Piaggio zip, racing scoot

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Piaggio zip, racing scoot

#226 Príspevok od užívateľa alcatelko » Pi Mar 02, 2012 11:08 am

plasty su inac rovnako siroke akurat dvojka sa hore jemne zuzuje...urbim asi obe varianty a potom uvidim...dvojkovy plast sa uz upravuje aby bol kusok vyssie (aby malo kam pruzit koleso) a aj aby riaditka mali dost miesta...
ale dvojkovy vyzera viac sportovo a agresivne... :)
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Užívateľov profilový obrázok
PeterZ
motorkár
motorkár
Príspevky: 1727
Dátum registrácie: Ut Júl 17, 2007 10:31 am
Skúter: Peugeot Vivacity Silversport
Bydlisko: ZH
Kontaktovať užívateľa:

Re: Piaggio zip, racing scoot

#227 Príspevok od užívateľa PeterZ » Pi Mar 02, 2012 12:01 pm

Zipp 2 je moja voľba.
Veď keď nie výkonom scootu, tak aspoň výzorom musíš zmiasť súperov :good:
Musí to mať dynamický a agresívny look. Červená je krajšia na fotkách. Daj ešte zopár nálepiek zvyšujúcich výkon, čo zostali z minulého roku a paráda. :twisted:

Užívateľov profilový obrázok
geetee =)
Riaditeľ Zemegule
Príspevky: 879
Dátum registrácie: St Máj 14, 2008 4:26 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: Praha
Kontaktovať užívateľa:

Re: Piaggio zip, racing scoot

#228 Príspevok od užívateľa geetee =) » Ne Mar 04, 2012 12:12 am

alcatelko napísal:preco by mal byt zvyslo? ja potrebujem aby mieril presne na prepustaky a nie aby mi ofukoval stenu sania...lepsie nasmerovany uz byt ani nemoze...kukni si ako smeruje sanie v piaggiu a nakresli si os prudenia aka ti vyjde :)
nie takto som sa na to pozeral :-D uz to chapem preco je tak jak je :-) v tomto pripade nemam namietky
http://www.lcd-display.cz náhradné displeje do laptopov, doručenie aj na SK do 24h http://www.lcd-display.cz

Užívateľov profilový obrázok
PeterZ
motorkár
motorkár
Príspevky: 1727
Dátum registrácie: Ut Júl 17, 2007 10:31 am
Skúter: Peugeot Vivacity Silversport
Bydlisko: ZH
Kontaktovať užívateľa:

Re: Piaggio zip, racing scoot

#229 Príspevok od užívateľa PeterZ » Št Máj 03, 2012 11:06 pm

čo nové?

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Piaggio zip, racing scoot

#230 Príspevok od užívateľa alcatelko » Pi Máj 04, 2012 12:09 pm

ved vies :D
skuter ako tak jazdi, plasty este vo faze vyroby...hadam dnes v noci dokoncim...kedze ibea karb nema sytic tak je startovanie zazitkom na cely zivot...ladit sa bude az na trati ako vzdy...rozladeny skuter zatial toci 12200 otacok za jazdy, prototypovy piest drzi...takze snad tento rok zas nezadriem vsetko co budem mat po ruke :lol:
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Užívateľov profilový obrázok
PeterZ
motorkár
motorkár
Príspevky: 1727
Dátum registrácie: Ut Júl 17, 2007 10:31 am
Skúter: Peugeot Vivacity Silversport
Bydlisko: ZH
Kontaktovať užívateľa:

