: So Nov 19, 2011 8:05 pm
Skúter: jog RR

Re: Piaggio zip, racing scoot

#255 Príspevok od užívateľa kreyo » Pi Nov 02, 2012 2:09 pm

ja proti tebe nic nemam a nekomuntujem kto ako jazdy a podobne veci niektore veci na tvojom projekte sa mi nepacili tak ako aj ty ked komentujes ine projekty co neni dobre a podobne. len neviem preco nepripustit aj kritiku druheho a myslis si ze vsetko je na tom najlepsie.
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Piaggio zip, racing scoot

#256 Príspevok od užívateľa alcatelko » Pi Nov 02, 2012 3:15 pm

tvoja prva reakcia v tejto debate bola...: bude to uz na buducu sezonu funkcne alebo planujes zas najake prototipove valce.myslim ze mas na to uptavit nejaky racing valec a jazdit a budes spokojny. moj nazor...
ja som ti na to napisal ze mne nejde o to upravit si valec z obchodu (btw. ten sa ani upravit neda pretoze je postaveny tak ze ma svoje obrovske limity...aby som vytvaroval prepustaky tak ako maju byt by som musel odfrezovat stare prec a vyrobit uplne nove atd...stadium upravy valcov mam uz za sebou...
to mas ako keby si napr do aprilie napisal nech si kupia motor od hondy a kaslu na vyvoj lebo sa im to aj tak bude kaslat stale...oni si to urobili po svojom a mali najdokonalejsi 2T pod slnkom ktory kazdy len kopiroval a aj tak nedosiahli rovnake vysledky...no a podla mna na trhu neexistuje cisto zavodny valec 50ccm a viem zatial o jednom 70ccm co sa blizi pojmu zavodny valec (a s6 r/t to nie...ten ma zakladnu chybu a to ze ma vrtanie 47,6 k zdvihu 39...na 4T dobry pomer na 2T hrozny)
ale spet k teme...ja sa konstruktivnej kritike nebranim, ked vidis nejaku konkretnu chybu na celom mojom snazeni budem rad ak ma to upzornis...stupacky boli chyba...teda verzia 2 na ktorej som sa dolamal bola dobra ale trosku problemy s taziskom skutra, verzia 3 bola omyl a preto skoncili v kosi, znizenie skutra...super vec akurat som nedomyslel sklon motora a umeistnenie karbu (teraz opravene), predna vidlica? nemozem vynachvalit, zadne stelovanie vysky? nemozem vynachvalit...rozne verzie plastov? chyba, vraciam sa ku klasike...ak ta napada nieco co by som mal zlepsit tak povedz...
a ked mi vies poradit ako vyriesit idealne prudenie vo valci alebo aky je vztah medzi objemom vyfuku a priebehom vykonu tak budem neskutocne stastny lebo to su informacie po ktorych patram uz dlho a usetrilo by mi to vela prace systemom pokus omyl...lebo ked si napr porovnas bezne race vyfuky maju priemer 100 a viac mm...jerenov vyfuk ma tak 75mm a funguje mu lepsie (preco vsetci tlacia velkoobjemne laufy ked aj podla vypoctov aj simulacii je na 50-70ccm vhodny uplne iny vyfuk ako vsetci vyrabaju)...a preco vsetci co portuju valce robia velke vyfukove kanaly ked na max vykon ich treba zmensovat? (myslim objem nie casovanie)...toto su veci co ma momentalne zaujmaju a na com pracujem a nicim tym valce a motory, lebo o tomto sa nikde nedocitas...

ale mozno mas nakoniec pravdu...vykaslem sa zverejnovat hocico co si staviam ved aj tak to nikoho nezaujma a potom uz len odfotim hotovy vysledok jedneho dna...a kym nebudem mat na motore 15k tak ani nepojdem zavodit...poskladam si nazad streeta a pojdem tam...tam je uz vysetko vymyslene ide len o styl jazdy...po pretekoch oprem do kuta a na dalsie len nalejem benzin (ved v streetoch som aj tak robil najlepsie vysledky)
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

kreyo
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 36
Dátum registrácie: So Nov 19, 2011 8:05 pm
Skúter: jog RR