Re: Piaggio zip, racing scoot

#231 Príspevok od užívateľa PeterZ » Po Máj 07, 2012 4:17 pm

Je po víkende a predvíkendový optimizmus trochu ochladol a nedeľňajšie rozčarovanie vybledlo..... Na oltár vedy treba občas obeť dať ale prečo stále iba my? ..... v prvom pieste sa soudruzi z NDR trošku zmýlili ale prišli na to včas pred nasadením druhého do testovania ... dvojku sme optik a ani ja nevládali zničiť ale alči je :good: a zmákol to síce nezadrel ale na prach rozšrotil...... číslo dva to má už za sebou.... Výskum ide ďalej zatiaľ to vyzerá na prasklinu nad čapom - málo "mäsa" tam asi bolo.... uvidíme po tomografe čo sa ukáže....
26.jpg
(64.71 KiB) 557 stiahnutí
EDIT:
snímky pacienta z tomografu sú už doma a diagnóza je jasná... Soudruzi z NDR budú musieť pokomať ako to spevniť.
z_174.jpg
(63.07 KiB) 463 stiahnutí
y_137.jpg
(64.05 KiB) 463 stiahnutí
x_108.jpg
(62.7 KiB) 463 stiahnutí
Naposledy upravil/-a PeterZ v Pi Máj 25, 2012 3:16 pm, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
PeterZ
motorkár
motorkár
Príspevky: 1727
Dátum registrácie: Ut Júl 17, 2007 10:31 am
Skúter: Peugeot Vivacity Silversport
Bydlisko: ZH
Kontaktovať užívateľa:

Re: Piaggio zip, racing scoot

#232 Príspevok od užívateľa PeterZ » So Máj 19, 2012 6:58 am


Užívateľov profilový obrázok
PeterZ
motorkár
motorkár
Príspevky: 1727
Dátum registrácie: Ut Júl 17, 2007 10:31 am
Skúter: Peugeot Vivacity Silversport
Bydlisko: ZH
Kontaktovať užívateľa:

Re: Piaggio zip, racing scoot

#233 Príspevok od užívateľa PeterZ » Pi Máj 25, 2012 3:19 pm

http://www.scooter-racing.eu/news/94
Máme tu ďalsie nové foto z prvých pretekov v Dunajskej Strede .

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Piaggio zip, racing scoot

#234 Príspevok od užívateľa alcatelko » Po Okt 01, 2012 8:40 am

male zhrnutie sezony 2012 :)
v skratke...KATASTROFA...
ale pekne poporiadku...prvy pretek ako vzdy skuter chystany na poslednu chvilu...nahodeny valec mhr a prototypovy piest...treningy celkom v pohode aj ked po minulorocnom zraneni velky psychicky blok a nevedel som sto poslat to zakruty bez toho aby som pustal do gati...v kvalifikacii v plnej rychlosti urobilo daco ze chrup a motor v keli...konstrukcna vada se vloudila a praskol piest ktory polamal aj chudak valec...v motore kopec malych pilin takze polenie, vymena lozisk, cistenie kluky...rovnako velke problemy aj s naladenim a hlavne startovanim ibea karbu...ale ked uz siel bola to nadhera...

druhy pretek v skalici trapenie s tuned seriovym valcom...ibea karb letel prec a jeho miesto zaujalo pwk, ako tak odjazdene aj ked suvernne posledny...stale blok s klopenim...a dalsie zavody uz vynechane pre stupnujuce sa problemy...v orechovej potoni zahadne vynechavanie motora a ked prestal vynechavat tak motor tahal az od 11tis otacok vyssie...moc radikalne casovanie na seriovy valec...ale ked sa uz rozbehol tak sa dal kludne porovnavat s mhr team :D dalsim problemom sa ukazali stupacky ktore jednak nechceli povolit na prebierke (aj ked nie su zakazane) a jednak sa dost zmenilo tazisko skutra smerom dozadu...ked som ich nepouzival tak som si s riaditkami postavenymi na pouzitie stupaciek narazal do kolien co par krat vyustilo do krizovych situacii...

co sa tyka stavby skutra tak musim dotiahnut par detailov...upravit sklon motora aby sa dal rozumne uchytit klasicky karb, riaditka sa vracaju DH s predstavcom na mieru, mierne sa upravi sedacka lebo teraz sa sice super presada ale v naklone neposkytuje bohvie aku oporu a clovek sa z nej smyka aj napriek pouzitiu protismykovej peny...