Re: Piaggio zip, racing scoot

#257 Príspevok od užívateľa kreyo » Pi Nov 02, 2012 4:21 pm

ano mal som vyhradi hlavne tomu podvosku a motoru ze vlastne nikdy to nrchodilo poriadne ale sme si to vsetko vysvetlili tak nech sa ti dari a vidine sa v novej sezone.zatial cau.
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
PeterZ
motorkár
motorkár
Príspevky: 1727
Dátum registrácie: Ut Júl 17, 2007 10:31 am
Skúter: Peugeot Vivacity Silversport
Bydlisko: ZH
Kontaktovať užívateľa:

Re: Piaggio zip, racing scoot

#258 Príspevok od užívateľa PeterZ » So Nov 17, 2012 10:09 am

Nejako to tu stíchlo :-) Verím,že dnes optik ráno vstal a už je v dielničke aby meral a primeriaval....
Prílohy
sa.jpg
(288.1 KiB) 284 stiahnutí

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Piaggio zip, racing scoot

#259 Príspevok od užívateľa VLADY » So Nov 17, 2012 11:36 am

To je dajaký umelecký fotorámčok??? héééj??? :D
Alebo domček na klapky? či dačo úplne iné? :pardon:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
PeterZ
motorkár
motorkár
Príspevky: 1727
Dátum registrácie: Ut Júl 17, 2007 10:31 am
Skúter: Peugeot Vivacity Silversport
Bydlisko: ZH
Kontaktovať užívateľa:

Re: Piaggio zip, racing scoot

#260 Príspevok od užívateľa PeterZ » Ne Nov 18, 2012 12:31 am

domček vo výstavbe :-)

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Piaggio zip, racing scoot

#261 Príspevok od užívateľa alcatelko » St Apr 24, 2013 3:33 pm

aktualna podoba zipaka po prvych zavodoch...kapotaz lamino (kombinacia letecka sklena textilia a karbon)...este sa musi precalunit sedadlo nakolko terajsi potah dost smyka, trosku rozvrtat predny plast aby fukalo na cely spodny chladic a dorobit nahon vzduchu k chladicu :)
Prílohy
Resize of IMG1134.jpg
(139.53 KiB) 97 stiahnutí
Resize of IMG1137.jpg
(70.94 KiB) 97 stiahnutí
Resize of IMG1139.jpg
(62.45 KiB) 97 stiahnutí
IMG1099.jpg
(559.83 KiB) 5 stiahnutí
IMG1100.jpg
(637.33 KiB) 5 stiahnutí
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Piaggio zip, racing scoot

#262 Príspevok od užívateľa alcatelko » Pi Feb 14, 2014 9:43 am

trosku obnovim temu...dalsia sezona a dalsie zmeny...na jesen som vazil zipaka a bol som sklamany...bojova hmotnost bola 75kg (s natankovanou nadrzou atd...) takze som vytiahol zalozny ram z pivnice a ide sa stavat co najlahsi...
momentalne sa vyraba lahsi okular na lahsie tlmice (tie z leonarda vystriedaju z jeho mensej sestry srky prvej serie)...povodny plan boli vystuhy z karbonu ale vysledna vaha vychadza plus minus ako hlinikove vystuhy, tak nakoniec idu hlinikove lebo su menej pracne...cielom je dostat sa na bojovu vahu 65kg...uvidime co sa podari nakoniec

k motoru v priebehu minulej sezony pribudol vyfuk robeny na mieru a napodiv hned aj s dobrymi vysledkami... bohuzial moj osvedceny stary vyfuk padol za vlast pri jednom pade...nejak sa podaril polepit ale musel sa rezat pri tom takze uz nebude taky dobry :)

Obrázok
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Užívateľov profilový obrázok
PeterZ
motorkár
motorkár
Príspevky: 1727
Dátum registrácie: Ut Júl 17, 2007 10:31 am
Skúter: Peugeot Vivacity Silversport
Bydlisko: ZH
Kontaktovať užívateľa:

Re: Piaggio zip, racing scoot

#263 Príspevok od užívateľa PeterZ » Po Feb 17, 2014 7:51 pm

nové race piesty pre 50cm3 sú na svete a vážia len 43,5g... parádny výsledok
Prílohy
race 50cm3 2014.jpg

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Piaggio zip, racing scoot

#264 Príspevok od užívateľa alcatelko » Po Júl 14, 2014 10:13 am

tak po dlhej dobe dam nejaky update...od juna minuleho roka sa zacalo pracovat na prestavbe piaggio motora na rotacne supatko...inspiraciou bol motor od sprocatti motori a pokus od madarskych daroczi motosport...cielom bolo urobit kit namontovatelny na bezny karter...

inspiracia cislo 1:
Obrázok
Obrázok
a drocziho projekt je par foto tu: https://www.facebook.com/media/set/?set ... 647&type=3

niekolko mesiacov googlenia, merania a vymyslania prinieslo prvy uceleny navrh ktory sa ja tak za pochhodu menil...
najskor len 3d model
Obrázok
Obrázok

potom pomohla cnc freza...
Obrázok
a vodna rezacka...
Obrázok
skuska na necisto...
Obrázok
hluchy priestor pod deklami bolo treba niecim vyplnit a dekliky na nieco osadit...nakoniec sa ukazalo najjednoduchsie riesenie ako najlepsie riesenie a pomohli jednoducho nalisovane capiky...
Obrázok
a tesne pred prvymi pretekmi prislo na finalne montovanie a testovanie:
Obrázok
hned prvy problem bol zly snimac zapalovania, ako nahrada sa rychlo nahodil piaggiacky...druhy problem popri vyvode na snimac to tahalo vela falosneho vzduchu...nudzove riesenie dve prilozky z pertinaxu...bohuzial fungovali vzdy asi 15minut a potom bolo treba pretesnit nanovo...prvy zavod som siel s takymto motorom...za vikend pozul 5 sviecok, startovanie bolo zazitok, ale slo to pekne...po skuske prislo na rad vychytavanie much...5 mesiacov prace slo do kosa a narychlo sa vymyslela a vyrobila nova verzia supatka...(trvalo to 10dni...) zapalovanie sa prestahovalo za variator co bol nadludsky vykon lebo miesto tam nie je skoro ziadne...piaggio snimac sa tam nezmestil tak zachranou bol snimac z minarelli zapalka...aj nan sa museli odfrezovat vsetky rebra okolo loziska
Obrázok
ale nakoniec bol tam...nove dekle sa dolicovali opravili a nahodili...vysledok je nakoniec aj celkom esteticky...
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
a aby som nezabudol...koli deklom sa voda z kartra musela vyviest na strane varia...napodiv je to aj praktickejsie ako na strane zapalka :)
konecne motor startuje, beha a ma aj nejaky vykon (a to este nie je zladene supatko s valcom...)...avsak vyskytol sa dalsi neocakavany zadrhel...po dlhsej jazde v zavodnom tempe sa od variatora prehreje snimac a zacne vynechavat...takze mu budem musiet dorobit nejake chladenie a trosku ho izolovat od varia...snad do konca tejto sezony to bude uz konecne odladene a vychytane detske choroby...

okrem motora sa na skutri urobilo viacero mensich vylepseni a uprav ale tie nie su nejak podstatne...(ale ak by niekedy niekto chcel dat na minarelku tlmic z piaggia viem ako na to :D )
Obrázok
Obrázok
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Piaggio zip, racing scoot

#265 Príspevok od užívateľa VLADY » Po Júl 14, 2014 1:31 pm

Toto obdivujem a vždy budem....tú konštruktérsku húževnatosť a trpezlivosť...Lebo čas to stojí nenormálny a počiatočné výsledky skoro žiadne a ak aj dačo tak zas sa musí riešiť dačo v nadväznosti na prvotný problém.... :good: :Bravo: :beer: a pritom by neznalý človek povedal, je tam toho nejaké rotačné šúpatko, čo je na tom zložité, šak to sa používalo už pred 40 rokmi .... :pardon:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Piaggio zip, racing scoot

#266 Príspevok od užívateľa alcatelko » Po Júl 14, 2014 1:38 pm

ono je to jednoduche...ale problem je ked to chces dostat na motor na ktory sa to nikdy neuvazovalo :)
ved aj dvojtakt ako polepis tak pojde...ale ked chces ist na vyssiu uroven tak je to vecsia veda az alchymia ako 4t
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Užívateľov profilový obrázok
Stanleey
motorkár
motorkár
Príspevky: 1037
Dátum registrácie: Ut Sep 11, 2012 4:29 pm
Skúter: Yamaha Aerox R YQ50 & Husqvarna SMR 511
Bydlisko: Okres Skalica

Re: Piaggio zip, racing scoot

#267 Príspevok od užívateľa Stanleey » Ut Júl 15, 2014 10:48 am

Super práca, držím palce. :good:

Question: Aké má výhody rotačné šúpatko oproti klasickým klapkám?
Yamaha Aerox R YQ50
S6 Sport PRO vario
S6 Sport PRO spojka, S6 R/T zvon
S6 PRO Replica
Dellorto PHVB 22, S6 V-Force3, S6 OF

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Piaggio zip, racing scoot

#268 Príspevok od užívateľa VLADY » Ut Júl 15, 2014 11:02 am

V možnosti nastavenia časovania plnenia ,nevznikajú zákmity pri zatváraní ako je bežné pri klapkách a tým pádom časť zmesy sa nedostáva nazad do karbu.... a viac ma nenapadá Alči isto doplní...
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Piaggio zip, racing scoot

#269 Príspevok od užívateľa alcatelko » Ut Júl 15, 2014 1:20 pm

tak hlavne klapky maju obmedzene moznosti otvorenia...cize ti robia velke zoskrtenie prudenia, okrem toho ze ho aj dost narusaju...dalsia vec klapky sa zatvaraju pri vyrovnani tlaku pod klukou a atmosferou s maloou moznostou vyuzit spatnu vlnu v sani...ked ti rotacne supatko otvori sanie mas tam dieru zvoleneho prerezu cez ktoru moze volne prudit zmes...ked to dobre navrhnes mozes plne vyuzit aj spatny pulz v sani a mat vyssiu plniacu ucinnost...nevyhodou je ze stracas vykon a krutak v nizkych otackach lebo to funguje len v otacakach kedy je to idealne navrhnute narozdiel od klapiek ktore naopak stracaju vo vysokych otackach...u skutrov to az tak nevadi kedze vario udrziava konstantne otacky...teoreticky mas o 10% vyssi vykon ako s klapkami...ked sa este jazdili GP 50 majstrovstva sveta vsetky motory boli vyhradne supatkove...ked tuto triedu zrusili tak sa hybali okolo 20-22k...maximalny vypocitany vykon ktory je mozne dosiahnut je okolo 28k pri 18tis otackach :D

najblizsie sa ide osadzat poriadny valec co nema obmedzenia ako klasicke skutrove valce (u skutrovych motorov sa rata len s klapkami takze valce su tomu usposobene co so supatkom nerobi dobrotu...ale to je plan az na dalsiu sezonu...momentalne je valec este u predajcu :D a treba k nemu vyrobit aj novy vyfuk a upravit drziak motora...
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Piaggio zip, racing scoot

#270 Príspevok od užívateľa VLADY » Ut Júl 15, 2014 3:34 pm

Takže asi ideálnejšie a vyšší level by bolo, ak by šúpatko bolo poháňané cez nejaký mechanizmus, ktorý by mu menil časovanie tak jak ventily na 4T.... skúšal to dakto dakedy ? alebo je to blbosť a trepem? :pardon:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
Rips.
motorkár
motorkár
Príspevky: 1043
Dátum registrácie: Po Jan 26, 2009 3:21 pm
Skúter: Kawasaki er6n 2010

Re: Piaggio zip, racing scoot

#271 Príspevok od užívateľa Rips. » Ut Júl 15, 2014 3:36 pm

A ake to ma negativa okrem straty v nizkych otackach ? Niesu tam vysie teploty ked dostanes viac vzduchu do zmesi? Elektircky kompresor nieje povoleny ? :D Este by ma zaujimalo ci sa pouziva pri 2t naporove sanie alebo by to pri rychlosti ktorou jazdia scootre nemalo vyznam ?