co sa naopak velmi osvedcilo bolo znizenie podvozku a hlavne moznost nastavovania geometrie a vysky celeho podvozku...da sa tym upravit spravanie skutra na hocijakej trati, ci uz v skalici dost hrbolata technicka trat (zadok dole, predok dole) alebo rychle a technicke pasaze v orechovej (predok dole zadok stred...) atd...este doladit jazdecku poziciu a poziciu motora a bude to tip top

motorickych zmien sa chysta vela ale o vsetko rozhodnu financie...iste je ze urcite pojde iny valec a pride dalsia evolucia sania a klapiek (snad uz finalna :) )
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Piaggio zip, racing scoot

#235 Príspevok od užívateľa alcatelko » Ne Okt 28, 2012 10:02 am

small update...
kedze sa uz nejazdi pustil som sa do dalsich uprav a oprav...
upravil som poziciu motora v rame kedze povodne bol moc vodorovne a bol problem s umestnenim karbu aby mal normalny naklon...stacilo upravit origo uchyt motora...a ako bonus je lepsie umiestnenie taziska takze by mal zipik este ochotnejsie menit smer...minusom je ze musim upravit vyfuk nakolko mi naraza do uchytu motora...
Prílohy
Resize of IMG685.jpg
(60.75 KiB) 253 stiahnutí
Resize of IMG686.jpg
(63.1 KiB) 253 stiahnutí
Resize of IMG689.jpg
(80.37 KiB) 253 stiahnutí
Resize of IMG694.jpg
(111.28 KiB) 253 stiahnutí
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

kreyo
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 36
Dátum registrácie: So Nov 19, 2011 8:05 pm
Skúter: jog RR

Re: Piaggio zip, racing scoot

#236 Príspevok od užívateľa kreyo » Ne Okt 28, 2012 10:03 pm

bude to uz na buducu sezonu funkcne alebo planujes zas najake prototipove valce.myslim ze mas na to uptavit nejaky racing valec a jazdit a budes spokojny. moj nazor.
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
PeterZ
motorkár
motorkár
Príspevky: 1727
Dátum registrácie: Ut Júl 17, 2007 10:31 am
Skúter: Peugeot Vivacity Silversport
Bydlisko: ZH
Kontaktovať užívateľa:

Re: Piaggio zip, racing scoot

#237 Príspevok od užívateľa PeterZ » Ne Okt 28, 2012 10:40 pm

Máme v našom tíme 50cm3.eu cieľ vyrobiť vlastný valec, sanie a aj piest. Však inak by to bola strašná nuda v depe na pretekoch prach poutierať a jazdiť... :D

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Piaggio zip, racing scoot

#238 Príspevok od užívateľa alcatelko » Po Okt 29, 2012 9:09 am

keby to jazdilo bez problemov tak to uz nie je sranda :D
a neboj bude jeden karter postaveny klasicky ako zalozny

a keby sa kazdy spokojil len s vecami z obchodu tak stojime na mieste a nie je ziadny progres...klasicke valce su stavane vylozene len na zaklade kompromisov a low cost nakladov takze vykon biedny...z 50ky by sa malo dat vydolovat cca 20k...(blata minibike ma zo 40ccm 14,5k s klapkovym sanim v serii, litrovy vykon 2T jednovalca sa da dosiahnut okolo 420k...)...jedina otazka je ako na to...aby clovek zistil co ako presne funguje musi obetovat par motorov...aprilii trvalo vyvinut takmer dokonaly 2T zhruba 20 rokov...ja sa tomu venujem zatial len 3roky :D
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

kreyo
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 36
Dátum registrácie: So Nov 19, 2011 8:05 pm
Skúter: jog RR

Re: Piaggio zip, racing scoot

#239 Príspevok od užívateľa kreyo » Ut Okt 30, 2012 8:09 pm

ok.mas este 17rokov ale este som nevidel u teba motor ktory by ti ako tak isiel a to len s vecsmi s obchodu.
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
raplik
motorkár
motorkár
Príspevky: 1921
Dátum registrácie: Št Aug 14, 2008 1:54 pm
Skúter: PIAGGIO X9 EVO 500
Bydlisko: Veľká Lehôtka (časť Prievidza)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Piaggio zip, racing scoot