Len aky mechanizmus vlady co by bolo dostatocne rychle a vydrzalo aspon sezonu ? Ked to bude tocit 15-18tisic ?
Ja vas zerem ze sa s tym tak viete vyhrat a mate nervy na to to skusat :-)
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Piaggio zip, racing scoot

#272 Príspevok od užívateľa alcatelko » St Júl 16, 2014 8:21 am

VLADY napísal:Takže asi ideálnejšie a vyšší level by bolo, ak by šúpatko bolo poháňané cez nejaký mechanizmus, ktorý by mu menil časovanie tak jak ventily na 4T.... skúšal to dakto dakedy ? alebo je to blbosť a trepem? :pardon:
existuje to, zacalo sa s tym vo velkom experimentovat v 70tych rokoch...je to v podstate jednoducha privera co meni prierez sania...pouzivala sa hlavne posuvna co privierala kanal...ale lepsie vysledky priniesla regulacia vyfuku (vyfukova privera), ktora vedela dat vyborny spodok

naporove sanie a 2T-samozrejme sa pouziva na cestnych moto, na skuter je to komplikovane kedze motor mas ako kyvnu vidlicu cize ti kmita karbik a umiestnit ho do airboxu ktory by bol napojeny na naporove sanie je dost problem...a hlavne zacina to idealne fungovat nad 120km/h co mas rychlost na najrychlejsich okruhoch len na chvilocku...

negativa? v podstate ine nema, funguje to rovnako...ked som vyriesil tahanie falosneho vzduchu tak to startuje normalne, jazdi normalne...oproti klapkam som musel ist hore s tryskou...a v mojom pripade je nevyhodou karbik trciaci do strany, ktory pri pade lahko utrhnem a neviem tam nasadit klasicky filter :) ale zas menit trysky na nom je zabava a netreba ho zhadzovat ako ked je nad kolesom
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Piaggio zip, racing scoot

#273 Príspevok od užívateľa alcatelko » Ut Aug 26, 2014 9:48 am

dalsi maly update...po vychytavani much a ladeni je konecne skuter konkurencie schopny, avsak jazdec bohuzial nie (hlava nepusti...)...postupne sa nachadzaju dalsie mensie muchy co treba casom odstranit...tym ze je karbik z boku mam trosku nesymetricke plnenie a do vyfuku mi uteka trosku viac zmesy ako by bolo dobre (pripisujem to malej vade vo venturi restriktore na konci vyfuku)...na motore sa chysta na buducu rok uz asi posledna zasadna uprava... prvy diel na upravu sa uz vyraba :)
Obrázok
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Užívateľov profilový obrázok
Dusan
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 595
Dátum registrácie: Pi Feb 21, 2014 2:16 pm
Skúter: TGB Bullet 125 RS
Bydlisko: KE

Re: Piaggio zip, racing scoot

#274 Príspevok od užívateľa Dusan » Ut Aug 26, 2014 4:39 pm

VLADY napísal:Takže asi ideálnejšie a vyšší level by bolo, ak by šúpatko bolo poháňané cez nejaký mechanizmus, ktorý by mu menil časovanie tak jak ventily na 4T.... skúšal to dakto dakedy ? alebo je to blbosť a trepem? :pardon:
2t na krosovych motorkach maju supatko vo vyfukovom kanali ovladane servomotorom, tiez tocia ine otacky a maju ine vykony...

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Piaggio zip, racing scoot

#275 Príspevok od užívateľa alcatelko » Ut Aug 26, 2014 8:33 pm

to nie je supatko ale vyfukova privera...a zvysuje vykon v nizkych a strednych otackach, v max otackach sa otvori aby nezavadzala a neznizovala vykon :) ...je to super vec ale u skutra je to zbytocne kedze ma variator a v pretekoch je to zakazane...
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše skútre"