#240 Príspevok od užívateľa raplik » St Okt 31, 2012 1:28 pm

stale nechapes ze niekto sa proste neuspokoji s vecami z obchodu?... Alcimu nejde o to poskladat skuter z kupenych dielov a jazdit... to dokaze kazdy.. on ma trochu vyssie ciele ktore nieje tak jednoduche dosiahnut

kreyo
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 36
Dátum registrácie: So Nov 19, 2011 8:05 pm
Skúter: jog RR

Re: Piaggio zip, racing scoot

#241 Príspevok od užívateľa kreyo » St Okt 31, 2012 5:06 pm

posklada to kazdy ale ako to pojde.alcimu este neslo nic ako ho poznam.
podpis som si este nenastavil

Yamaha
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 376
Dátum registrácie: Ne Jan 23, 2011 2:07 pm
Skúter: ZX-10R
Bydlisko: D.C Dobrohošť

Re: Piaggio zip, racing scoot

#242 Príspevok od užívateľa Yamaha » St Okt 31, 2012 6:24 pm

Tak potom by ho každý neuznával a nehovorili by o ňom aký je dobrý... Robil aj mňe motorku nie skúter a jazdý ako "raketa".
podpis som si nastavil

Mitko
motorkár
motorkár
Príspevky: 1321
Dátum registrácie: Št Mar 05, 2009 12:14 pm
Skúter: Aprilia sr street
Bydlisko: Sliač

Re: Piaggio zip, racing scoot

#243 Príspevok od užívateľa Mitko » St Okt 31, 2012 8:32 pm

Kreyo ty si sa teraz zobudil? Nezasieraj tu alcimu temu....je tu x ludi co im alci robil komplet skut a nielen to a boli max spokojny
a ty tu ides tvrdit ze mu nic nefunguje?
keby si mal aspon 10tinove vedomosti ako ma alci bol by si rad.
alcimu preslo tolko motorov cez ruky ze keby som mu zaviazal oci tak da motor dokopy.
a race skuter je o uplne inom ako obycajne vozenie. to je neustale experimentovanie doma a na pretekoch co je aj dost financne narocne.
optik by ti vedel povedat....a pustit sa do takej veci ako vlastne diely tak to uz si vyzaduje nemale vedomosti a motoroch a materialoch.
maj trosku respekt...
podpis som si este nenastavil

kreyo
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 36
Dátum registrácie: So Nov 19, 2011 8:05 pm
Skúter: jog RR

Re: Piaggio zip, racing scoot

#244 Príspevok od užívateľa kreyo » St Okt 31, 2012 8:39 pm

respekt mam ale pred optikom a hakim ty nieco poskladali ale alci len na forach teorizuje a ked pozrem na to piagio tak fakt zle.je to moj nazor a na to je tato stranka.
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Piaggio zip, racing scoot

#245 Príspevok od užívateľa alcatelko » St Okt 31, 2012 9:30 pm

moj prvy motor do sportov...hard tuned airsal valec...toho casu najvykonnejsi motor v sportoch (bohuzial som nevedel jazdit vobec, jazdil som este supermoto stylom)...hybal som sa okolo 5 miesta, vtedy tam jazdilo asi 15skutrov...nech je tomu valcu zem lahka (hold airsal nevie robit nicasil co neopadava)...moje sanie tiez funguje viac ako dobre a s nejakymi veforce a mhr sa neda ani porovnat...(o 30% lepsia akceleracia podla datarecordingu...na brzdu sa motor este nedostal...)

a vies na produkcnych motoroch moc experimentovat nemozes, takze musis na svojich...a to ze idem pokus omyl mi zatial nevadi...neexistuje ina metoda ako sa dopracovat k dobremu vysledku...mne o vysledky nejde...nemam na majstra jazdecky ani casovo...a to co sa naucis kazdym jednym zadretym valcom sa nedocitas ani v tej najodbornejsej literature...ja nie som jazdec ja som konstrukter a preteky su moja testovacia draha...ale to nepochopis lebo to nechces chapat... inac napr keby si aj ty jazdil trosku viac hlavou tak sa bijes o majstra slovenska a nevalas tak casto...

btw. kym prisiel s6 rt valec tak mali asi 10 verzii valca ktore nefungovali a si vezmi ze je to len okopirovany valec z hondy nsr, do verzie MK1 im to trvalo 5 rokov
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Užívateľov profilový obrázok
PeterZ
motorkár
motorkár
Príspevky: 1727
Dátum registrácie: Ut Júl 17, 2007 10:31 am
Skúter: Peugeot Vivacity Silversport
Bydlisko: ZH
Kontaktovať užívateľa:

Re: Piaggio zip, racing scoot

#246 Príspevok od užívateľa PeterZ » St Okt 31, 2012 9:31 pm

Chlape niekedy mlčať je zlato ale Ty sa toho nedržíš... netušíš čo za nerozumnosť tliachaš.
Prídi niekedy za nami a sprevádzaj nás na pretekoch a potom pochopíš...
Všetko je o prioritách v živote, o tom koľko času tomu môžeš venovať a aj množstve eurošov čo Ti taťka alebo sponzor môže do Teba nafutrovať.
Keď budeš mať toľko najazdené ako Alči nacúvané na scootre a uvidíš koľko scootrov na obrázkoch, koľko ich on držal v rukách, potom sa môžeš opatrne vyjadrovať na jeho osobu... Rád sa aj osobne na túto tému s Tebou pobavím.

kreyo
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 36
Dátum registrácie: So Nov 19, 2011 8:05 pm
Skúter: jog RR

Re: Piaggio zip, racing scoot

#247 Príspevok od užívateľa kreyo » St Okt 31, 2012 9:58 pm

Tak naco je toto forum ,ked sa mi nieco nepaci tak to tu napisem aj ja som prebrusil 2 valce tento rok a vyskusal vselico pokus omyl,ja tu nechcem alciho nejak zhadzovat ale mozno este ho to viac nakopne a vytvori nieco BRUTAL.
podpis som si este nenastavil

Mitko
motorkár
motorkár
Príspevky: 1321
Dátum registrácie: Št Mar 05, 2009 12:14 pm
Skúter: Aprilia sr street
Bydlisko: Sliač

Re: Piaggio zip, racing scoot

#248 Príspevok od užívateľa Mitko » Št Nov 01, 2012 1:10 am

......keby si trosku cital forum z minulosti tak by si vedel, ze optik ktoreho tak uznavas,mimochodom ma moj obdiv uz davno.....zacinal s konzultaciami prave u alciho a spolu skladali a davali dokopy
jeho keeway focus...a prave alci uzko spolupracuje s dvojicou Otik a PetoZ....nikto Ta nechce odsudzovat. na toto nie je toto forum......len trosku to stve ludi co alciho dobre poznaju
...mne osobne to nedalo sa nezapojit, ked viem kolko casu stravil alci po veceroch na garazi a daval dokopy skutre ludom a popritom spekuloval ako jednotlive diely vylepsovat....
a ver tomu ze mne robil 3skutre a vzdy bol ustretovy a nechcel za radu ohladom skutra ani korumu...popritom jeho ziskat taku informaciu stalo dost casu a hlavne pokazene diely cize aj penazi.
...kolko ludi sa ho tu pytalo na radu a nikdy nepovedal daj 100euro poviem ti ako nastavit trysky....
o to ide o nic ine...
....mozno to jeho sanie si o rok kupis aj TY a aky budes rad ak ti to pomoze na pretekoch....
...vyvoj dielov stoji neskutocne peniaze....
podpis som si este nenastavil

kreyo
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 36
Dátum registrácie: So Nov 19, 2011 8:05 pm
Skúter: jog RR

Re: Piaggio zip, racing scoot

#249 Príspevok od užívateľa kreyo » Št Nov 01, 2012 10:10 am

Toto ja vsetko viem,komentujem tu jeho projekt a nie komu co poradil .
podpis som si este nenastavil

Yamaha
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 376
Dátum registrácie: Ne Jan 23, 2011 2:07 pm
Skúter: ZX-10R
Bydlisko: D.C Dobrohošť

Re: Piaggio zip, racing scoot

#250 Príspevok od užívateľa Yamaha » Št Nov 01, 2012 11:26 am

Ty si si radšej ani projekt (tému) nespravil... :lol:
podpis som si nastavil

Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše skútre"